Povídky ze záhrobí: Rytíř Démon

• USA Demon Knight (více)

Bojovník hájící barvy dobra tentokrát nevypadá jako chrabrý rytíř s tváří anděla. Spíš jako špinavý, zarostlý, unavený štvanec. K jeho dalšímu nerovnému střetnutí se zlem dochází ve zchátralém motelu a nedobrovolnými účastníky se stávají všichni jeho obyvatelé, tvořící téměř tradiční vzorek americké obyvatelstva. Poněkud prázdná krasavice a její samolibý, patřičně podlý a zbabělý milenec, který zkazí co může, rázná majitelka motelu, starý ochlasta, malá holčička, dobrácký polda, křehká černá dívka, pracující v motelu jako uklízečka. Ani jeden z nich zpočátku netuší, kdo z obou nových příchozích mluví pravdu a hájí barvy dobra. Pozice se však velmi rychle vyjasní stejně jako předmět, o který se hraje. Vzácný flakón s posvěcenou krví, který je klíčem k otevření pekelných bran.Americký horor z roku 1995 je prvním celovečerním počinem spadajícím do úspěšného povídkového cyklu Povídek z krypty (u nás Povídek ze záhrobí). Vyprávění o lidech, bránících se ve starém domě útoku monster, sice patří k těm nejčastějším a zdánlivě už nemá co nového nabídnout, přesto je to tentokrát požitek, který by si žádný fanda horroru neměl nechat ujít. (oficiální text distributora)

FAITH.BABE

Hledáš super 90' béčko? Tak s chutí do toho! Spousta zrůdiček, zelenýho slizu, ňáká ta amputovaná končetina. Znáte to. Doporučuji udělat filmový večírek a dát za sebou oba celovečeráky Povídek ze záhrobí. Tedy Rytíř Démon a Upíří nevěstinec. Udělejte si kopu popcornu, vychlaďte kolču a je o zábavu postaráno :) ()

gudaulin

Celovečerní film natočený ve stylu televizních Příběhů ze záhrobí, který asi nepotěší ty diváky, kteří od hororů očekávají vyvolání skutečného strachu, protože z hlediska příběhu i zpracování se Rytíř Démon jednoduše nedá brát vážně. Na druhou stranu je znát, že právě to je cílem tvůrců snímku, že se jedná o svého druhu poctu laciným béčkovým produkcím a že se při natáčení herci i celý štáb nejspíš slušně bavil. Prakticky všichni zúčastnění přehrávají, ať už záměrně nebo ne, a ono to kupodivu do téhle podívané dobře zapadá. Při sledování Rytíře Démona nelze mít velká očekávání. Není to velký film, ale ryze odpočinková záležitost na pozdní večer. Celkový dojem: 50 %. ()

Morien

Kdysi dávno o prázdninách jsem nemohla dlouho do noci usnout a tak jsem provozovala svůj oblíbený koníček - přepínala jsem mezi popůlnočními programy s tím, že mě nějaký z nich spolehlivě uspí - a ehjle, narazila jsem na tohle skvělé béčko, u kterého jsem se řehtala od začátku až do konce. Kdyby nebyl Billy Zane démon, řekla bych, že je bůh. ()

eraserhead666

I když tomu delší než klasicky seriálová stopáž trochu škodí, je to povedené televizní horrorové béčko, navzdory době svého vzniku ještě zahleděné do konce osmdesátých let, se vším všudy, co k němu patří - nahá prsa (hned v prvních vteřinách!!!!), povedené masky, krev, gore, zelený hnus, křik, čáry, kouzla.... Potěší hlavně výskyt (tehdy ještě, nebo ještě ne) známých tváří - Billy Zane (kde je mu dnes konec?), Jada Pinkett (tehdy ještě ne Smith :-), nebo William Sadler a i ten nafoukaný parchant a bezruká černoška vám budou povědomí. Pokud nebudete očekávat dokonalé triky a masky (tohle je ještě stará dobrá ruční práce, ne žádný digitální sračičky) a filosofickou zápletku, ale jen a jen lehce sebeironický zábavný horůrek, budete velice spokojeni, stejně jako já. 3,5*. ()

obitus

Becko jako remen. Samozrejmne se nabizi srovnani s Bordello of Blood, ktery si dokaze v celovecerni stopazi udrzet rychle tempo po celou dobu a nejsou v nem hlucha mista, jako tady. Pribeh netreba resit, samozrejmne je to ptakovina, ale az na par zminovanych nudnych chvil zabavna ptakovina. Herci jsou spravne spatni (bezruka cernoska dokonala) a triky, ty jsou naprosto skvele, predevsim masky a ruzne krvave lahudky opravdu stoji zato. Tales from the Crypt jsou precejen lepsi jako kratke povidky, ale rozhodne i jako celovecerak nabizi slusnou zabavu a milouckeho Crypt Keepera. BTW Zemeckis stal u zrodu serialu a produkoval jednotlive epizody, takze logicky i film. ()

• Film soutěžil o cenu Saturn 1996 v kategorii nejlepší horor. (Terva)
  • První verze scénáře pro film byla napsána již v roce 1987, tedy ještě, dřív než se do tvorby vložila HBO. Film měl tehdy režírovat Tom Holland. (Terva)