Film V lepší společnosti byl inspirován nejznámějším nevyřešeným případem pohřešované osoby v newyorské historii. Je to příběh lásky i záhadné vraždy, jež se odehrála v osmdesátých letech na pozadí mocné dynastie obchodující s nemovitostmi. Tento psychologický thriller, jež produkoval a natočil Andrew Jarecki, byl inspirován zmizením Kathie McCormack, manželky dědice impéria s nemovitostmi, Roberta Dursta. Kathie v roce 1982 záhadně zmizela a nikdy ji nenašli. Pan Durst byl podezřelý z její vraždy, ovšem před soudem nikdy nestanul. (oficiální text distributora)

Trailer

sochoking

Pozor, možný spoiler ! : Chlapíkovi od smrti svojej máti jebe v palici, chová sa ako kokot, jeho žena to nevydrží, zmizne , navždy ( na konci sa ani nedozviete prečo, začo, kde a načo ??! ) , bla bla bla, ble ble ble,no a kedˇ konečne potom príde ten koniec, zistíte, že vlastne sa nič prevratné nestalo, len oni z toho urobili bu bu bu ! P.S.Jednu hviezdičku udeľujem za herecké výkony. ()

Billie777

Už než jsem se na film rozhodla podívat, zaujal mě děj a také to, že je celý případ podle skutečné události a vlastně dodnes nevyřešen. Takové filmy mám ráda. Také se mi líbilo herecké obsazení. To nezklamalo, Kirsten i Ryan hrály moc dobře. Vzhledem ke zdejšímu hodnocení jsem toho od filmu moc nečekala, což bylo dobře, protože ať se na filmu snažím najít co nejvíc dobrého, je to pořád jen průměrný snímek. Ačkliv jsem původně chtěla dát čtyři hvězdičky, nakonec jsem usoudila, že na to tenhle film prostě nemá. Tak alespoň slušné tři. Atmosféra v tomto filmu byla skvělá ale je škoda, že takový zajímavý námět je tu tak promarněn. Podle mě se to dalo natočit o trochu lépe, napínavěji a poutavěji, protože tady bohužel často převažuje nuda. A nakonec, podle toho, jak nám celý případ vykresluje film, je docela zřejmé, co se tehdy odehrálo, i tak mě ale každopádně po dokoukání filmu případ zaujal a vážně by mě zajímalo, jak to tenkrát skutečně bylo. ()

Dont

Dokud byla na plátně Kirsten Dunst dalo se na to celkem dívat a jednalo se o slušný (byť stále průměrný) thriller s nevšední ponurou atmosférou a několika velmi působivými scénami. Poslední třetina ale film úplně pohřbila. „Starý mladý“ Ryan Gosling působil značně komickým dojmem, a když se ještě k tomu převlékl za ženskou, byl to vrchol nevkusu. Za tuhle třetinu filmu by si film zasloužil snad maximálně jednu hvězdu. Jak už jsem ale uvedl, první dvě třetiny nebyly zase tak špatné, i s ohledem na to, že se točilo podle skutečné události, což vždycky trochu svazuje ruce. Jednu hvězdu navíc dám za herecké představení hlavního dua, i když se mi zdá, že Kirsten Dunst tentokrát Ryana Goslinga přehrála. ()

ivishka

Nemohla jsem uvěřit tak nízkému hodnocení a protože jsem altruista a samaritán(možná i trochu masochista-podle toho jakým filmům dávám šanci)tak jsem se rozhodla věnovat americkým filmařům mých drahocenných 101 minut života. Dejme tomu polovina zas tak špatná investice nebyla. Ráda bych pochválila za výkon Ryana Goslinga ale jaksi to nejde - třebaže jsem jeho úchylnou a narušenou postavu nenáviděla po celou dobu filmu(asi známka toho, že to dobře zahrál)...více než pochvalu by si zasloužila Kirsten Dunst(opět mě napadla hláška z Přátel-zasloužil bych metál).Velmi mě pobavil konec filmu s jedním z nejhorších maskérských triků jak nechat zetárnout 32-letého herce na 70 a přitom mu zanecháte identicky atletickou postavu jen mu na hlavu plácnete nějákou vazelínu či co a umělý šedý pačesy...Docela smutně špatný konec takového slibného tématu....a maření perfektního výkonu skvělé Kirsten... ()

Tomyfrok

Psychicky narušená osobnost dokáže narušit víc než pouze svůj život a filmařsky jde o vděčné téma. Tohle se pokusil předvést poslední dobou čím dál častěji obsazovaný Ryan Gosling. A nešlo mu to nejhůř, jenže nezazářil. Film bohužel trpí značnou nevyrovnaností, která tak proniká mimo hlavu hlavního protagonisty. První půle si hraje na drama, ve druhé snímek sklouzne k poměrně ucházejícímu thrilleru. Jenže časté vyprávěcí vstupy, které mají odkazovat k onomu nevyřešenému případu vraždy a v závěru se snad stupňují, kompaktnost a průběh filmu ještě více narušují. Dá se říci, že nejlépe se představila manželka hlavní postavy v podání Kirsten Dunst. Ostatní z plátna v mysli asi neutkvějí déle jak do konečných titulků. Ač tedy nejde o nějak extra špatný film, mohl autor se slušným námětem naložit lépe. (55 %) ()

• Na hudbe k filmu sa podieľal aj Pražský komorný filharmonický orchester. (U_S_O)
  • Kirsten Dunst natočila film krátko po tom, čo sa vrátila z rehabilitácie, kde sa liečila z depresie. (U_S_O)

Související novinky

Zachraňte agenta Ryana!

Zachraňte agenta Ryana!

29.01.2008

Tak zní nařízení studia Paramount, které se rozhodlo vzkřísit sérii špionážních thrillerů inspirovaných bestsellery Toma Clancyho. Není se čemu divit. Agent Jack Ryan se dočkal solidního komerčního… (více)