Dát tomuto filmu " odpad" je naprostý nesmysl! Má nesporné kvality, jakými jsou například skvělý Ryan Gosling(nemůžu se dočkat " Blue Valentine), proměna z idylického ztvárnění na poněkud temnější drama. Jen mi to přišlo takové nedotažené. Film má od všecho trochu a ani v jednom aspektu nejde do hloubky. To je opravdová škoda. Jinak jsem se ovšem nenudil ani vteřinu, ale k dokonalému filmu stále mnoho schází. Možná by to chtělo zkušenějšího režiséra. Těžké hodnocení, 4* je moc, 3 * je zase málo. Takže klasických 3 a půl.(15.12.2010)

I když se film místy hrozně táhl, zanechal ve mně zvláštní pocit. Jednoznačně jsem zůstávala čumět odporem nad Davidovým chováním. Takové to plížící se šílenství mi nahání husí kůži. To je ale asi tak jediný pocit, který ve mě po zhlédnutí zůstal. Samozřejmě nemohu zapomenout na herecký výkon Kirsten, protože tu ať strčíte do jakéhokoli sračkoidního filmu, prostě herecky nezklame.(28.12.2011)

Pro mě docela milé překvapení. První polovina až do chvíle, kdy postava Dunst zmizí, byla mrazivě skvělá. Trochu mi to připomnělo Noci s nepřítelem. Potom to trochu pokulhávalo a ke konci se mírné zklamání dostavilo a moc to se mnou nehnulo, ale i tak první polovina byla skvělá a celkově film zachránila.(24.12.2010)

• Morholt

Gosling dobrý, Langella dobrý a Kirsten Dunst konečně nahoře bez. Ale tím veškerá pozitiva končí. Sice chápu, že to byla relativně přesná rekonstrukce, ale v tomhle případě bych uvítal trošku toho fabulování, protože takhle film vyzněl, víceméně, nijak. Zkrátka bohatý psychotický chlapec si narazí roštěnku z lidu, po chvílích spokojeného manželství přijde krize a děvče zmizí. Tečka. Omáčka okolo nikde, vypjatých momentů, které by diváka alespoň navedly nějakým směrem, aby si mohl domýšlet, také pomálu. Kriminálky, ve kterých se není čeho chytit jsou prostě na houby a tady se to bezezbytku potvrdilo. 40%(8.11.2014)

• verbal

Nejbližší novela Trestního řádu prostě musí obsahovat trestný čin Týrání filmem! "1. Kdo natočí nebo se bude podílet na produkci takovéto sračky, kterou záměrně označí jako thriller, nebo kdo k takovému činu zneužije bezbrannosti jiného, bude potrestán odnětím svobody na 25 let až doživotí. 2. Trestem smrti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem." Doufám, že už někdo pro pana Jareckého mydlí provaz! Smrtící nuda dostala nový rozměr! Za to, že jsem špatně vysál obývák a nezvedl na hajzlu prkýnko a chtěl jsem se udobřovat, jsem si něco takového opravdu nezasloužil! Naštěstí i má Drahá je soudná a uznala, že to přehnala a příště prý zvolí přiměřenější trest! K tomu, že jsem si do krve okousal nehty a jen tak z dlouhé chvíle oškrábal významnou část zdi nad sedačkou, jsem navíc musel přihlížet trestuhodnému plýtvání skvělým panem Goslingem a hodinu čtyřicet zvracet nad "krásou" spidermanovy dívky.(15.12.2010)

• - V show Jimmyho Fallona prozradila Kirsten Dunstová, že osoba, na níž je založena postava Davida Markse, se přijela podívat na plac a z povzdálí sledovala natáčení. (Geriel)

• - Spoiler: Film je inspirován skutečným příběhem - možná vůbec nejznámějším případem pohřešované osoby ve státu New York, Roberta Dursta, dědice miliardového rodinného impéria ve stavebnictví, který žil dvojím životem: na veřejnosti úspěšný podnikatel, ale v soukromí sexuální zvrhlík, mezi jehož nejnevinnější koníčky patřilo mučení a různé sadistické hrátky. Svého posledního milence, Morrise Blacka (71), zavraždil a rozčtvrtil. Jeho tělo rozřezal a kusy masa postupně házel do moře v Mexickém zálivu. Policie je také přesvědčena, že zavraždil svoji ženu, která záhadně zmizela v roce 1982. Durst byl v sedmi letech svědkem sebevraždy své matky, která skočila ze střechy rodinného domu. V dětství Durstovi lékaři mylně zjistili schizofrenii, která byla později překvalifikovaná na Aspergerův syndrom, což je mírná forma autismu. (Eldrick)

• - Kirsten Dunst označila svůj výkon v tomto filmu za nejlepší ve své dosavadní kariéře. Film samotný přirovnala k thrilleru Znásilnění (1988) s Jodie Foster v hlavní roli. (Karlos80)