Nikdy neberte mladé stopařky - mohou být životu nebezpečné!  Pavel (M. Dadák) má smůlu na ženské a může si za to sám. Je neprůbojný a nesmělý. Žije víc ve své fantazii než ve světě. Jediné místo, kde se nebojí ženu oslovit je za volantem auta. A tak jezdí po kraji a bere stopařky. Tady je pánem situace - suverénní mladý muž s bohatou fantazií. Teď už jen zbývá si vybrat tu pravou. Jenže stopování nemusí být nebezpečné jen pro dívky na cestách, ale za zcela specifických okolností i pro ty, kteří je berou. A Pavel byl přece vždycky smolař... (oficiální text distributora)

Fifer

Famák Jakub Sommer přece musí znát dílo Milana Kundery, který na fakultě také kdysi učil. Je možné, že po vynikajícím Elfilmu přišel s takto chabou zápletkou, která nesahá Kunderově povídce o stopování (Falešný autostop) ani po kotníky? Trapné a nudné. ()

Brtniik

To měl tramvaják tedy pech! Jeden z mála umělecky pojednaných příběhů, kdy láska nezvítězila nad zlem. P. Zbrožek, Martha - jupí! ()

Olík

Televizní počin, u kterého si až dokonce nemůžete být jistí, jestli jde o komedii nebo drama. Herci (snad i Matěj Dadák je hercem, protože z jeho projevu to není úplně jasné) si to jedou „ha ha ha ho ho ho“ - děj je jednou tam, jednou tam - ze závěrečné pointy docela zamrazí (snad jsem nic neprozradil) – a to, že nás celou cestou provází hudba Dalibora Jandy, tak k tomu nemám co říct. Líbí se mi přirovnání uživatele s nicknamem „francis“, že jde vlastně o historku……a to i s jeho dodatkem, že historka se musí umět vyprávět. ()

Miki68

Námět a herecký výkony slušný. Scénář a režie pokulhávají. Ale na nedělní TV inscenaci na ČT furt dost dobrý. ()

tranquill

Svěží a vtipná komedie s překvapivě černým závěrem. Matěj Dadák si svou postavu rozhodně užil. 4 hvězdy už jen za ten plakát Anathemy na zdi u něj doma :-) ()

Kingjiri

Je trochu smutný, když je TV film s úspornou stopáží i rozpočtem zábavnější a nápaditější než většina českejch celovečerních komedií. Ale jsem samozřejmě rád, že tenhle počin vzniknul a že jsem na něj jen čirou náhodou při všednim večeru na TV narazil. Jediný mínus jsou až často používaný písničky od Jandy. Jinak naprostá spokojenost - herci slušný, námět hodně nápaditej, příkladně vypointovanej (jak všechno do sebe na konci zapadne je radost sledovat - zkrátka každá předchozí scéna měla svuj smysl). Čtvrtá slabá hvězda za hravej scénář. ()

nula87 odpad!

Nestačím se divit zdejším hodnocením. 3, nebo dokonce 4 hvězdičky??? Co to lidi berete, že bych to taky zkusil? Neuvěřitelná slátanina (nebojím se napsat sračka), která se chce vydávat za komedii s poučením. Blábol, žvást, neuvěřitelné dialogy, a Dalibor Janda jako bonus. Proboha, to snad ne! A to vše za naše peníze z konc. poplatků. 0% ()

strakoliber

Na televizní tvorbu a krátkou stopáž film který zaujme a má pro mě nečekanou pointu. Nejvíc mě ale pobavila konečná stanice tramvaje, protože ve skutečnosti tam žádná tramvaj nejede. ()

ostravak30

Zajímavý příběh s naprosto originální zápletkou a navíc i překvapivým koncem. Ale taky tak trochu s žádný koncem. Jmenovec slavné značky kávy svou roli ale zvládl na výbornou a fakt jsem se dost zasmál. ()

cinema_cz

To, co začíná jako banální bakalářská historka, se postupně mění v netradiční bakalářskou historku s nečekanou pointou. Škoda jen silně přehrávajícího Dadáka. 60 % (Ci 02/2008) ()

Lish84

Svěží vánek v rámci současné české televizní tvorby. A přitom stačilo tak málo - být nápaditý. Vůbec slovo nápaditost se v souvislosti se Stopem musí skloňovat často. Ukazuje se už při umístění úvodních titulků ve vhodných částech obrazu. Pokračuje nápaditě se rozvíjející zápletkou, od které rozhodně nečekejte prázdné tlachání o životě mezi řidičem a stopařkou, ale zajímavě vymyšlený malý příběh, v jehož rámci má každý motiv svůj smysl. Někdo si holt příjemně vyhrál. To vše podpořeno příjemnými a zábavnými herci v hlavních i vedlejších rolích. Stop má nápad a vtip a to se cení. ()

Cesty timem

Závěr mi přijde ač je to komedie trochu Hitchcockový. Kdyby námět zpracoval tento pán bylo to nejspíš na 5*. Na současnou českou TV tvorbu je to ale docela dobrý výsledek. Zajímavý, neotřelý, vtipný, oddychový. Podle mne tak na 3,5* a za ten nápad přizpůsobit neviného pachatelův vzhled původnímu nahlášenému popisu půlka hvězdy navrch = 4* ()

Nick321

Z tohoto příběhu vyplývá hned několik "nikdy". 1) Nikdy nezkoušej hledat holku přes stopování , 2) nejdůležitější bod- zejména nikdy slepici jakou ztvárnila Martha Issová, 3) nikdy si při seznamování nevymýšlej, 4) nikdy se nezapomeň stopařky před nástupem do auta zeptat kam jede, aby se z ní nevyklubala šlapka co Ti po 100 metrech začne vyhrožovat pasákem Ivanem 5) nikdy nezapomeň zkontrolovat stav benzínu, táta na to s*re. ()