Příběh o lásce a smrtelnosti, svobodě a utrpení podle románu Philipa Rotha. Profesor David Kepesh (Ben Kingsley) věnoval značnou část svého života výuce literatury a dobývání půvabných studentek. Otevřeně přiznává, že krásné ženě nedokáže odolat. Když však po šedesátce potká skvostnou Consuelu (Penélope Cruz), její mládí, její nádherné tělo a samozřejmost, s jakou se mu oddává, i podivná netečnost, s níž přijímá projevy jeho vášně, v něm probouzí žárlivost, kterou Kepesh nedokáže zapudit dokonce ani ve chvílích, kdy ji svírá v náručí, ztrácí svůj obvyklý ironický odstup a soustředění, přestává racionálně uvažovat. Před nejhorším ho však zachraňuje láska zralé ženy.
Film byl natočen podle románu nositele Pulitzerovy ceny Philipa Rotha a jeho název "Umírající zvíře" odkazuje na citát z irského básníka W. B. Yeatse, v němž se hovoří o tom, že lidské srdce, nemocné touhou, je připoutáno k umírajícímu zvířeti. Moudrá výpověď stárnoucího muže, který prahne po lásce a plnosti života a jen těžko se vyrovnává s vědomím, že to vše bude muset už třeba zítra opustit. (Bontonfilm)

miki68cz

Úžasný film ze života, Ben Kingsley je sekáč, který nikdy nezestárne a Penelope je bohyně krásy. Nádherná doprovodná muzika, klavír a nic, já nechci víc. ()

Dashiella

Tento film mi tak otvoril nožík vo vrecku, že mám chuť dať odpad. Z kinosály všetci vyšli ohúrení, len ja som mala akosi pocit, že som im neskočila na žiaden z tých špekov ani odhalené prsíčka skutočne "výnimočnej" herečky akou je Penelopa. Preto radšej nehodnotím, možno inokedy, ak ma niekto prehovorí pozrieť si opäť ()

MaxForValue

Pýtam sa či všetci raz dopadneme tak ako David Kepesh, osamelý vo vnútri i navonok, milujúci ženu, ktorá nikdy nebude úplne naša. Vidieť film dnes, poviem, že je sugestívny. Vidieť ho o tridsať rokov, bude dokonalý. Zrejúci ako víno, zrejúci s divákom, človekom, podobne blízkym ako mne osobne je David Kepesh. Elegy (Umierajúce zviera) je film krásny navonok, bez prehnaného sentimentu, gýču, pátosu i krásny vo vnútri, vo svojej jednoduchosti a vo svojom posolstve - ktorým je prostá láska. Tvorba I. Coixet mi je stále trochu vzdialená, ale po tomto filme jej trochu prichádzam na chuť. ()

DoubleJo

Tak ako pri Meet Joe Black, aj pri tomto filme to boli 3 hodiny (áno, také dlhé mi to pripadalo), ktoré mi už nikto nevráti. Dve hviezdy len za Kingsleyho. ()

subic

V podstatě se jedná o komorní příběh, kde se střetávají příběhy a vzpomínky 2 kamarádů, muže a jeho bývalé dlouhodobé milenky a stejného muže jeho nové milenky/partnerky, které onemocní rakovinou prsu, doplňuje to vztah stejného muže a jeho syna lékaře. V této rovině je to velmi působivé, mám výhrady k hereckému obsazení. Penelopa Cruz mi tu úplně nesedla a Peter Sarsgaard je až příliš sterilní. 70% ()

gicous

Moje naděje umírala se závěrečnými titulky. Tak dlouho jsem čekal, až jsem se nakonec nedočkal a odcházel jsem od projekce s otráveným výrazem ve tváři. Pokáždé když se ke mně Ben Kingsley stavil, jsem obdivoval jeho herectví. Tentokrát ale šlápnul vedle. Stárnoucí profesor mu nevyšel. S tváře bylo patrné, že se v této postavě necítil pohodlně. Zřejmě to zapříčinila krása nahé Penélope Cruz, vedle nichž bledne všechno kolem. Mužům padají čelisti a ženy tiše závidí. A tak může Umírající zvíře nabídnout alespoň tuto španělskou krásku, která na pár chvil prosvítí šedivé a nevzhledné minuty jinak nudného filmového zamyšlení nad láskou a stářím. 4/10 ()

lusa

Ben Kingsley je pán herec a chodiaca charizma, no chémiu medzi ním a Penelope som hľadala 107 minút. Mne toto vôbec nesadlo. 2* ()

Blazis34

Film, ve kterém není žádná akce a přesto jsem se nenudil. Výborné drama okořeněné výbornými hereckými výkony Penélope Cruz a Bena Kingsleyho, které působí velice věrohodně. Navíc filmu nahrává skvělá atmosféra a hudba. ()

samuelsson

Krátky romantický úryvok zo života profesora, ktorý sa zamiluje do jednej zo svojich mladých študentiek- to je Elegy. 80% prvej polovice filmu sa odohráva v posteli (samozrejme vrátane dialógov). Tie sú však nenapodobiteľné, ironické, sarkastické, úprimné. Zaujímavé je, že profesor vie, že tento románik sa rýchlo skončí, a stále si to aj opakuje. Film je usmievavý a miestami prekvapivý, teda hlavne už spomínané dialógy. Elegy je spracovaný veľmi dobre. Najprv vyzerá ako priemer (klasická americká lovestory), ale postupne sa zmení: z filmu vyžaruje istý nenapodobiteľný druh energie, ktorý je aj v knihe od Phillipa Rotha. Toto je obrovské plus, pretože film tým pádom splnil rovnaký účel, aký mala aj kniha- divák/ čitateľ naňho len tak rýchlo nezabudne! ()

LP-SK

Romantický film ma ešte nikdy tak neoslovil. Elegy je číry diamant medzi bižutériou romantických filmov, snímok, ktorý prízemne neparazituje na ľudských emóciách, ale vykresľuje ich tak brilantne, až z toho mrazí aj páli pri srdci. Veľké bravo pre Isabel Coixet. Toľko empatie sa teda len tak nevidí... ()

Nupaky

Charismatický Ben Kingsley, přesně zapadá do role. Vždy obklopen ženami a přesto sám, vždy spokojený,ale přesto nešťastný. Jen jednou mohl být konečně spokojený jen jednou našel to co hledal, bohužel to zjistil pozdě! ()

Orhalmi

Vynikající komorní drama s bezchybnoou ústřední trojící - Kingsley,Cruz, Hopper. Egoismus, nerozhodnost a strach z budoucna a samoty, které podal Kingsley. To, že v životě není nic černobílé, ale vše může mít i různé stupně šedi. NIc se nedá na sto procent naplánovat a předvídat. Okamžiky mění celý život a osudy všech lidí. Nečekaně silné drama. ()

DAF1

Film, od kterého jsem nic nečekal a který mě příjemně překvapil. Dovedl místy pobavit svou nadsázkou, zaujal svými mrazivě realistickými prvky i příjemně potěšil hereckými výkony hlavního trojlístku postav. Příběh je svižný, nenudí a samotný závěr může vyvolat otázku, na kterou jsme mysleli, že celý film známe odpověď - kdo že je tím umírajícím zvířetem?! Pohnuté vzpomínky v každém z nás... ()

Nefaria

Nuž, poďme sa tváriť, že sme citlivý, že chceme udrieť na city.. poďme nájsť nežnú ženskú postavu a typického Mareka Vašuta. Poďme to všetko preniesť na plátno, dajme tomu vábivý názov.. poďme natočiť elegy... ()

DePompon

V istom zmysle ironický pohľad na život záletného profesora v strednom veku, ktorý sa zamiluje do vyspelej mladej ženy. Možno som však zhýčkaná inými nedocenenými drámami, ktoré mi dali v každom ohľade viac. Že je Penélope Cruz prirodzene krásna a nadaná herečka snáď nemusím zdôrazňovať... no je to jediné, čo ústredne pripúta k filmu. A to je škoda. ()

spotczek

Film je dobře natočený, Cruz i Kingsley hrají výborně, ale osudy jejich postav jsou lehce přitažené za vlasy, vyloženě vykonstruované. Tedy pro mě. Já u toho brečet nechtěla. Co neřekly pomalé, lyrické obrazy, to zvládla převážně klavírní hudba. Film je pocitový, lehce vyděračský, a to už tu tolikrát bylo. Řemeslně skvělé, ale to je pro mě tak všechno. Škoda, že se Mendez, Marroquín - Déjame recorder blbě shání (asi jen na soundtracku), protože do téhle skladby jsem se zamilovala. Bohužel jen do ní. ()

zuzza11

přeceňované. A neříkejte mi, že tomu nerozumím... nuda vrásky nuda stáří nuda nechutnost sama o sobě.... na co jsem ještě zapomněla? Jooo nuda :-). Tento film ve mě nezanechal vůbec nic... ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008