Hranice ovládání

• USA The Limits of Control (více)

Film sa odohráva v rozličnom okolí súčasného Španielska, kde mysteriózny, osamelý hrdina (Isaach De Bankolé), ktorého aktivity ostávajú úzkostlivo mimo zákona, musí dokončiť rozrobenú prácu. Neveriac nikomu, plní úlohu, ktorej cieľ nie je spočiatku prezradený. (DareDeVill)

kivi.shiro

hypnotizuje a nutí přemýšlet o charakteru hlavní postavy a jejím předcházejícím vývoji, motivacích, myšlenkových pochodech.. ať už je to unuděnou neakčností nebo hlubokomyslnou meditací v obrazu i hudbě. ()

egbert

Úžasný film, který by snad bavil i bez pochopení (k tomu mimochodem pomůže shlédnutí až za titulky). Dlouho jsem nebyl tak nadšen a kvůli záplavě ignorantských hodnocení jsem o tenhle zážitek málem přišel. Původ francouzského bohéma je ve slově Bohemia. Když do Francie přicházeli Romové z východu (Čech), spojili slovo Bohémia se svým nevázaným stylem života, který připomínal život těch, kteří jsou dnes nazýváni bohémy. ()

smith22

Film, který se snaží tvářit strašně stylově je ve skutečnosti hrozná sračka.Film u kterého ani po hodině nevíte, která bije.Pořád čekáte kdy už to konečně přijde.Pán s krabičkama od sirek už začíná slušně nudit.Tisíc záběru, které vyvolávají v divákovi pocit, že teď už se konečně dozví o co vlastně jde ale stále je to jen hra: kolik toho divák ještě vydrží.Včera sem u toho v půlce usnul.Dnes sem se 5krát přistihl, že mi padá hlava.Když sem se téměř po 2 hodinách konečně dohrabal ke konci tak sem se nemohl dočkat až na klávesnici zmáčknu Delete .Dvě hodiny čekáte jak tupci aby ste na konci dozvěděli co je to za brak.Někomu se to možná líbit může ale já na tuto vlnu naladěn rozhodně nejsem. Takže dávám jednu hvězdu za krásnou Paz de la Huerta v průhledné pláštěnce a místy pěknou kameru.Víc si to nezaslouží :-( ()

wrána

Co tím chtěl básník říct, mě zůstalo utajeno. Tedy nikoliv, že bych potřeboval u filmu vše vysvětleno do nejmenšího detailu, nicméně naprostý nedostatek vodítek ke smyslu příběhu dělá z tohoto filmu velmi nudnou záležitost. Jistě, zazní argumetmy jako skvělá kamera, nádherné obrazy a tak dále a tak dále. Ale na dobrý film je to jednak málo a hlavně, co je skvělého a jedinečného na půl minutových záběrech kohosi jedoucího po eskalátoru, pijícího kafe, jdoucího kamsi mě není jasné. A když k tomu přičtu, že se ve filmu všehovšudy mluví snad pár minut a do toho jsou to rádobyintelektuání monology postav co filmem projdou, tak je to prostě už silná káva. Po skončení projekce jsme na sebe koukali, jestli se nám to nezdálo. Naposledy jsem něco podobného zažil u Lost Highway. Dvě hvězdičky dávám za to, že film je to natolik zvláštním a nejasný, že vám chtě nechtě zůstane v hlavě. ()

BigBrother

Náročný film vyžaduje náročné diváky. Respect Jarmuschovi, že nevyměknul a navzdory všemu očekávání nenatočil po Broken Flowers další kousek přibližující se mainstreamu. Osobně dávám všechny palce nahoru s varováním, že tenhle biják opravdu není pro každého. ()

Tóru

Pokud se na to budeme divat z pohledu, ze si z nas Jim trosku vystrelil a pritom udelal velmi dobrou parodii na vsechny svoje predchozi snimky, potom zjistime, ze je to opravdu k zasmati a prijemmne pobaveni. Z teto perspektivy to vnimam ja. Horsi by bylo, pokud by to Jarmusch myslel vazne. ()

Fosgo

Filmový minimalismus …avšak pouze příběhový, jinak se na plátně odvíjí filmová hostina krásných obrazů architektury španělských domů i měst , záběrů krajiny a slyšet je i ostře podmanivá hudba japonských Boris. Zazní i flamenco … s písní mota filmu i jako připomínka země, v níž příběh probíhá. Takřka nehybná tvář hercova je uhrančivě snímána. Ta tvář i samotný příběh jsou tajenkou, k jejímuž rozluštění nám Jarmusch nedal mnoho indicií... jen útržky proslovů s odkazy na kulturu, vědu a film. „Vesmír nemá střed ani okraje“ zazní v jednom monologu, i tento film nemá střed ani okraje, má pouze pomalé tempo, několikrát se opakující takřka identické situace a příběh, jež není nijak vysvětlen. Osamělý mlčící muž, soustředěný a nemající emoce, je postava, jakých je ve filmu pomálu. Nám divákům zbývá jen dešifrovat náznaky a pokusit se zapojit fantasii … Podivná kriminálka ... ()

meatball

Filmový minimalismus v té nejčistší podobě. Hádám, že Jarmusch už na filmu začal pracovat s vědomím, že pokud jeho předchozí snímky nebyly pro každého, tohle bude stravitelné ještě obtížněji. Ať už to tak je nebo ne, film vznikl a je to dobře a Jim si dělá co chce a to je taky dobře. Při Bankolého infiltraci budovy jsem šel do kolen :) ()

10marty10

Toto dílo bych s odvahou přirovnal k ryze československému směru - poetismu. Jim Jarmusch je filmový čaroděj se smyslel pro dokonalou harmonii příběhu. CELKOVÉ HODNOCENÍ 87%. ()

reiser

Transcendentálna cesta nájomného vraha naprieč Španielskom, ktorý, mimochodom, nevie po španielsky. Nejde tu však o príbeh z jeho vnútornej strany, naopak, maximum toho čo dostanete je nezainteresované pozorovanie hlavného hrdinu - v jeho intímnych chvíľach, sledujeme jeho zvyky, napr. to akú hudbu má rád (všetko v tom najminimalistickejšom štýle ala Jarmusch). Otázne je, aké zaujímavé to môže byť pre nezainteresovaného diváka, ktorý by sa určite radšej pozrel do pozadia tohto kriminálneho prípadu. Vzhľadom na to, že taký charakter má ale drvivá väčšina (ak nie všetky) kriminálnych filmov, tento Jarmuschov počin je pre mňa čírim spasením. Pravda, príliš veľa ľudí si to asi nemyslí alebo to len ja, zaslepený fanúšik Jima Jarmuscha, neviem správne posúdiť. ()

BarVo

Netuším, ako film skončil, ani aký mal zmysel. Odišla som, keď Bankolé požil štvrtý papier. Jarmusch si asi spravil radosť, budiž. Ale pritom byť naozaj nemusím. ()

Paserak

Asi jsem fakt blbej nebo mi to nesedlo. Oj, to bylo trápení. Přesto nemohu svého oblíbence uvrhnout do nemilosti....sám nevím proč. Tohle bylo ale fakt nad moje síly. ()

honzzaq

Jednou hvězdičkou hodnotím svůj divácký zážitek z karlovarského festivalu, na kterém se možná do jisté míry podepsala únava způsobená pozdním časem promítání a fakt, že ten den už jsem byl snad na páté nebo šesté projekci. S postupem času jsem ve svém okolí stran Limits of Control zaregistroval převahu pozitivních názorů, takže jsem rozhodnutý dát filmu v budoucnu ještě jednu šanci. Do té doby jej ovšem budu mít za samoúčelnou filmařskou onanii rezignující na vyprávění a emoce, které aspoň v nějaké základní míře od filmů očekávám. Pokud se vám to nelíbí, můžete mě ohodnotit jednou hvězdičkou. ()

wray

sam seba povazujem za narocnejsieho divaka a mam rad umelecke filmy, viem ocenit zaujimavy i ked zvlastny film a tak som sa na limits of controls celkom tesil (zazrel som to pri prepinani kanalov jeden vecer). A ono je to fakt velmi pekny film na prvy pohlad. Ked si pustite hociktorych 5minut filmu je velka sanca ze vas to uputa a budete mat chut to dopozerat. Akurat - ked je to cele pokope je to velmi dlhe, zacina sa to opakovat a hlavne - zaver je velmi nevyrazny (to nemusel byt uplne ziadny... :) Na druhej strane - je tu vela vybornych hercov, je to pekne natocene, a ma to fajn dialogy (kludne sa to da zaradit az na uroven tarantinovsky dialogovych filmov, i ked tu su to skor monology...) Ked to cele zhrniem - dobry film, lenze - prilis zamerany na detaily, jednotlive sceny, a chyba tomu ten velky uceleny pribeh. Preto len 2, i ked to bol zaujimavy film. ()

Další Jarmuschův vlk samotář

Další Jarmuschův vlk samotář