Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Tomulka

Film neurazí, nenaštve je takový lehký nenásilný a bohůžel pomalý, nudný, nezáživný a zbytečně dlouhý. Magálová a Bartoška dobrý, ale Holubová a Kaiser jsou výborní jenomže to fakt jako nestačí v tomto filmu ne. ()

ricky4

Jednoduchá komedie, postrádající normální příběh. Ale pravdou je že jsem se občas i zasmál. Herecké výkony raději hodnotit nebudu. Film 15%, zábava 70%- 40% ()

Mates Hradecky

Trapnost nad trapnost a všechno je trapnost. Je to opravdu ta "stará dobrá" Mařenka Poledňáková, režisérka Jak vytrhnout velrybě stoličku? Jak tak koukám na její filmografii, po roce 1989 už nic dobrého nenatočila. To je ta slavná svobodná tvorba. K hodnocení - především špatný scénář, taková přiblblá pohádka zcela vytržená z realného současného žití v české kotlině. K tomu zbytečné cameo scénky jak z Kameňáku (Šíp, Bílá, Hanušová,Štolpa). Herecky osloví diváka snad jen Jaroslava Adamová a ten roztomilý malý klučina, co nesmí říkat prdel - režijní vedení dětí je ostatně specialita paní režisérky. Jednu hvězdu uděluji za geniální obsazení spisovatele Arnošta Lustiga. Jakmile se objevil v obraze, strhával veškerou pozornost na sebe. Škoda, že nedostal více prostoru. ()

Alvin

Okolo čtyřicítky natáčela paní Poledňáková povedené rodinné komedie, kde se člověk měl čemu zasmát a nebylo to zdaleka jenom kvůli dětským hláškám typu "..bačkůrky". Prostě paní režisérka měla tehdy ještě nadhled a štěstí na dobré herce. V tomhle filmu se padesátníci chovají jako puberťáci, což je pro mě důkaz postupující senility autorky a nad některými dějovými zvraty bych si ukroutil hlavu. Na druhou stranu to není o moc horší než podobné "komediální" výplody o generaci mladšího Vejdělka. ()

AltairAhad

Ale vždyť to zase tak hrozné nebylo, ne? Magálovou moc nemusím, takže mi ani tady nepřišla v hlavní roli jako velká hráčka. Filmu přidávají hvězdy snad jen Bartoška, Kaiser a Holubová, kterým taková komedie společně prostě sedne. Jinak se o ději moc mluvit nedá, ale jak už jsem napsala. To trio, které jsem zmínila - každý z nich ukořistil po jedné hvězdě. ()

J.J.1972

Keď sa zvysoka prenesiem cez neuveriteľne ako vždy otrasnú Holubovú a neherca lenšaška Kaisera tak to bol veľmi dobre pozerateľný film :) a dvaja vynikajúci herci - príjemná Magálová a skvelý Bartoška nesklamali. PS: pri pohľade na penzistku a špatu Holubovú v erotickom prádle mi žalúdočné šťavy so zbytkami obeda vystúpili takmer až do dutiny ústnej.... ()

durkes

Ja neviem, ale ja tento humor pani Poledňákovej môžem. Bavil som sa celý film a so mnou aj celé kino. Vtipne pojatý normálny život aj keď miestami prekombinovaný, výsledok bol fajn a sedelo mi aj herecké obsadenie. ()

kacka274

Na tenhle film jsem šla do kina a odcházela v příjemné náladě. Nechybí vtip, hlášky... Sem tam někdo přehrává, tlačí na pilu, ale jinak je to normální koukatelná komedie o vztazích a lásce. Taky nejsem pŕíznivcem nevěr, výměny partnerů, rozvodů a podvodů, ale myslím, že to zas tak nereálné nebylo. Trochu mi vadily ty scény s Bartoškovým pořadem, to myslím nebylo nutné pro posun děje, spíš trapné... Místy to bylo jakoby zrychlené, přehnaně akční. Časové posuny, retrospekce zbytečně matoucí, ale chápu ten smířlivý závěr, proč se po padesátce vzájemně prudit a nenávidět, když se to dá vyřešit i bez toho. ()

Rozmarýna

Mně ten film pobavil a po delší době jsem se u filmu zasmála.. Byl mnohem lepší, než jak se krotí krokodýli. A vůbec mi nevadilo, že osoby se chovaly nesmyslně (např. Holubová s Kaisrem přijeli na chalupu za Magálovou a Bartouškou ...). Odpad to nebyl, existují mnohem horší filmy. Samozřejmě, to není žádný hlubokomyslný film, ale protože je český, dávám 3 hvězdy. ()

sherudan

Asi jen masochista se vydrží 116 minut dívat na 4 hnusné lidi, kteří si navzájem dělají hnusné věci. Jedna hvězdička za Jirku Bartošku, který jediný si ve své roli udržuje jakýs-takýs nadhled. ()

Sa.sa

Super komedie plná hlášek, hvězd... Láska kvete v každém věku a doufám, že je to tak i v životě... Uvěřitelné a kvalitně natočené, radost se podívat ()

Kekik

Výborná komedie, u které se bavím i tady, při čtení komentářů. Těch popelářů, co se tady vyrojilo. (V žádném případě nechci urazit popelářské řemeslo, já si jich vážím, ale zdejší komentující, co neznají jiné hodnocení, než odpad, těch si tedy nevážím ani trochu). Tuto komedii jsem viděla již mnohokrát a těším se, až jí zase uvidím. Holubová, Kaiser, Bartoška, Boudová, Magálová a jiní jsou skvělí. Opravdu. Totéž platí i u druhého dílu. Škoda jen, že je mnoho českých "diváků" s účtem na ČSFD a chybějícím mozkem. ()

Pejda

Žádná hitparáda to není, ovšem na druhou stranu jsem viděl spoustu jiných a horších filmů, které mohou být hodnoceny jako "odpad". U některých scén se člověk zasměje a to byla podstata filmu....40% ()

mfanta

50% - Nebylo to zase tak hrozne jako Krokodyli, mistama jsem si i docela dobre bavil. I kdyz spise diky Bartoskovi ci Kaiserovi nez diky skvelemu scenari. Jinak samozrejme jinymi misty jsem schovaval hlavu v studu do limce. ()

E*u*g*e*n*

Nazval bych to jako "NÁVRAT MARIE POLEDŇÁKOVÉ " , po hrozných Jak se krotí krokodýli. Už dlouho jsem se v kině takhle nezasmál a nevím proč tady většina lidí české filmy odsuzuje. Netvrdím, že jsou tak dobré jak Hollywoodské, ale když mají kvalitu tak je ocením. A hláška : Na to ti sere bílej tesák. Není co dodat. ()

St@B odpad!

Kdyby pro herce v tomto filmu platilo stejné pravidlo o vypnutí mobilních telefonů v kině jako pro diváky, z filmu by mnoho nezbylo. A není to samozřejmě jen nadužívání mobilního telefonu a notebooku, ten příběh je zkrátka a jednoduše neuvěřitelně trapný, blbý, odtržený od reality. Pár laciných hlášek, z nichž některé se opakují pořád dokola, tenhle odpad rozhodně nezachrání. Pevně doufám, že si paní Poledňáková najde jinou zábavu než natáčení podobných hrůz. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková