Sedmiletá Leslie je při cestě ze školy unesena dvojicí mužů, kteří jí namluvili, že byli požádáni jejími rodiči, aby se o ni postarali. Odvezli ji na neznámé místo, kde se setkala s černošským sirotkem Donniem. Po čase Leslie uvěřila, že rodiče už o ni nemají zájem a nechtějí, aby se vrátila domů. Obě děti zůstaly v rukou pedofilních únosců a musely se podvolit i požadavkům jejich zvrhlých „zákazníků“. Leslie s Donniem spojilo vzájemné až sourozenecké pouto a společně utíkali do svého tajného světa, který si vytvořili při čtení Knihy džunglí. Pak se příběh posune o deset let dopředu, kdy oba, již na prahu dospělosti, žijí na ulici, živí se tím jediným, co se v životě naučili, a přitom se stále starají jeden o druhého. Jednoho dne je však Leslie postavena před fakt, že její rodiče stále žijí a ona by se mohla vrátit domů. (lola3121)

kvardis

Film zachycuje citlive pohled ze strany ditete v realnem svete lidske krutosti a bolesti...kdyz jste jednou vytrzeni z urciteho zivota uz se nikdy nevratite, protoze po case se adaptujete v tom novem, a jdete porad dal ne do minulosti...Osud male holcicky Leslie ktera byla unesena v osmi letech pedofilnimy uchyly, kteri ji ukazali a naucitili to co bude jeji hlavni soucasti zivota.Realny pribeh a ukazka toho ze pedofilove a ruzni uchylaci jsou anonymni a muze jim byt kdokoli. ()

mudvayner

Až nepříjemně znepokojující, realistické a uvěřitelně. A to ani nejsem rodič, zatím. I když je to jeden z těch filmů, kde obsah přebíjí formu. Jeden z těch filmů, které s člověkem dělají přesně to, co chtějí. Občas je ale obtížné si toto během sledování vůbec uvědomit. ()

rivah

Varování rodičům před podobným osudem dítěte, které nakonec projeví snahu se vrátit, ale nejde to. Prožívání dětství s pedofily působí trýznivě i další život takto poznamenaného. ()

odvedle

Osobne som ešte nevidel film s témou únosu detí podaný z tej druhej strany, totiž práve zo strany unesených detí. Veľmi silný a pôsobivý film, kde každý obraz je starostlivo vybraný a famózne zahraný. Gardens of the Night je jedným z najlepších filmových zážitkov v poslednej dobe. ()

wege

Je to strašně nevyrovnané. Ta první půlka je skvělá, mrazí z toho. To po tom časovém střihu je strašně nedotažené, je to něco, co jsme viděli v různých variacích mockrát. Je to takové plytké, nezaujme vás to, úplně to pokazí dojem z té první půlky. ()

Mire

Príbeh o smutnom osude detí, ktoré sa stali obeťami únosu a musia sa so svojim osudom vysporiadať sami ako vedia. Pôsobivé. ()

joelly01

Co to je zde napsano za divny obsah? Podle toho bych opravdu nepoznala ze se jedna o film o ktery se vlastne fakt jedna. Nu coz. Opravdu kvalitni drama o unesenych & zneuzivanych detech, ktere jejich pasaci nezabili, ale nechali je jit a at se s zivotem tam venku porvou sami. Nejake explicitni sceny ve filmu (dikybohu) vylozene nevidime, ale i tak mi behal mraz po zadech. Nejhruznejsi pro me bylo sledovat jak unosci detem vymyvaji mozky ohledne toho ze je jejich rodice nechteji. Take me chytla za srdce ta idea paralelniho sveta ktery si deti vytvorili (Kniha Dzungli), aby se aspon trosku oprostili od zrudne reality. Tohle se opravdu povedlo. ()

Felisr

Silné téma, ze kterého se ale dalo vytěžit mnohem víc. Skoro to vypadá, jako by zasáhla ruka cenzora a vystřihli podstatné či příliš syrové kusy děje. Devítiletý časový skok bez jakýchkoliv flashbacků tomu taky napřidal. Takto bohužel film nechtěně sklouzává do kategorie průměrných snímků. ()

Keen.lady

Příběh zajímavý, ale nejsilnější stránkou jsou podle mě herecké výkony. Jinak je to jeden z filmů, který hodně brzo upadne v zapomnění a já z něj nikdy smetat prach nebudu. Jde tady vidět urputná snaha zahrát na citlivou strunu, ale u mne to prostě z nějakého důvodu občas nefungovalo. Že si někdo nad tím pobrečí a posmutní, nikdy nikomu nepomohlo a všichni víme, co se na světě děje, jen si to někteří nepřiznají. První půlka značně předčí tu druhou, nejspíše mohli nejdříve naservírovat konec a pak dát začátek. ()

Sefik

Skutečnost, že se jedná o zneužívání dětí a toto téma diváka bezpochyby posadí na zadek, ještě nedělá film dobrým. A tento je vyloženě špatný. A celkem i nudný s nevysvětlenými dějovými momenty. ()

Arehanah

Velmi šokující a tísnivý snímek s atmosférou, která by se dala krájet. Tolik zla a psychického utrpení v jednom filmu lze spatřit jen málokdy. Neuvěřitelné výkony všech herců mě posadily na zadek. ()

david666

drsná realita, podaná téměř dokumentárním pojetím. Trošku mi vadil ten přeskok 8 let dále bez nějakého vysvětlení. ()

Eddemi

Davat tomuto filmu 5* mi pride az pohanske... Neuveritelne smutny a pod kozu iduci film. Kde je vsetko v naznakoch a predsa tak jasne. Atmosfera a podanie je neuveritelne. ()

johnnie78

Souhlasím s těmi uživateli, co píšou, že z tématu se dalo rozhodně vytřískat víc, a že rozdělení filmu na dvě téměř nesouvisející poloviny snímku spíš uškodilo. Mě by rozhodně zajímalo pokračování první půlky - co se stalo s Alexem a Frankem, proč a jak od nich Leslie a Donny vlastně utekli? Ale i tak je to strašlivě depresivní a strašlivě smutné dílo. Včetně toho konce. ()

zigy

Plusy: drsné téma uneseného dítěte a následně život na ulici, krásná Leslie. Minusy: uhlazené zpracování, kde nic nevidíme, a dost málo uvěřitelné dialogy, hlavně s rodiči po nalezení cca po 10 letech....škoda, takže průměr... ()

Baaal odpad!

Strašná kravina, jo chápu, že lidi jsou prasata rozežraná, to jsem urazil prasata, ale ten film je hrozně nudný. Nechápu to hodnocení OMG ()