Sedmiletá Leslie je při cestě ze školy unesena dvojicí mužů, kteří jí namluvili, že byli požádáni jejími rodiči, aby se o ni postarali. Odvezli ji na neznámé místo, kde se setkala s černošským sirotkem Donniem. Po čase Leslie uvěřila, že rodiče už o ni nemají zájem a nechtějí, aby se vrátila domů. Obě děti zůstaly v rukou pedofilních únosců a musely se podvolit i požadavkům jejich zvrhlých „zákazníků“. Leslie s Donniem spojilo vzájemné až sourozenecké pouto a společně utíkali do svého tajného světa, který si vytvořili při čtení Knihy džunglí. Pak se příběh posune o deset let dopředu, kdy oba, již na prahu dospělosti, žijí na ulici, živí se tím jediným, co se v životě naučili, a přitom se stále starají jeden o druhého. Jednoho dne je však Leslie postavena před fakt, že její rodiče stále žijí a ona by se mohla vrátit domů. (lola3121)

Arsenal83

Krutá téma, pekná herečka, ešte lepšie vybraná detská postava pre znásobenie súcitu. V každom prípade to nezaúčinkovalo na 100%. Okrem pár scén, ktoré naštvú, sa inak nič nedeje, film len nekonečne popisuje život socky na ulici. ()

lola3121

Hrůza všech hrůz, navíc natočeno podle skutečných příběhů. Bohužel takových osudů jsou asi tisíce, jenom se o nich moc nemluví. Slabším povahám a matkám malých dětí nedoporučuji. ()

mat.ilda

Smutné oči Ryan Simpkins v nočních děsech všech rodičů, protože pouhou představu, že by právě vaše dítě bylo vytrženo ze světa bezpečí a lásky a uvrženo do pekelné jámy, která ho donutí vyzvrátit duši, s hrůzou ženete z mysli... Jenže, jsou rodiny, kterým se zlé sny plní a co víc, oběti přesně podle nepsaných pravidel "výchovy" předávají rady do života dál a stávají se tak reprodukcí zhovadilců, co je samotné převrátili naruby... A šťastný konec? Zapomeňte. Kdo byl jednou v pekle, ví, že si v nebi s nikým nepokecá... P. S. Morien pravděpodobně prospala začátek... jaká pěstounská péče, jací náhradní rodiče??? ()

anderson

Do bodky súhlasím s larelay. Inak dej je mierne iný, než ho líči Morien. Ide o príbeh dvoch detí (perfektne zvládnuté úlohy detských hercov mimochodom), ktoré banda pedofilov unesie a zneužíva. V dospelosti sa tieto deti stanú asociálmi, ktorí bojujú o svoje prežitie na okraji spoločnosti ... A dodám, že TOM ARNOLD a HAROLD PERRINEAU ako slizkí pedofili podávajú excelentne mrazivé výkony. (27.3.2009) Milá neneka: nevyjadrujem svoje "uznání nad excelentními výkony pedofilů", ale nad excelentnými výkonmi hercov, ktorí ich stvárnili. Tak zo mňa prosím nerob netvora. Alebo byť matkou je menejcennejšie než byť otcom ? (19.4.2009) ()

Morholt

Noční můra všech rodičů. První část s únosem a tím, co po něm následovalo, mě úplně rozložila a druhá polovina už je pak jen jejím smutným důsledkem. Krutý film, který řadím do škatulky "už se na to nikdy nepodívám". 90% ()

NinonL

... a pak se vrátila a věděla, že už nemá domov ... Hrozně smutný film. Tak smutný a pravdivý, že se mi ani nechce ho více komentovat. ()

Z0oMb3E

Téma únosov a sexuálneho zneužívania detí je tak silný a tak tabuizovaný námet, že už samotná myšlienka má obrovský vplyv na silu filmu. Film ďalej otvára ďaľsiu silnú myšlienku o opätovný návrat do úplne inej reality. Gardens of the Night je tak krásny a zároveň tak hrozný, že si zaslúži vysoké hodnotenia. Osobne som spravil chybu, že som film sledoval po častich v rozmedzí dvoch dní, ale atmosféra ma vtiahla bez problémov do deja aj tak. Výkony mladých hercov by sa dali vychvaľovať do nekonečna, no mne osobne vadili ich dospelejšie verzie, na ktoré sa mi nepodarilo nejak citovejšie naviazať. Opäť film, ktorý ma donútil nenávidieť sa za to, že som muž. Komentáre typu "Však tam nebolo nič ukázané." absolútne nepochopím, pretože niektoré scény sú tak silné, už len za použitia predstavivosti. Film, ktorý si musím pozrieť znovu, aby som odčinil tú moju nerozvážnu chybu. Nepopieram, že moje hodnotenie pôjde potom ešte vyššie. ()

Remedy

Tenhle film mě hned od začátku strašně vytáčel. Šílený očekávání toho, co přijde a obrovskej vnitřní boj - popravdě ani přesně nevím, s čím. Je to silné téma, to nepopírám, ale nebýt těch několika scén, které mě opravdu vytáčely, nějak bych si "Gardens of the Night" ani zvlášť neuchoval v paměti. Tak, jak je to natočené, to působí vlastně dost mdlým a prázdným dojmem, vyznění je přinejmenším nedostatečné, myšlenka nedotažená. Další z řady snímků, které měly potenciál, ale nedokázaly ho zužitkovat. Není to špatný film, ale není ani dobrý. Je to prostě jen čistý průměr. ()

grogodil

Samotná ťažká tématika únosov malých detí pedofilmi a následný dopad na detskú psychiku, dáva vo svojej krutosti a odpudivosti filmu silný potenciál byť veľmi silnou a strhujúcou drámou, to ako nešikovne s tým tvorci naložili, je bohužiaľ vec druhá. Nemastné, neslané, v druhej polovici až miestami vyslovene tuctové, nezáživné a fádne...50% ()

Sinn

Takový téma a tak špatně udělaný...přiznávám, že netuším, co tomu filmu chybí. Herci špatní nejsou, ale mě to prostě nechytlo. Nejen nechytlo, já jsem se nudila. Ze samotnýho námětu se mi ježí chlupy a svírá žaludek, ale tady to je všechno tak nějak plytký a prázdný...docela nadhodnocen, řekla bych... ()

Streeper

Opravdu hodně silný námět a mladí herci byli skvělý, jenže to je všechno. První polovina filmu je skvělý, druhá polovina už tolik ne. Nemá to to správný tempo. ()

TommyLeeJape

Gardens of the Night je jeden z těch filmů, které vás donutí zmyslet se nad tím, jakých zhovadilostí jsou lidé schopni (taky je to jeden z těch filmů, díky kterým budete mnohem častěji říkat svým dětem něco ve smyslu: "Jestli někdy nastoupíš k někomu cizímu do auta, tak tě pověsím za palce do průvanu!"). V tomto případě se setkáváme s dvojicí pedofilních prasat, vyvolávajících ve mně nutkání pořídit si kvér a stát se "pedo-hunterem", a to hlavně protože ze všeho nejhorší je uvědomění, že podobné věci jsou na světě na denním pořádku. Co se týče samotného snímku tak mě trošku mrzelo to jednoznačné rozdělení na dvě části, ale na druhou stranu i takhle to má něco do sebe. Moc mě překvapila výborná Gillian Jacobs, kterou potkávám pravidelně v seriálu Community, a tudíž jsem si ji jen těžko dokázal představit v tak vážné roli jakou je právě postava Leslie. Po pár dnech nadšení trošičku opadlo, ale i tak jsou to porád silnější tři hvězdy. ()

pufina

Neuvěřitelný zážitek. Zajímavě zpracované téma, herecké výkony jsou až obdivuhodné, atmosféra mě srazila do kolen. Opravdu neuvěřitelně odporná realita a toto filmové zpracování člověka nemůže nechat chladným. Dochází mi slova k tématu nebo spíše k těm odporným zrůdám pedofilům.. Jinak Gillian Jacobs (a stejně tak Ryan Simpkins) jsem doposud neznala a pevně doufám, že jsem jí neviděla poprvé a naposledy. (Dalším překvapením byli herci: Raphael Sbarge, Evan Peters a Jeremy Sisto - malé role, ale dost významné.) ()

frings

Výborný film, skvělé herecké výkony, jen bych poprosil MORIEN, at si zjistí, co je to pěstounská péče, jelikož v tomto filmu, se nevyskytují žádní pěstouni, natož pěstounská péče, nýbrž pedofilní únosci dětí ! ()

Riley

:( Nějak se mi nedaří jednoduše vyjádřit, co si o tomhle filmu myslím. No ale tak: Budu další, která malou Leslie asi dlouho nevymaže z hlavy, to téma je strašlivý a je o čem přemýšlet, líbilo se mi, že tam byl ukázán i návrat domů - já sama si nedokážu představit, že by po devíti letech z dítěte a rodičů mohla být zase normální rodina a to je další věc, která je na těhle případech naprosoto strašlivá, protože to, co jim ti zasraní pedofilové udělaj, z toho už asi není cesty zpět. Další věc, že takovéhle děti jsou potom schopny do stejného osudu dostat i další nevinné oběti a taky se mi líbilo, že nebylo jen ukázáno, co s dětmi stane hned potom, ale také ve chvíli, kdy vyrostou. Za tohle všechno body nahoru. Jen mi tam stejně jako plno ostatním něco chybělo, vadilo, přebývalo, jen absolutně netuším co. Možná to pomalé tempo. Jo a jedno velké mínus, Gillian Jacobs to vůbec nehrála špatně, nicméně mi celou dobu připadala tak nejmíň na třiadvacet spíš víc, proto mě dost zarazilo, že hrála šestnáctiletou a na tu roli mi prostě bohužel neseděla. Kdyby to hrála holka, co doopravdy vypadá na 16 let bylo by to mnohem víc uvěřitelný a určitě drsnější, smutnější atd. BTW - v roce 2008 jí bylo ve skutečnosti 26! ()

markuc

Bohuzel, dobre tema nedela z filmu automaticky kvalitni film a u dobreho tematu (ktere sice neni moc originalni, ale zajimave zpracovane) zde zustalo. Zbytek zaostava za hlavnim motivem, at uz to je kamera, strih, hudba nebo rezie. Zbytecne zabery, celkova tezkopadnost deje, pomale plynuti casu, nezazivnost, to vse zabiji snimek i dobre tema. Skoda. ()

Tosi

První půlhodina skutečně hodně zraňovala na duši a nebylo lehké koukat na smutné oči obou unesených dětí, nicméně to byla rozhodně nejsilnější část filmu. Střihem se posunem o několik let dopředu, kdy jsou Leslie i Donnie téměř dospělí , na ulici prodávají za pár drobných sami sebe a žijí potulným nočním životem bez cíle. Bohužel, film s tímto tématem by si zasloužil silnější scénář a já osobně jsem měl problém i s výběrem herečky, co ztvárnila dospělou Leslie. Oproti Donniemu jsem jí nevěřil její hrané emoce a tím pádem pro mě šel celý film pomalu z kopce. John Malkovich jen ve své dvojminutové roli šéfa útulku mě přesvědčil víc než ona. Rozvinout linii příběhu spíše kolem únosců malých dětí a celého tohoto nechutného systému, koukal bych na to sice se sevřeným žaludkem, ale hodnotil bych pak mnohem výše. ()

terunka003

Zajímavé, děsivé, drsné × přehnané. Nebo já nevím..bylo to tedy rozhodně odpuzující a strašidelné. Pro nás, děti zvyklé tepla domova, je to něco nepředstavitelného. Je to boj o přežití, o ponížení, o existenci. Rozhondě to není film pro labilní povahy a pro ty, co chtějí vidět nějaký klidnější film. ()

uiu

Stačilo si přečíst zdejší popisek k filmu a ihned mě zaujal. Námět skvělý, ale následné zpracování už trochu pokulhává. První hodina filmu je na 4 hvězdy. Dva muži unesou malou Leslie, namluví jí, že ji už rodiče nechtějí. Zneužívají ji a natáčí s ní pedofilní porno (ovšem žádných odporných scén se nedočkáme - přece jen natočit něco takového reálně se sedmiletou Ryan Simpkins by bylo dost kruté). Skamarádí se s chlapcem Donniem, kterého také drží a zneužívají a stanou se z nich bratr a sestra. Sžijí se s příběhem Knihy džunglí od Kiplinga, sebe berou jako Mauglího a vlka a dospěláky jako Opičí lid, kterým nerozumí a kteří jsou šílení. Druhá půlka filmu se odehrává o 10 let později, kdy Leslie a Donniem žijí na ulici, vydělávají si prostitucí a protloukají se, kde se dá. To je už ta nudnější část filmu. Ovšem v té první půlce opravdu skoro mrazí diváka. ()

lennyd

Sedmiletá Leslie je při cestě ze školy unesena dvojicí mužů, kteří se živí prodáváním dětí pedofilním zvhrlíkům. Kromě Leslie drží ještě stejně starého černošského chlapce Donnieho. Aby všechna ta zvěrstva Leslie s Donniem přežili, slíbí se věčné přátelství a společně unikají z reality do světa dle Knihy džunglí. Po deseti letech již nejsou v rukou únosců, ale stále jsou si nablízku, bez ohledu na činnost, kterou oba vykonávají - prostituci. Ale pak se Leslie dozví, že její rodiče jsou stále naživu... Film se dá rozdělit na dvě poloviny, které jsou obě stejně hrozné (po obsahové stránce), ale skvěle natočené. V té první, při únosu Leslie, se mi docela zvedal žaludek - hlavně při tom, s jakou rafinovaností oba únosci s dětmi pracovali - jak v nich vzbudili iluzi, že jim vlastně pomáhají, brrr. I přes závažnost tématu musím vyzdvihnout herecké výkony malé Ryan Simpkins i Toma Arnolda. Druhá část je o chloupeček slabší, i když slabší asi bude jen když se na to člověk dívá z tepla obýváku po šťastně prožitém dětství a dospívání. Opět musím vyzdvihnout Gillian Jacobs (Leslie starší) i Evana Rosse (staršího Donnieh). Menší role Johna Malkoviche potěšila... ()