poster

Gardens of the Night

Drama

USA / Velká Británie, 2008, 110 min

 • mat.ilda
  ***

  Smutné oči Ryan Simpkins v nočních děsech všech rodičů, protože pouhou představu, že by právě vaše dítě bylo vytrženo ze světa bezpečí a lásky a uvrženo do pekelné jámy, která ho donutí vyzvrátit duši, s hrůzou ženete z mysli... Jenže, jsou rodiny, kterým se zlé sny plní a co víc, oběti přesně podle nepsaných pravidel "výchovy" předávají rady do života dál a stávají se tak reprodukcí zhovadilců, co je samotné převrátili naruby... A šťastný konec? Zapomeňte. Kdo byl jednou v pekle, ví, že si v nebi s nikým nepokecá... P. S. Morien pravděpodobně prospala začátek... jaká pěstounská péče, jací náhradní rodiče???(7.8.2014)

 • Sinn
  ***

  Takový téma a tak špatně udělaný...přiznávám, že netuším, co tomu filmu chybí. Herci špatní nejsou, ale mě to prostě nechytlo. Nejen nechytlo, já jsem se nudila. Ze samotnýho námětu se mi ježí chlupy a svírá žaludek, ale tady to je všechno tak nějak plytký a prázdný...docela nadhodnocen, řekla bych...(22.2.2011)

 • dr.horrible
  *****

  Pecka! Presvedčivé, reálne a kurevsky silné, bez potreby nasilu šokovať, či prvoplánovo dojímať. Takto to bohužiaľ vo svete chodí, takto vznikajú stratené existencie a takto z toho nedokážu utiecť.. Vypil som pri tom flašu červeného, vyfajčil pol krabičky cigariet a veru ťažko znášal, že keď konečne prestali ubližovať tomu nevinnému dievčatku, vyrástla z nej Gillian Jacobs a ono to pokračovalo (keby obsadili Alison Brie - keď už sme pri Community - asi by som to nevydržal). A záver ma dokončil. 90%(23.2.2014)

 • Z0oMb3E
  ****

  Téma únosov a sexuálneho zneužívania detí je tak silný a tak tabuizovaný námet, že už samotná myšlienka má obrovský vplyv na silu filmu. Film ďalej otvára ďaľsiu silnú myšlienku o opätovný návrat do úplne inej reality. Gardens of the Night je tak krásny a zároveň tak hrozný, že si zaslúži vysoké hodnotenia. Osobne som spravil chybu, že som film sledoval po častich v rozmedzí dvoch dní, ale atmosféra ma vtiahla bez problémov do deja aj tak. Výkony mladých hercov by sa dali vychvaľovať do nekonečna, no mne osobne vadili ich dospelejšie verzie, na ktoré sa mi nepodarilo nejak citovejšie naviazať. Opäť film, ktorý ma donútil nenávidieť sa za to, že som muž. Komentáre typu "Však tam nebolo nič ukázané." absolútne nepochopím, pretože niektoré scény sú tak silné, už len za použitia predstavivosti. Film, ktorý si musím pozrieť znovu, aby som odčinil tú moju nerozvážnu chybu. Nepopieram, že moje hodnotenie pôjde potom ešte vyššie.(26.3.2011)

 • castor
  ****

  Teplo domova pojaté tak trochu jinak. Otřesné, ale nesmírně aktuální téma, které vystihuje přesnou podstatu lhostejnosti a lidské krutosti. Malé děvčátko Leslie je cestou do školy a vzápětí i z ní přemluveno dvojicí hodných strejdů k tomu, aby nastoupilo do auta. Jen co se ale dveře auta zaklaply, udělala tahle dvě hovada silnou čáru za jejím dětstvím. V domě únosců/kuplířů se seznámí i s černošským chlapcem Donniem, postihnutým stejným osudem, který se stane i po zbytek příběhu (druhá polovina snímku) jejím nejlepším přítelem. Právě druhá část na prahu dospělosti tu a tam lapá lopotně po dechu, Leslie s Donniem žijí na ulici, vydělávají jak se dá, krádežemi, prostitucí. Nic pro ně není zadarmo, nic přívětivého na ně nečeká (ani opětovné shledání s rodiči), jen vědomí, že mají jeden druhého. Pomalu plynoucí drama sází na komorní atmosféru a velmi věrohodně líčí krutost a nebezpečí pramenící z dnešního světa. S určitými motivy se ale bohužel vypořádává těžkopádněji a až příliš spoléhá na naléhavost zvoleného tématu. Herci samozřejmě nadprůměrní, zejména Leslie v obou podání je vynikající, u desetileté Ryan Simpkins to platí dvojnásob. Navíc kdo by čekal komika Toma Arnolda v takovéhle roli? 70%(4.10.2009)

 • - Útulek, který Leslie (Gillian Jacobs) navštěvovala, se nachází ve čtvrti Malá Itálie v San Diegu. Ve skutečnosti je to však autopůjčovna. (hellstruck)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace