Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedmiletá Leslie je při cestě ze školy unesena dvojicí mužů, kteří jí namluvili, že byli požádáni jejími rodiči, aby se o ni postarali. Odvezli ji na neznámé místo, kde se setkala s černošským sirotkem Donniem. Po čase Leslie uvěřila, že rodiče už o ni nemají zájem a nechtějí, aby se vrátila domů. Obě děti zůstaly v rukou pedofilních únosců a musely se podvolit i požadavkům jejich zvrhlých „zákazníků“. Leslie s Donniem spojilo vzájemné až sourozenecké pouto a společně utíkali do svého tajného světa, který si vytvořili při čtení Knihy džunglí. Pak se příběh posune o deset let dopředu, kdy oba, již na prahu dospělosti, žijí na ulici, živí se tím jediným, co se v životě naučili, a přitom se stále starají jeden o druhého. Jednoho dne je však Leslie postavena před fakt, že její rodiče stále žijí a ona by se mohla vrátit domů. (lola3121)

(více)

Recenze (88)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NĚKDY SE PROSTĚ STÁVAJ VELMI ZVLÁŠTNÍ VĚCI. A NEMŮŽEŠ POCHOPIT, PROČ TO TAK JE. NEBO PROČ TI TO UDĚLALI.....“ /// Děti by neměli sedat do aut s cizími lidmi!!!! Jsou Filmy a filmy. Tohle je přesně ten případ, kdy je FILMAŘINA AŽ NA DRUHÝM MÍSTĚ. Příběh o ,,samých dobrých lidech“ a o dětech, které zavírají oči, aby viděli něco lepšího, není ani tak napínavej, jako NEPŘÍJEMNEJ. Stojí a těží ze silnýho tématu a sympatiích k G.Jacobs, ale hlavně k R.Simpkins. To ostatní už je jen zvrácenej koloběh, kterej se nikdy a před ničím nezastaví. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jaké jsou poslední trendy v pedofilní práci. 2.) Makám na parkovišti (ovšem práce ve stánku mě neláká). 3.) Je mi 12 let a přemejšlím, jestli už nejsem na šlapání stará. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *** ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Normálne som mal zovretý žalúdok, gule som cítil až niekde v krku, srdce mi búšilo a prdel sa potila, ale našťastie prišiel na konci ujo Malkovich s tým svojím teplomilným hlasom a normálne ma dal do pohody. Ešteže to Harris zmäkčil od polovice filmu, bo keby to bolo do samotného konca také isté aký to malo nástup, tak zozeleniem a trafí ma šľak !! ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Sedmiletá Leslie je při cestě ze školy unesena dvojicí mužů, kteří se živí prodáváním dětí pedofilním zvhrlíkům. Kromě Leslie drží ještě stejně starého černošského chlapce Donnieho. Aby všechna ta zvěrstva Leslie s Donniem přežili, slíbí se věčné přátelství a společně unikají z reality do světa dle Knihy džunglí. Po deseti letech již nejsou v rukou únosců, ale stále jsou si nablízku, bez ohledu na činnost, kterou oba vykonávají - prostituci. Ale pak se Leslie dozví, že její rodiče jsou stále naživu... Film se dá rozdělit na dvě poloviny, které jsou obě stejně hrozné (po obsahové stránce), ale skvěle natočené. V té první, při únosu Leslie, se mi docela zvedal žaludek - hlavně při tom, s jakou rafinovaností oba únosci s dětmi pracovali - jak v nich vzbudili iluzi, že jim vlastně pomáhají, brrr. I přes závažnost tématu musím vyzdvihnout herecké výkony malé Ryan Simpkins i Toma Arnolda. Druhá část je o chloupeček slabší, i když slabší asi bude jen když se na to člověk dívá z tepla obýváku po šťastně prožitém dětství a dospívání. Opět musím vyzdvihnout Gillian Jacobs (Leslie starší) i Evana Rosse (staršího Donnieh). Menší role Johna Malkoviche potěšila... ()

Riley 

všechny recenze uživatele

:( Nějak se mi nedaří jednoduše vyjádřit, co si o tomhle filmu myslím. No ale tak: Budu další, která malou Leslie asi dlouho nevymaže z hlavy, to téma je strašlivý a je o čem přemýšlet, líbilo se mi, že tam byl ukázán i návrat domů - já sama si nedokážu představit, že by po devíti letech z dítěte a rodičů mohla být zase normální rodina a to je další věc, která je na těhle případech naprosoto strašlivá, protože to, co jim ti zasraní pedofilové udělaj, z toho už asi není cesty zpět. Další věc, že takovéhle děti jsou potom schopny do stejného osudu dostat i další nevinné oběti a taky se mi líbilo, že nebylo jen ukázáno, co s dětmi stane hned potom, ale také ve chvíli, kdy vyrostou. Za tohle všechno body nahoru. Jen mi tam stejně jako plno ostatním něco chybělo, vadilo, přebývalo, jen absolutně netuším co. Možná to pomalé tempo. Jo a jedno velké mínus, Gillian Jacobs to vůbec nehrála špatně, nicméně mi celou dobu připadala tak nejmíň na třiadvacet spíš víc, proto mě dost zarazilo, že hrála šestnáctiletou a na tu roli mi prostě bohužel neseděla. Kdyby to hrála holka, co doopravdy vypadá na 16 let bylo by to mnohem víc uvěřitelný a určitě drsnější, smutnější atd. BTW - v roce 2008 jí bylo ve skutečnosti 26! ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Snímok by som rozdelil na dve časti - malá Leslie a veľká Leslie. Malá Leslie ovplýva výbornou emotívnou stránkou, ktorá sa odvíja od odpornej témy - únos a znežívanie detí. Dospelá Leslie zase funguje na princípe sociálnej ťažoby a každodenným bojom o "prežitie". Táto časť ma už ale nechytila tak ako prvá polovica, naproti tomu prekvapil aspoň záver, ktorý bol veľmi racionálny a reálny, skončilo to najlepšie ako len mohlo. 70/100 ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Útulek, který Leslie (Gillian Jacobs) navštěvovala, se nachází ve čtvrti Malá Itálie v San Diegu. Ve skutečnosti je to však autopůjčovna. (hellstruck)

Reklama

Reklama