Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedmiletá Leslie je při cestě ze školy unesena dvojicí mužů, kteří jí namluvili, že byli požádáni jejími rodiči, aby se o ni postarali. Odvezli ji na neznámé místo, kde se setkala s černošským sirotkem Donniem. Po čase Leslie uvěřila, že rodiče už o ni nemají zájem a nechtějí, aby se vrátila domů. Obě děti zůstaly v rukou pedofilních únosců a musely se podvolit i požadavkům jejich zvrhlých „zákazníků“. Leslie s Donniem spojilo vzájemné až sourozenecké pouto a společně utíkali do svého tajného světa, který si vytvořili při čtení Knihy džunglí. Pak se příběh posune o deset let dopředu, kdy oba, již na prahu dospělosti, žijí na ulici, živí se tím jediným, co se v životě naučili, a přitom se stále starají jeden o druhého. Jednoho dne je však Leslie postavena před fakt, že její rodiče stále žijí a ona by se mohla vrátit domů. (lola3121)

(více)

Recenze (85)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Hollywoodští přikrášlovači umí podat všechno tak, abyste si nakonec mile poplakali. Je jedno, zda jde o vyhlazování národů nebo, jako v tomto případě, únosy dětí pedofily a život na ulici. A mně se díky opakující se systematičnosti těchto Fordů filmu klonují komentáře. Ale vždyť oni ty své filmy taky klonují. ()

larelay 

všechny recenze uživatele

Nemozem dat inak. Tento film je tak neskutocne silny, ze ma rozobral na marne kusky. Tematika unosov deti, nasledne deti, ktore sa ocitnu na ulici, odkazane sami na seba, je velmi citliva zalezitost a pre mna o to citlivejsia, ze som mala tu "cest" s tymi detmi pracovat. Je mi strasne strasne luto, ze sa vobec nieco take deje a tento film to svojou surovostou len znasobuje. Kiezby som ho nikdy nemusela vidiet, ale bohuzial je to kruta realita. Herecke vykony boli bravurne, hlavne mala Leslie... Tak na tu tvaricku velmi dlho nezabudnem. ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Silný filmový zážitek, na který jen tak nezapomenu. Gardens of the night se zabývá noční můrou všech rodičů a vypráví o dvou dětech, které se stanou oběťmi pedofilních únosců. Mezi Leslie a Donniem se vytvoří pevné pouto, které drží i po deseti letech, když společně přežívají na ulici všelijakými způsoby. Popravdě mě více zajímala část, kde byli ještě malí a drženi svými únosci. Každopádně šlo o tu děsivější část, kdy si člověk uvědomí, jaké jsou na světě lidské zrůdy, které si nezaslouží nic jiného, než stejné, ba spíše horší zacházení. Po celou dobu jsem měla husí kůži a napjatě čekala, jak to dopadne. Co mě mrzelo, tak nedotažený konec.. Je celkem uvěřitelné, že Leslie po návratu domů dala přednost ulici a utekla, protože takhle poznamenaní lidé se už jen tak nemůžou vrátit k běžnému životu. Ale chybělo mi tam to setkání s Donniem, ve které jsem doufala. Je to škoda, každopádně i ten "otevřený"konec má nejspíš své kouzlo a všimla jsem si, že se k němu v poslední době spousta filmů uchyluje. Na druhou stranu se alespoň nekonal žádný cukrkandlový happy end. Hodně dojemné a silné, určitě v budoucnu vyhledám ještě někdy. Mimochodem námět je ÚPLNĚ, ALE ÚPLNĚ MIMO. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,NĚKDY SE PROSTĚ STÁVAJ VELMI ZVLÁŠTNÍ VĚCI. A NEMŮŽEŠ POCHOPIT, PROČ TO TAK JE. NEBO PROČ TI TO UDĚLALI.....“ /// Děti by neměli sedat do aut s cizími lidmi!!!! Jsou Filmy a filmy. Tohle je přesně ten případ, kdy je FILMAŘINA AŽ NA DRUHÝM MÍSTĚ. Příběh o ,,samých dobrých lidech“ a o dětech, které zavírají oči, aby viděli něco lepšího, není ani tak napínavej, jako NEPŘÍJEMNEJ. Stojí a těží ze silnýho tématu a sympatiích k G.Jacobs, ale hlavně k R.Simpkins. To ostatní už je jen zvrácenej koloběh, kterej se nikdy a před ničím nezastaví. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jaké jsou poslední trendy v pedofilní práci. 2.) Makám na parkovišti (ovšem práce ve stánku mě neláká). 3.) Je mi 12 let a přemejšlím, jestli už nejsem na šlapání stará. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *** ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Film je v podstatě rozdělenej do dvou částí. První část tvoří únos a pak zobrazení toho, jak si unesený děti postupně zvykaj na život u dvojice pedofilů a s tim spojený nejrůznější činnosti. Zhruba v půlce filmu přijde střih a začíná se v podstatě od nuly. Ta druhá část je o tom, že život na ulici jako neni nic moc. Takovejch filmů už se natočily mraky a tenhle nepřináší celkem nic novýho. Jinak když jsem na konci viděl ty rodiče, tak bych snad radši žil u hodnýho strýčka Pedobeara v podání Toma Arnolda, kterej tady předved asi svůj životní výkon. Osobně ho mam zafixovanýho jako komika druhořadý kategorie a tady fakt překvapil. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Útulek, který Leslie (Gillian Jacobs) navštěvovala, se nachází ve čtvrti Malá Itálie v San Diegu. Ve skutečnosti je to však autopůjčovna. (hellstruck)

Reklama

Reklama