Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

terunka003

Kreslené, statečné, jídelní, místy vtipné × stupidní, moc natažené, bez šťávy. Tak špatný to nebylo, to zase ne, ale něco mi v tom chybělo. Příběh to byl jednoduchý, pro Američany naprosto ideální. Na filmu mě deprimovala jenom ta kupa jídla co padala z nebe, tak jsem se naštvala, stopla to a šla si udělat nálož jídla. Fajn byla asi jenom ta opice a kameraman/pilot/lékař/komik. Žádná z hlavních postav mi nepřišla sympatická. Ale je to pohádka, a dětem se to určitě bude líbit. "..jsem kuře, juchůůů!" ()

T-pack

Začnu asi tím negativním, protože je toho míň. Animace z dílny Disney je docela špatná. Vyhlazená, bez detailů, ale hlavně bez nápadu. Po grafické stránce v dnešní době prostě film pokulhává. Pak ale musím přihlédnout ke všemu tomu pozitivnímu. Vždycky jsem z toho zahlédl kousky a myslel si, že mě valně snímek nemůže zaujmout. A možná právě to následné překvapení mě dokázalo přesvědčit o tak vysokém hodnocení. Protože snímek byl vlastně hodně zábavný, místy docela dost vtipný a hlavně se nezastavil ani na sekundu, přesto neztrácel tempo. Nedokázal jsem ani na chvilku film nevnímat a to se mi to na malou chviličku může stát i u největšího trháku. Takže největší část mého hodnocení je asi za to, že si tahle na oko naivní Disneyovka dokázala udržet mou pozornost. A to hodnotím pěti hvězdičkami i když jsem film viděl komplet v češtině. Kvůli obsazení a kvůli hodně vtipům, které se ztratily v překladu (některé z nich jsem si podprahově zpětně přeložil a poznal) se chci časem dostat k filmu s původním zněním. ()

Monoxid

Pro ty, co eště nikdy neviděli americký film, budou následující řádky obsahovat SPOILERY. Myslím, že jsem si někdy řekla, že už mám amerických katastrofických filmů po krk. Nevím, jak jsem v tu chvíli mohla opomenout americké animované katastrofické filmy... Chovám jakousi averzi k příběhům, kde 1. máme naprosto kladného, trochu nepochopeného hrdinu, 2. pod nátlakem svého okolí hrdina udělá osudovou chybu, stále si však myslí, že dělá to nejlepší, co je v jeho silách, 3. si uvědomí svou chybu půl hodiny před koncem světa, přičemž velkou roli hrají rodinné hodnoty, 4. zachrání svět a 5. to ještě ke všemu přežije, protože je to přece film pro děti. Kdyby to byl film pro dospělé, hlavní hrdina možná při záchraně světa zemře. Vlastně ne, zemře starý, opuštěný otec, a tak zachrání navrch ke světu ještě mladého, oblíbeného syna. ()

tnp101

V mnoha ohledech epičtější podívaná, než kterýkoli katastrofický velkofilm Rolanda Emmericha, jehož a další podobné kousky zdařile paroduje. Nechybí ani základní ingredience, které povyšují obyčejný animák na kvalitní animák, tedy výtečné gagy, sympatické a zajímavé postavy, či všeobecná originalita. Jelikož jej nemá pod záštitou Pixar ani Dreamworks, nic úžasného jsem nečekal. Nakonec jsem byl velmi příjemně překvapen a myslím, že takový přístup je ke snímku nejideálnější. Animace sice není dokonalá (ani nemá být), ale tolik barviček jsem v jednom snímku neviděl ani nepamatuju (jestli vůbec). Všem malým i velkým dětem vřele doporučuji. A mimochodem scéna s usedlým fotříkem u počítače je perfektní. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Počítačově generované animáky vypadají na Blu-ray discích ve většině případů skvěle a nejinak to tomu i v tomto případě. Obraz je prezentován v poměru stran 2,35:1 a vypadá naprosto fenomenálně. Někoho možná poprvé lehce zaskočí malinko redukovaná ostrost (především hran objektů), ale jedná se pouze o tvůrčí záměr. Nemusíte se však bát, že vás čeká rozostření animák, jen na první pohled nepůsobí tak naprosto dokonale ostrým dojmem, jak tomu je například u „Toy Story“ a podobně. Jinak je ostrost společně s detaily stejně jako zbytek perfektní. V čem obraz ale naprosto exceluje, je podání barev. Ihned co se film (resp. obraz) po té prvotní relativní šedi rozzáří, nastanou na obrazovce neuvěřitelně barevné orgie a přesně tohle je jeden z těch materiálů, se kterým můžete před někým zamachrovat, na čem to doma sledujete filmy. O výborné černé, či žádném zrnu jinak asi ani nemusím referovat a shrnutí obrazu tímto mohu ukončit. Sony jednoduše ví jak na to. Zvuk je v originální anglické stopě zastoupen ve formě DTS-HD 5.1 MASTER a i zde téměř není o čem mluvit. Stopa nepostrádá na prostorovosti, agresivitě, celkové čistotě, či detailech. Výtečné jsou i dialogy, které jsou hlasité a zcela čisté. Český dabing je, jak jsme u filmů tohoto typu zvyklí, povedený a vůbec špatně nezní ani zvukové podání DD 5.1, v němž je prezentován. Audiovizuální stránka je jednoduše taková, jak se dá čekat. Vše je v tomto případě podtrženo hojným využíváním nespočtu barviček, které místnost rozzáří vskutku bohatě. I ty nejvyspělejší jedinci si budou připadat jako ve školce. Bonusy odstartujeme „Splat modem“, což je sice dětinská, ale na několik prvních minut celkem zábavná fíčurka, v níž po obrazovce při sledování filmu házíte různé potraviny, které sami vybíráte a ty se na ní rozprsknou (obrazně řečeno, samozřejmě :-D). Dále tu máme také na prvních několik okamžiků příjemné zpestření v podobě hry připomínající „Space Invaders“. Nyní se již přesouváme k něčemu, z pohledu staršího diváka, užitečnějšího a tím je audio komentář obou režisérů/scénáristů a Billa Hadera (představitel hlavní postavy). Komentář je vcelku příjemný a to už je z toho důvodu, že všichni tři jsou docela sympatičtí a neberou to tak vážně, ale o nějaké informace samozřejmě také nebudete ochuzeni. Následuje 11 minutový „making of…“ filmeček a i ten vůbec není k zahození. Občas z něj sice jde cítit tak pachuť klasických špatných filmečků tohoto typu, ale ostatní aspekty ji zdárně přebíjí. Předchozí filmeček doplňuje další, 13 minutový, podobného typu, ale tentokrát zaměřen výhradně na hlasy postav, tedy herce. Dále tu máme dvojici dohromady 2,5 minutových nezkrácených scén z filmu ve formě animace a poté jakési alternativní scény o celkové délce 6 minut, nyní však ve formě pre-vizualice (resp. rozpohybovaných storyboardů). Všechny jsou docela zajímavé a na stůl přinášejí několik nových gagů. Dále je tu zajímavý pohled na věc z pohledu vedoucího animačního oddělení, který v 8 minutách rozebere několik bodů ohledně CG animace. Hojně se mluví třeba o nasvícení a v krocích vidíte i různé fáze animace a podobně. Následuje šestice trailerů (někdy spíše spotů) na ostatní filmy Sony v podobném duchu a nakonec tu máme i hudební video „Raining Sunshine“ od Mirandy Cosgrove, které doprovází ještě to stejné, ale v karaoke verzi a nakonec také 2 minutový filmeček o jeho natáčení, což vám mimochodem z informativního hlediska přinese asi tolik, jako půlhodinové koukání do zdi. Na disku se nakonec nachází ještě „BD-Live“ sekce, pouze však v té nejzákladnější verzi, takže k bonusům k filmu v tomto ohledu nic nepřibude. Bonusy jsou (kromě hudebního videa) prezentovány v HD a bohužel neobsahují české titulky, naštěstí jsou u všeho k dispozici alespoň anglické. Z pohledu bonusů se tudíž jedná o ne až tak úžasnou nadílku, ale děti se budou bezpochyby bavit a i ostatní si tu jistě něco najdou. Z technického pohledu referenční titul a celkově kvalita. Mohu doporučit. 80% () (méně) (více)

anli

Další z řady animáků studia Sony,tentokrát o podivínském vynálezci,který vymyslí přístroj,jenž umí z vody vyrobit jídlo a zaplaví s ním celé město.Nápad vskutku velmi originální a doposud neviděný.To je myslím největší klad filmu.Scénář je slušný a příjemně plyne,i když je místy zbytečně dost dětský,což je tady myslím ke škodě věcii(velmi dobře si umím představit zábavnější verzi pro dospělé).Všechny postavy jsou živé a zajímavé a je tu i spousta vtipných situací a hlášek(opět především pro dětské publikum).Vizuální stránka je průměrná a nijak zvlášť neoslní,i když 3D je tady opravdu vynikající.Samozřejmě se tvůrci nevyhnuli morálnímu poselství,tentokrát hlavně na téma rodina,přátelství a rychlé občerstvení.Osobně musím říct,že jsem se nenudil ani chvíli a občas i slušně zasmál.Takové špagetové tornádo opravdu nemá chybu.A vůbec všechny kousky parodující katastrofické filmy.Vše doplňuje velmi příjemná muzika a opravdu spousta pokrmových nápadů.Takže nejen za ty nápady,ale hlavně za tu originalitu a přehradu plnou jídla dávám 75% a opravdu nedoporučuji dívat se na film v hladovém stavu. ()

venison

Myslím, že tvůrci při vymýšlení scénáře používali jako inspiraci hodně lehkých drog :-) Originální, ale podivný příběh sem tam pochválí vtipné dialogy.. Hrozná propaganda jídla.. S přítelem jsme pořád říkali, že chceme něco do břicha :-D ()

Pavlínka9

Film jsem poprvé viděla před mnoha lety a vím, že jsem se skvěle bavila :) Jinak tomu nebylo i teď, kdy jsem se na něj podívala s kamarádkou na obrovské ploše TV. Je to fakt jeden z nejlepších animáků co jsem viděla :) Co do vtipnosti, narážek, zvláštního humoru, touze po dosažení životního cíle a k tomu jako bonus objevit lásku :) Je to moc pěkné a s odstupem času jsem v tom viděla i důležitější věci, které si myslím, že tam autoři tak nějak nenápadně zakomponovali. Prodloužila jsem si zase život o pár dní, jelikož ten smích byl opravdu hodně intenzivní :) ()

Nyck

Jsem trochu na vážkách, protože nevím jak ohodnotit tento snímek. Začátek byl skvělý, originálními nápady jen sršel, člověk se opravdu bavil. Ovšem časem mi přišlo, že se všechno opakuje, opakuje... Naštěstí zachránil čest filmu závěr, který mi přišel velmi dynamický a hodil se do celkové koncepce filmu. Rozhodl jsem se tedy pro 4*. :) Viděno s dabingem, jelikož kino nemělo jinou verzi... N. P. Harrise bych rád slyšel :) ()

Brandon

Třes, nausea, závrať. Nejsem si jist, jestli mi bylo zle z té obludné obržranice nebo alkoholického drijáku, nutné součásti každé animované podívané. Zvrácenej je tenhleten svět. ()

Trustme

Mládenci ze Sony Pictures Imageworks musí pravděpodobně užívat LSD (né že by si v Pixaru též nedali..), nebot tohle je už opravdu moc - šílenost a akce je již na hranici epileptičnosti japonských anime. Po dvou jejich předchozích filmících je toto ale zatím nejlepší pokus, byt "graficky" poněkud zadýchané, ale s místy vtipným jídelníčkem. Osobně mne dostala romantická scéna v želé. ()

VasaX

Musím uznat, že tenhle animák mě opravdu pobavil a solidně přikoval k židli. Má to šmrnc, má to říz, je to zábavné, plné gagů a šíleností, ale i při té potravinové šílenosti takové nenuceně ztřeštěné. A je to moc príma. Dabéři v hlavních rolích potěší (Anna Faris a Bill Hader, Bruce Campbell jako starosta, Mr. T jako policista, cameo "Legend... wait for it..." Neila Patricka Harrise jako opičáka Steva - to pobaví už z principu), animátoři mají celkem osobitý styl a scénáristé, podle pachuti a některých gagů a vtípků soudě, neodrostli na humoru typu "Roseanne" a podobný nesmyslů. V žánru komediálních "animáků" dávám oba palce, obě obočí a úsměv nahoru! ()

MishKonn

Super nápad a super animace od pro mě nepříliš známého týmu, ale scénář a výprava pro mě jednoduše nebyly poutavé natolik, abych dal víc. Místy jsem se poměrně nudil, ale konec byl co se týče epičnosti moc fajn. ()

Terzeus

Výborne adaptovaný originálny námet sršiaci množstvom rovnako originálnych situácií, krásna farebnosť a výborný príbeh. Z hľadiska cieľovej skupiny, teda detského publika a rodinného filmu je to bezchybne odvedená práca, ktorá pobaví aj rodičov. Nie je to síce perfektne animované ale z hľadiska kompletnosti snímky to nemôžem radiť k negatívam. ()

Andreas83

Řek bych že nápad to byl dobrý ale příště je potřeba se víc zamyslet nad tím jestli chci lidi bavit nebo jen poučovat. Některé scénky jsou opravdu povedené a usměvavé ale morálních ponaučení je většina a celkoví dojem mě to kazí, snad příště. ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky