Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

quip

Po nějaké době jsem film viděl znovu a koukám na něj teď docela jinýma očima - už dokonce chápu, proč jej Bullock v interviews nepovažuje za romantickou komedii. Ten pocit, rozdílnost od "typické americké komedie, whatever the csfd folk call it" z filmu tak nějak průběžně vypývá, ale natolik jemně, že se ani nedá pořádně popsat. Každopádně Sandru Bullock bych na barbecue pozval hned. ()

ZnalecH

Boj, život je boj. Změna je život. A to nejsou všechny citáty, které mě napadly v souvislosti pozorování těchto snímků. Tato romantická komedie mě dost silně zasáhla a přestože to může fungovat jen na mne, tak alespoň za mě má film 5* (Samozřejmě kdybych hodnotil jako robot, respektive Sandra bez emocí na začátku příběhu, tak by asi hodnocení vypadalo jinak, ale to neudělám...). ()

mira.l

Sandra Bullock sice nepatří mezi mé zrovna favotirky, ale koukat se na to dalo, taková americká romantická oddechová komedie, i když to místy bylo americký až to třískalo dveřma, hlavně na konci... Na Sandru se koukat dalo, ale Ryan Reynolds mi teda přišel takový nevýrazný, nemastný, neslaný. Ale párkrát jsem se docela zasmál, to zase musím uznat. Byl tam, ale velmi nevýrazný a dost skrytý silnější smysl v tom, že hlavní představitelka, která od šestnácti let žila sama bez rodičů a budovala si jen profesní kariéru, si až na Aljašce uvědomí cosi jako sílu rodiny, ze které se snažila vytrhnout svoji "oběť" až poté, co se docela slušně zamotá do situace, kterou způsobila svojí snahou zabránit vyhoštění ze Států. Z toho se asi dalo vydolovat víc. Celkově je to takový slušný průměr na tři hvězdy, z disku jsem to sice nesmazal, ale nevím, nevím, dám-li si to někdy znova... ()

Gardenboy

Tak ako každá romantická komédia na tému "wedding". Absolútne sterilná nuda vykrádajúca milión päťsto ďalších na vlas rovnakých filmov. Od začiatku viete ako to skončí, vtipy sú predvídateľné a tým pádom nemajú silu... stále viac a viac sa presviedčam že sa treba filmom na túto tému vyhýbať oblúkom. ()

Psycho.R

Hned na začátku mě vyděsilo rozlité kafe. Pán, kterého někdo polije horkým kafem se rozhodně neomluví a nejde dál jako by nic. Už tady jsem cítil, že bude něco v nepořádku. Chemie mezi hlavním duem vůbec nefunguje, spíš naopak, ale shlídnout se to dá bez větší následků, občas se budete i bavit. ()

RajAthen

Víte, do čeho jdete, jste obslouženi podle očekávání, ale nezapomenete dát pořádné spropitné, protože výsledek byl svým podáním osvěžující. Hlavní tahouni mají překvapivě dost vzájemné chemie a řada fórků funguje podařeně - je mi upřímně líto malých psů chovaných na Aljašce. ()

rublik05

Návrh představuje takovou klasickou americkou romantickou komedii, je natočena podle tradičních vzorců a postupů, veškeré dění působí neoriginálně a zcela tuctově, stejné je to i s kvalitou zpracování, které nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Snímek tak zachraňuje především ústřední duo herců Sandra Bullock a Ryan Reynolds, oběma jejich role skvěle sedly, chemie mezi nimi funguje, jen díky nim je snímek taková sympatická jednohubka s průměrným příběhem, nesmím zapomenout také na krásné prostředí, Aljaška je nádherná. 6/10. ()

Likan7

Esence průměrný romantický komedie, která ale působí stále velmi fajn. Bullockový a Reynoldsovi to spolu sluší, mají solidní chemii a je tu dostatek vtipů, scének a všelijakých blbůstek, které u takového filmu patří. Všechno jede jako přes šablonu, ale funguje to pěkně. On je pěknej, ona pěkná, ten malej pes je taky pěknej a několikrát jsem se zasmál, i když je vám úplně jasný o čem bude další scéna a jak to celé skončí. Nenáročná komedie, která neurazí. ()

AdiegoA

Anne Fletcherová sice točit moc neumí, komediální timeing ji chybý úplně, ale jedno se jí musí nechat, celkem slušně to maskuje. Ať už tvrdí muziku perfektně obsazeným Reynoldsem, barevnými vyzuály nebo nakroucením příběhu do zajímavých exteriérů a interiérů. Návrh nepřichází s ničím novým a v romantických vodách výraznou stopu nezanechá. Přesto jsem jako milovník žánru spokojen. Odpočinul jsem si a to je hlavní. P.S. Sandra tu byla naprosto v pohodě, tedy snad až na to že o téměř 10 let starší Mary Steenburgen byla 2x víc sexy. ()

BaronX

Stokrát omleté, zlá šéfka, zaměstnanec ... nejdřív se nemusí, pak se zamilují, menší komplikace, odbourávání komplikací, pár úsměvných scének ... = nakonec je z toho láska jak trám. Kurňa copak nikdo neumí točit nic originálního. Ale dobře no, tak jsem rád že je Sandra zpět ;-) ()

JamesLeon

Tradiční romantická komedie, ale vkusná bez nějakých velkých úletů (až na tanec u ohně a orla útočícího na psa). Čtvrtou hvězdu dávám za příjemné herce a za krásné scenérie Aljašky. ()

Alojs

Nejlepší fóry jsou kecacího charakteru. Jakmile se však tvůrci pokusí o cosi situačního, je to průser, který ostře neladí s nenásilným zbytkem. Nevadila mi ani tak šílená zápletka, jako spíše scéna s psím chuchvalcem (skoro jsem si myslel, že koukám na třetího Fotra), nejrůznější striptýzy a občasné pády/srážky. Lehce nadprůměrných 60%. ()

AnyLae

Záleží na náladě. Někdy to budou tři hvězdičky (průměrná komedie, která rozesměje, neurazí) a někdy dvě (trapná komedie, na kterou jsme už všichni zvyklí...). Nic světoborného, ale když vám hlava nebere klasiku nebo vážné téma, tak proč ne. ()

MRPitivier

Tak takhle má vypadat lehká, rodinná komedie o lásce, o intrikách... Výborně se k sobě hodí hlavní herecké duo, které se doopravdy na filmovém place doplňuje a hodí se k sobě! Sandra Bullock vyšvihla tento film na vyšší úroveň a ostatní herci je velice zdatně doplňují! Vtipnost, svižnost, dobrý děj i zápletka! Já se doopravdy dobře bavil! Na tento film se nebojím podívat znova, protože vím, že mě nezklame! ()

TornadoETA

Ačkoli Sandra lehce míjí 50ku, tak stále je to kočka a v tomhle filmu ukázala, že hrát rozhodně nezapomněla. Sice je pravda, že děj docela předvídatelný, tak u tohoto nedělního filmíku mi to moc nevadilo :)) ()

casef

Vždy, když mi někdo řekne o nějakém filmu, že je výborný a navíc se ještě jedná o romantickou komedii, tak se moc těším, až to také zhlédnu. Většinou potom ovšem bývám dosti zklamán, ale tento snímek se opravdu povedl. Mezi Sandrou Bullock (která pořád vypadá výborně) a Ryanem Reynoldsem to výborně jiskří a i když je dopředu jasné, jak to celé dopadne, tak i po opakovanem zhlédnutí to pořád stejně baví. ()

KdG

Tak tahle komedie ač má velmi jednoduchý až klišovitý děj a hlavně konec, mě celkem dostala. Sandře to opět moc slušelo, navíc byla v jedné scéně poměrně odhalená což u ní nebývá zvykem. I Ryan Reynolds je sympaťák a jako dvojka nebyli špatný. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci