Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

circa5

Při pohledu na tak nízké hodnocení, jsem si řekl, že takovej "šunt" to být nemůže, ale abych si to potvrdil, tak jsem film zhlédl. Ach jak já se mýlil, ono vlastně, co jsem čekal od rádoby hustých andělů s kérkama. Film si hraje na napínavou atmosféru a ani to se mu nedaří, až na jednu dobrou scénu, je andělská legie jedna velká nuda. ()

miromir

Napad nebyl nejhorsi, obsazeni taky ne, ale skratka to nemelo stavu ba misty to bylo trosku stupidni, skoda. 2** za tu scenu s tou babickou to bylo cool. ()

P@\/EL

Lehce nadprůměrný akční thriller, jehož apokalyptický námět mě moc nepřesvědčil. Andělé a dítě, které má spasit svět mi tu prostě neseděli. Děj nabídne několik povedených scén, ale celkově jsem zde postrádal více napětí a trošku propracovanější akční scény. Závěr filmu nebyl taky z mého pohledu moc přesvědčivý. ()

Tomulka

bla,bla,bla,bla, spousta bezduchej keců, žádná akce, žádné napětí. Paul Bettany hrál dobře na to jaký měl asi scénář,ale jinak hrůza hrůz. Nejhorší je pohled na herecké neumění Lucase Blacka. Jeho stále zamračený výraz doplněný naprosto chladným a nic neříkajícím pohledem , který bohůžel okořenil (naštěstí až v závěru) svým kameným nacvičeným usměvem před kterým musí praskat zrcadla. On je důkazem, že v Holywoodu může hrát opravdu každý.Jednu hvězdu dávám za Gabriela a Michaela jejich andělská podoba byla dost dobrá i když vypadal levně. Kdyby na konci našli proroky (Mlčenlivýho Boba a Jaye), tak by se to možná zvedlo :)). ()

Pavelkedar odpad!

Vykrádačka ( pokud pominu hororovou omáčku ) snímku Přepadení 13. okrsku od J. Carpentera (záměrně neuvádím následný remake) ve stylu - my uvnitř a venku ti, co Chtějí dovnitř. Byla to nuda a otrava. Škoda Quaida a Bettanyho..... ()

Cesy66

Myslím si, že myšlenka tohoto filmu nebyla vůbec špatná. Začátek byl velice zajímavý a to bylo i díky myšlence, která se již dlouho na plátnech neobjevovala. Konec už bohužel nebyl tak strhující, jak jsem očekával a sklouznul do průměru, kde vítězí zlo nad dobrem. Ani ukončení filmu nebylo ničím zajímavé, ale myslím, že kdyby se natočil druhý díl s tajemnějším dějem a nějakým překvapivým zvratem, tak by to vůbec nemuselo být špatné. Necháme se hold překvapit s čím přijdou režiséři příště. ()

embee

Já zrovna tyhle apokalyptické filmy moc nemusím, ale Paul Bettany je holt Paul Bettany. Prostě jeho nepřekvapí žádná role, ať už je jakákoliv. Za sebe oceňuji, že to jeho šíleně vypracované břicho bylo jen reklamním tahákem na plakátech. To bych u něj asi nerozdejchala. ()

petrastrela

KevSpa mi vzala slova z úst! Jen erotická scéna chyběla! :-) Přesto, že jsem to viděla v kině a takto shlédnuté filmy hodnotím pozitivněji, byla to slabota :-( ()

iL3gAl odpad!

Škoda slov na tohle... jediný co mě dostalo byla ta milá babička ale ani ta chuděra to nevytáhla na 1 hvězdičku. ()

Peterek82

Hafo dobrých nápadů vizuálně dobře ztvárněných, ale naprosto nezvládnutých, nezpracovaných a nezavršených. Jak tu už někdo řekl: Co s tím, když nikdo z tvůrců nevěděl, co s tím.....? ()

Margay

Dobře... a o čem to bylo? To se tak v poušti sejde parta týpků, mohou se s prominutím posrat když zjistí že nejde televize a okamžitě začnou spřádat jednu teorii stupidnější než druhou (chybí jen mimozemšťani) a tak dále. Už jsem chtěla pokývat hlavou s tím, že co se dá čekat od nízkorozpočtového filmu, jenže vzhledem k množství komparzistů a výbuchů to zas tak levné nebude. Herci se tváří buď těžce cool tváří v tvář děsivě těžké situaci kterou ale prostě zvládnou (protože jsou tak cool), i když je začátku opravdu vyděsila nefungující televize nebo se snaží o vyděšený výraz který jim ale moc nejde. No a o čem to bylo? Jo, milé děti, to by mě taky zajímalo. ()

chaosteory

Další důkaz, že trailer plně nahradí film. A já se opravdu těšil, fakt jo! Začátek ušel, bláznivá baba, potom masakr ze střechy restaurace, to jó. Námět o nasraným bohovi se mi líbil, bohužel jen do doby než jsem zjistil, že vše leží na jedné těhuly, to už bylo moc. Palebná jakta alá Komando se konaly asi 5 min, postavy schcípaly jedna po druhé a zboje Andělů bylo kuloví. I hlavní lákadlo - obsazení, totálně padlo za své. Zklamání? Ani ne, spíš poznatek, že děj filmu narvete do dvou minut na YT. ()

Pavlo odpad!

K tomuto skvostu len jedna poznámka: toto je určite výsledok jednodňovej tvorby pána režiséra (ktorý mimochodom bol asi zhulený), pretože väčšiu sračku som za poslednú dobu snáď ani vidieť nemohol. ()

Habansz

Nejlepší na celém filmu bal scéna s krvelačnou babičkou a se zmrzlinářem. Každou z těchto scén bych ohodnotil 5* ale tim u mě kladné hodnocení končí. Film si zaslouží 1* práve za tyto 2 scény a 1* za tu drzost, vzít takový zajímavý nápada a nevytěžit z neho ani minimum. U filmu tohoto žánru, který mám mimochodem moc rád, bych čekal alespon nějaký hlubší význam, pointu, ale ani jednoho se mi zde nedostalo. Takhle to dopadne, když někdo neumí výužít potenciál, škoda, podle ukázek to vypadalo mnohem slibněji. ()

KiJi

Za vaše hříchy vás ztrestá legie andělů. Kdo se těší na epickou biblickou fantasy bitvu božských stvoření, bude velmi zklamán. Poperou se tu jen dva andělé, Gabriel a Michael, který je navíc padlý, bez křídel (mimochodem na zem se dostal podobně jako Arnie v Teminátorovi). Po tomto entrée vás příběh zavede do pouště k benzince a restauraci, kde se bude odehrávat zbytek (90%) filmu, kde skupinka lidí bude za pomoci Michaela chránit nenarozeného mesiáše a bojovat s něčím jako zombíci….to je námět, co? Dvěma slovy: dost nuda. A jak to dopadne? Jasně že dobře, nad lidstvem se zase ruka boží slituje. ()

HMTD

Trochu mě naštvali, už nějaký ten pátek přemýšlím nad knihou nebo alespoň povídkou z podobnou tématikou, teď už to ani nemůžu napsat vypadalo by to že mě inspiroval tento brak. No ono to není tak hrozné, jen příběh je na nic a asi nejvíce se mi líbí prvních 5 min a posledních 10, souboj andělů ušel, teda spíš ten v hospodě, ale z toho se dalo vyždímat mnohem víc. 3koda mělo to potenciál ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)