Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Zodiak

Cekal jsem od toho daleko vice.......Skoda, napad nebyl spatny, provedeni vsak hodne podprumerne...... Nebyt Bettanyho a fantasy nametu, davam odpad................ ()

sirrgulo

Moc jsem se těšil na Bettanyho v roli archanděla Michaela a musím říct, že on samotný mě nezklamal. O dalších hercích to také říct nemůžu, hráli celkem fajn. Jen bych nečekal, že se celý snímek bude odehrávat na takové samotě a akce nebude moc velkolepá, čekal jsem prostě něco víc. Trochu natahovaný konec v boji s Gabrielem mě taky zrovna nenadchl a filmu rozhodně nepřidá kladné bodíky. No a nakonec je tu ještě jedno zklamání. Andělé prostě nevypadají tak skvěle, jistě objeví se tu jen dva ale jejich křídla a ani ta Gabrielova zbroj moc hezky nevypadají a ten rádoby super palcát, který má vysunovací hrot, a když Gabriel chce, dokáže se točit jako motorovka, mi přišel být docela trapný. No co naopak film drží i ve slabších chvilkách je parádní hudba. ()

B3R

Na tento film jsem se z trajlerů fakt těšil.Dobrej nápad na příběh, sympatičtí herci... ale provedení..?To mě fakt sklamalo, vše šíleně předvídatelné, někdy až absurdní.. ** a už si si to nikdy nepustim! ()

3KAVKY

Není to dobrý film. I přes vděčné téma konce světa, mám neodbytný pocit, že snímek byl odfláknutý, jak ze strany režie tak herců. Co se akce týče, je nemastná, neslaná, nezapácha ani nebarví, prostě jakoby to byla pouhá intermezza, mezi nezajímavími skoropsychologickými žvásty, kterými nás postupně zasypou všechny postavy. Líbila se mi však pankově černá křídla andělů a velmi upřímná posedlá babička hned z kraje filmu. Skoro to vypadalo, že film bude krutě sarkastický až drzí, čímž by mohl být i zajímavý. Nestalo se. ()

Papercut

Tak zoufale neoriginální film se jen tak nevidí. Během celýho sledování sem měl pocit jakéhosi Dejavu. Neprůstřelný křídla a plačící Kevin Durand to mělo bejt zase co? Do toho všeho se sem vrací ten podělanej přežitek kouření cigaret ve filmu. *thumbs down* ()

Juri-Sai.

určitě to nebyla ztráta času bohuýel ani nic v kladném slova smyslu. FIlm mi nic moc nedal možná jen několik hodin bez nudy. Hodně tomu ubírá na lesku pár věcí a to: Jen pár exteriéru a místy ažž viditelně laciné nebo nepovedené triky. Jinak jak říkám zas tak hrozné to nebylo ()

Yin

Po zhlédnutí Knihy přežití jsem získal dojem, že trapnější náboženská agitka v podobě celovečerního filmu už natočit nejde. Chyba, tohle je blbější. Scény v závěru filmu působí jako vystřižené z letáku nejmenované sekty, který občas najdu v poštovní schránce. Mám jen obavu, aby podobní pošuci nezařadili Legii do své "osvěty" a já nezačal nacházet ve schránce i tuhle kravinu. ()

micka999

Zas tak tragické to nebylo, ale taky jsem čekala víc. Pokládat si otázky jako "proboha proč na ně ty anděly neposlal hned?" je asi jako sedet u filmu a rikat si "nechoď tam, nechoď tam... ježiši proč tam jde?". Příběh to vcelku mělo, jen konec mi přišel hodně uspěchaný a asi jsem čekala větší vzrůšo. ()

AdrianaLarman

Legie má myslím si hodně velký potenciál,ale bohužel ho pan režisér a ani herci v čele s Dennisem Quaidem nedokázali využít, a tak mi film nedal nic hlubšího a ani zajímavějšího a stal se pro mě vlastně jenom zpříjemněním pátečního večera, ale na repete to alespoň na hodně dlouho nevidím. Bohužel jenom dvě hvězdičky. ()

asader

Pro tenhle film je velká škoda,že skoro všechna akce je ve tmě.A ta ženská,která se chovala jak cvok tak ta mi lezla na nervy.Ale jinak námět se mi líbil,ale provedení bylo slabší.6/10. ()

rawboy

Jestli mělo být jedno z poslání filmu nějak zpochybňovat či polemizovat o víře tak šlo o zbytečnou práci. Takových pokusů již bylo mnoho a mnohdy s lepším výsledkem. ()

CrazymanM

Tak trochu nepovedenej film,chvilkama dost ukecanej,nevím,nějak mě to neoslovilo.Čekal jsem teda víc,z ukázek to nevypadalo špatně,výsledek už byl horší.Určitě lepší alternativa je "Gabriel,anděl pomsty",i když ani to není zrovna výhra v lotynce!Prostě podívat se a zapomenout! ()

Weirdman

Ako mohol niekto príčetný toto pustiť aj do kín? To že vo filmoch činy a udalosti často nedávajú zmysel je už akýsi štandard, pri ktorom sa viacmenej len stoprvýkrát pokrúti hlavou, utrúsi sa štiplavá poznámka a ide sa ďalej. Ale keď už niečo také vlezie na plátna, tak aspoň to vyzerá k svetu. Lenže Légia je vyslovene hnusná a najmä fádna a to až tak, že aj Blu-ray je na ňu pridobrý formát. Jedna hviezda z milosti za nápad s bojovnými anjelmi (ten mi celkom šmakuje, len čo z toho, že je podaný tak kreténsky)... Buď si debutant Steward zachráni reputáciu Priestom alebo ho čaká veľmi úspešná kariéra ako režiséra teleshopingu... (●) ()

patsandor

Pro mně naprosté zklamání. Na akční béčko o boji země s nebem nehorázně málo akce. Boj o civilizaci se odehrává v zapadlým pajzlu na konci USA, který by se spíš hodil do hororu ala Texaský masakr či jiný slasher s uchylným maniakem. Rozpočet 26 mega asi na víc nestačil, tak se na to měli radši vykašlat. ()

Unterschleif

Ak ste do kina išli kvôli traileru s krvilačnou starenkou určite ste z neho vychádzli rozčarovaní. Toto je presne ten typ filmu u ktorého tvorcovia dajú do traileru všetky dobré zábery (niežeby ich bolo zas tak veľa). Nečakal som od tohto filmu veľa ale dostal som ešte menej. Škoda času...pozrite si trailer a neutrácajte peniaze za takú sračku. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)