Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Aina

Jasne, uznavam ze se samozrejme z toho dalo vytriskat (ba i bez vetsiho fyzickeho nasili vydolovat) mnohem vic; leckde by rozhodne stalo za to vic budovat napeti nez ukazovat zrudnost a obludnost zaporaku kteri vypadaj sice nechutne, ale na to, CO jsou a kdo je jejich nebesky tatik , az tak mooooc nebezpecne precejen ne (clovek napriklad nevi, jestli to ze hlavni "zaporak "Gabriel je slizota sama je tak naschval ci jen omylem protoze desivejsi a krasnejsi se proste nepovedl;-) ) A ano, mohlo se vic vyuzit napriklad kontrastu mezi tim, ze protivnici, zaporaci, maji byt vlastne ultimatni kladasove a ze se sice snazime kluci o preziti, jenze vlastne proti vuli Boha atd....... Jenze to by uz bylo psychologicko-moralno-spiritualni drama, a ne Akcni-horor ci vykuchavacka na patecni vecer s lehce mysterioznim nadechem prisypanym pro zajimavost ...( A hlavne by jim pak asi vsechny ty americke cirkve pekne osladily takovou troufalost :-) ) Ano, nema cenu popirat ze v idealnim filmovem svete, tu mohla byt nova kultovni apokalipticka zalezitost primo nebeskych rozmeru , a ze to se rozhodne nekona ani nahodou,...... ale ledacos se povedlo, a k 1x* ci dokonce Odpadu to ma podle mne vazne precejen setsafra daleko, takze s cistym svedomim trochu nadhodnotim;) ()

dadiak22

Tak ak toto ma byť apocalypsa, tak Twillight by mal byť najlepší film všetkých čias. Celý film som sa nudil a ku koncu tí anjeli a aj tí zombíci boli hrozní. Ešte raz kravina, kravina a ešte raz kravina. Už nikdy viac to nechcem vidieť. 35% ()

raiden14

Na film som sa na zaciatku celkom tesil kedze mam strasne rad krestanstvo (ako mytologiu anjeli,demoni,exorcism,etc./). Mno a film zrazu vysiel, a bol doslova zmetený na kazdom kroku, znechutený recenziami som sa dlho ,dlho premahal aby som ho zhliadol, no a moj verdikt je taky, ze je to zle, ale nie az tak zle, ako som cakal. Ano, film je trapny,smiesny,ma tupy scenar,napad nieje vyuzity ani z 5%,dialogy su totalne o hovne a to ze by tam bola nejaka hudba som si ani nevsimol, ale bavilo ma to, potetovaný anjeli su kúl a záporaci su spravený nádherne(či už ta babka alebo hned prvy posadnutý človek), proste priemerne Bčko so skvelym napadom, ktory však ostal takmer nevyužity.Každopadne, neverte tym strasne negativnym recenziam,až take strasne to nieje. +myslim si ze sudruh reziser by si mal radsej skusit nejaky cistokrvny horror ako dalsiu komixovku (priest) ()

Gazzellka

davam 1* za svoju nehynucu lasku k bettanymu. ach jaj, co to zase na nom spachali, aky to zlocin! vyzeralo to zo zaciatku slubne, spadnuty anjel, ktory si pri tvrdom pristati zjavne udrel hlavu o beton a musel si pozasivat ranky po odtrhnutych kridlach, ktore stratil niekde po ceste. EHM. a to dalej, to co bolo?! ked uz je bettany na plagate k filmu nahy a pokerovany, preco nie je aj nahy vo filme? ten slusivy bezovy oblecek ma nekonecne sklamal. tyresove belostne zubky ziarili prilis kratko, kym ho neuhryzla chuckie vrazdiaca babika.... EHM EHM. tych 3500 ludi s parkinsonom a nepritomnymi ksichtami sa mi o chvilocku opozerali a uz mi ani neprisli desivi. desive tam vlastne nie je vobec nic. najlepsia hlaska filmu sa pasuje ta od "obsessed granny", ktora lezie po strope na zaciatku "this baby will burn." a okrem toho, to natahovanie klbikov a sanok mi prislo ako parodia na wolfmana. ach jaj. bettany, chudacik moj! ()

Darkness4Lucy

Paul Bettany je skrátka perfektný padlý anjel, len škoda, že nemá veľa šancí sa prejaviť v plnej kráse. Mnohými vychvaľované scény (babka, zmrzlinár) na mňa pôsobili trápne, ale to aj konanie niektorých postáv (napr. matka tínedžerky). Je to podivný film, ktorý ma po celú dobu štval presviedčaním diváka, že Boh je nepriateľ s krvavým vražedným plánom a poslal by na nás nechutných zombíkov, ktorí sa ani nemôžu dotknúť "zázračného" dieťaťa namiesto toho, aby využil armádu ozbrojených a schopných anjelov. Ale za Paula a za celkom zaujímavé zobrazenie anjelov dám aspoň 2 *. ()

JARDAHONDA

Legie : Film, který mohl být v úplně jiném levelu. Jak jsem viděl lozit bábu po stropě jako pavouka, tak má chut´ na kvalitní horor byla rázem pryč. Zbytečně přehnané - nevím na co tvůrci vsázeli, na sci-fi? Mohl to být super našlapaný film. Méně je někdy více.. ()

Traktorista

Pár dobrých nápadů zabitých stupidními a dlouhými dialogy. V dnešní době už se dá podobnej film natočit i lépe po vizuální stránce. Akčkní sekvence dobré na jednouzhlídnutelný béčko, herecké projevy nijak neokouzlily ani neotravovaly. Atmosféra bohužel nijaká a doprovodná hudba nic neříkající. Celkově slabší průměr, prostě nic co by člověkmusel vidět dvakrát. ()

elflord01

Uff, tak to jsem zase jednou šlápl vedle. Film nestojí za nic, dokoukal jsem to jen proto, že mě zajímalo, kvůli čemu Paul Bettany do toho šel. Hmm, do konce filmu jsem nepochopil. Děj o ničem, postavy o ničem, možná sem tam nějaký ten povedený trik . Jediná rada - nepouštět! ()

Mikkys

Nebylo to až tak špatný. Nesmíte mít předem přehnaná očekávání a pak to jde. Pár pěkných klasických bojových scén. Filmy s jakoby náboženským tématem mi nevadí. ()

sun.eagle odpad!

Tak jsem se zase nechal jednou zlakat trailerem. A jak už to tak bývá tak tenhle trailer je zaroven to nejlepší co film nabídne. Tenhle film je opravdu srač.a, strašná srač.a. Denisi Quaide kdes to vlez. Celé je to špatně, od herců a jejich proslovů při kterých bledne i ten nejvěhlasnější filozof antického řecka, přes jeden z nejtupidnějších příběhů který jsem u filmu zažil po fadní a naproto nazaživné akční sceny. Bože taková ztrata času. ()

Aesthetic odpad!

Koukal jsem na to jen kvůli Wille Holland a tajně doufal, že se dočkám nějaké slušné scény mezi ní a někým z "vyvolených" nestalo se a celý film šel do kytek.Dementní zápletka, dementní děj.. ()

namo3nik

:-)zajímavé co člověka nenapadne ve filmu sledovatKevSpa rituals??Za sympatického Lucase Blacka pět,jinak v celku blbost. ()

Thommy91

Určitě se mi mnohem víc líbí tato náboženská tématika apokalyptického filmu, než celá vygumovaná série Resident Evil... ()

+sfinx+

Film nepotřebuje litry krve, ani zombie vyhlazovačku, ale vystačí si s několika akcemi, zato podle mne vcelku povedenými. Myslím, že každý druhý film by se snažil z toho davu před restaurací udělat terče pro mnohaminutové pasáže, ze souboje andělů půlhodinový souboj titánů a jak už tu i zaznělo - z dvou černochů hláškující vtipálky s enormní spotřebou střeliva. Nic takového - jednomu se po zabití třese ruka, druhý pro jistotu má ruku jen jednu. I když by se dalo čekat, že se tam bude dlouze promlouvat do duše, tak i toho je divák povětšinu času ušetřen a kupříkladu Michaelovy repliky jsou vcelku strohé, zato přesné. ()

andy60

Zkraje to vypadalo slibně, osamocená benzínka kdesi ve vyprahlé poušti, pár zajímavých postaviček rozehrávajících svůj příběh. Pak se ale objeví babka a začne šplhat po stěnách, přijede zmrzlinář a snese se Gabriel a můj zájem o film se vytrácí. Občas jsem si vzpomněl na jedničku Terminátora, ale jeho kvalit nedosahuje ani náhodou. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)