Adrien Brody a Beyoncé Knowles v biografickém hudebním dramatu o vydavatelství Chess Records, jež dalo světu rhythm'n'blues. Právě díky němu se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly zářivé hvězdy.
Kdyby v roce 1950 nevzniklo v americkém Chicagu hudební vydavatelství Chess Records patřící Leonardu Chessovi, možná by se svět nikdy nedozvěděl, jakou sílu v sobě skrývá hudební styl rhythm and blues, zkráceně R&B. Právě tato společnost se v padesátých a šedesátých letech minulého století stala hlavním centrem populární hudby produkované afroamerickou menšinou a právě díky Chess Records se z Chucka Berryho, Muddyho Waterse, Etty James či Willieho Jacksona staly hvězdy nejvyšší zářivosti. Byla to doba jako stvořená pro žhavou a strhující muziku, které právě tito zpěváci měli plné srdce. Po každém vzlétnutí sice následuje pád, ale Chees Records a umělci kolem něj dali světu víc, než mohl kdokoli očekávat. Ve výborném hudebním dramatu režisérky Darnell Martinové ztvárnil hlavní postavu Leonarda Chesse oscarový Adrien Brody a po jeho bok se postavila hudební superstar, uhrančivá kráska se zlatem v hrdle Beyoncé Knowles. (oficiální text distributora)

herr_carter

U tohoto dílka bylo ještě přes shlédnutím jasné, že budu nejspíš vybírat pouze mezi hodnocením 4 a 5 *. Od té doby, co jsem totiž viděl film Příběh z Bronxu s touhle skvělou,podmanivou hudbou 60.let, mi tento styl naprosto učaroval. Do poloviny filmu jsem taky hodnotil jednoznačně plným počtem, ovšem od poloviny dále se to bohužel lehce tahalo a výsledná stopáž (byť není nikterak přehnaná), byla prostě zbytečně dlouhá. A souhlas s názory, že pokud zpívala Beyoncé sólo, měl jsem slzy na krajíčku a v kredenci mi praskaly sklenky.................... moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Na doporučení Kašpiho ml. sem si dal tenhle film. Začátek mě doslova nadchnul. Při vyprávění sem měl pocit stejnej jako třeba u Godefellas. No, ale jak film plynul, tak mě čím dál tím víc nudil, až sem byl na konci rád, že je konec :o). Téma každopádně na jedničku - historie americkýho blues a 1.nahrávacího studia. Ty songy se taky povedly. Zbytečně moc tam bylo songů, těch co zpívala ta ženská. Sice jí to teda zpívalo úžasně, ale nuda. Co mi v tomhle filmu chybělo nejvíc? Drogy a chlast :o). Celý to vypadalo tak jako slušný, ale něco mi říká, že si kluci dávali mnohem víc do trumpety než jak nám to bylo ukázáno. Taky mi chyběl od Chucka Berryho jeho top hit - Johny B. Goode. Chuck sito ale dával pěkně, místo orgáčů na hotelu si ženký tahal k sobě do cadilaku :o). Kéž by bylo víc podobných filmů. Tohodle škoda, páč měl fakt parádní nástup! ()

Sdoom

Skvělé a pro mě nesmírně zajímavé téma, poměrně fajn výběr herců a fantastická hudba. Škoda ovšem, že to nedostal do ruky někdo talentovanější, protože tohle byla splácanina bez určeného směru. Epizody ze života hudebních legend se střídaly jak na běžícím pásu, nějaké vysvětlení, proč se to či ono dělo v podstatě nikde. Takže celkem chápu, proč kritiky film strhaly. Nicméně pod 3 hvězdičky nejdu, protože chci ocenit fakt, že se někdo alespoň pokusil přiblížit počátky rock'n'rollu masovému publiku. (Blu-ray, orig.) ()

BlackTom

Neznalosť černošskej hudby neospravedlňuje :) Ale bohužiaľ, aspoň aké-také informácie by sa mi zišli. Film je to však pekný, so sympatickými hercami a postavami nimi stvárnenými, jediné mínus obsadenia je snáď len tá Beyoncé, ktorá mi už s úloham speváčok lezie kurevsky na nervy. Adrien Brody päťhviezdičkový, Norman Reedus hovadsky dobre prehliadnuteľný. Príjemný filmový opus, ktorý si však nie celkom našiel cestu do môjho srdca. *** ()

klukluka

Bylo to slaboučký, dost mě to zklamalo. Šlo to hrozně po povrchu. Viděl jsem filmy o jiných hudebních vydavatelstvích, o jiných muzikantech, a mám pocit, že byly zatím všechny lepší než CR. Snad pro to, že byly buď o vydavatelství/vydavateli, nebo naopak o některé z jeho hvězd, ale nikdy se to nikdo nepokusil sloučit do jednoho jako právě v případě CR. Kvůli tomu nemám ani ucelený příběh Chesse, ani Muddyho, natož ostatních postav - hudebních hvězd Chess Records. O každém z nich toho vím trochu a o nikom nic pořádně. Ano, tohle je skutečně ta největší bolest filmu Cadillac Records - povrchnost. ()

Hanys_

Na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho. Dreamgirls jsou u mě v žebříčku hodně vysoko a tajně jsem doufal, že se "Cadillac Records" tomu úspěchu aspoň přiblíží...No nestalo se. Hodně situací je tu s Dreamgirls podobných, boužel jsou oděny do nudnějšího hávu. Alespoň že ten příběh stál za to a dozvěděl jsem se dost nových věcí...6/10 ()

dopita

Co naplat, když je film natočen podle skutečných událostí, když je natočen blbě. Nebo teda jak koukám na hodnocení, blbě asi jen pro mě. V postavách jsem měl ukrutnej chaos a celej film na mě působil naprosto sterilně a bez emocí. Tohle fakt ne... ()

Cassandra

První hodina, která se soustředí převážně na vstup slavných rock'n'rollových hudebníků na scénu a na jejich hudbu, je opravdu dobrá a má šťávu, ale pak to začne jít z kopce, začíná se řešit kdo koho miluje, opakují se nikam neústící hádky o peníze, snad jen posledních pár minut filmu je zase dobrých. Ale celkově jde určitě o nadprůměrný film. ()

kobe6

Málokdo měl takový vliv jako muzikanti od Chess Records :) Solidní pocta tomuto bohužel skoro zapomenutému žánru ()

gocatgo

Žužu a herák? Parádní kombinace. Tenhle film má grády, má duši a má styl. Pro fanoušky kořenů rocknrollu naprostá povinnost, skvělé hudební výkony a skvělé zákulisní zobrazení muzikantského života. ()

chalp

Ak si aspoň pri mene Chuck Berry spomeniete na nesmrteľný refrén go Johnny go, tak budete každý záber doslova hltať.Často zvyknem písať pri životopisných filmoch, že je takmer nemožné vtesnať do nejakých dvoch hodín celý život jedného génia, no tu to paradoxne vyšlo a životy jedných z najvačších legiend bluesu a rock n rollu sa dokonale preplietli pod hlavičkou jednej nahrávacej spoločnosti.Výborne obsadené a bezchybne zrežírované všetky hudobné čísla, kde vidno že režisér trval aspoň na tom brńkani do rytmu čo mi napríklad pri Still Crazy chýbalo a často mi to pripomenulo, že je to predsa len film.Beach Boys sucks! ()

Pawlisman

Bohužel nějak mě film nezachytil a nenechal mě plout na stejné vlně. Hudbu mám rád i tu dobu. Skvělé. Ale jakoby pro mě jel film v jiném rytmu. Nebavil jsem se, nenotoval jsem si. 7/10 ()

dezert

Na ten film jsem se dost těšil, ale výsledek vypadá jako zfilmovaný heslo z Wikipedie. Skákání od jedné postavy k druhé beze smyslu, každá scénka má tak tři minuty a honem k další, abysme stihli celou historii společnosti. Zahrnout skoro 30 let do hodiny a 3/4, to je taky nápad. Pak to nemá takhle vypadat. ()

ashtangi

Celkem dlouhý a nudný film s melodiemi, které jsem si druhý den nebyl schopný vybavit. Jediný světlý okamžik: když se objeví Beyoncé Knowles, její charisma je nepřehlédnutelné. ()

TomasKotlant

Ač to ze začátku vypadá na parádní hudební film s trochou historie, spolu s propadem prodejů klesá i kvalita filmu a místo radosti z hudby jsou servírovány nezáživné momentky ze životů jednotlivých hudebně zainteresovaných postav. Podivný a upřímný konec to pak zase aspoň trochu zachránil. *** Ve zkratce: Pracuj pro mě a dostaneš Cadillac. ()

phamphi

Perla mezi hudebně-životopisnými filmy - Muddy Waters, Little Walter, Howlin' Wolf, Willie Dixon, Etta James, Chuck Berry, Rolling Stones a legendární studio Chess Records! They do not play no rock n'roll. ()

Matli

Zajímavé sledovat vzestup nahrávajícího studia (které ani neznám, ale zase má pod palcem spoustu slavných jmen). Nic výrazného tento film nemá, co by mě uchvátilo, ale dobrý to bylo. Hvězdička za skutečný příběh a Beyoncé. Adrien Brody byl výborný jako vždy. 68% ()

spoonman

Ve vztahu k realitě chvílemi spíš asi karikatura (Beyonce je ku vzhledu Etty James, asi jako Miroslav Táborský ku Bradu Pittovi), ale kolem a kolem se na to dobře kouká a hudba je epesní ()

Zlaté glóby 2009

Zlaté glóby 2009