Když se na Zemi narodí děťátko a prvně se zasměje, tak se v Hvězdné roklince v Zemi Nezemi narodí víla. Novorozená víla dostane jméno Zvonilka a je předurčena být všeumělkou, která dokáže spravit vše, co je rozbité. Zvonilka si ale svého talentu neváží. Obdivuje totiž víly, které ovládají živly a jako jediné mohou navštívit svět lidí. Její touhu po lidském světě zneužije Větrnice, která ji pošle zkrotit splašené bodláky. Zvonilka přitom neúmyslně zničí všechny přípravy na jaro. Aby vše napravila, tak použije svůj talent a sestrojí stroj na výrobu jara a do jeho obsluhy zapojí všechny obyvatele Hvězdné roklinky. Za odměnu, že zachránila jaro, jí královna Země Nezemě dovolí vypravit se do světa lidí... (TV Nova)

lapatata

Pohádka má jasné poselství, jen kdyby nebylo naservírováno tak neskutečně polopaticky, předvídavě a výchovně. Příběh je velmi prostinký. Vystačil by klidně na dvacetiminutový večerníček. Jisté kouzlo je snad jen v krásné barevné animaci a stravitelném humoru. ()

plpa

ve své kategorii vysoce nadprůměrné a celá série - k akt. 3. dílu si drží úroveň. Naše mladá /3,5roku/ Zvonilku prostě žere :) ()

demovka

Doporučuji pro malé i větší holčičky. Je to příjemné, nenásilné, místy vtipné a krásně barevné. Délka tak akorád. Je fajn dozvědět se něco o vilím narození, životě a úkolech a rozdělení dle talentu. ()

KiJi

…A NARODILA SE VÍLA. Je to milé, hezká animace, trocha humoru (naštěstí se postavy nechovají jako blbečci jak vidíme v jiných současných animácích a ani zde není hlavní retardovaný nositel humoru), trocha napětí, pěkná irská hudba, a s poučením pro děti – když člověk něco umí, tak by si toho měl vážit a rozvíjet a nesnažit se dělat něco jiného. Už jsem se lekl, že Zvonilka se bude snažit být „divergentní“, svou vrozenou schopnost změnit a naučit se jiné magie, jako ovládat vodu, vítr apod., co umí jiné víly, ale naštěstí to tak nebylo. Akorát, proč musí být vyobrazeny tak sexy…? ()

Jrk

Film ladeny vylozene pro mensi publikum. Film verne kopiruje kreslenou predlohu kterou muzete zakoupit na stankuj. Vyborne nakreslene, vynikajici vtipy kdy se maly divak bude smat, lehce stravitelny pribeh s dobrym koncem. Jsem zvedavy zda vyjdou i iostatni vily zfilmovane. Deti se jiste podivaji jeste jednou a dospely divak se take nudit nebude ( pokud jenom trochu holduje kreslenym filmum ). ()

CarlaBrunn

Bombasticka oddychovka, pri ktorej som zabudla na aktualne problemy, dokonca sa jej podarilo vykuzlit mi aj usmev na tvari po tak dlhej dobe. Na moj vkus ale prikratke, pretoze ak ma nieco zaujme hodina zbehne ako minuta a to doslova. Podla mna najlepsie zo serie Cililing co som doteraz videla. Niet pochyb o tom, ze "disneyovky" su v rebricku rozpravok tie THE BEST. ()

Killy

Podle me po dlouhe dobe krasna Disneyovka...kouzelny pribeh, roztomile vily a krasna animace. Za me nejlepsi pohadky pro male slecny:) ()

milan.jaros

Zvonilka je pro mě skoro to samé, co pro moji ženu Hledá se Dory. Nemůžu stále přijít na to, proč mi tahle pohádka přijde ubohá. O to víc, o co víc se líbí mým holčičkám. Snad proto, že ta pohádka je přeslazená, přetřpitkovaná, graficky nezajímavá, ucajdaná a přeuměle vychovávající? Snad proto, že je ta malá pipka nepoučitelná, namyšlená, dětinská nafrněná a blbá? Nevim. A to se mi líbí blondýnky. Pohádky by měly chytit za srdce, vyprávět, pobavit a snad i poučit. Nic z toho Zvonilka nedokáže - empiricky jsem si to ověřil tak, že je to jedna z mála pohádek, kde moje holčičky nejsou schopny vyprávět o ději, ale jen povídají o tom, jak má třpitivý křidýlka, jaký tam mají krásný kytičky a jak je Zvonilka nádherná. Mažu. Pro mě 35%. ()

Hornet.CZ

75% / Pěkná, roztomilá, nezávadná a nadprůměrná podívaná určená sice hlavně pro mladé slečny, ale osobně si myslím, že celkově se na to dá koukat i ve vyšším věku. ()