Zvonilka

Tinker Bell

Cililing

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2008, 78 min

Všetky filmy okolo Cililing(Zvonilka) sú veľmi pekne spracované a príbehovo veľmi slušne,sám som videl 3 filmy celé a ostatné som nespočetne veľa krát zazrel-kedže neterka (8 ročná) to sleduje.HOD:75%.je za neterku ku ktorému sa aj ja prikláňam.Veľmi dobrá voľba pre baby do 10 rokov (ideálny vek 4-8r).(4.9.2013)

Príliš jednoduché, priemerné, dievčenské s prebujnelou fantáziou. Kto také blbosti mohol vymyslieť, puberťácke víly a všetko klamstvo pre deti okolo? 3D animácia je v pohode, príbeh už menej, aj ked so záverom sa to zlepšuje. Humor tu chýbal, resp. čo akože mal byt humor, bol skôr trápny. Hodnotenie: 60%(15.7.2013)

Pekná rozprávka určená predovšetkým pre deti, ale určite aj pre dospelých. Rozpráva príbeh o malej víle, ktorá sa narodila z prvého smiechu dieťaťa (Malá Cililing / Zvonilka). Spoznáva svoj svet, s ktorým sa najprv nevie zmieriť, pretože jej životnou úlohou je pracovať a zvelaďovať svoj svet zatiaľ čo ostatné víly dostali do vienka napr. talent prinášať sezónne obdobia a pripravovať ich pre ľudí. 3*(9.3.2013)

Víly jsou strůjci našeho světa. Mají nastarosti jednotlivá roční období a vytvářejí podmínky pro faunu a floru. Víly se rodí při prvním úsměvu malého dítěte a i tak se zrodí hlavní hrdinka, této kouzelné pohádky, Zvonilka. Každá víla má talent, který jí pomůže zařadit se do vílý spolešnosti a jejího životního pracovního zařazení. Zvonilka se dostane do skupiny všeumělek a brzo zjistí, že to není zrovna moc velká výhra. Hlavně ne pro Zvonilku, která by chtěla poznávat svět. Pokouší se proto svůj talent změnit..... Tato pohádka má pěkný grafický styl a padnoucí doprovodnou hudbu. Kouzelné víly by si mohli zamilovat nejen děti, ale i dospělý, kteří mají rádi pěkné příběhy. Za mě 90% :)(10.11.2012)

Celý ten začátek byl pěkně udělaný. Když se dítě poprvé usmněje narodí se víla. No proč ne. Je to první film a předpokládám že tvůrci už dopředu uvažovaly o tom že neude jediný a budou se dělat i pokračování. Vlastně se jen seznamujeme s tím co vlastně víly dělají a o tom že hledat svoji roli ve vílím světě je zřejmně nějak složitější. Jak už vám jednou příroda přidělí nějakou tu schopnost, není moc možnost jak to změnit. Přiznám se že jsem se malinko chytil a tentokrát jsem se díval normálně a nedělal jsem že mně to nebaví. Za to že je to první díl dávám za sebe 2 hvězdy a za prcka 4. To nám dává hezké 3 hvězdy.(1.3.2015)

• - Marketingový plán zahrnoval i leteckou společnost Southwest Airlines. Ta přejmenovala jeden svůj Boeing 737 na "Tinker Bell One". Letušky měly pohádková křídla a cestujícím rozdávaly reklamní předměty z filmu. (Terva)

• - Premiéra filmu byla zdržena pro výrobní problémy. Sharon Morrill, vedoucí Disney Toons, byla propuštěna, protože se výrobní náklady tohoto filmu vyšplhaly až na 50 000 000 amerických dolarů. (Terva)

• - Herní společnost Nintendo vydala po uvedení filmu stejnojmennou hru. (Terva)