Když se na Zemi narodí děťátko a prvně se zasměje, tak se v Hvězdné roklince v Zemi Nezemi narodí víla. Novorozená víla dostane jméno Zvonilka a je předurčena být všeumělkou, která dokáže spravit vše, co je rozbité. Zvonilka si ale svého talentu neváží. Obdivuje totiž víly, které ovládají živly a jako jediné mohou navštívit svět lidí. Její touhu po lidském světě zneužije Větrnice, která ji pošle zkrotit splašené bodláky. Zvonilka přitom neúmyslně zničí všechny přípravy na jaro. Aby vše napravila, tak použije svůj talent a sestrojí stroj na výrobu jara a do jeho obsluhy zapojí všechny obyvatele Hvězdné roklinky. Za odměnu, že zachránila jaro, jí královna Země Nezemě dovolí vypravit se do světa lidí... (TV Nova)

Izmo123

Ano bylo to kouzelné po celou dobu, od začátku až do konce, takže pokud očekáváte nějakou akci tak tady se jen objeví jen třikrát ale ty jsou velice slabé, což je první věc která mi vadila, další co mi vadilo je ta animace u které jsem sice nebyl tolik zklamaní ale že bych byl nějak spokojení tak to taky ne, na to že ta kvalita vypadala hezky tak jsem očekával že aji ta animace bude dobrá ale bohužel, hlavní postava si uvědomuje co ji ostatní postavy říkají což je věc která dává hloubku hlavní postavě, protože hlavní postava si uvědomuje co je pro ní důležité, k tomu ještě dokonce občas hlavní postava něco řekla aby měla hloubku ale ta animace těch postav kazí dojem tak i příběhu, jinak hodnotím: Animace 5/10 Postavy 6/10 Příběh 5/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐ 5/10 ()

ludovit14

Všetky filmy okolo Cililing(Zvonilka) sú veľmi pekne spracované a príbehovo veľmi slušne,sám som videl 3 filmy celé a ostatné som nespočetne veľa krát zazrel-kedže neterka (8 ročná) to sleduje.HOD:75%.je za neterku ku ktorému sa aj ja prikláňam.Veľmi dobrá voľba pre baby do 10 rokov (ideálny vek 4-8r). ()

KafuR

Určitě roztomilá pohádka pro opravdu nejmenší děti, prakticky bez jakýchkoli "rušivých" elementů, které by jim mohly ohrozit úsměv na tváři. Příběh se veze v mezích bezpečných klišé, pobaví některými vtípky (světlušky vedou) a tu a tam i vychrlí nějaké to poučení či životní moudro, takže jako nenáročná zábava pro nejmenší to svůj účel splní dokonale. ()

Matematicka

Pro malé holčičky mají víly z Hvězdné roklinky určitě zvláštní přitažlivost. V tomto prvním filmu navíc nechybí zajímavý příběh a zvláštní pohled na změny přírody ze zimy do jara... Poselství je snad až příliš přímočaré a víly pro mé oko až příliš připomínají moderní panenky. Pro děti určitě velice zajímavé, pro dospělé už méně, stále se ale na to můžete s malými holčičkami podívat a snad vás to neurazí. ()

nash.

Milá pestrobarevná pohodička po malé caparty, kterým nabízí kouzelný pohádkový pohled na svět víl, špetku legrace a jednoduchý příběh, který skončí dřív než může začít nudit. Ty starší může pobavit zapojením poletuch do pracovního procesu a kupodivu nenaštve agitací o tom, že je třeba "dělat s láskou tu práci, ke které je kdo určen." ()

• Prvý Disney film, v ktorom vystupuje Cililing ako hovoriaca postava. (Eeve)
  • V ČR vydala film na DVD firma FHE s distribučním názvem Zvonilka. (Přitom z Petera Pana ji všichni známe jako Zvoněnku). (honajz)