Zvonilka

Tinker Bell

Cililing

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2008, 78 min

…A NARODILA SE VÍLA. Je to milé, hezká animace, trocha humoru (naštěstí se postavy nechovají jako blbečci jak vidíme v jiných současných animácích a ani zde není hlavní retardovaný nositel humoru), trocha napětí, pěkná irská hudba, a s poučením pro děti – když člověk něco umí, tak by si toho měl vážit a rozvíjet a nesnažit se dělat něco jiného. Už jsem se lekl, že Zvonilka se bude snažit být „divergentní“, svou vrozenou schopnost změnit a naučit se jiné magie, jako ovládat vodu, vítr apod., co umí jiné víly, ale naštěstí to tak nebylo. Akorát, proč musí být vyobrazeny tak sexy…?(27.12.2017)

Pokud sníte o něčem, na co se může dívat každý, jako třeba Madagaskar nebo Shrek, tak sněte dál nebo si nechte zajít chuť, protože tohle je od 1. do 78. minuty pro děti. Humor je zcela standardní a málokdy se zasmějete, pokud je vám víc než osm, no možná šest. Nicméně, svůj účel jako zábava pro děti to splnilo vcelku dobře a pro dívky od 0 do 6-8 let je to film jako dělaný.(1.5.2013)

Všetky filmy okolo Cililing(Zvonilka) sú veľmi pekne spracované a príbehovo veľmi slušne,sám som videl 3 filmy celé a ostatné som nespočetne veľa krát zazrel-kedže neterka (8 ročná) to sleduje.HOD:75%.je za neterku ku ktorému sa aj ja prikláňam.Veľmi dobrá voľba pre baby do 10 rokov (ideálny vek 4-8r).(4.9.2013)

První zvonilka se mi paradoxně líbí nejméně. Nicméně je to pořád super animák. Svět víl je příjemně a mile jednoduchý a žádný velký problém se neřeší dlouho a vše tak pěkně svižně beží dál. Nápady, hudbou i kamerou je film na velmi vysoké úrovni. Vzhledem k tomu, že koukám na animáky s dcerkou tak tohle jako rodinný film můžu jen doporučit. Je to zábava a ztráta času to rozhodně není. 75%(11.2.2017)

Doporučuji pro malé i větší holčičky. Je to příjemné, nenásilné, místy vtipné a krásně barevné. Délka tak akorád. Je fajn dozvědět se něco i vilím narození, rozdělení dle talentu, životě a úkolech. I tatínkové ten příběh malé Zvonilky vydrží, určitě se jim budou líbit sexy krátičké sukně a oblečky, maminkám zase barevnost a vílí kouzlení.(17.10.2014)

• - Marketingový plán zahrnoval i leteckou společnost Southwest Airlines. Ta přejmenovala jeden svůj Boeing 737 na "Tinker Bell One". Letušky měly pohádková křídla a cestujícím rozdávaly reklamní předměty z filmu. (Terva)

• - V ČR vydala film na DVD firma FHE s distribučním názvem Zvonilka. (Přitom z Petera Pana ji všichni známe jako Zvoněnku). (honajz)

• - Premiéra filmu byla zdržena pro výrobní problémy. Sharon Morrill, vedoucí Disney Toons, byla propuštěna, protože se výrobní náklady tohoto filmu vyšplhaly až na 50 000 000 amerických dolarů. (Terva)