Zvonilka

Tinker Bell

Cililing

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2008, 78 min

Príliš jednoduché, priemerné, dievčenské s prebujnelou fantáziou. Kto také blbosti mohol vymyslieť, puberťácke víly a všetko klamstvo pre deti okolo? 3D animácia je v pohode, príbeh už menej, aj ked so záverom sa to zlepšuje. Humor tu chýbal, resp. čo akože mal byt humor, bol skôr trápny. Hodnotenie: 60%(15.7.2013)

Tak čarovnú rozprávku som teda už naozaj dlho nevidela, a myslím tým čarovnú po všetkých stránkach. Kde sa hrabú animovaný evendžeri, nindžovia a všetky tie podobné bojachtivé stvorenia, toto je potrebné dávať pozerať deťom :) Veľmi príjemná a oku lahodiaca animácia, doprovodná hudba tak akurát, zapasovala do čarokrásneho sveta Hvězdnej roklinky. Hlavné posolstvo filmu je síce podľa mňa trochu diskutabilné (si to, čo si, kto si, patríš niekam, a nemôžeš to zmeniť), to sa dá ale celkom úspešne prekusnúť. Veľmi preveľmi sa čudujem, že toto dielko nešlo do kín, ale rovno na DVDčka, zaslúžilo by si oveľa viac pozornosti. Suma sumarum ide o prekrásnu, i keď len tak ľahunko, ale i zábavnú, čarovnú rozprávku, ktorá by mala zaujať nielen deti, ale aj dospelých.(21.3.2019)

Pro malé holčičky mají víly z Hvězdné roklinky určitě zvláštní přitažlivost. V tomto prvním filmu navíc nechybí zajímavý příběh a zvláštní pohled na změny přírody ze zimy do jara... Poselství je snad až příliš přímočaré a víly pro mé oko až příliš připomínají moderní panenky. Pro děti určitě velice zajímavé, pro dospělé už méně, stále se ale na to můžete s malými holčičkami podívat a snad vás to neurazí.(9.5.2013)

Doporučuji pro malé i větší holčičky. Je to příjemné, nenásilné, místy vtipné a krásně barevné. Délka tak akorád. Je fajn dozvědět se něco i vilím narození, rozdělení dle talentu, životě a úkolech. I tatínkové ten příběh malé Zvonilky vydrží, určitě se jim budou líbit sexy krátičké sukně a oblečky, maminkám zase barevnost a vílí kouzlení.(17.10.2014)

Klasická disneyovská věcička, která kupodivu ale přece jen trochu překvapila - jednak je tu jedna opravdu vtipná scénka, kdy Zvonilka učí létat ptáčka-nováčka a pak samotná postavička Zvonilky - jak ta mě ze začátku sr...!!! Ale konec dobrý, všechno dobré, nuže odpusťme jí. Jinak je to pohádka spíš pro menší děti a ideálně holčičky.(28.11.2009)

• - Herní společnost Nintendo vydala po uvedení filmu stejnojmennou hru. (Terva)

• - V ČR vydala film na DVD firma FHE s distribučním názvem Zvonilka. (Přitom z Petera Pana ji všichni známe jako Zvoněnku). (honajz)

• - Premiéra filmu byla zdržena pro výrobní problémy. Sharon Morrill, vedoucí Disney Toons, byla propuštěna, protože se výrobní náklady tohoto filmu vyšplhaly až na 50 000 000 amerických dolarů. (Terva)