Zvonilka

Tinker Bell

Cililing

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2008, 78 min

Příjemná pohádka pro děti, animace koukatelná, spousta barviček, příběh zabaví, stejně tak je tu dost vtípků, různých udělátek a zvířátek. Samozřejmě od toho nelze čekat oskarovku, nebo akci, ale pro menší děti ideální a mě to sítnici taky nevypálilo. Trochu slabší než Zvonilka a ztracený poklad. Silnější 3 hvězdy v rámci žánru.(17.12.2012)

Upřímně řečeno netuším jak tento film hodnotit, obvykle na něco takového vlastně nekoukám. Takže začněme technickou stránkou. Jde jednoznačně o nízko rozpočtovou záležitost a to jde rozhodně poznat na animaci. Ta není vyloženě špatná, spíše bych ji označil za průměrnou. Příběh je bohužel jiné kafe, jde totiž o stokrát ohranou variaci otloukánka, ze kterého se stane pravý hrdina až na konci celého filmu. Pochopitelně někde v průběhu něco hrozně moc pokazí, aby to musela dát během pár posledních minut dohromady. Originalitu nehledat, bohužel ani logiku. Jasně jde převážně o film pro děti a v takovém případě se odlehčená variace přímo očekává, ale i přesto bych měl jednu opravdu logickou výtku. To co víly dělají snad půl roku je během několika vteřin naprosto zrujnováno a následně v závěru během několika vteřin i opraveno, i když je nám vtloukáno do hlavy, že je to nemožné. Jasně s tím jsem počítal, ale i tak jsou na mě všechny víly až nějak moc málo efektivní, když to co dělaly tak dlouho šlo nahradit za tak krátkou chvíli. Jinak řečeno v dalších dílech se musí zákonitě začít nudit, z nudy začnou jíst a nakonec zemřou na obezitu. Závěrem, tenhle film rozhodně není pro mě. Dětem se bude líbit, bohužel dospělí budou povětšinou asi znudění. Jako dětský film hodnotím průměrně, pokud bych měl hodnotit za sebe šlo by to o 1-2 hvězdy níž.(17.3.2014)

Rozpočet $48miliónovTržby USA $-Tržby Celosvetovo $9,199,510Tržby za predaj DVD v USA $66,208,856 //počet predaných kusov 3,371,863║ Disneyovky čo putujú rovno na DVD disky, väčšinou svojou kvalitou nedosahujú ani priemer ale tento počin o víle Cililing je celkom milé prekvapenie. Po všetkých stránkach dosahuje slušnú úroveň, či už sa to týka 3D animácie, hravých "veselých" farieb, pestrého príbehu a rovnako tak aj príjemného ľahkého humoru. /90%/(18.4.2009)

Pro malé holčičky mají víly z Hvězdné roklinky určitě zvláštní přitažlivost. V tomto prvním filmu navíc nechybí zajímavý příběh a zvláštní pohled na změny přírody ze zimy do jara... Poselství je snad až příliš přímočaré a víly pro mé oko až příliš připomínají moderní panenky. Pro děti určitě velice zajímavé, pro dospělé už méně, stále se ale na to můžete s malými holčičkami podívat a snad vás to neurazí.(9.5.2013)

Film ladeny vylozene pro mensi publikum. Film verne kopiruje kreslenou predlohu kterou muzete zakoupit na stankuj. Vyborne nakreslene, vynikajici vtipy kdy se maly divak bude smat, lehce stravitelny pribeh s dobrym koncem. Jsem zvedavy zda vyjdou i iostatni vily zfilmovane. Deti se jiste podivaji jeste jednou a dospely divak se take nudit nebude ( pokud jenom trochu holduje kreslenym filmum ).(3.6.2009)

• - Marketingový plán zahrnoval i leteckou společnost Southwest Airlines. Ta přejmenovala jeden svůj Boeing 737 na "Tinker Bell One". Letušky měly pohádková křídla a cestujícím rozdávaly reklamní předměty z filmu. (Terva)

• - V ČR vydala film na DVD firma FHE s distribučním názvem Zvonilka. (Přitom z Petera Pana ji všichni známe jako Zvoněnku). (honajz)

• - Premiéra filmu byla zdržena pro výrobní problémy. Sharon Morrill, vedoucí Disney Toons, byla propuštěna, protože se výrobní náklady tohoto filmu vyšplhaly až na 50 000 000 amerických dolarů. (Terva)