Zvonilka

Tinker Bell

Cililing

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2008, 78 min

Bombasticka oddychovka, pri ktorej som zabudla na aktualne problemy, dokonca sa jej podarilo vykuzlit mi aj usmev na tvari po tak dlhej dobe. Na moj vkus ale prikratke, pretoze ak ma nieco zaujme hodina zbehne ako minuta a to doslova. Podla mna najlepsie zo serie Cililing co som doteraz videla. Niet pochyb o tom, ze "disneyovky" su v rebricku rozpravok tie THE BEST.(28.9.2012)

Typická disneyovka s krásnou animáciou, poučným príbehom o tom ako je najlepšie byť sám sebou a jednoduchým príbehom, určená predovšetkým tým najmenším divákom. Víla z príbehu Petra Pana sa tvorcom zdala natoľko zaujímavá, že jej venovali ešte ďalšie dve pokračovania, ktoré sú obe na približne rovnakej kvalitatívnej úrovni ako ich predchodkyňa.(30.10.2011)

Příjemná pohádka pro děti, animace koukatelná, spousta barviček, příběh zabaví, stejně tak je tu dost vtípků, různých udělátek a zvířátek. Samozřejmě od toho nelze čekat oskarovku, nebo akci, ale pro menší děti ideální a mě to sítnici taky nevypálilo. Trochu slabší než Zvonilka a ztracený poklad. Silnější 3 hvězdy v rámci žánru.(17.12.2012)

Tak takhle přišla na svět ta do zelených šatů nevhodné délky oděná okatá blondýnka, jejímž posláním je tahání penízků z kapes nás dospělých. Ne vážně, představovačka noční můry rodičovských peněženek je veselá, pestrobarevná, hravá, milá.......možná tomu chybí nějaké nosné téma, ale hádám, že čtyřleté holčičce je to celkem šumák :D(24.2.2015)

Úplne prvý príbeh Zvonilky zostáva zároveň aj tým najlepším a detsky najpútavejším. Roztomilé od začiatku až dokonca, zaujímavý a zábavný príbeh pretkaný peknými pesničkami. Najviac sa mi páčila tá časť keď si chcela Zvonilka vymeniť talent, o srandu a komické momenty tu nebola núdza. Koniec samozrejme poučný a veľmi, veľmi pozitívny. Deti boli nadšené. 85/100(12.10.2015)

• - Herní společnost Nintendo vydala po uvedení filmu stejnojmennou hru. (Terva)

• - Premiéra filmu byla zdržena pro výrobní problémy. Sharon Morrill, vedoucí Disney Toons, byla propuštěna, protože se výrobní náklady tohoto filmu vyšplhaly až na 50 000 000 amerických dolarů. (Terva)

• - Marketingový plán zahrnoval i leteckou společnost Southwest Airlines. Ta přejmenovala jeden svůj Boeing 737 na "Tinker Bell One". Letušky měly pohádková křídla a cestujícím rozdávaly reklamní předměty z filmu. (Terva)