Zvonilka

Tinker Bell

Cililing

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2008, 78 min

Tak takhle přišla na svět ta do zelených šatů nevhodné délky oděná okatá blondýnka, jejímž posláním je tahání penízků z kapes nás dospělých. Ne vážně, představovačka noční můry rodičovských peněženek je veselá, pestrobarevná, hravá, milá.......možná tomu chybí nějaké nosné téma, ale hádám, že čtyřleté holčičce je to celkem šumák :D(24.2.2015)

První zvonilka se mi paradoxně líbí nejméně. Nicméně je to pořád super animák. Svět víl je příjemně a mile jednoduchý a žádný velký problém se neřeší dlouho a vše tak pěkně svižně beží dál. Nápady, hudbou i kamerou je film na velmi vysoké úrovni. Vzhledem k tomu, že koukám na animáky s dcerkou tak tohle jako rodinný film můžu jen doporučit. Je to zábava a ztráta času to rozhodně není. 75%(11.2.2017)

Po dlouhé době dobrá pohádka, která má hlavu a patu a propracovaný děj a postavy a kupodivu to není Pixar ani DreamWorks. Disneyova studia se po nekonečné žumpě odpadků "pro děti" pochlapila a vyprodukovala něco opravdu koukatelného. To že jsou malí diváci nenároční ještě neznamená, že jim podstrčíme kdejaký fujtajbl a u Disneye se po dlouhé době snad začíná blýskat na lepší časy. Doporučuji.(22.9.2014)

Ano bylo to kouzelné po celou dobu, od začátku až do konce, takže pokud očekáváte nějakou akci tak tady se jen objeví jen třikrát ale ty jsou velice slabé, což je první věc která mi vadila, další co mi vadilo je ta animace u které jsem sice nebyl tolik zklamaní ale že bych byl nějak spokojení tak to taky ne, na to že ta kvalita vypadala hezky tak jsem očekával že aji ta animace bude dobrá ale bohužel, hlavní postava si uvědomuje co ji ostatní postavy říkají což je věc která dává hloubku hlavní postavě, protože hlavní postava si uvědomuje co je pro ní důležité, k tomu ještě dokonce občas hlavní postava něco řekla aby měla hloubku ale ta animace těch postav kazí dojem tak i příběhu, jinak hodnotím: Animace 5/10 Postavy 6/10 Příběh 5/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐ 5/10(26.9.2020)

Páni, mať tak desať rokov a pozerať na túto animovanú nádheru, tak sa asi rozplyniem od šťastia. Veľmi pekná rozprávka plná pozitívnej atmosféry, ktorá z nej sršala celý čas za tónov príjemnej hudby. Ako na dospeláka to už samozrejme na mňa nemohlo už urobiť taký dojem, keďže je to zamerané naozaj primárne na deti, avšak oceňujem originalitu. Akurát tie animácie mohli byť ešte o niečo lepšie. Celkový dojem ale dobrý. 60 %(3.12.2014)

• - Pôvodne mala dabovať Cilling herečka Brittany Murphy. Tú neskôr nahradila Mae Whitman. (Msscastillo)

• - Prvý Disney film, v ktorom vystupuje Cililing ako hovoriaca postava. (KIKA123456)

• - Marketingový plán zahrnoval i leteckou společnost Southwest Airlines. Ta přejmenovala jeden svůj Boeing 737 na "Tinker Bell One". Letušky měly pohádková křídla a cestujícím rozdávaly reklamní předměty z filmu. (Terva)