poster

Zvonilka

 • USA

  Tinker Bell

 • Slovensko

  Cililing

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný

USA, 2008, 78 min

 • Gemini
  ****

  První "celovečerní" film ze série o víle Zvonilce ze Země Nezemě. Má (na rozdíl od pokračování) snahu navodit v úvodních titulcích a následující písni trochu mystickou atmosféru, která skvěle sedí k těsně poviktoriánskému Londýnu, a hlas vypravěčky, stejně jako později Anjelicy Huston/Elišky Balzerové v roli královny Clarion tomu velmi výrazně napomáhá, ale jakmile se přesuneme do Hvězdné Roklinky, už je to lehkonohá pohádka se vším všudy. Příběh je o Zvonilčině snaze změnit zaběhnuté pořádky a dostat se do světa lidí, ale také o smíření se se sebou samou jako Všeumělkou. Ale není třeba se obávat, je kolem toho spousta legrace, ze které si ani jako rodiče nebudete chtít tlouct zoufale hlavou o stůl;) Hudba Joela McNeelyho, těžící hlavně z irských motivů, provází celou sérii, a představuje dokonale padnoucí doprovod k těm velmi vkusně dělaným pohyblivým obrázkům, které ukazují osudy Zvonilky a jejích kamarádek. Pravda je, že se s přibývajícími díly nevyhne překrucování až ignorování některých reálií vlastního světa (nejvíc asi dostane zabrat místopis v Tajemství Křídel), ale když víte, jakých nestvůrností jsou u Disneyho až příliš často schopni, nejde o nic zásadního, a nemáte pocit, že by z vás někdo jen dojil peníze. Ode mě 80%.(20.11.2017)

 • V.Silver
  **

  Mám rád animované snímky určené dětskému publiku. Líbí se mi, že jsou jednou z posledních bašt filmařiny, ve které nemůžete použít sprosté nadávky, fekální humor a (přílišnou) brutalitu nebo realismus, chcete-li. Že jsou to filmy, které především musí umět oslovit, vyprávět a pobavit. Zvonilka, bohužel, neumí ani jedno. Z kouzelné Země Nezemě se stává fádní svět, kde jsou kouzla něco fádního a téměř nevýznamného a kde se z křehké víly stává těžkopádné hovado. Že to navazuje na nádherně zpracovaného Petra Pana je pak urážkou jak pro diváky, tak pro samotný odkaz Walta Disneye. Takhle, prosím, už ne. 35%(16.3.2014)

 • liberita
  ****

  Typická disneyovka s krásnou animáciou, poučným príbehom o tom ako je najlepšie byť sám sebou a jednoduchým príbehom, určená predovšetkým tým najmenším divákom. Víla z príbehu Petra Pana sa tvorcom zdala natoľko zaujímavá, že jej venovali ešte ďalšie dve pokračovania, ktoré sú obe na približne rovnakej kvalitatívnej úrovni ako ich predchodkyňa.(30.10.2011)

 • tommmy89
  ***

  Pekná rozprávka určená predovšetkým pre deti, ale určite aj pre dospelých. Rozpráva príbeh o malej víle, ktorá sa narodila z prvého smiechu dieťaťa (Malá Cililing / Zvonilka). Spoznáva svoj svet, s ktorým sa najprv nevie zmieriť, pretože jej životnou úlohou je pracovať a zvelaďovať svoj svet zatiaľ čo ostatné víly dostali do vienka napr. talent prinášať sezónne obdobia a pripravovať ich pre ľudí. 3*(9.3.2013)

 • majo25
  ***

  Príliš jednoduché, priemerné, dievčenské s prebujnelou fantáziou. Kto také blbosti mohol vymyslieť, puberťácke víly a všetko klamstvo pre deti okolo? 3D animácia je v pohode, príbeh už menej, aj ked so záverom sa to zlepšuje. Humor tu chýbal, resp. čo akože mal byt humor, bol skôr trápny. Hodnotenie: 60%(15.7.2013)

 • - Marketingový plán zahrnoval i leteckou společnost Southwest Airlines. Ta přejmenovala jeden svůj Boeing 737 na "Tinker Bell One". Letušky měly pohádková křídla a cestujícím rozdávaly reklamní předměty z filmu. (Terva)

 • - Premiéra filmu byla zdržena pro výrobní problémy. Sharon Morrill, vedoucí Disney Toons, byla propuštěna, protože se výrobní náklady tohoto filmu vyšplhaly až na 50 000 000 amerických dolarů. (Terva)

 • - V ČR vydala film na DVD firma FHE s distribučním názvem Zvonilka. (Přitom z Petera Pana ji všichni známe jako Zvoněnku). (honajz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace