Reklama

Reklama

Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

(více)

Videa (99)

Trailer 12

Recenze (625)

packa 

všechny recenze uživatele

Druhá Auta nejspíš budou nejslabším animákem, který dosud Pixar stvořil, na druhou stranu to ani není žádný průser. Cílovou skupinou filmu jsou malé děti, nebo ještě jinak, cílovou skupinou jsou ještě menší děti než v případě jedničky, proto asi takové rozčarování. Dospělý divák buď film nějak přetrpí, nebo zkusí přistoupit na Lasseterovu hru a bude se bavit spoustou skrytých fórků, určených jemu. 70% ()

Ketri 

všechny recenze uživatele

Dvojka byla patrně určena už větším dětem. Měla jsem pocit, že přibyly i vtípky pro rodiče, i když v některých narážkách je možná i autoři přecenili. Dabing opět skvělý, bohužel dabování animáků je už poslední výspa zašlé slávy. Jinak , jak tak pročítám komentáře, mám pocit, že si zásadně z filmů odnáším jiná poselství než ostatní. Musím se totiž zastat Buráka. Ano, působí velmi hloupě, ale hloupý rozhodně není. Myslím, že pro děti je to docela dobrá ukázka toho, že nemá cenu se v nějaké jiné společnosti přetvařovat a hrát si na něco co nejsem. Doma v oné Lhotě prostě nepotřeboval hledat nějaké záludnosti, nemusel být ke každému hned podezřívavý. Tam si lidé před sebou na nic nehrají, všechno se řeší na rovinu. Teprve ve chvíli, kdy je potřeba, začne si dávat vše dohromady. Prostě mu jen chvíli trvá se v té "džungli velkoměsta obrostlé liánami intrik, závisti a falše" zorientovat. ()

Reklama

Bluntman 

všechny recenze uživatele

Mít dítě, pravděpodobně bych jí/mu musel vštípit, ať onu ódu na maloměšťáctví ("všude dobře, doma mezi burany nejlíp") a ukázkový příklad post-kolonialistické ideologie ("neměň se, ať se cizí kultura přizpůsobí /podřídí/ tobě") nepřijímá. Na druhou stranu bych asi nenašel lepší náhradu za špionská dobrodružství pro odrostlejší, protože formálně preciznější film z montážní linky studia Pixar ještě nevyjel. (Jsem si vědom nepatřičnosti přirovnání, jelikož filmy - na rozdíl od aut - nejsou seriové výrobky složené ze stejných komponentů, ale úvodní titulková mechanická kola, která do sebe zaklesnou, toto asociují.) Při srovnání nejenom s klasicky odvyprávěnou jedničkou, ale i ostatními pixarovskými počiny kladou AUTA 2 velké nároky na vstřebávání rychle dávkovaných informací a "usledování" všech narativních linií, kdy každá postava v rámci několika skupin má svou. Postava Buráka, která se stává hlavním hrdinou, svou nemotivovaností a popřením modelu vývoje navíc představuje něco nevídaného v jinak klasickém pixarovském universu.. a to nejenom svým petersellerovským humorem. Stylistická opojnost nepramení jenom z nápadité práce se zvukovou sloužkou a nevídaným nasvícením ploch, ale i - díky zapojení třetího rozměru - s organizováním narativně motivovaných akčních scén v prostoru; přitom se akce odehrává na několika úrovních a neni vedena jenom pohybem vpřed, nýbrž i zpět, do stran apod. dle úlohy postav ve vyprávění. Spousta problematických či sporných pasáží - např. xenofóbní humor a popření poselství o nutnosti zpomalit z prvního dílu - je navíc odůvodnitelná změnou žánru (příklonu se k šedesátkovým bondovkám) a potřebou dodržet jeho pravidla. To vede k natolik důslednému prokreslení fikčního světa dle určitých kulturních stereotypů, že nevadí absence lidí, protože ústředním ozvláštňujícím prvkem je přítomnost aut, která se již v bondovských, fantomasovských ad. žánrovkách stávala díky své nadstandardní výbavě autonomní bytosti. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Američany nejsíš pořád sere agent 007 v královniných službách, a tak si udělali taky svou verzi agenta Bouráka 0XY, který svým intelektem, šarmem, logickým myšlením "dostane" dětské publikum a to doslova. Nevím v čem spočíval smysl poukázat na nedostatek energetických zdrojů (a ještě biopaliva) a hned v závěru odhalit konspiraci, díky které děcka dostanou kapitalistickou facku, vlastně neée... všechno to dobře dopadne, protože Bouráček je čůráček a bude pasován za UK Lorda od samotné auto-královny. Normálně nevím, proč se na ty animáky dívám, člověk chce vypnout a pak se mu dostane takového "zadostiučinění" v animované auto verzi, kde nejde o závody, ale o řešení globálních problémů, ach jo... 3/10, chci Chipa a Dalea nebo Kačery, nebo já nevim Gumídky raděj. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Zatímco jednička Aut byla taková "burákovská", dějově jednodušší (pro mne možná až moc jednoduchá) a pro děti lépe stravitelná, dvojka je jiná. A to tak, že velmi. Výrazně přibylo postav i akčních scének, což pro dětského diváka asi není zrovna to pravé, některé vtipy musí člověk dětem vysvětlovat a to pak ztrácejí svůj glanc (myslím ty vtipy, nikoliv děti).... Celé je to takové víc dospělácké, což (si myslím) je zrovna u animáku typu aut dost na škodu (nebo Škodu?). Ale já jsem dospělák, takže dávám za 3*, stejně jako má ode mě jednička. ;-) ()

Galerie (99)

Zajímavosti (51)

  • Vo finále filmu odhalí Burák (Larry the Cable Guy), že Miles Axelrod (Eddie Izzard) klamal, keď tvrdil, že je elektromobil, ale že si ponechal spaľovací motor. Táto lož je však úplne priehľadná, vzhľadom k tomu, že elektromobily nevydávajú zvuky spaľovania a neprodukujú žiadne splodiny. Vo svete áut je veľmi nepravdepodobné, že by si nikto ten rozdiel nevšimol. (ČSFD)
  • Vzhľad nepriateľských vojnových lodí je založený na skutočných lodiach amerického námorníctva. Meno ich triedy je Independence. (Echelon1)
  • Při průzkumu fotografie „neznámého“ motoru jsou na této fotografii i obaly od náhradních dílů, na kterých je možno rozpoznat nápis „British Wheeland“. Jedná se o odkaz na bývalý britský automobilový konglomerát British Leyland (známý pod zkratkou BL), jenž vyráběl tyto motory V8 vycházející ze zakoupeného amerického motoru Buick 215. (ajaxx)

Související novinky

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby

16.01.2012

Zatímco v rámci nominací na letošní Zlaté glóby se jasní favorité rýsovali, samotné ceny žádného drtivého vítěze nepřinesly. Nicméně za obrovský úspěch se dají považovat tři Zlaté glóby pro… (více)

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

Nominacím na Zlaté glóby vládne Clooney

15.12.2011

Asociace zahraničních novinářů akreditovaných v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby, které jsou tradičně považovány za oscarové předskokany. Letos se nejvíc těší George Clooney… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (více)

Reklama

Reklama