Vzájemná objetí

• Německo

Gemeinsam stärker - Personal Effects

Vzájomné objatia

USA / Německo, 2009, 110 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $469,920║ /55%/(18.8.2010)

Soundtrack Jóhann Jóhannsson: 1. Looking for Peyton ,2. Dutch ,3. Cabin Fever ,4. Playa del Sul ,5. Random Hearts (Love Theme) ,6. Phone Call Soliloquy ,7. The Folks Who Live on the Hill ,8. Keys ,9. Aqui en Miami ,10. Decisions ,11. Intimate Distance ,12. Passengers ,13. Personal Effects ,14. Seasonal Changes ,15. Closing In ,16. Good Thing(15.5.2011)

Syrové a šedivé drama natočil jako svou celovečerní prvotinu podle vlastního scénáře David Hollander a jediné, co se tomu dá opravdu vytknout je herecké obsazení. Pro profesionálku M. Pfeiffer nemohl být problém takovou roli ztvárnit. Ovšem proč byl do role emocionálně (na svůj věk) nadmíru vyspělého Waltera "použit" takový herecký nedomrlec, jakým A. Kutcher bezesporu je, to nechápu. S rolí se opravdu popral, to se uznat musí. Role mu zabrat dala. Ale nejhorší na tom všem je, že ta námaha byla na něm vidět. Prakticky celý film můžete sledovat, jak se Kutcher s rolí pere, jak nedostatek emocionální vyspělosti a zkušeností kompenzuje různými trapnými hereckými pózami, grimasami a obličejovými křečemi. Pokud se někdo domníval, že reálný život po boku o 15 let starší ženy udělá z hereckého kojence muže z bohatou škálou hereckých zkušeností, tak se mýlil. Zajímavému námětu filmu tohle hodně uškodilo a celý film to prakticky zabilo.(1.7.2009)

Vzájemná objetí v sobě skrývají velký potenciál, který však sám o sobě v jisté míře převyšuje samotné zpracování. Příběh je rozvíjen velmi slibně, Michelle svůdná a sexy, jak to umí a Ashton zde dokázal, že umí zahrát i jiné postavy, než přitroublé frajery v průměrných komediích. Viditelně to mezi nimi jiskří. Jen jsem čekala, že příběh bude více a hlouběji rozveden. Nemá v podstatě žádnou větší zápletku a nějakých silně vyznívajících či dramatických momentů je zde velmi poskromnu. Což mi však rozhodně nijak nevadilo. Jen jsem měla pocit, že v "tom" množství toho všeho nevysloveného, bylo ve vzduchu více, než co mi nabídl samotný film. Těžko to popsat. Bylo však velmi příjemné sledovat Ashtona v roli nemluvného a uzavřeného Waltera. Skutečně zde dokázal hrát, a to i pouze pomocí obličeje či svých pohledů. Občas jsem sice měla dojem, že je mírně křečovitý, ale jinak jsem mu roli dokázala uvěřit. V jedné scéně jsem dokonce říkala, že jestli ji nechá odejít, tak je to fakt "Kačer.":)(18.9.2011)

Na povídku Mansion of the Hill Ricka Moodyho si asi nechám zajít chuť, neb to není příliš překládaný autor. Ale jsem ráda, že jsem si s filmem počkala. Příběh lidí, které dala dohromady zkušenost se smrtí blízké osoby, je silný psychologický zážitek. Je tedy dobré být v takovém rozpoložení, které vám dovolí se do příběhu ponořit bez předsudků. Žádné velkoměsto, žádné atrakce, jen malé herecké koncerty Michelle Pfeiffer, Ashtona Kutchera a Kathy Bates.(22.5.2018)

Michelle Pfeiffer rád vždycky uvítám jako ženu, která svádí zajíčky. :-)(13.8.2009)

• Hunt

50%(17.11.2015)

Čekal jsem romantiku, dostal jsem nečekaně krásný drama. Do filmu mě dostaly už první minuty a až do konce jsem vydržel skoro se zatajeným dechem (půlhodinu nuceného přerušení nechme stranou); myslím, že ta klidná podmanivost vážných věcí a jejich dokonalé ztvárnění je to, čím mě ten film tolik dostal. A jak to bývá zvykem, smysl toho všeho si musí každý domyslet sám, a to by bylo tak na šestou hvězdičku z pěti; v tomhle filmu nebyla žádná postava, která by se ke mně něčím nepřipoutala a to dokáží jen opravdu supr příběhy.(17.3.2009)

Na drama necekane klidne tempo a spousta peknych detailnich zaberu, ktere umocnuji emoce. Ashton byl vyborny, i kdyz mel skoro porad na hlave cepici nebo kureci prevlek a chodil tak, jako by mel v zadku rozevreny destnik. Musim vyzdvihnout i postavu neslysiciho Claye, ktereho vyborne ztvarnil Spencer Hudson. Prijemne prekvapeni s prijemnou hudbou.(13.1.2012)

Ashton prekvapivo nehrá žiadneho káčera, ale zmoknuté kura pred obchodom s rýchlym občerstvením. S ľahkosťou divákovi ukáže, že vzájomné objatia vie rozohrať aj s vyššími ročníkmi ako je jeho Demi a ten románik so staršou Lindou (Michelle Pfeiffer) mu divák zožerie. Ovšem to je tak asi všetko, ostatok vyfučí rýchlo z hlavy.(4.10.2009)

Ashton Kutcher ma prekvapil. To teda fakt čumím!(30.3.2009)

Veľmi zaujímavý film. Už je to dávno, čo som tak veľmi chcel, aby mal nejaký film šťastný koniec... Kutcher si opäť raz sympaticky uvedomuje, na čo stačí a jeho mlčanlivý hrdina je fajn. Pfeifer je fajn ako vždy, a to nie len preto, že ešte stále dobre vyzerá. Príbeh je zaujímavo a uveriteľne rozprávaný. Spomedzi filmov typu on má dvadsať, ona štyridsať – ktoré väčšinou tiež neboli zlé (SEXI 40, PRIME, SAMEC) vytŕčajú Vzájomné objatia aj preto, že sa snažia vypovedať aj čosi viac než len netradičný romantický príbeh...(8.9.2016)

74%(19.10.2009)

• Chrustyn

Po všech směrech snadno přehlédnutelný a zapomenutelný snímek, který by marně hledal diváky i večer v TV.(24.2.2012)

Film s hodně vážným námětem - jak se člověk má vyrovnat se ztrátou blízkého, který navíc zemřel násilnou smrtí? Michelle Pfeiffer jako vždy velmi krásná a křehká, Ashton Kutcher - no, sice ho mám zařazeného v kategorii neherce, ale této role se kupodivu zhostil docela dobře. Role mladého kluka, který do svých dvacetičtyř let žil jenom studiem a zápasením a najednou zažívá poprvé velké emocionální otřesy (smrt sestry, vztah se starší ženou), mu docela sedla a to, jak se to v něm pere, bylo vidět hlavně v jeho očích. Osobně mě ale nejvíce zaujala Kathy Bates, její smutek mi dával hodně zabrat. Hollander si libuje v dlouhých a detailních záběrech (obličeje herců máme před sebou téměř přes celou obrazovku), Jóhansson sestavil výborný soundtrack, ale přesto to jako celek nevybočuje nad průměr.(6.12.2011)

• jhrasko

A PERSONAL EFFECT TO ME: toto bol veľmi, veľmi, veľmi, veľmi, veľmi, veľmi, veľmi, veľmi, veľmi, veľmi SLABÝ FILM. Chudák A.Kutcher, chce to fakt konečne rolu, v ktorej bude mať čo hrať, tu bol bohužiaľ (vlastnými slovami) "a fucking chicken". Nedá sa vedľa seba LEN TAK postaviť podobnými tragédiami poznamenané postavy a čakať, že to citovo zafunguje. Extrémny smútok zo straty milovanej osoby sa na diváka neprenesie tým, že sa o postave stále hovorí, chce to i trocha scenáristickej a dramaturgickej logiky - sledovať viacej život okolo seba (a viacej filmov). A tak ako jediné, čo u mňa zafungovalo bolo - POZOR SPOILER (úplne prvý, ktorý som kedy použil) - keď Linda po druhej spoločnej svadbe skočí po Walterovi a rozdajú si to v telocvični. Tu som fakt uveril, že to stálo za to!(3.8.2009)

• rikitiki

Je to smutné, ale atmosféra dojímavého vyrovnávání se s náhlou ztrátou se tak nějak nevydařila. Kutcher tomu nepomohl, i když Pfeiffer se snaží. Když chce žena středního věku udělat ze svého dvacetiletého náhodného milence otce svému dospívajícímu postiženému synovi, je to spíš zoufalý než životanosný nápad. Kdyby to vycházelo z charakteru ženské hrdinky, mohlo to být vyjádřením její rozhozené psychiky. Jenomže se zdá, že to tvůrci mysleli zcela vážně. Což je průšvih. A taky je to příspěvek k debatě o držení zbraní.(29.10.2017)

Pro tyto filmy co vám něco dají a zabývají se citlivými otázkami stojí za to točit (kvůli spoustě jiným by měla filmová studia radši poslat prostředky do afriky)Výborný Kutcher a Pfeiffer.75% a čtyři hvězdy.(10.9.2014)

Výborne natočená emocionálna dráma v ktorej prekvapujúco vedie Ashton Kutcher pred Michelle Pfeiffer...bol som prekvapený akí Ashton dokáže byť herec...je to silná dráma, ktorá sa jednoznačne oplatí vidieť...(10.10.2009)

Príbeh dvoch ľudí stretávajúcich sa na základe okolností, ktoré ich hlboko zasiahli. Každý jeden herec odvádza perfektnú robotu. Na Kutchera mám v poslednej dobe šťastie a chalanisko sadol mi do noty. A Michelle Pfeiffer tu je jednoducho neskutočná, radosť pozerať. Absolútne ma to vtiahlo, bavilo a nechcel som, aby to skončilo. Aj vďaka vhodnej nálade na tento film dám plných päť hviezd. "Je to o čakaní na niekoho, o kom vieme, že sa už nikdy nevráti. O čase, ktorý strávime čakaním. A o tom, koho v tej dobe stretneme."(19.1.2010)

Nějak mě to minulo.(17.7.2010)

Božská Michelle a čudák Ashton.Mohli sme byť svedkami drámy s prímesov lásky dvoch vekovo rozdielnych ľudí,ktorých cesty pretnú ich vlastné rodinné tragédie.Ashton herecky nevýrazný oproti podstatne skúsenejšej a staršej Michelle(ako i v snímke,tak i v súkromnom.živote).Perfektná téma lásky staršej ženy k mladšiemu mužovi (moja obľúbená),no jeho prevedenie sa už tak perfektne nejaví.Tvrdenie,že by to medzi nimi iskrilo ako blázon,nemôže byť ani reči.A záverečné silené zdramatizovanie z nechceným HappyEndom mu vynieslo slabšie 3 hviezdy.(18.10.2014)

Mě nějak nepřekvapil Ashton Kutcher jaký dokáže být herec, přišlo mi, že to je odehrané na úrovni ostatních jeho filmů. Nic zázračného ani tragického. Jinak celkem dobré drama, s Michelle P. bych si dal taky říct. 70%(14.10.2010)

Drama, které jsem v pohodě zkouknul a určitě nezklamalo. Možná mi připadalo chvilkami jen zbytečně protahované. Michelle Pfeiffer byla výborná a ani "kuře" Kutcher nebyl nejhorší, i když do role by se možná hodil jiný typ herce. Film má co říct a jako prvotina Hollandera to není špatné.(3.10.2011)

Začnu od dřeva. Kutcher je sice kluk jako buk, ale jako herec fakt prkno. Tedy proč jej obsazují do role, která vyžaduje silné emoce a opravdový herecký projev? Osobně netuším, ale přišla mi dost vtipná ta nezastíraná óda na Kutcherův vzhled těmi všemi záběry na jeho kukuče a obnažené části těla. Budiž, já jsem se přes jeho „výkon“ přenesl a můžu říct, že Personal effects je jako drama obstojné, snad jen trochu nevyvážené. Protože ¾ snímku jede krom pár vypjatých momentů tak na půl plynu, až jsem se málem nudil. Bohudík pak se začalo hrát na tu správnou dramatickou strunu, až jsem byl z té emoční facky úplně u vytržení a nezbývalo mi nic jiného, než postavám přát aby k nim osud byl milostivý…a po dlouhé době jsem dychtil po nefalšovaném šťastném konci. 70%(25.2.2010)

• Eldrick

Vzájemné vopruzení diváka.(13.1.2012)

Je to přesně to, co mám rád a konkrétně tento film mě chytil od prvních záběrů.(14.1.2012)

Občas se mi stane,že shlédnu film,kterej bych při horšim obsazení ani vidět nechtěl.Nevim,ale asi mám nějaký druh retardace,ale takovejhle film mě vyloženě nudí.Jo,je to našlapaný citem,je to ze života,je to dobře zahraný,ale ne každej na tom ulítavá.Ale ohodnotim to.Z vlastní zkušenosti vim,že i takovej druh filmu se dá natočit zábavněji,než tohle!takže 50%.(24.10.2009)

• marvan

Film je uveden jako drama, ale osobně bych ho označil za horor. Hlavním zdrojem mého upřímného zděšení byl Ashton Kutcher, který se snaží se zaťatými zuby (a to doslova) ztvárnit postavu oplývající bohatým vnitřním životem. Celou tu hrůzu doplňovala babičkoidní Michelle Pfeiffer, se kterou náš prkenný hrdina navázal vztah. Producenti zřejmě měli za to, že život s postarší Moorovou Kutchera dostatečně kvalifikoval pro tuto roli a rovněž vyšli vstříct diváckému hyenismu, který si dodatečně propojí fikci s realitou a příběh tak dostane pikantní příchuť obživlých stránek Blesku. Další zářez na pažbu producentů, kteří vzali věci za správný konec a potopili slušný scénář. Na tomhle hřbitově už hnije pěkná řádka mrtvol.(9.2.2009)

Zajímavý film s dobrým hereckým obsazením. Trochu smutný děj tedy, ale ukazuje nám, že někdy společné neštěstí dokáže spojit i zcela rozdílné lidi různého věku. Michelle zde opět vypadá úžasně a zase nezklamala :)(29.11.2014)

• st.jim

Pro Ashtona Kutchera to byla hoooooodně těžká role. Dost se sní pral a bylo to i na něm vidět. Na tu postavu by se hodil spíše vyzrálejší a zkušenější Matt Damon. Prvních 30 minut jsem se docela nudil, však ono se taky nebylo na co dívat. Mladý Andrew pouze posiloval a běhal mezi soudem a občerstvením, kde v převleku kuřete nabízel hambáče. Až potom, co se začal rozvíjet vztah Ashtona a Michelle se na to "drama" dalo docela koukat.(15.2.2009)

• Mrkvič

Kdybych si v TV programu nepřečetl, o čem to bude, bylo by to asi snesitelnější. Vědět ale předem vyústění celého filmu, to je fakt na zabití. Člověk čeká zajímavé drama a místo toho dostane love story na pozadí tragické události. Kačera sem frkli asi jen proto, že má postelové zkušenosti s takhle starýma modelama. S nějakým schopnějším hercem by to bylo rozhodně lepší, protože ženské obsazení se už ani zlepšit nedalo (Kathy Bates stejně neměla co hrát).(20.9.2011)

Nemam rad Ashtona Kacera, to ako dopredu. A film bol priserne nudny, dejova linia umela, herecke vykony slabe ... ani sympatacka Michelle Pfeiffer nedokazala film vytiahnut. Priemer : 50 %(13.9.2014)

Walter (Ashton Kutcher) se nechce s násilnou smrtí své sestry, a tak se vrací do rodného městečka, aby podpořil svoji matku a neteř při soudním sporu s vrahem. Na psychologickém sezení pozůstalých po obětích násilných činů poznává Lindu (Michelle Pfeiffer), jejíž manžel byl také zavražděn. Ač je od sebe dělí celá generace (Lindin syn je téměř stejně starý jako Walter), začínají mít k sobě až nebezpečně blízko ... Rozhodně nemůžu řict, že by film neměl co nabídnout. Jenže celé je to takové ošemetné - Ashtonovi jeho "smutek" nevěřím ani co by se za nehet vešlo - prostě ho mám zafixovaného jako playboye balícího mladé dívenky, a ne postarší dámy - ačkoliv, kdo jiný než Ashton Kutcher by měl vědět, jak na starší dámy zapůsobit, že ano. Na druhé straně Michelle Pfeiffer je ve své roli více než skvělá a hlavně na ní není ten věk skoro vůbec vidět. Prostě se nyní nějak nejsem schopen rozhodnout, jestli se mi tento film vlastně líbil nebo nelíbil, proto volím cestu zlatého středu..(15.8.2011)

Vzájemných objetí a setkání po tragických událostech jsme se dočkali už v několika snímcích. Tento v podstatě ničím nevyniká a režisér se zbytečně snažil o depresivnější vyznění pomocí rušivých berliček, jako je oddalování a přibližování obrazu atd. Navíc poprvé uvidíte, že Kutcher svou roli vůbec nezvládl, i když ke konci přišlo jakési zlepšení a důvěryhodnost.(16.6.2011)

...Milé a dobré dramatické prekvapenie....(6.12.2009)

Film na hranici kýče (či spíše za ní). Jenomže: A) Život je mnohdy skutečně (nebo zdánlivě) nespravedlivý. B) Člověk chce být většinou hodný a normální. C) I když se snaží sebevíc, někdy to prostě nevychází. (2,5*)(18.9.2011)

17. 09. 2011 (298.); Ashton je na krásné starší ženy zvyklí(18.9.2011)

Hodně nenápadné drama, které určitě mohlo dopadnout líp nebýt Kutchera (asi je móda do něj kopat - ale proč ne), protože ten za celý film z kapsy vytáh pouze 2 výrazy, a to na takovou roli opravdu nestačí. Nicméně, i přes to u mě převládá spíš spokojenost. Je to zásluhou pomalu plynoucího děje, krásné Michelle (i v těch 50 je k nakousnutí) a toho neslunečného studeného počasí, které alespoň u mě působilo dost depresivně...Slabší 4 => 6.5/10(26.12.2009)

Až na konec hezkej a zajímavej film. ****(7.1.2012)

Drama o lidech se všemi dobrými i špatnými vlastnostmi. Míša už stárne a její krásná tvář vadne. Naštěstí herecké výkony nevadnou a jsou skvělé a chůze Tondy Kačera byla super. Už jen za tu chůzi dávám pět.(31.1.2014)

V poklidném tempu za přítomnosti temné atmosféry a vlhkého počasí nám David Hollander předkládá své drama..příběh o dvou vraždách a několika svatbách..příběh není tuctový, sice trochu bez akce, ale mě oslovil..po Butterfly effect jsem se do Kutchera zrovna nezamiloval, o to víc mě uspokojil nyní..Michelle po třetí v řadě svede mladého kluka, už se těším na nějaký jiný úkol..překvapivá spokojenost..(16.8.2010)

• lareinna

Dráma je fajn, ale nudná dráma - o dvojici, z ktorej jedna osoba je kura a zmoknuté k tomu..neoslovilo ma to, skôr hrozne nudilo. Bolo to také, akoby neucelené, také o ničom. A to som sa prinútila dopozerať to do konca.(18.12.2011)

Něco tomu prostě chybí. Jako by to bylo vše tak nějak připravené.(2.12.2012)

• Schuldiner

Bohužel přespříliš dějových podivností a náhod. Jinak je to celkem milý film, poklidné drama, kde se opravdu hezky kouká na Michelle Pfeiffer, která asi nezklame nikdy. Sluší jí to moc. Vlastně jsem celý film sledoval jen kvůli ní a obě hvězdy jsou tedy určeny pouze pro tuto dámu. Jinak výběr herců, až na pár výjimek (Kathy Bates), nebyl úplně šťastný. Asi to jako celek brzy vyšumí z hlavy.(7.8.2014)

• Autogram

Nuda na pohľadanie. Kým sa postavy rozhýbu, trvá to večnosť a toľko som nemohol čakať.(10.9.2014)

Je to klidne drama, kde se dejou veci tak, jak je zivot nastrazi...a kdyz si uvedomite, ze by kazdy mohl napsat film podle smutne udalosti, co se mu prihodi, film by ztratil svoje kouzlo jako takovy. Ale to bylo jenom na zamysleni, protoze jinak se na to koukat da hlavne diky Pfeiffer i Kutcherovi.(9.7.2009)

Linda, která přišla o manžela, matka nezvládajíc svého hluchoněmého syna. A oproti ní Walter, kterému zavraždili sestru. Moc hezké, strhující drama.(20.1.2010)

Nevím vlastně, co pořádně napsat, ale pro mě určitě silné téma. A dobře zpracované. Taky jsem nahlédla do některých komentářů zde a je zvláštní - ale přitom vůbec ne -, jak je optika každého z nás jiná. A tak to má být. Někdy se sejdeme, jindy vůbec... Za sebe musím ovšem říct, že ačkoliv je zde, co se týče Ashtona Kutchera, snad většina komentářů kritických, tak já jsem jím byla překvapená mile. A věřila jsem mu to.(29.7.2015)

Také jsem čekala romantický příběh, ale dočkala se jsem se slušného dramatu. Je to k nevíře, ale tohle je první film s Ashtonem Kutcherem, který jsem dosud viděla. Jeho herecký výkon mě neobyčejně zaujal. Možná proto, že jsem ho dosud nikdy neviděla hrát, že neznám údajně slabší filmy, ve kterých hrál, že mě celkem míjely zprávy z bulváru o jeho vztahu s Demi Moore. Je zajímavé, u kolika uživatelů tato Kutcherova minulost dokázala viditelně ovlivnit názor na tento film, a hlavně na jeho herecký výkon. Kdyby se mi chtělo spočítat, kolikrát je tato skutečnost zmíněna z celkového počtu komentářů, asi by to bylo velké procento. Já si naopak myslím, že svoji postavu zahrál opravdu dobře. Jeho Walter měl být nemluvný a uzavřený, jeho pocity vyjádřil pouhými pohledy, mimikou obličeje, tichým pláčem. Bylo to věrohodnější, než dramatická gesta a hysterické výlevy, které by byly určitě divácky vděčnější. Celý příběh byl velmi uvěřitelný, jednotlivé postavy i prostředí, jen jsem se po jeho skončení trochu zamyslela nad tím, jak se asi bude osud těch dvou odvíjet dál... Zajímavé komentáře: DJ Kritik, Efreeti.(13.1.2012)

Pfeiffer sa mi páči vždy a vždy ju vidím v poslednej dobe s mladými hercami. Je to snáď zámer, alebo ako? Na matku vek už má, ale tak nevyzerá. Zvládnuť výchovu dieťaťa, čo si čo- to prežilo, je ťažké na jednu ženu, a keď sa naskytne jeden mladík, schopný sa o túto úlohu podeliť, tak prečo nie.(10.10.2009)

Že Michelle Pfeiffer aj v 50ke dokáže zamotať chlapom hlavy, mňa nevynímajúc :) je známa vec. Ashton Kutcher sa tiež snažil. Celé to bolo výborné, prakticky bez hluchých miest. Taká malá americká realita bez huňatého psa a dokonalých rodičov. Kathy Bates si struhla bočnú rolu, kde nemala veľa možností sa prejaviť.(6.11.2009)

Odedneška můžeme Ashtona Kutchera považovat za skutečného profesionála. Pro autenticitu své role už herci udělaly mnohé - Renée Zellweger přibrala 10 kilogramů, Daniel Day-Lewis trávil své osobní volno na invalidním vozíku, Dustin Hoffman pracoval s autistickými pacienty, Anthony Hopkins navštěvoval vězení a soudní procesy, ale jenom Ashton si kvůli dokonalému ztvárnění mladíka majícího vztah se staří ženou (Michelle Pfeiffer) nastěhoval do ložnice o patnáct let starší Demi Moore :D „to sú veci, které cením“(2.2.2012)

Váhal jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami a nakonec dal plný počet. Jednak fandím podobným námětům, které nejdou tak vztříc divákovi a pak se mi také líbilo samotné ztvárnění filmu. Bylo to syrové, použitím kamery, prostředím, málomluvností postav, podzimnímu počasí ... Je mi vlastně trochu líto těch, co je to nezasáhlo a myslí si, že jde o nudný a přehlédnutelný snímek.(10.9.2014)

Michelle Pfeiffer tu já dost můžu a Kutcher mi nevadí ba naopak...takže herecky jsem se na to těšil a i když jsem věděl že je to drama tak ten název mi přišel spíš že to bude nějaký romanták, ale neee opravdu se z toho vyklubalo dost kvalitní drama z koncem ktrý asi nikdo na začátku nečekal. Pro mě to jsou dobré 4*(24.3.2011)

Ukázky slibovaly zajímavou romanci s tématem hodným filmového zpracování, ale film mi nabídl jen prázdné pohledy Ashtona Kutchera (mám ho ráda, ale tady se moc nepředvedl) a Michelle Pfeiffer, která s ním tak trochu manipulovala. Občas mě to nudilo, občas jsem se trochu vžila do kůže herců, a nebýt toho konce, který mě dojal, byly by to za 2*. Mohlo tu být trošičku víc nadhledu a humoru, ten jsem dost postrádala.(18.9.2011)

Filmy pochmurné, šedivé, chladné - moje nejoblíbenější. Možná, že film neměl takový spád jak bych si představoval, občas to na mě působylo moc pomale, něco tomu chybělo. Atmosféra byla skvělá. No, od Ashtona Kutchera jsem zvyklí na jiné typy filmu i když takový osudový dotek taky trochu vybočuje. Mě se líbil, jak zahrál, určitě bych si na něj nevsadil, ale on to prostě dal. Michelle Pfeiffer....co k ní dodat, furt je to kost a dost jí žeru.(21.1.2013)

Tento příběh byl krásný, trochu mrazivý, trochu smutný,ale hlavně hodně zajímavý.Výborný filmový zážitek.(11.12.2009)

Drama s rozhodně odvážným námětem vyrovnávání se s následky násilné smrti bližního svého ve dou rozdílných rodinách. To, že Michelle nemá problémy s dramatickými rolemi není potřeba dlouho okecávat a je jako vždy krásně posmutnělá, ale musím uznat, že i Ashton se tentokrát snažil a v mých očích poměrně povedeně. Přesto to nestačí na víc než lepší průmer, chtělo to víc emocí, víc dramatických scén o smiřování se s realitou, víc zapracovat na rozplétání obou vražd - i za ten podmanivý hudební doprovod dávám - 70 %(18.3.2013)

Kvalitní drama, které má vše co k tomu patř. Má i své kvality, které se mu nedají odepřít, ale já prostě nejsem moc velkej fanda těchto snímků, tedy ne, že bych byl odpůrcem dramat, ale mám raději ty kvalitní, které se prvoplánově nesnaží útočit na divákovy city a city akademiků. Jako vždy jsem po půl hodině utrpení začal dělat něco jiného a jen a jen poslouchal tlachy, které jsou tím zásádním pro tento druh filmů, ovšem zde jsou naprosto nijaké, a až šokující konec mě zaujal. Po herecké stránce zaujme především Michelle Pfeifer, Ashton Kutcher jako vždy a všude absolutně prkení, ikdyž mu nelze odepřít, že se s touto rolí popral jak nejlépe mohl, Kathy Bates je tu jen do počtu a nemá tolik prostoru jako Kutcher a Pfeiffer, což je škoda. Za zmínku stojí snad ještě slušná hudba. Ovšem tímto končí.(1.10.2009)

Jemne plynúci príbeh s drsným pozadím. Ak na to nemáte náladu, bude vás to nudiť. Kutchera by som oželel, Pfeifferovej som to uveril a Kathy Bates vychutnal.(1.10.2009)

Film o vyrovnaní sa so stratou blízkeho človeka. O tom, čo sme stratili a nie a nie sa s tým vyrovnať. O tom, že najväčší smútok sa skrýva v spomienkach a neskonale bolí. Nesmierne ma rozosmiala scéna dobročinného predaja a konflikt medzi Kathy Bates a psychológom. Vtedy s vás skutočne opadne napätie a život frčí ďalej. Myšlienka z filmu: "Výsledok súdu, na mojom smútku nič nezmení" Akcia: ** Hudba: ** Dramatičnosť: **** Vtiahnutie do deja: **** Realita: **** Romantika: **(5.10.2009)

film který ukazuje, jak se vyrovnat se smrtí blízkého člověka, Michelle Pfeiffer je dobrá herečka a většinu rolí zahraje s přehledem, bez větších chyb a ani tady nezklamala, je to dobrý film, ale je to spíš na odpoledne se podívat, než celovečerní film.(28.9.2010)

Spíše tři a půl. Příběh, který je paradoxně vyprávěn hluchoněmým synem jedné z postav. Je to velmi slušné drama, akorát mi k tomu chyběl lepší konec. Celý film jsem čekala, kdo je vrahem, ale nějak se to více motalo kolem psychického rozpoložení hlavních postav. Ale je fakt, že jsme u dramatu, ne u Kriminálky Miami, tak to přehlédnu, každopádně musím říct, že se mi herecký výkon Ashtona překvapivě líbil a mnohem lépe se mi na něho koukalo, než v jakékoliv jeho rádoby komedie. A Michelle? Na svůj věk fakt kost!(27.8.2011)

Konečně A. Kutcher v roli, kde má charakter. Mám ráda filmy u kterých téměř nedýchám. Tenhle je jeden z nich. Každá postava měla své vlastní kouzlo, všichni byli tak odlišní až byli vlastně úplně stejní. Konec byl pro mě překvapivý a přiznám se, že to se mnou tak zamávalo, že i ta slza ukápla.. 5* zcela oprávněně.(17.9.2011)

Všechny postavy mají něco společné - šeď každodenního života se proplétá se ztrátou nejbližších a shnahou vyrovnat se s tím. Postupně zjistí, že cesta vede skrz vzájemnou oporu, útěchu, motivaci...ne přes nějaký úbohý seminář. Tenhle film mě dostal. Když se oprostím od předsudků k hraní Ashtona Kutchera a motivaci Pfeiffer svadět v každem filmu mladší muže zjištuji, že tohle komorní drama má výbornou atmosféru a úžasnou hudební linku, která se line napříč celým snímkem a dokonale dokresluje smutek a hořkost bez východska. Takhle Personal Effects dokáže působit po celou stopáž..za tu konzistenci uznávám jeho kvalitu!(18.8.2009)

Nevím jestli to Ashton tak přehrával nebo jestli to byl skvělý herecký výkon. Ten flegmatický 24 letý muž mě místy hodně sral ale zároveň si mě místy získával. Michelle to tady hrozně sluší a vypadá fakt dobře. Problém je , že trochu nemá co hrát ale při pohledu a na vitální padesátnici mi to ani nevadilo. Dějová linka je dobrá a s příběhu je vykopané maximum. Hudba je taky zajímavá nic méně kdyby více gradovala tak by to byl super silný příběh ze života. Takhle je to jen zajímavý nápad na který se časem zapomene. 75%(16.5.2012)

Ashton Kačer tentokrát v roli kuřete(11.9.2014)

Povedený film režiséra Davida Hollandera zabývající se bolestnou tématikou - smrt blízkého člověka. Perfektní Michelle Pfeiffer, jenž svou roli zvládla na jedničku. O Ashtonovi se toto říct nedá. Obsadit do jeho role někoho jiného, tak by to nebylo vůbec na škodu.(30.9.2009)

Malo by to byť extrémne citydrásajúce, chlapi tomu prispôsobili scenár, réžiu, kameru, vizuál, len na mňa to nejak nezabralo, aj keď neviem jednoznačne povedať, čo ma na tom rušilo najviac, ale určite nie Ashton, jasné, viem si predstaviť na jeho mieste lepšie typy, možno je to daň za jeho doterajšie zaškatuľkovanie v ľahších žánroch, ale s rolou bojoval a snažil sa, len tentokrát to akosi nevyšlo, takže 60%.(4.10.2009)

70 %(18.9.2011)

• ghostwo

Příšerný film. Tohle může bavit snad jen někoho, koho potkal podobný osud jako hlavní představitele. Pravděpodobně ale ani takové lidi ne, protože realita bude podle mě úplně jiná, ač se film snaží vytvořit dojem realistického syrového pohledu na věc. Fakt hrůza. Nebudu dávat víc bodů jen kvůli respektu k zavažnosti řešeného problému.(1.2.2010)

Najviac trpia tí, čo ostanú.... Toto nie je priemerná silená fraška, ale ani vrchol emocionálneho zachytenia vnútornej drámy jedinca. Stojí za to pozrieť si túto drámu. Nie je to žiadne love story.75%(6.11.2011)

Opravdu nečekaně pěkný film. Sice je tempo občas až moc pozvolné, ale je to dobře natočené a na mě to zapůsobilo. Citlivý komorní příběh o vyrovnávání se s odchodem blízkých a sblížení se s jinou osobou přes tyto společné trable. Závěr byl povedený a zvedl ještě moje výsledné hodnocení. Hudba také nebyla k zahození. 79%(13.1.2012)

Celou dobu jsem přemýšlela, jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky...přestože jsem od toho čekala hodně, celkem mě to nudilo...ale konec mě utvrdil v tom, že 3 hvězdy :-)(10.7.2015)

58´ročník ta Michelle,ale teda.....(3.10.2009)

Aj napriek herecky nie velmi schopnemu Kutcherovi, velmi dobra drama. Musim suhlasit s Bartom, ze grimasy, chodza alá mentalne postihnuty nepresvedcia o ziadnej vnutornej emocii. Michelle ako vzdy okuzlujuca s vyborne chytenym remeslom v rukach. Napriek prkennosti Kutchera - ktory bol najslabsim clankom filmu - som dal 4 hviezdicky. Pribeh je vykresleny dobrym okom, ktore neprikrasluje, ale zarezava tam, kde to ma boliet.(7.3.2010)

Hustý.Těžký film,který přesto velmi lehce plynul.Ashton překvapil(příjemně) dobrým hereckým výkonem,jeho postavu jsem mu uvěřil.Konec trochu tradiční,určitě je někde i režisérská nebo scénáristova verze.(3.9.2010)

• monteloup

Strasne slaby ale hodne slaby film.....Velka ale moc velka nuda......hvezdicka pro Kutcher a Pfeiffer......(19.9.2011)

Na drama tomu něco chybělo...(30.11.2011)

• s.u.g.e.r.

Zajímavý příběh. Film ale slabý, lehce zapomenutelný - proč? Kutcher prostě neumí vážné role!(10.8.2012)

Ashton Kutcher to zahrál úžasně, hrál přesně tu postavu, kterou měl ztvárnit, nic víc, nic míň a naprosto dokonale. Film má překvapivý závěr, už jsem myslel, že to skončilo zase špatně, ale ... Super, milý, vážný film a přitom ne slátanina hrající na city víc než je nutné a snesitelné :-)(20.9.2014)

Jak už tady bylo řečeno, film měl velký potenciál, ale zůstal tak trochu na půli cesty. Hlavně, co se týče herců. Ashton se sice snažil, ale nedokázal se s rolí úplně sžít. Michelle sice odvedla profesionální práci, ale nějak jsem ji ten "těžký život " nevěřil, snad za to může i její typové zařazení. I tak jsem po skončení filmu, díky slušnému scénáři, nějakou dobu o něm přemýšlel, takže potud v pořádku, ale mohlo to dopadnout líp.(17.12.2014)