Pro dospívající dívku může být život osamělým místem. Román americké autorky Alicie Erianové Arabka (2005, česky 2007) vypráví o třináctileté Džazaiře, která na matčino přání odchází ke svému rozvedenému otci na předměstí texaského Houstonu. Striktní rodič, pocházející z Libanonu, má své představy o výchově dospívajících dívek a rozhodně mezi ně nepatří nic, co by se týkalo sexu. Zmatená Džazaira se potácí mezi vlastní probouzející se ženskostí, pozorností černého spolužáka a zájmem souseda, který jako rezervista čeká na povolávací rozkaz a v manželství si zjevně moc neužije. (Česká televize)

pogoman77

Sice nijak objevně natočený film, ale když má jít na dřeň tak na ni jde (není to sice moc časté, o to je to silnější). ()

doughnut

Příběh sexuálního dospívání třináctileté arabskoamerické dívky, který sebou zákonitě přináší také střet dvou odlišných kultur a s ním související pokrytectví i rasismus. Vyjímečně kvalitní drama, které i přes své téma vůbec nepůsobí depresivně, ale spíš přesně naopak. ()

KAZISVĚT

Čtyry hvězdy. Jedna hvězda patří tématu, dospívání dnešní mládeže zasluhuje pozornost, internet nabízí tvrdý porno, na které se bez rozdílu věku mohou naše děti dívat, kdo neví v sedmé třídě co je anál, je „zabržděnej“ takže příběh třináctileté nadržené holky je proti tomu nevinná story. Příběh jde ovšem více do hloubky a ukazuje, jak jsou na tom všichni chlapi stejně, když uvidí krásnou ženskou, spadne jim brada a nemají šanci nepomyslet na to všechno, co by se s ní dalo dělat (jak se říká..dvanáct přejde už se vejde:), jenže když má ženská velký prsa a orgasmus ještě neznamená, že je psychicky připravená, i když si to třeba i sama myslí. Je potom na tom chlapovi, jestli zneužije své autority „dospěláka“ a zachová se sobecky nebo ne, Pro chudáka „nedospěláka“ to potom může znamenat zážitek, ze kterého se vzpamatovává celý život. Tatínek mladé Jasiry toto všechno ví (protože je taky chlap) a snaží se logicky dcerku chránit, ale dělá to násilím a to většinou nekončí dobře. Pěkný příběh ze života.Druhá hvězda a půl patří okouzlující herečce Summer Bishil, která dodala filmu po výborném hereckém výkonu také silný erotický náboj. No, a tři a půl hvězdy režisérovi Alanu Ballovi, který film natočil velmi důstojně a s citem. Stojí za to vidět. ()

lindoušek

Je to naprosto svely film, ale dost pochybuji o tom, že dívka ve třinácti letech už by mohla mít takové zkušenosti se sexem, zvláště s takovou výchovou. Jinak opravdu dobrý film. Nejoblíbenější postava: Toni Collette!!! ()

JARDAHONDA

Snímek Důvěrnosti vnímám, jako vtipný, temný, odvážný a trýznivý pohled na zmatek a tápání dospívajících mladých lidí v domovech, školách i pustých amerických předměstí **** ()

Wolta

Hodně zvláštní a zmatený film. Tváří se hrozně nezávisle a za každou cenu se snaží šokovat, ale tajně už si přitom pomýšlí na nějaké to ocenění na festivalech .Celé to na mě působí uměle, povrchně a jakoby zbytečně vyhnaný do extrémů. Úplně všechny postavy mi byly nesympatické a v podstatě mi bylo úplně jedno, co se jim přihodí. Už dlouho se mi nestalo, aby mi ve filmu nepřirostla aspoň jedna postava k srdci. No a dialogy taky nebyly žádná sláva. Konec tomu jen nasadil korunu. Ještě, že si tatík konečně uvědomil, jaký to má doma poklad. Většinou filmům dávám ještě druhou šanci, ale na tohle už se určitě nepodívám. Možná tam je skrytý potenciál a tu druhou hvězdičku by si to zasloužilo, ale já prostě nemůžu. ()