Pro dospívající dívku může být život osamělým místem. Román americké autorky Alicie Erianové Arabka (2005, česky 2007) vypráví o třináctileté Džazaiře, která na matčino přání odchází ke svému rozvedenému otci na předměstí texaského Houstonu. Striktní rodič, pocházející z Libanonu, má své představy o výchově dospívajících dívek a rozhodně mezi ně nepatří nic, co by se týkalo sexu. Zmatená Džazaira se potácí mezi vlastní probouzející se ženskostí, pozorností černého spolužáka a zájmem souseda, který jako rezervista čeká na povolávací rozkaz a v manželství si zjevně moc neužije. (Česká televize)

Narya89

Film mě poměrně oslovil a líbil se mi svým zpracováním a příběhem o mladé "nevinné" půvabné cizince, po které všichni touží, nicméně ta její údajná nevinnost a nesmělost mi přišla místy až extrémně nehodící se k jejímu přístupu k sexu ala houska na krámě, neboli vyspim se s každým, kdo si o to řekne, ani nebudu protestovat, před každým se svlíknu, atd. Jako neumim si představit být k tomu ve třinácti až tak laxní, jako byla ona - mimoto na třináct nevypadala ani náhodou, a v tomto věku jsou ty rozdíly opravdu znatelné, takže bych ocenila, kdyby věkově herečka skutečně odpovídala, člověk pak získá zkreslené představy o stáří. Samozřejmě otce jsem jí nepřála a líbili se mi sympatičtí sousedi, jež ji poskytli azyl, stejně jako její černý přítel....ale celkově bylo ve filmu pár absurdních scén, nepřišlo mi to úplně reálné, např. to jak někdy mluvila hrozně potichu a stydlivě a jindy zase tvrdě vystupovala proti sousedům, a právě ten její přístup k sexu. Cca 70% ()

dANo

Nestihol som úplný začiatok, ale ten som si prečítal v obsahu, takže môžem snáď hodnoverne hodnotiť... :o) Film ma zaujal svojou reálnosťou a zaujímavým zasadením do obdobia vojny v Perzskom zálive. Takisto som bol milo prekvapený hereckým výkonom Summer Bishil (takisto aj jej krásou:) a keď k tomu pripočítam vcelku dobrý príbeh o rodinných, milostných, sexuálnych, či susedských vzťahoch, tak mi to vychádza nadpriemerne. Som rád, že som to (úplnou náhodou) videl... ()

Jacob23

Uzasne napsano,skvele odehrano snad vsemi herci,velmi zajimave natoceno-hlavne zacatek.Ke konci se u me uz trosku objevovala nuda(stopaz by klidne mohla byt o par minut kratsi)ale itak pro me slusne prekvapeni a velmi silne 4*.Vypada vsak bohuzel,ze film velmi zapadne a ani se moc nedivim-ja se o nem dovedel nahodne na internetu ()

Autogram

Nadržaná trinástka je dosť kontroverzná téma, našťastie aj pre ukľudnenie diváka ju hraje o dosť staršia herečka a explicitné zábery sú úplne vynechané. Aj bez nich je vo filme sexu viac ako dosť, až sa väčšina toho nedá uveriť alebo sa nedá uveriť ten vek. No film má svoje vlastné pravidlá, je to trochu úlet, a tak sa mladé dievča objavujúce sexualitu nespráva podľa predstáv spoločnosti, ani podľa predstáv dospelých alebo tunajších diskutérov. Okrem toho film zvládol riešiť obdivuhodné množstvo ďalších veľkých tém ako rasizmus medzi nebelochmi, domáce násilie alebo vojna v zálive. A možno ako scenáristická recesia aj posúdenie, kto je väčší americký vlastenec na základe toho, či má vyvesenú americkú vlajku na vlastnom stožiari trvalo, teda s nočným osvetlením. Myslíte, že najväčší vlastenec bol biely? –—–– Znakem inteligence je schopnost udržet v hlavě dvě protichůdné myšlenky naráz. ()

Soweek

That is one fucked up neighbourhood...Což o to, nápad skvělý, provedení pěkné, drama to je opravdu dobré, ale těch elementů, které tvoří konfliktní situace je zde až moc na tak malé sousedství, takže to celé působí velmi umělým dojmem. ()

NALBERTik

Velice krásný příběh !!!! Má žena po tomto filmu razí názor, že všichni chlapi jsou úchyláci :) Jinak prostě film, který vás na začátku chytne, a pustí až někdy za pár dní :) ()

DavidS.

Není to legrace být poloviční Libanonka, žít ve Státech, být vyexpedována k přísnému otci a k tomu dostat první menses a začít objevovat vlastní sexualitu... Mohl to být normální film o dospívání, střetu kultur i zakázaném ovoci, ale Jasira je sexuálně hodně extrémní a nestandardní...Eufemisticky řečeno tak trochu nadržená lolitka...Řada věcí je tu nicméně zobrazena velmi odvážně a film se nebojí tabuizovaných a nepříjemných témat...Aaron Eckhart výborný ouchyla ze sousedství...Peter Macdissi mi byl sympatický... A Summer Bishil? Bez komentáře :) Kulínští a Opočenští si mohou k hodnocení přidat libovolný počet hvězd :) ()

Hanys_

V kontroverzních tématech si Alan Ball přímo libuje a tohle slibovalo další skvělou podívanou. Boužel mě příběh 13ti leté Jasiry, která objevuje svou sexualitu příliš neoslovil. Dějová linka Eckhart+Bishil se až příliš podobala té Spacey+Suvari. A celé mi to příšlo jako snaha natočit další Americkou krásu. 60% ()

kolemjdouc

Tělo vně vizáží třináctileté školačky v sukénce,bílých ponožtičkách,ledabylém ohonu se školním batohem - uvnitř mrcha která nedá každýmu jenom tomu kdo si řekne.Film by mohl mít klidně 100 minut ,těch zbývajících 24 byly dlouhé záběry zírání do pornočasopisů nebo odhadování potencionální oběti.Summer v době natáčení bylo 18 let.Pro mě neměl film žádnou přidanou hodnotu.Nic na co bych se chtěla podívat ještě jednou. ()

Cassandra

Tohle tedy rozhodně není film, u kterého si hodíte nohy na stůl a pojídáte pizzu, jeho sledování je místy dost nepříjemné. Přináší poučení o tom, že myslet by se mělo především mozkem, a o tom, že Aaron Eckhart musí být sakra odvážný chlap, když vzal roli v tomhle filmu. Jestlipak toho potom aspoň trošičku nelitoval... ()

Shimargh

Ta přiblblá Jazíra mi děsně lezla krkem a spoiler - měla si sednout ona, chudák chlap, sprostě ho svedla koketka. ()

Mírouš

Bože, co to bylo za úchylárnu??? To jsem teda nežral, kdo to mohl natočit? Ten se musí vyžívat v perverznostech okolo dívčí menstruace a dospívání...Ideální film pro zvrhlé pedofily. Jako fakt nechápu, kdo dá pět hvězdiček. Jak to můžete srovnávat s Americkou krásou??? ()

sona123

Uf!!! No to zase byl film! Tohle nebude snadné rozdýchat a divím se, že se američtí puritáni vůbec do něčeho takového pustili, protože toto podle mě docela bylo na hranici pedofilního porna. No asi ne, ale stejně....Minimálně scénka s Eckhartem na gauči. Dívám se, že Summer Bishil bylo v době vydání Towelhead 19 let, tak to se mi velmi ulevilo, protože samotné natáčení by bylo asi také někde v oblasti zneužívání. No sází nám tu jednu pecku za druhou, jako by ta předchozí nestačila. Vykreslení světa Jasiry a vnímání toho, co se kolem ní děje, bylo dokonalé. Lolitka nelolitka, takhle určitě ne, pánové. No, drsné, opět jsem si před filmem nepřečetla, o čem má být a měla jsem co dělat...a to určitě nejsem útlocitný divák. ()

bohemia_regent

Na malém vzorku demonstrovaná studie současné americké společnosti s její všudypřítomnou pokryteckou morálkou v nejrůznějších podobách, ať už jde o sexualitu, xenofobii, rasismus, vlastenectví... ()

bolan

Asi se mi nikdy nestane abych pochopil, co se děje takový 13-ti letý holčině v hlavě, ale za mě to bylo trochu přitažený za vlasy už jen z důvodu, že je tam tolik hloupých lidí, až mi to přide nereálný a kazí to dojem z celkem dobrého kusu. Abych ale jen nekritizoval, celkem jsem se u toho zasek a fakt mě zajímalo jak to dopadne. Trochu divnej film, ale nemůžu nedoporučit. ()

Dlubal David

Bohové Krušných hor, zač mě trestáte? ■ Nothing Is Private si zcela nepokrytě hraje na Americkou krásu a Lolitu, ale ani v prvním a ani ve druhém případě mu to nevychází, namísto toho jen tiše přešlapuje na čerstvě posečeném trávníku texaského předměstí. Nuda a utrpení mu pomáhají držet se krok od kanálu plného žumpy. ■ Druhá hvězda patří Aaronu ECKHARTOVI, neboť ten jako jediný z celého ansámblu mi byl sympatický. ■ (C) [31/100] ()