Pro dospívající dívku může být život osamělým místem. Román americké autorky Alicie Erianové Arabka (2005, česky 2007) vypráví o třináctileté Džazaiře, která na matčino přání odchází ke svému rozvedenému otci na předměstí texaského Houstonu. Striktní rodič, pocházející z Libanonu, má své představy o výchově dospívajících dívek a rozhodně mezi ně nepatří nic, co by se týkalo sexu. Zmatená Džazaira se potácí mezi vlastní probouzející se ženskostí, pozorností černého spolužáka a zájmem souseda, který jako rezervista čeká na povolávací rozkaz a v manželství si zjevně moc neužije. (Česká televize)

BathoryMan

Na tomto geniálnom dielku mi vadí len jedna vec....že som tento originálni skvost neobjavil skorej!Tí debilný a zabrzdení distributéri radšej dajú prednost stupidným kravinám a nás skutočných filmových fajnšmekrov pripravujú o takéto neuveritelné zážitky!A vlastne si už ani nespomínam kedy som mal naposledy taký slastný pocit z filmu a nechal som sa ohromovat jedným dokonalým záberom za druhým....Tento film je presne podla mojej chuti:Originální,jedineční,uveritelní...Herečke Summer Bishil prajem dlhú hereckú karieru ,pretože to čo predviedla tu mi nadlho vyrazilo dych...a Aaronovi Eckhartovi tomu slizkému,perverznému,špinavému,prašivému,hnusnému,americkému hovadu radím aby sa nepribližoval do mojej blízkosti,pretože po vzhliadnutí tohto filmu by to preneho nemuselo dopadnút dobre...ale zároven v jeho prípade lutujem že som ešte nevidel Temného Rytiera...Umna najlepšie Filmové precitnutie za posledných niekolko rokov... ()

Axident

Výborný, příjemný, milý, dojemný i vtipný příběh, téměř bez jediné známé tváře, postavy jsou vzácně nečernobílé, jako v životě, jak říkal Cimrman, nikdo není záporný či kladný, smějete se i vám trne a herecké výkony bez výtky! Peter Macdissi byl coby otec vynikající "Arabáš" - nesnášíte ho a přitom obdivujete, až vám je po titulcích sympatický - a ani se mi nechce věřit, že je to tentýž herec, co v Six Feet Under vyučuje "výtvarnou výchovu".... ()

tančísvlky

Dobrý film ,ktorý je nezvyklo skutočný a porovnávať ho s Americkou krásou je scestné.Snahou tvorcou je byť autentický a to sa im zjavne podarilo.Veľkým kladom je ,že autor scenára neobjasňuje príčiny prečo postavy reagujú tak ako je vidieť. Necháva divákovi slobodu ako sa s tým všetkým vyrovná a čo si z toho odnesie. ()

MELODY

Film nesporně zajímavý. Až na pár drobností. "Třináctiletá"Jasira prahnoucí po intimitách a sexu vůbec nepokrytě svádí souseda, jehož - jak správně tuší- sestřelilo její mládí a nevinnost, souběžně však poznává tělesno se spolužákem. Ve chvíli, kdy se jí to hodí, pak označuje souseda podlehnuvšího jejím svodům za násilníka. Tak si teda nejsem jistá, eslivá je to zneužívaná chuděra, anébo fracek na zabití. Osobně se spíš kloním k té druhé alternativě. ()

josieaddms

Je to už delší doba co jsem četla knížku a pak shlédla tento snímek, ale musím říct, že ve mě udělal nezapomenutelný dojem. Velmi dobře vybrané herecké obsazení udělalo mnoho, a koho zajímá život Arabů, myslím že si tam přijde na svoje. Možná že film to není úplně vynikající, ale pro mě určitě mnoho znamená. ()

markotter

Knižní předlohu jsem četl před časem a musím říct, že se tvůrcům podařilo přesně přenést děj i atmosféru z knížky do filmu, což není zas tak úplně běžné. Jediné, co chybělo, bylo vyjádření pocitů hlavní hrdinky, když se rozhodovala, jestli udělá to či ono, chápu ale, že to by se muselo simulovat nějakým vnitřním hlasem a to by nebylo ono. Na druhou stranu, hlavní hrdinka dokázala nádherně ztvárnit pouze mimikou svoje emoce, že mi to zas až tak nevadilo. Líbil se mi A. Eckhart, i když ho jinak nemusím. Na rozdíl od jiných, kterým vadila Jasira nebo Vuoso mě nejvíc vytáčeli sousedi Melina a Gil, který si mysleli, že je všechno černobílý a že můžou zavřít dceru, který táta dal facku, jen tak doma a rozhodovat, kdy jí táta uvidí. Typicky americký. Za mě 85 %. ()

Lasombra

Teď jsem trošku nemocná řežírovinou "Ballem", takže jsem si našla i Důvěrnosti. Mám z toho filmu smíšené pocity. Najednu stranu se mi líbilo téma "puberťačky a sexuálního života" VS naddrženého pedofilního souseda. Ale nadruhou stranu mě hodně štvalo jak se Jasira chová, tak jako většinu zde přispívajících. A vlastně si za to mohla sama, i když nadruhou stranu potřebovala do svého života milujícícho otce, kterého neměla ale bohužel onu potřebnou lásku vzala tak trochu za špatný konec. ()

Patrik200s

Prekvapivý film. V nedeľu večer si prepínam a prepínam a odrazu vidím nečakane sexy mladú tmavú dievčinu v nohavičkách s úchylným nevlastným otcom . Táto prvá scéna nečakane prezradila celý obsah filmu. To najväčšie prekvapenie z uvedených prekvapení však bolo, že mi to vôbec nevadilo. Nevadil ani nízky rozpočet a ani chabé herecké výkony niektorých z účinkujúcich. Mladá Sammer aj bez väčších textových možností svojej postavy film vystrelil o stupeň vyššie ako boli hranice filmu. Nízkorozpočtová dráma, ktorá môže byť štartovacím mostíkom hviezdičky indického pôvodu. ()

darthhokro

AAAron "prdelní brada" Eklhaft v roli pedofilního prznitele 13. letých topinek. Sem tam, byl nějaký ten vtípek, ale jinak dost nudná chujovina. Tož ať nežeru za 2. ()

RobbieM@N

Hodnocení je mezi 2* a 3*, režisér se sice snaží ukázat všechny aspekty naplno, ale nemá vůbec cit, plácá jednu scénu plnou krve přes druhou a někdy je to nechutně nevkusné. Zřejmá prvoplánovitost charakteru 13-ti leté dívky ukazuje, že si to tvůrci měli trochu více promyslet. Aaron Eckhart neměl ani moc prostoru, hodně potěšil výborný Peter Macdissi, až se mi zdálo, že má trochu komediálního talentu. ()

DJ Kritik

Trochu ma sklamal pohľad tejto 13 ročnej dievčiny na svet. A dosť ma sklamal dej, ktorý ma neustále rozčuloval nelogickosťou správania jednotlivých postáv. Tak Libanončan, ktorý mal za ženu Američanku, žije v USA pracuje pre NASA, nestretáva sa s moslimskou komunitou, ale názory na svet a výchovu ako zarytý muslim. Akcia: * Realita: *** Vtiahnutie do deja: ** Erotika: ** ()

Pharlap

K úplné spokojenosti mi prostě v tomhle filmu něco chybělo.. třebas mi vadilo to, že když se děly nějaké nepřístojnosti.. zneužívání.. sex.. tak že všichni jednali uplně v klidu.. jakoby se nic nedělo.. jakoby nikdo nemohl přijít, jakoby na tohle bezstarostně nikdo nemyslel.. Trošku za vlasy přitažená mi přijde i sexualita 13ti leté holky. Já chápu, že v dnešní době pubescenti dospívají dříve.. ale tohle.. a navíc.. další "klasické" zobrazení nefunkční rodiny.. kdy matka obhajuje sebe a svého "nabijáka" a dceru odsouvá na druhou kolej.. To čemu jsem v Americké kráse věřil.. že se doopravdy děje.. je tady podle mne zbytečně přikášleno.. nevím.. takopvý zvláštní pocit.. a proto jsem nemohl dat plný počet.. Jinak v rámci zvolené tématiky i jejího podání samozřejmě 5*!! ()

jafuska

tento film je zcela odlišný od filmů, které jsem doposud viděla, dospívaní je ošemetná věc, dívka se nachází na prahu dospělosti a dospívání sama neví co je správné a co ne, mě se tento film nelíbil, je to jen o jednom, jak si užít pro svou potřebu a to je moc málo, pryč s tímto filmem ()

dzberry

Nejsem si úplně jistý, zda jsem viděl vykonstruovanou úchylárničku s nestandardně se chovajícími dospěláky (do jednoho!) s několika momenty, které bych fakt vidět nepotřeboval, anebo jsem narazil na film, kde se střetly na malém prostoru slabosti a blbosti americké a vyšel z toho tento jakžtakž koukatelný tvar, aaneeebooo to bylo o válce, o rasismu, o dospívání a o tom, že to není žádná prdel, zvlášť když soused je péďa, rodiče na facku a sousedka je čmuchna obecná... Hm. ()

l.enik.c

Ono to nebylo špatné, to vlastně vůbec ne, ale tak nějak si připadám, že 23 let není na takový film nejvhodnější. Za pár let se podívám znovu, nejlépe až budu mít vlastní dceru a uvidím, jak se můj názor změní. Jen bych ještě některým zdejším hodnotitelům doporučila, aby si zjistili význam slova pedofilie, nejlépe z nějakého fundovaného zdroje. ()

jack_scott

Vynikající snímek. Ačkoliv tématu v žádném ohledu příliš nerozumím a moc blízké mi to není, je snímek pojat velice dobře a baví v každém aspektu. Postavy a jejich psychologie jsou skutečně vymazlené, nedá se jim nic vytknout. Stejně tak u zpracování. Snímek patří do kategorie ne-sice atraktivních témat, ale jeho shlédnutí člověka každopádně obohatí, proto mohu rozhodně směle doporučit. **** a 80% ()