Pro dospívající dívku může být život osamělým místem. Román americké autorky Alicie Erianové Arabka (2005, česky 2007) vypráví o třináctileté Džazaiře, která na matčino přání odchází ke svému rozvedenému otci na předměstí texaského Houstonu. Striktní rodič, pocházející z Libanonu, má své představy o výchově dospívajících dívek a rozhodně mezi ně nepatří nic, co by se týkalo sexu. Zmatená Džazaira se potácí mezi vlastní probouzející se ženskostí, pozorností černého spolužáka a zájmem souseda, který jako rezervista čeká na povolávací rozkaz a v manželství si zjevně moc neužije. (Česká televize)

Miloško

POZOR ,v komentári je SPOILER!!!..13ročná Jasira má rada sex,zo sexom začína veľmi skoro,a aj keď trochu nevedome,ale aj tak provokuje.Provokuje suseda,provokuje kamaráta černocha,s ktorým spáva pravidelne. Z Jasiri sa stáva arabská kurvička,a tento názor mi nezoberie ani film,ktorý chce zasa poučovať,ľutovať,a vytvárať obeť,ktorou má byť práve Jasira.Nie! Ona to všetko chce,a kvoli nej aj sused je trestaný.ďalší susedia jej chú pomocť,ich konanie je smiešne,trápne.Prísny otec,ktorý nenávidí sadáma Husajna,sa nestačí čudovať čo vyrastá zo svojej dcéry. Pozitívne hodnotenie s filmu? Krásna Summer Bishil,ale celkové vyznenie filmu,je jedno veľké citové vydieranie!! 3/10 ()

ShadyCZE

Asi tak.. Koukám, že pár lidiček nepochopilo pár detailů. Blizzarde čistě hypoteticky :máš těhotnou ženu, která je díky tomu to daru (čeká dítě) nejen že je pozorná, starostlivá, ale hlavně je přecitlivělá. Zná souseda, že je asi prase úchylné, tak určitě i díky přehnané starostlivosti (to těhotné ženy jsou)! Jí dojde, že soused má něco za lubem, tak ji prostě chce pomoci! Jen pro upřesnění- těhotná sousedka ve filmu, nebyla jen tak, že si to kameraman vydupal.:-) A pokud nejsi z malé vesničky, tak bys věděl, že je plno lidí co nemají všech pět pohromadě. Záleží z jakého pohledu to člověk hodnotí, to chápu. Další věc, když dospívající holce nevlastní otec (maminky přítel) holí ochlupacení skoro u přirození, pak vidí jak je normální střídat partnery u maminky, jak její tatínek defakto před očima pigluje svojí přítelkyni. A když se k tomu přičte zmatenost dvou odlišných kultur, které se jí po odstěhování neustale dostává. Vůbec se nedivím, že si sousedovi řekla o porno časopis a další detaili co se nelíbili Mertaxovi a dalším kritikům toho to snímku. V tom filmu je to 13tiletá VELMI zblblá holčička, nikoliv dospělá žena! Chtě jsem hodnotit třemi hvězdy, protože pár chybiček ve filmu je, ale když vidím čím se tady ostatní zabývají dávám **** 80% ()

Might_X

Nebýt plytkého konce, tak bych uvažoval i nad 5*. Originální víceúrovňový příběh ukazující na probémy dospívání pubertální písečné negřice ()

Lewaso

Film plný nesympatických postav - a vlastně i Jasira mi nějak k srdci nepřirostla. Spousta rasistických narážek dělá z filmu mišmaš problémů, které se tlučou mezi sebou a k řešení mají stejně daleko, jako Rifatova amerikovost k jeho libanonským kořenům. Film působí jako natrhané lístky z deníčku na nástěnce. ()

Sticks

O tom ako môže byť dospievanie nebezpečné a mätúce. Presvedčivé, pikantné, miestami smiešne, miestami neúnosné, charakterovo vyhrotené, šokujúce a rozhodne na zamyslenie. Oplatí sa vidieť. ()

pafka

Nevim, tohle tema, ackoliv nejsem hosa z kostela, co tam chodi pit, je to pro me dost tezke a dost zaberu me prislo proste nejak k tomu veku presprilis. Kam se jeste posune vekova hranice? Nechci domyslet. Preci jenom spousta detskych temat je zaplatbuh ve filmu tabu a byl bych nerad, kdyby se to zacalo uvolnovat. Myslim, ze takhle je to spravne ty hranice. A tohle uz bylo vic nez dost. ()

david666

Přiznám, že na mě to bylo už trošku moc uchylné. Kdyby ta holka měla více let, možná, takhle to bylo dost divné. ()

eternity1

Každému, kto si rád pozrie drámu, by som odporučil pozrieť si tento film. Je pravda, že sa tento film nedá porovnať s American Beauty, ale aj tu sa dá nájsť dosť zaujímavého a určite veľká väčšina po zhliadnutí tohto filmu nebude ľutovať. ()

Ellush

Neumím to jakkoliv smysluplně zdůvodnit, ale i přes značnou dávku kontroverze mě to prostě zatraceně bavilo. Chvílema mě mrazilo, chvílema mi to přišlo úsměvné ale dějové napětí mě zkrátka nepustilo. ()

kokofek

Film mě velmi potěšil.Je možná objevem pro některé muže a asi i hodně žen,že onanujou taky dívky.Vůbec se nejedná o nymfomanky,ale asi o 10 procent žen, které mají k sexu kladnější vztah,podobně jako skoro všichni chlapci stejného věku.A u nich se tomu nikdo nediví.Bohužel to nechápou chladnější jedinci, kteří v tom věku necítí vůbec nic a bohužel jim to někdy vydrží po celý život.Je mi jich líto. ()

FandaF

Americký guláš multikulti, konzervativismu, erotiky, drama, romantiky a kdovíčeho ještě. Ale jo, zaujalo mě to. Překrásná Summer Bishil ve svých 19-ti hraje 13-letou způsobem, že není důvod jí to nevěřit. Byl jsem v šoku, když jsem se dočetl věk herečky :) ()

frenkie

Tak tyto tzv.malé filmy mám velice rád. Způsob, s jakým se Alan Ball vypořádal s tématem dospívání mladé(a velice krásné) dívky Jasiry a zejména ožehavými scénami intimního kontaktu jí s dospělým mužem a mladým černochem, jistě mnoha pruderním Američanům nedá spát. On to zvládl skvěle a nejen to, problémy soužití dvou různých kultur a rasismus jsou také podány velmi kultivovaně a na tzv. férovku. Dnes dvacetiletá Summer Bishil zvládla svou třináctiletou dívku s přehledem a jistotou. Také ostatní herci zahráli svoje role bez problémů, snad jen postava, kterou ztvárnila M. Bello se mi zdála trošku přehrávaná. Toni Collette již podruhé využila ve filmu své skutečné těhotenství(poprvé v The Black Baloons). Film mě velmi pobavil, dvě hoďky utekly jako nic. Velká spokojenost, plný počet hvězd. ()

onde

Jak už bylo řečeno níže, tak trochu jiná Americká krása, ale v mých očích ani omylem lepší... Dlouho jsem se na tento film těšil, a až teď jsem se k němu dostal a rozhodně nezklamal. Hodně věcí mu nejde vytknout, jde vidět, že byl propracován jak po scénáristické stránce, tak i výběr herců nebyl špatný. Vytahuje nové neotřelé témata v amerických filmech. No ale jaksi to nemá ty správné grády, co měla Americká krása. Ta forma uvěřitelnosti. Takže takových 85%... ()

RXP

Strkal prsty do kapusty.... a mal z toho problémy. Film o dospievaní dievčaťa na pomedzí kulturných rozdielov Ameriky a arabského sveta. Napriek tomu, že jej otec je katolík, aj tak si zo sebou priviezol do novej krajiny kultúrne dedičstvo a podľa toho aj vplýval na svoju dcéru. To je pre tínedžerku celkom dosť zmätočné, kedže vo svojom veku má problém vyrovnať sa sama so sebou. Ona už vyrastá v inom svete a tak má problém zosúladiť, to čo vidí všade okolo s predstavmi svojeho otca.Herecké výkony boli podľa mňa veľmi dobré, najmä Aron Eckhart a ja musím porozmýšlať, ako mu spravím miesto vo svojej desiatke a malá Jasira to všetko zahrala so svojím očarujúcim úsmevom. ()

Rejzl

Kolik asi tak lidí, kteří komentovali tento film, bylo někdy třináctiletou holkou? Podle hodnocení minimum ... Jinak by hvězd určitě přibylo. ()