Epizody(12)

Mizuki se vydává v přestrojení za chlapce na elitní střední školu, aby pomohla jednomu sportovci znovu začít jeho kariéru. Kvůli ní byl totiž výškař Sano zraněn a od té doby už vůbec nesportuje. Nemá to vůbec snadné, Sano nejeví o nic zájem kromě svého psa. Navíc škola sama je sbírka velmi různorodých charakterů, které jí všelijak komplikují život, když musí plnit své školní povinnosti. Navíc se o ní až příliš zajímá spolužák Nakatsu Shuichi. (Vavča)

Five By Five

Môj prvý dorama seriál, takže nemám s čím porovnávať, ale bolo to dobré... Niekoľkokrát som sa naozaj dobre zasmial, a i keď niektoré scény boli na mňa až príliš šialené (hlavne s 3. kolajou), bavil som sa pri každej časti... Koniec dosť teatrálny... - -napriek tomu to však na slabšie 4 stačí... ()

Karala

Tenhle seriál mi dal vše, co jsem po něm chtěla. A možná ještě mnohem víc, než si sama v tuhle chvíli dokážu uvědomit. Ikuta+OST, naprosto perfektní !!! ()

Radek.SCH

Telenovela. Jak jinak to nazvat? Konce dílů odstřižené "v tom nejlepším", aby jsme se potom dověděli, že se vlastně nic nestalo. Stopáž plná dialogů, ve kterých se vlastně nic neřekne a po pár dílech si uvědomíte tu telenovelně iritující dementnost. Když se zamyslíte nad výchozí situací, zjistíte že je úplně dementní a opět strašně přehnaná a přitažená za vlasy („Musím zachránit Sana, protože můžu za to, že byl zraněný, k čemuž přišel když jsme se my dva Japonci potkali na ulici v LA a on mě zachraňoval před Mexikánama, kteří mě chtěli unést. Že kvůli tomu musím chodit v klučičím je naprosto samozřejmé a logické.“) Věčné flashbacky plné citových výlevů, humor který je už za hranicí, kterou mám v důsledku sledování hodně odlišné kultury posunutou hodně liberálně, to překročilo. Tím nechci říct že by to nebylo vtipné, jen je tam spousta nepovedených vtipů, jakože vtipných nedorozumnění a podobné vaty. Moje rada: nestahujte. - 60 % << Napsáno po 6 dílech. Dopsáno po 10 dílech: Úroveň dialogů ještě klesla. Zápletka vyloženě strašná. Humor už neexistuje, nahrazuje ho jakésy dementní japonské pitvoření. Původní linie se Sanem se vytratila a řeší se různé kraviny typu: zruší nám školu, taneční ples, Nakatsu neví jak to říct Mizuki a obzvlášť epizoda s učitelem, kterému zabili bratra je tak neskutečně papírová a televizní, plná odvážného sebeobětování (kterého je čím dál tím víc) a s takovými schématickými zvraty v psychice, že to "dosahuje" úrovně Argentiny, Kolumbije, Venezuely a co-vím-jaká další země. Objevují se čistokrevné telenovelní záběry plné kýče, sentimentálního vzpomínání, sebemrskačství, smutných pohledů, pláče, sebeobětování, sebeobětování a sebeobětování („Musím odjet, protože jsem ti ublížil.“ - „Nezasloužím si tě.“ - „Nechoď. Potřebuju tě.“), které postupně vytlačují jakoukoliv původní snahu o sympatickou komedii (a nejvíc nejnepovedenější jsou dialogy ústřední trojky, když se začnou mlet něco jako „Když se směješ ty, směju se i já.“; „Bez tebe to nedokážu.“ To se teprve odvracím od monitoru. Nehledě na fakt, že tvůrci a herci asi zapomněli na fakt, že Mizuki je pořád kluk). Skutečně přestřelené zdejší hodnocení a reakce, jejímž jediným důvodem je japonský původ. A nakonec bych bez dovolení citoval komentář k jinému asijskému filmu od Mr.Apache: „Tak nad tímhle se dojímá zdejší asijská klika? A dost. A běžte do prdele.“ - 40 % ()

jarah

Bláznivá komédia, ktorá patrí do šlabikára japonských adaptácií manga pre milovníkov tohto žánru a fanúšikov Šhuna Oguriho. Je zaujímavé, ako si tento chalan, žiadny idol krásy s prepadnutým hrudníkom získal srdcia ženskej diváckej obce. Jeho dráhu bezpochyby predurčilo narodenie do rodiny režiséra, ale zvyšok si stopercentne vydrel sám. Manga nesledujem (možno by som mala), preto nie som ovplyvnená predlohou a môžem povedať, že napriek podstatne inej vekovej kategórii cieľovej skupiny som sa dobre bavila. ()

loveless

Japonské dorama Hanazakari no Kimitachi e je romantická komedie natočená podle stejnojmené mangy. Komedie v pravém slova smyslu, která dává slovu kýč nový rozměr. Ikuta Toma jako Nakatsu Shuichi je naprosto úžasný. ()

Elenor

...zrovna z toho poslouchám soundtrack, tak nemůžu jít pod míň :-). Ne vážně, Hanazakari no kimitachi je nejlepší dorama, jaké jsem zatím viděla!!! ()

Sykon

Pro tento seriál se musí člověk narodit v Japonsku, s mírnou šíleností a nebo do něj časem dozrát. Vždyť kdo jiný než blázen nebo vysoce trénovaný jedinec je ochoten přistoupit na zápletku "Skáče tak nádherně - a kvůli mě přestal (říká holka) - přestrojím se za kluka na chlapecké internátní škole (kde si toho nikdo nevšimne) - a budu ho povzbuzovat (já bych řekl donutím ho) dokud nezačne znovu skákat." Jen tak pro pořádek, skáče do výšky. Jak je možné skákat krásně do výšky? Ale to je přesně ten styl humoru a absurdity, na který si musí našinec postupně zvyknout, a pak se u tohoto seriálu královsky bavit, zvlášť u výstupů fotbalisty Nakatsu-a. Pokud na tuhle hru někdo nepřistoupí, rázem polovina seriálu spadne do odpadu, protože s realitou, natož pak s humorem nemá z tohoto pohledu nic společného.Tak trochu nezodpovězenou nechávám otázku, zda Japonci jsou na tenhle typ seriálů zvyklí, nebo spíš šílení... A už vůbec raději nepřemýšlím o tom, kam bych patřil já, pokud bych přiznal, že některé z těch šílených soutěží mě láká vyzkoušet... ()

Snowdonia

Třetí shlédnuté japonské dorama a zatím mé nejoblíbenější. Žádné lepší jsem zatím neviděla. Možná to bude ale tím, že mám v oblibě Horikitu Maki. Seriál je velmi zábavný, a i když má Maki ke chlapeckému vzhledu hodně daleko, role jí sedí a jak obsah napovídá, v seriálu nechybí vtipné momenty, které vyplývají ze spojení školy plné kluků a maskované dívky. Navíc soutěže kolejí, které pořádá ztřeštěný zástupce ředitele a měkkosrdcá ředitelka, se o zábavu také postarají. Koleje a jejich zaměření jsou ve svém pojetí sice extrémy (zvláště první a třetí), ale to už je holt japonské dorama a japonský humor. Školské prostředí a osobité postavy tomuto seriálu dávají kladné body. Každopádně o šílenosti, trapné momenty a vtípky rozhodně není nouze, a i když se občas objeví nějaký dramatický moment, přeci jenom zde vede humor. Jedná se o oddechové seriál,u kterého se zaručeně zasmějete (pokud vám aspoň trochu sedí japonský humor). ()

Sakikura

Bylo těžké překousnout ten šíleně trapný japonský smysl pro humor, který mi nepřišel vůbec vtipný, ale když se na to podíváte z hlediska vztahů, je to opravdu dobrá dorama. Charaktery jako byl Kayashima (bože jak já zbožňuju Yamamotu), Natsuki a samozvaný homo doktůrek to zachránili na plné čáře. Dost mě překvapilo, že školu označovali jako ,,ráj krasavců,, což mě dost rozesmálo, protože hezcí tam byli asi 4 kluci a jestli víc, tak to přes ty děsné grimasy nebo účesy nešlo poznat. Trochu mě zklamal ohraný milostný trojúhelník, ve kterém si holka vždycky vybere toho nudnějšího a vážnějšího namísto veselého, milého kluka do nepohody. Ano a tak je to vždycky. Celkový dojem byl ale dobrý, ani nevím proč, možná kvůli vedlejším charakterům. Znovu bych si to však nepustila. ()

Dana1926

Japonsko je země mnoha podivností a tento seriál je jednou z nich. Všechny děcka z Osacké střední jsou absolutně šílené a zralé na psychiatra. I když se musím přiznat, že mě ta jejich pošahanost docela bavila. Ne já si to ujeté chování doslova zamilovala.Hlavně, když skoro každý den něco slavili. Krotila se tím pádem jen hlavní trojice, která je mimochodem velice dobře poskládaná. Mizuki mají rádi všichni, u Sana nevíte, kde se opět dramaticky zjeví a nejlepší ze všech byl Nakatsu, který mě bavil od začátku do konce. Především ta jeho znaková řeč byla k pokukání. Takže pokud není na někoho té pošahanosti až příliž užije si zábavy dosyta. Já si užila a nelituju. ()

HarryB

one of the funniest tv series that I've seen and the one which introduced me to Korean and Japanese dramas - based on popular japanese manga. ()

Wajny13

Senzační seriál! Herecké obsazení úžasné (nejlepší Tóma Ikuta, bohužel Šun Oguri mi přišel jako studený čumák, Maki Horitika je prostě jen jedna), většina rolí byla tak bláznivá a ztřeštěná, že pokud neznáte japonské seriály může se vám z toho pěkně zatočit hlava! Líbilo se mi jak děj ubíhal svižně, nikde žádné drama a zdlouhavé pasáže :-) škoda jen, že to hlavní hrdinové nedali dohromady dříve. Soundtrack byl pecka, která vás totálně nabije! 5* ()

Galeana

Chcete se pobavit (musíte ale mít rádi ulítlý japonský humor) a taky se podívat na pár pěkných japonských chlapců??? Tak tohle je seriál pro vás. Jinak ten speciál a přeslazený konec si mohli odpustit. ()

yuki8

Kawaiii.....Jedno z mála Jdramat, který sem dokoukala a fakt sem se bavila...normálně koukam na Kdramata, protože se Korejci tolik nesnažej stylizovat do kreslených postaviček, ale v tomhle případě mě Japonci překvapili..... ()