Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Americká komedie o trojici námořních letců, a krátké dovolené, která se změnila v dlouhý mejdan. Andy Crewson, McCann a Mississip, tři piloti vojenského námořnictva, získají malým podfukem čtyřdenní dovolenou k cestě do San Francisca, kam mají jako hrdinové doprovázet poněkud toporného důstojníka, nadporučíka Waltera Wallaceho, který má na starosti styk a vztahy s veřejností. Opatří si luxusní apartmá v hotelu a Andy Crewson, mistr v obstarávání zbrojního i všemožně nedostatkového materiálu, zorganizuje velkolepý mejdan. Wallace se je sice pokouší přesvědčit ke spolupráci na propagaci s loďařským magnátem Eddiem Turnbillem, letci však mají plné zuby války a chtějí se jen bavit, nejlépe pak s hezkými děvčaty. Andy Crewson se zamiluje do poněkud chladné krásky Gwinneth Livingstonové, která je sice shodou okolností Turnbillovou snoubenkou, ale nakonec možná přece jen roztaje pod vlivem Crewsonova kouzla. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

Rattlehead 

všechny recenze uživatele

Průměrná jednohubka, kterou kdysi dávali v dopoledních hodinách na Nově. Bohužel s dost bizarní zvukovou stopou, kde kromě dabingu bylo slyšet i původní anglické znění. Jeden ze slabších filmů Stanleyho Donena. ()

Martin741 odpad!

všechny recenze uživatele

Presne ako Terva pise, Film behom casu brutalne zostarol, dnes je to uz hnoj .....este v 50. rokoch to malo nieco do seba..... 0 % ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Tři přátelé na čtyřdenní dovolené v průběhu války. Užívají si na mejdanech, ale táhne je to zpátky. Kdyby v tom nehrál Gary Grant a jeho kolegyně, tak by se to asi vůbec netočilo. Nebylo by proč. ()

Peabody 

všechny recenze uživatele

Zvláštní film, ve kterém standardní romance zabila jinak docela zajímavé téma a vše završilo obsazení Cary Granta do role, která se pro něj moc nehodí. Jde o příběh tří pilotů, kteří mají během lehce zfixlované dovolené (což je normální, sám jsem v 70 letech podobně s celým autobusem "jako" putoval na Duklu) možnost se vyhnout dalším bojům tím, že se napojí na vojenský průmysl. To je docela nezvyklá věc ve filmu, protože o vojenskoprůmyslovém komplexu a zájmech vydělávat na válčení peníze e většinou diskrétně mlčí. Stejně tak o snaze postavy debutujícího Ray Walstona využít vojenské kariéry k tomu, aby se dostal do k Kongresu, což se mu podaří. Když se ale CG a ostatní dozvědí, že jejich loď byla potopena a všichni zahynuli, rozhodnou se vykašlat se na průmyslníky a vrátit se do bojů za své padlé kamarády. Klasické, ale ne zcela nemožné hrdinství. Nicméně tohle vše je - jak také ukazují ostatní recenze - pro diváky zcela zastřeno standardní romancí Cary Granta s původní snoubenkou jednoho loďařského magnáta, kterou místo plánované Audrey Hepburn hraje docela slušně pěkná modelka Suzy Parker, dabovaná Deborah Kerr - její jméno nahoře v titulcích je tudíž nepřesnost). Vše trapně obkresluje vrnící, pištící a poprsím vrtící Jayne Mansfield. Donen navíc vše natočil jako dlouhý ukřičený mejdan v hotelu, takže je únavné poslouchat neustálé přehrávané a uřvané americké dialogy. Pro mne jako milovníka Cary Granta je to zajímavé, ale jinak je spousta lepších filmů a rozhodně radím se podívat na Monkey Business, kde hraje se skutečnou Marilyn a ne její nekvalitní napodobeninou, nebo, pokud ho chcete ve válce, pak pozdější Father Goose, i když tam se mu taky partnerka zcela nepodařila. S Katherine Hepburn ovšem září v dřívější Leopardí ženě. Tady dělá co může, ale je silně limitován okolím a pojetím filmu. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Letadlová loď, které si můžete všimnout na konci filmu, je USS Boxer (CV 21). Na vodu byla spuštěna až 16. dubna 1945 a v druhé světové válce tak nikdy nebojovala. Aktivně se však účastnila operací během korejské války. (Mr.Hudson)

Reklama

Reklama