Když anglický rytíř Hector podlehne zranění, které utrpěl při turnaji, oblékne si jeho panoš William Thatcher brnění a přes varování přátel, Rolanda a Wata, jde bojovat. Podaří se mu zvítězit. Prodá získanou cenu a přesvědčí kamarády, aby se s ním pustili do mnohem většího podniku. Hodlá si vydělávat na turnajích, a tak investuje všechny peníze do výzbroje, prodělá tvrdý výcvik a nakonec do svých služeb přijme výřečného spisovatele a neúspěšného hazardního hráče Geoffreyho Chaucera. Ten mu zhotoví falešné osvědčení o šlechtickém titulu a stane se jeho heroldem. Williamovi se podaří přihlásit se na rytířský turnaj, kde si vede velmi dobře. Druhý den přijme do svých služeb podkovářku Kate, protože potřebuje naučit tančit. Zamiloval se totiž do půvabné dámy Jocelyn. Kate se ukáže jako užitečná nejen pro výuku tance, ale také jako kovářka, když mu zhotoví nové, překvapivě odolné a lehké brnění. Mladík poráží jednoho rytíře za druhým. Jediným jeho vážným soupeřem se stává namyšlený, bezohledný a dosud neporažený rytíř Adhemar, který se, stejně jako William, uchází o krásnou Jocelyn. (TV Nova)

AlchENEMY

Pohodová oddychovka, žádný velkofilm, ale na nenáročný večer ideální. Heath Ledger je tady až příliš romantický, ale do takového filmu sedne :) Co mi ubralo na hodnocení jednu hvězdu je výskyt moderní hudby u středověkého bálu atd. To mě tam opravdu evokuje... ()

kikka20

14. století? Neřekla bych. Kdyby tam nebyli lidé, kteří se oblékali na tu dobu, tak bych vážně netipovala 14. století. Bože, byla tam moderní hudba! Nedávalo mi to smysl. Neoslovilo mě to. Věřím, že Heath Ledger je sice dobrý herec, ale celkový film se mi nezamlouval a nelíbil. ()

jarmik

Tuhle romantickou komedii už jsem viděl opravdu mnohokrát a mohu s klidem říct, že ani jednou se mi nezdála okoukaná. Heath, Paul a Alan skvělí jako obvykle, především Alanovy grimasy a vtípky jsou to nejlepší. Vše je podpořeno skvělým soundtrackem a to přemůže i ten fakt, že všichni víme od začátku, jak to skončí :-) ()

H4ku11

Jeden z filmov, ktoré ma nikdy neomrzia. Takto pekne zohraných, milých, na pozeranie príjemných vecí nie je nikdy dosť. Perfektné skĺbenie deja, postáv, hudby. Heath a Paul!! ()

jasse

Miluju, když se v jednom filmu objeví více herců, které mám ráda, najednou. V tomto případě to byl Paul Bettany a Heath Ledger. Film lze vidět skutečně několikrát a nikdy nenudí. ()

kamigava

Tři hvězdy dávám za Heatha Ledgera, Paula Bettanyho a za celkem vydařené rytířské souboje. Jinam mě to sem tam lehce nudilo. Ty dvě hodiny byly sakra dlouhé. 50 %. ()

Ollie235

,,Don't be foolish, William, you just follow your feet." Zpětně mi přijde skoro až neuvěřitelné, že jsem si tento film pustil až více než dvě dekády po jeho vzniku. Přitom se jedná o nesmírně příjemnou záležitost, která ve mě vyvolala velice pozitivní pocity. Originální pojetí historického filmu, které občas hraničí až s parodií, mi opravdu sedlo a celé dvě hodiny jsem se neskutečně bavil. Ledger byl sympaťák a charismatickému Williamovi úspěšnou cestu musel přát snad každý. Předvídatelný příběh tady vůbec ničemu nevadí. Výborná zábava. ()

thunnus

Pohodový dobrodružný snímek o rytířích a joustingu. Moc realističnosti a hlubšího smyslu v něm ale nehledejte. Napoprvé pobaví, víc už ale nedokáže. pro jedno shlédnutí dobré, pro další už ale nedoporučuji. Obzvláště postava Geoffreye Chaucera mi přišla trapná. ()

Greg25

Tenhle film se řadí mezi mé vůbec nejoblíbenější komedie. Faktem je, že doba středověku v tomto případě hraje jaksi druhé housle, v popředí jsou naopak současné vtipné narážky, vždyť ono se stačí podívat jenom na jednotlivé postavy: feministická kovářka, podivný spisovatel Chaucer, který má problémy s hazardem......... K tomu všemu současná hudba. A i když víte, jak to předem všechno dopadne bavíte se skvěle. Zkrátka komedie, která hýří vtipem, dobrým scénářem a vynikajícími hereckými výkony všech hlavních protagonistů. Vyzdvihnout by se měl pak výkon Heatha Ledgera a především oslňující výkon Paula Bettanyho. Na závěr bych dodala jen větu: "Hlavně to neberte jako historický film, nebo utečete ještě před začátkem". 90% ()

punk_zero

Jeden z mojich prvých DVD filmov. Preto mám k nemu aj nejaký ten citový vzťah :-) Je to ďalšia skvelá Heath Ledgerova snimka. Jednoducho príjemná oddychovka, s elektrizujúcou hudbou ()

Hepy13

Celý film na mě působil, jako královský stůl plný nejrůznějšími dobrotami. Ovšem s prošlou záruční lhůtou. ()

masiko

Pred Ledgerovou smrti to byl jen "obycejny" petihvezdickovy film. Dnes je to neco vic... Ale zase ve stinu Ledgera nezapomenme skveleho Bettanyho. ()

Bukk

Naprosto skvělá podívaná, které nechybí pár opravdu vtipných momentů a dobré herecké zastoupení. I po x-tém shlédnutí podléhám, souboje vychutnávám do poslední chvíle a věřím, že se opět jednou objeví někdo, kdo bude dosahovat (ne-li předčí) kvalit Heath Ledgera. ()

Antaeus

Popkornový koktejl ako má byť. Stredoveký rytiersky turnaj čoby majstrovstvá sveta a tribúny a fanúšikovia a vlajočky jednotlivých "klubov".. A do toho nejaká tá romanca.. No čo viac si priať, keď potrebuješ odpojiť mozgovňu a len tak sa nezáväzne pobaviť? :)) ()