Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“. Co bylo příčinou a co se odehrává v mysli mladíka, který se rozhodne vykonat a vykonávat ty nejtěžší zločiny a mít přitom často pocit, že vlastně dělá dobrou věc? Co nutí nadějného a inteligentního adepta studia medicíny z podstaty se změnit a páchat na lidech zlo? Je hrozná představa, že vraždí člověk, kterého dobře znáte, které-ho denně vídáte, máte ho vlastně rádi a který je všem nápomocný, ochotný a obětavý, i na úkor vlastního pohodlí a svých věcí.
Sledujeme příběh, který se mohl stát a bohužel kdykoliv stát může. Ano, takhle se to i ve skutečnosti stát mohlo. A první, co nás napadne, když zjistíte, jakou lidskou bestii jste znali, kolik chybělo, aby se obětí stal kdokoli z našich blízkých a známých, nebo dokonce vy samotní. A právě nedávno medializovaný příběh „heparinového vraha“ nás zasáhl na citlivém místě. Ano, tohle se opravdu mohlo stát komukoliv z nás. Tohle už nebylo „někde ve světě“. Tohle bylo opravdu blízko. (oficiální text distributora)

Prubner

Docela příjemné překvapení. Od Svátka jsem nečekal vůbec nic, ale tady se překonal. Četl jsem scénář ještě před natáčením a byl docela dobrý, slušný základ pro psychologický film. Svátek sice psychologii trochu upozadil na úkor vymakané formy, ale i tak to funguje. Měl jsem docela obavu z Jiráčka a Fraňka, což jsou dost slabí herci, ale Svátkovi se je oba podařilo animovat tak zručně, že dokonce skoro budí dojem, jako kdyby téměř uměli hrát. Já vím, je to jen optická iluze, ale stejně. Co se nepovedlo, je paruka Mirka Táborského a hloupý závěr, kdy tvůrci jako by najednou nevěděli, jak příběh ukončit, tak zvolili ten nejblbější konec. ()

djbarrel

Nevím jak přesně hodnotit film. Možná jsem od něj čekal víc, možná jsem myslel, že se to bude blížit k "heparinovému vrahovi" víc, nevím, dost mě to zklamalo. Nevím kde vyhrabali ten děsivý špitál, nejdřív jsem měl pocit, že se dívám na film let sedmdesátých, ne-li šedesátých. Co se týká celkového obrazu je nutno podotknout, že to je asi nejlepší z celého filmu, protože atmosféra působila opravdu silně beznadějně a upřímně na mojí smrt by stačilo jen zjištění, že se v takovém ústavu nacházím a ani by se o mě nemusel postarat šílený zřízenec. Možná to mohl být zajímavý film, ale nějak se to nepovedlo dotáhnout tam kam se to (snad) zamýšlelo dotáhnout. Takhle to skončilo jako silně průměrný, až podprůměrný film mířící rychle do propadliště dějin. 37% ()

pOne

Celou dobu jsem si během filmu kladl otázku, jaky by se zpracování tohoto zajímavého námětu zhostili němečtí filmaři (kteří podle mého tento typ filmů umí). Určitě by se nesnažili tak tvrdošíjně o hru na efekt (audiovizuál), myslím že by nemocnice nevypadala jak zaflusanej kutloch feťáků, JIPka pak jako ordinace okresního veterináře. A tak bych mohl asi pokračovat. O filmu jsem nic předem nečetl, jen že je inspirovaný známým případem. Mám z jeho sledování rozpaky. Čekal jsem nějaký svižný detektivko-thriler. Dostal jsem film, který jako by se snažil hrát na film století (nebo co?). Druhou hvězdu zachránil akorát celkem svižný druhý poločas. ()

hadouken

Velice dobrý film. Podle skutečné události, ale pojatý poněkud jinak. Moc se mi líbilo, že člověk chvílema váhal, v jaké době se vůbec film odehrává. Skvělá kamera, hudba a také herci. Václav Jiráček mě naprosto přesvědčil a jeho filmová změna byla krásně viditelná. Rád si tento film pustím znovu. Velice mě mrzí, že film v kinech totálně propadl... Myslím, že téma bylo opravdu zajímavé, moc tedy nechápu, proč lidi chodí na nejrůznější hlouposti a nechají si ujít kino zážitek, jako je tento. Za sebe dávám 5*. ()

Ruud36

Oh můj bože. Z této tématiky se dal vytřískat na české poměry suprový film a oni natočí takovouhle bejkovinu. Od kamery přes scénář a dialogy všechno špatně. ()

honzic

Čekal jsem to horší, ale Jiráček se do role docela vžil a dalo se na to koukat na rozdíl třeba od Kájínka a jeho nepovedené roli. Hodnocení: 55 % ()

cunicekb

Velmi mě překvapuje nízké hodnocení filmu. Je velmi podivný, ponurý, zvláštní, to je pravda, ale celkové pojetí, drsnost a styl jakým byl natočen je prostě úžasný. Film je heparinovým vvrahem inspirován ve smyslu činů a toho, že normální člověk prostě nevraždí lidi ať je to heparinem nebo nečím jiným, není to tedy příběh o samotném heparinovém vrahovi... ()

Alden_Larson

Docela zajímavý film. Zápletka byla dobrá, líbí se mi subverze očekávání ohledně protagonisty, místo dobráka se z něj stane vrah, a i když jeho transformace není moc působivá, tak mi přišla celkem pozoruhodná. Prezentace se mi naopka vůbec nelíbí, celý film je zbarvený do zelena a to v některých scénách nevypadá hezky. Jiné scény jsou zase otřesně sestříhané a jiné jsou otřesně natočené. Hudba byla fajn ale použití operního zpěvu v některých scénách mi přišlo trapné. Herecké výkony byly fajn, Václav Jiráček byl ale výrazně slabší než jeho kolegové. 5/10 ()

Skank

Stejně jako u Spalovače mrtvol rybí oko působí, střih je trošku nedotažený, ale celek filmu byl na mě až moc temný a působivý. ()

wesker

nuda... porad ty stejne interiery... fikce docela trapna nerealna.. reakce podivne obcas prehrane... myslim ze toto tema by zaslouzilo lepsiho zpracovani.. ()

huasca

3 a půl. Moc se to tady lidem nelíbí, mě se líbilo vykreslení, proč někdo páchá špatné skutky z pocitu méněcennosti, nenapadlo by mě to samou takhle si příběh představit a najednou mi to přišlo docela reálné. Jestlipak nebude taťka Z. filmaře žalovat ? Kór mi to bodlo, že to bylo zrovna v týden, kdy lidé v mojí práci, kteří nedělají, rozpoutali nějaké útoky na ty, co normálně dělají. Tak jsem to najednou uviděla - kdo umí, všímá si sebe a dělá, kdo neumí, škodí. ()

Smrtijedka

Začátek se pořád nějak nerozjížděl, pak jako bychom skočili do další kapitoly - najednou to jelo velmi rychle a musím říct, že to ani nebylo zase tak špatné, jak tvrdí ostatní komentáře, konec mě zklamal. Vlastně ne zklamal, spíš vytočil. Kdybych viděla jen konec, myslela bych, že je to snad nějaká průměrná telenovela, kdy si podprůměrný scénárista už nevěděl rady. Ale jinak atmosféra skvěle schizofrení, hudba drsná ;). Myslím, že ty tři hvězdy si Hodinu nevíš... zaslouží. ()

david666

Mě se na rozdíl od ostatních jak vidím film líbil. Hlavně jeho vizuální stránka. Takovou depku jsem snad v českém filmu neviděl. Ponurá atmosféra staré nemocnice, hudba a herecký výběr to jen podtrhnul. Dějově to sice není až taková sláva ale výše uvedené si zaslouží * navíc. ()

Destiny_M

Zvláštne ponurá atmosféra, skôr ako márnica a nie nemocnica, ale sedelo to tam, i tie farby, kamera..Dosť dobré, Jiráček fantastický. Jedine ten záver mohol byť premyslenejší, dosť si to uľahčili. ()

Mr. Movie

Nechápu proč byl tento film uváděn v souvislosti s "heparinovým vrahem" Nebo možná chápu, ale to filmu jen uškodilo. Takový záměrný počin, aby se zvedla návštěvnost musela diváka jen nasr*t. Takže jako film podle volné předlohy "heparinového vraha" je to ODPAD. Pokud se oprostím od faktu, že se o něčem podobném popsali stohy stránek, pak slušný pokus a za 3*. Hlavně za příjemný výkon Václava Jiráčka. Problém je v tom, že souvislost se skutečným příběhem jde oddělit jen těžce. ()

Aidina

Tak tohle by se v ordinaci v růžové zahradě stát nemohlo… ale teď vážně, z filmu šel mráz. Ta představa, že člověk, který je vám nápomocný, ochotný, snaží se vám pobyt v nemocnici zpříjemnit, vás nakonec zavraždí. Každý den vám pomáhá, povídá si s vámi a nakonec je to on, kdo vám sám určí hodinu vaší smrti. Film byl velmi dobře obsazen, jak na straně umírající pacientů: Kantorková, Fišer, Zindulka, Kabátová, tak na straně zákeřného vraha – Václava Jiráčka. ()

BarVo

Fakt príšerné, zvlášť keď sa to ešte priživuje na heparínovej afére, s ktorou to ale moc spoločného nemá. ()

Jaroslava Adamová 1925 - 2012

Jaroslava Adamová 1925 - 2012