• blackrain

Film je inspirován nechvalně známou kauzou heparinových vražd, které otřásly českým zdravotnictvím a celou Českou Republikou. Inspirace je to opravdu jen velmi volná. Spíše jde o to, že psychicky narušený mladý muž využije svých možností a špatného zdravotnického systému k tomu, aby zabijel lidi, kteří se nemohou žádným způsobem bránit. Vpíchnout injekci někomu do žíly je pro něho velmi jednoduché a fascinující. Hodně zvláštní film, jednou stačilo a dost.(7.2.2010)

Takže, šel jsem na film s tím, že uvidím hodně trapný pokus o dramatický film z nemocničního prostředí. Také jsem chtěl vidět záběry havlíčkobrodské nemocnice, se kterou se již část naší rodiny seznámila i zevnitř. HB se ve filmu nekonalo, jelikož se Zelenkou ten film nemá nic společného... kromě vraždění v nemocnici. Tvůrci si to pojali po svém a kupodivu to nebylo tak hrozné, jak jsem na začátku čekal. Jen ten konec bych rozhodně změnil, tím myslím poslední záběr. Plusem filmu je Varhanova hudba, která je dobře pesimistická a soundtrack si budu pouštět hezky po večerech :) Jen jsem si tak nedovedl zařadit celý děj do nějaké specifické doby, protože prostředí, přibližovadla mi nějak neseděla k těm mobilům a počítačům. Ale co, lehce nadprůměrný český film.(5.9.2009)

Co u tohohle filmu oceňuju, je atmosféra (první půlku byla téměř špičková) a ojedinělou kameru. Ale tohle bude bohužel vše, co mi zůstane v paměti. Příběh je dost zvláštní, stejně jako konec. Jiráček je sice ok, ale zbytek ne. Jakoby režisér nevěděl, o čem chce točit. Takhle zůstává potenciál příběhu opravdu zabitý a jsem zvědavý, jestli se za pár let tohoto tématu neujme někdo jiný a nepřepracuje ho. 50 %.(3.4.2011)

na české poměry nebývale povedený,místy až mrazivý snímek,kde narozdíl od Normalu forma neválcuje obsah.Po letmém náhledu na místní hodnocení sem čekal další průser,ale nakonec sem velmi příjemně překvapen a musím uznat,že takto nízke hodnocení si nezaslouží.Škoda toho trošku nezvládnutého konce...80%(2.2.2010)

• Murrro

Ak by som mizernú réžiu mohol ospravedlniť nadhľadom Dana Svátka a scenár (Svátek, Skačáni) faktom, že jeho autori zatiaľ nedokončili povinnú školskú dochádzku, za najväčšie mínus filmu by som považoval herecky bezradného Jiráčka. Tvorcovia však majú štúdium už istý čas za sebou, preto som očakával, že pojmom "motivácia", "psychologizácia" a "štylizácia" rozumejú. Mýlil som sa. Možno ma zmiatol už názov filmu. Hodinu nevieš? Vyše hodinu a pol som nevedel, či sledujem seriózne nepodarený film alebo za vlasy pritiahnutú čiernu komédiu. Bavil som sa totiž kráľovsky! "Jseš norbální? Kurvo!"(22.10.2009)

• - Václav Jiráček dostal nabídku na hlavní roli při natáčení filmu Jánošík - Pravdivá historie v Polsku. (M.B)

• - Část filmu byla natáčena v rumburské Lužické nemocnici za plného provozu. Dále bylo natáčeno v Bohnicích a v Praze u Milosrdných sester. (JEDNATEL)

• - Zitě Kabátové bylo v době natáčení 96 let. (M.B)