• rudeboy

Psychologická (škoda, že len v náznakoch) dráma o mladíkovi, ktorý bol na toľko presvedčeným altruistom, až začal vraždiť. Svátkov film nie je úplným fiaskom, je len príkladom víťazstva formy nad obsahom, ktorej výsledkom sú síce pekné obrazy no žiadne napätie. Naozaj žiadne! Príjemným prekvapením filmu je pre mňa herecký výkon Václava Jiráčka.(2.2.2010)

Ten film neni tak úplně špatnej. Povedlo se vytvořit dobrý prostředí a solidní atmosféru. Ani ta hudba neni nejhorší. Bohužel hlavní herec není příliš přesvědčivý a scénář má strašně děr a je klišoidní. Všichni lékaři jsou namyšlený a arogantní blbci, který maj každou sestřičku. Všechny sestřičky flirtujou, jsou hezký a hodný. Hlavní problém ale je, že se nikdo nad postavou Hynka nepozastavil, on má od začátku na čele napsáno, že je divnej. No a v neposlední řadě mi přijde, že se snad točily první klapky, protože hercům kolikrát neni vůbec rozumět. Ale celkově to zas tak špatně nevyznívá, potácí se to mezi dvěma a třema hvězdičkama. Já s přivřením obou očí dávám tři.(25.8.2009)

Atmosféricky takřka dokonalé, Jiráček se svým "nehraním" byl tou nejlepší volbou a příjemně potěšil i scénář, který se heparinovým vrahem inspiroval jen velmi volně. podle mého názoru další ze zbytečně podhodnocených domacích filmů. Jakoby jsme ani nechtěli, aby se v tuzemsku podařilo něco solidního. 70%(3.4.2011)

Temný výlet do temné mysli maniakálního Václava Jiráčka. Hororově vykreslené nemocniční prostředí mělo něco do sebe a film nutil k zamyšlení. Celkově jsem byl příjemně překvapen vyzrálým přístupem ke kontroverznímu tématu. Výsledkem je zajímavý, působivý a hodně zvláštní film. Nečekejte ovšem nic ve stylu idylické Ordinace v růžové zahradě.(14.2.2010)

• blackrain

Film je inspirován nechvalně známou kauzou heparinových vražd, které otřásly českým zdravotnictvím a celou Českou Republikou. Inspirace je to opravdu jen velmi volná. Spíše jde o to, že psychicky narušený mladý muž využije svých možností a špatného zdravotnického systému k tomu, aby zabijel lidi, kteří se nemohou žádným způsobem bránit. Vpíchnout injekci někomu do žíly je pro něho velmi jednoduché a fascinující. Hodně zvláštní film, jednou stačilo a dost.(7.2.2010)

• - Režisér Dan Svátek po novinářské projekci prohlásil, že ve snímku jsou jen tři okamžiky, kdy se diváci usmějí. Jinak podle něj není ve filmu místo pro humor. (DorianGreene)

• - Natáčelo se v havlíčkobrodské nemocnici, kde se příběh skutečně odehrál. (M.B)

• - Václav Jiráček dostal nabídku na hlavní roli při natáčení filmu Jánošík - Pravdivá historie v Polsku. (M.B)