• Slarque

Václav Jiráček je od úplného začátku nalíčen a snímán jako typický úchyl. Do které nemocnice ho přijmou? No přece do takové, kde žádnému z lékařů na pacientech nezáleží. Důležitější jsou pro ně jejich vzájemné žabomyší války. Je to natočeno jako thriller, ale v něm potřebujete nějakou postavu, na které vám záleží. Tady jsou i pacienti zhusta podáváni jako monstra. Fakt nevím, co tímhle chtěli autoři říci.(28.9.2014)

Vyborna praca s kamerou,hudobne skvele dofarbene,interiery starej nemocnicnej budovy v kontraste s modernymi vydobytkami dnesnej doby naprosto uzasne,atmosfera prvoplanova a to je v pripade tohto snimku jedno velke plus.Herecky zvladnute vacsinou velmi obstojne az skvele,slovenski herci s vynimkou Marka Igondu nemuseli byt,ale uz som si zvykla.Ja tento film chvalim prave pre tu atmosferu a prvoplanovost.Styri hviezdicky su podla mna adekvatne.(19.3.2012)

• D28

Škoda,že podľa mňa tu bolo príliš veľa nevyvážených "vecí".Ponurá atmoška sa podarila, hudba občas perfektne pasovala a chvíľami zasa iritovala,Jiráček sa mne na mimoňa veľmi hodil. Nie všetci herci však hrali pozerateľne, dokonca ani českí.Nenudila som sa síce,ale potrebujem viac odpovedí než otázok, v živote i vo filme.A možno je dobre,že myseľ vraha mi ostáva vzdialenou.(16.8.2010)

• Terva

QUA HORA NESCIE.......Při sledování tohoto snímku mne napadla otázka, zda je opravdu tak jednoduché zabít tolik pacientů a nevzbudit v nikom žádné podezření. Nebo už jsme opravdu tak znuděný životem, že hledíme jen na sebe a činnost někoho jiného nás nezajímá? Řekl bych, že nepoznat z tolika vražd, co se děje je snad nemožné a že primář nemocnice, svou leností, pomáhal Hynkovi vraždit. Je nezodpovědnost hřích ? Není, ale z velké části nás za ní nikdo nepotrestá. Hynek Michálek ( Václav Jiráček ) je sice ke své první vraždě přemluven pacientem, ale kdo rozhoduje o smrti ostatních ? A bylo to rozhodnutí oprávněné ? Jenže pak se vše otočí a z lítosti se stane nenávist Úplně k někomu jinému. Film z nemocničního prostředí, podpořen operetní vážnou hudbou je příběhem doktorů, sester, saniťáků a v neposlední řadě hlavně pacientů, kteří jsou nuceni žít pod jednou střechou, i když má každý jiné poslání. Někteří však na své poslání zapomenou a stanou se někým jiným. Finální scéna byla nečekaná a lehce vše vyřešila. Snímek je natočen podle knihy, Vraždy ze závisti, kterou napsal Miroslav Skačány, který se také, spolu z režisérem Danem Svátkem, podílel na scénáři. " Temná " kamera Jakuba Šimůnka zvýraznila smutné nemocniční prostředí, kde se převážně děj odehrává. Ta operetní hudba, která nás provádí filmem, je nahrána v evangelistickém kostele u Salvátora v Praze a podílel se na ní Varhan Orchestrovič Bauer. Ve filmu zazní i song Modrý plyn od skupiny Longital http://www.youtube.com/watch?v=xlweu7DgVuk V bonusu na DVD je samozřejmě i videoklip hlavní písně z filmu od Richarda Müllera http://www.youtube.com/watch?v=a7I3mG7fy8s ........HODINU NEVÍŠ.(11.2.2010)

Možná to tak docela na plné 3* není, ale díky příjemně mrazivé atmosféře, vyvolané především perfektní stylizací (zejména interiéry jsou naprosto úžasné) a přesně na míru padnoucí hudbou, mi to prostě nedá, abych film ohodnotil hůře. Rovněž musím pochválit obsazení, a to hlavními rolemi počínaje (kde mě Franěk pouze utvrdil v tom, že je opravdu horrorový typ, a Jiráček zase v tom, že jeho výborný výkon v Jánošíkovi rozhodně nebyla náhoda) a těmi nejmenšími konče. Je zvláštní, jak použití až bizarně vyhlížejících individualit, byť jen na pár vteřin na plátně se objevivších, dodá atmosféře na hutnosti. Hodinu nevíš... je tak velice kvalitním horrorem/thrillerem, na české poměry až nebývale. I s ohledem na rok vzniku se tak nelze ubránit srovnání s filmem T.M.A., a i když Hodinu nevíš... pořád tak trochu působí jako studentský film (ačkoliv teď mě tak napadá, že T.M.A. vlastně taky - Herz, neHerz), vyznívá tento pomyslný souboj výrazně pro film Dana Svátka, jehož jméno mi tak rozhodně výrazně utkvělo v paměti a jsem velice zvědavý na jeho další počin. P.S.: A je mi fakt upřímně jedno, jestli se film dostatečně kvalitně vyjadřuje k závažnému tématu skutečného heparinového vraha - to bychom museli v podobném duchu nadávat každému filmaři, který si jako předlohu zvolil skutečnou historickou událost - jestli je stará 10 nebo 1000 let totiž podle mě nehraje roli.(31.10.2010)

• - Někteří herci na pitevně podstoupili hypnózu a byla jim injekcí podána látka, která zpomaluje dech a srdeční činnost. (blackrain)

• - Některé části filmu jsou natáčeny přímo v Havlíčkově Brodě - ve městě, kde řádil skutečný heparinový vrah Petr Zelenka. Jde např. o záběr kostlivce, náměstí, parku ale také domu, ve kterém bydlí Hynek (hlavní postava). (Langy)

• - Část filmu byla natáčena v rumburské Lužické nemocnici za plného provozu. Dále bylo natáčeno v Bohnicích a v Praze u Milosrdných sester. (JEDNATEL)