Výborný film. Tedy skoro. Nebýt toho zpackaného závěru, mé hodnocení by bylo jistojistě plné. Jiráček podal životní výkon. Nemocnice sice vypadá jako barák hrůzy, ale nevadí to. Příjemně to zapadá do atmosféry, která je a to se nebojím říci, hororová. Ano. Tento snímek tak opravdu působí. Nezklamou ani herecké výkony. Uvidíte i nejvyššího muže naší republiky. Hudba je skvělá. Barevnost filmu působí dramaticky. Jen se znovu ptám autorů. Proč proboha jste nepromysleli závěr? Překvapuje mě velmi nízké hodnocení.(3.6.2010)

• Big Bear

Tak předně, nemusím Jiráčka. Nějak mi prostě vizuálně nesedí a to v kterémkoliv filmu. Snad je to tím účesem, netuším... Ale i bez něj tohle dílko působí dosti podivně. Hned v úvodu musí každého zaujmout ten nazelenalý filtr, který snad má evokovat nemocniční prostředí, mně však nevím proč připomněl postapokaliptický film. Ten ostatně připomínala i celá nemocnice, kterou bych buď zařadil kamsi do Pripjať nebo do Anglie devatenáctého století... Ideální ústav pro choromyslné. V té šílené nemocnici byly hezké snad jen ty sestřičky. Varhan Orchestrovič umí a některé jeho skladby i soundtracky stojí za to, tady jsem však místy nechápal to pískání při rozmanazných záběrech nemocničních chodeb, které připomínalo zpěv keporkaků... Celá zápletka je podivná, stejně sama hlavní postava.. Pokud to mělo někoho donutit k zamyšlení nad životem a smrtí či nad mocí jednoho brát život druhému nechť nad snímkem usilovně dumá jakm jej k tomu nutí i oficiální text distributora... Já v něm vidím zpackaný thriller, který se lehce inspiroval známým případem heparinového vraha. Kdo pobavil byl patolog Dulava s bradkou :-). Jedna ampule adrenalinu, protože toho se mi u filmu opravdu nedostávalo. *(15.3.2014)

Takže, šel jsem na film s tím, že uvidím hodně trapný pokus o dramatický film z nemocničního prostředí. Také jsem chtěl vidět záběry havlíčkobrodské nemocnice, se kterou se již část naší rodiny seznámila i zevnitř. HB se ve filmu nekonalo, jelikož se Zelenkou ten film nemá nic společného... kromě vraždění v nemocnici. Tvůrci si to pojali po svém a kupodivu to nebylo tak hrozné, jak jsem na začátku čekal. Jen ten konec bych rozhodně změnil, tím myslím poslední záběr. Plusem filmu je Varhanova hudba, která je dobře pesimistická a soundtrack si budu pouštět hezky po večerech :) Jen jsem si tak nedovedl zařadit celý děj do nějaké specifické doby, protože prostředí, přibližovadla mi nějak neseděla k těm mobilům a počítačům. Ale co, lehce nadprůměrný český film.(5.9.2009)

Snáď si nikto nenamýšľal, že by kauzu heparínového vraha niekto nechcel zneužiť, akokoľvek z nej nevyťažiť. Média prahnú po senzáciach, bulvárnych či tragických, kŕmia nimi masy a tie ich na oplátku podporujú svojou pozornosťou. V rovine č.1 u mňa narušený mladík so striekačkou pána Svátka body nezískava a len zapadá pomedzi ďalšie, na nešťastí parazitujúce projekty. Rovina č.2 dáva na zreteľ, že aj keď "Hodina" obnáša kopu nedotiahnutých/tápavých partií, tak sa jedná o slušný príspevok v rámci exploatácie. Dá sa teda prepáčiť naivnosť, ktorá priam zapácha ako nemocničný puch, dá sa odhliadnuť od pomotaných časových periód, ktoré pripomínajú teleportačné cvičenia, dá sa neviazane brať prvoplánovosť, ktorou na seba jednotlivé scénky veselo upozorňujú. Má to mnoho realizačných múch a iba jednu nadržanú sestričku, ale ako "česká exploatácia" mi to robí celkom radosť.(17.2.2011)

Paráda, vyjímečně jsem se nenudil u českého filmu a jsem spokojen. Konečně někdo natočil napínavý drama o vrahovi, který nebije do očí českejma reáliema. Jiráček je výbornej záporák, paradoxně mi byl sympatičtější než zbytek nemocnice. Bravo! Jen nechápu, proč to v MF Dnes propagovali jako film podle kauzy heparinového vraha, tohle je prostě dobrá psychárna o vrahovi, kterej řádí v nemocnici.(25.8.2009)

• - Část filmu byla natáčena v rumburské Lužické nemocnici za plného provozu. Dále bylo natáčeno v Bohnicích a v Praze u Milosrdných sester. (JEDNATEL)

• - Někteří herci na pitevně podstoupili hypnózu a byla jim injekcí podána látka, která zpomaluje dech a srdeční činnost. (blackrain)

• - Režisér Dan Svátek po novinářské projekci prohlásil, že ve snímku jsou jen tři okamžiky, kdy se diváci usmějí. Jinak podle něj není ve filmu místo pro humor. (DorianGreene)