Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“. Co bylo příčinou a co se odehrává v mysli mladíka, který se rozhodne vykonat a vykonávat ty nejtěžší zločiny a mít přitom často pocit, že vlastně dělá dobrou věc? Co nutí nadějného a inteligentního adepta studia medicíny z podstaty se změnit a páchat na lidech zlo? Je hrozná představa, že vraždí člověk, kterého dobře znáte, které-ho denně vídáte, máte ho vlastně rádi a který je všem nápomocný, ochotný a obětavý, i na úkor vlastního pohodlí a svých věcí.
Sledujeme příběh, který se mohl stát a bohužel kdykoliv stát může. Ano, takhle se to i ve skutečnosti stát mohlo. A první, co nás napadne, když zjistíte, jakou lidskou bestii jste znali, kolik chybělo, aby se obětí stal kdokoli z našich blízkých a známých, nebo dokonce vy samotní. A právě nedávno medializovaný příběh „heparinového vraha“ nás zasáhl na citlivém místě. Ano, tohle se opravdu mohlo stát komukoliv z nás. Tohle už nebylo „někde ve světě“. Tohle bylo opravdu blízko. (oficiální text distributora)

Petulka88

Na to, že takových filmů není v české kinematografii mnoho, se jedná o povedenou záležitost. Prostředí české nemocnice je opravdu když ne depresivní, tak aspoň nepříjemné. Scény vražd jsou děsivé, i když tu netečou potoky krve. Jen škoda, že postavy jsou naprosto ploché (tím nemyslím místní sestřičky, ty jsou v úplném pořádku). S ani jednou z postav se divák neseznámí blíže, a to ani s vrahem, takže těžko pochopit jednání jednotlivých figur. Bohužel ještě větší škodu napáchá samotný konec, který je opravdu pitomý. Ale jinak je to dobré znamení, že se u nás nemusí točit jen stupidní ,,veselohry" nebo hořkosladké komedie. ()

Kroup4

Proč se všechny koncepty vrahů,zabijáků a lidksých bestií co se točí v česku za každou cenu ničí?Jedinej M.Kňažko v Normalu trochu hraje.Tohle je konec.Heparýnový vrah?Z toho měla jít husí kůže...Tohle bylo trapný...Vezmu kameru,najdu si v historii nějakýho českýho řezníka a natočím to jak to bylo a aby nám bylo z toho úzko,zle.Tak jak se to má točit.Hrůůůza totok!!! ()

E lan

Divný film, nejsem si jistý ani dvěma hvězdičkami. Herecké výkony jsou vyloženě špatné, ztvárnění nestojí za nic (je prostě divné, lepší slovo mě nenapadá) a celý příběh je takový nedotažený. Přidám-li nedůvěryhodně ponurou atmosféru, tak lituji, že jsem se smiloval a dal o jednu hvězdičku více než si tento film podle mě zaslouží... ()

GTS_PUNK

Film českého režiséra Dana Sváteka z roku 2009, inšpirovaný skutočným príbehom takzvaného heparinového vraha, je kvalitatívne skôr podpriemerným dielom. Dej sleduje postavu sanitára Hynka (Václav Jiráček), ktorý začne v nemocnici, kde pracuje, vraždiť injekciami pacientov. Kriminálne ladená dráma stavia prevažne na zobrazovaní Hynkových skutkov, pomedzi ktoré sa snaží vkladať skôr neúspešnú prácu s postavami. Badať síce snahy tvorcov v tejto oblasti, ale v konečnom dôsledku sú viac-menej nevýrazné, čo sa ako jeden z faktorov podpisuje aj na celkovej kvalite filmu. Charakterovo slabo vykreslené postavy, ktoré prechádzajú v snímke minimálnym vývojom, však ideálne pasujú do rovnako slabo pôsobiaceho príbehu. Ten v sebe mieša vraždy a zobrazenie vzťahov panujúcich v nemocnici, ale diváka prakticky ničím nenadchýna. Svátekova snímka sa snaží "dojiť" potenciál svojho námetu v inšpirácii skutočnými udalosťami, ale v praxi ho nedokáže zužitkovať. Možno aj preto, že vo filme prakticky absentuje (podstatne výraznejšia) psychologická rovina, ktorú si dielo tohto typu vyslovene pýta. Hodinu nevíš..., ale čo vieme je, že nejde o divácky atraktívne a kvalitné dielo. Paradoxne, jeho jediným väčším plusom je nie atraktívna, ale fungujúca vizuálna stránka, ktorá filmu pomáha z hľadiska vykreslenia ťaživej atmosféry v nevľúdne pôsobiacej nemocnici. ()

touchud

Místy zajímavý televizní film, hodilo by se ho zkrátit tak na 60 min. Občas se tvůrci pokoušeli snad i o horor, ale takhle hnusnou nemocnici opravdu v ČR snad nenajdete. Hudba mi k filmu neseděla, zdála se mi přehnaně "monstrózní" :). Vtipný konec. 2,5*/5* ()

Ogrb

Posílenej výbornou Kawasakiho růží jsem vyrazil na další českej film ve Varech, kterej jsem v normální distribuci přehlídl. Ale zatímco Růže byla trefa přímo do černýho, Hodinu nevíš je čirý zlo bez atmosféry, herci nehrají absolutně nic, prostě všechno špatně. Škoda, trailer nepůsobil úplně blbě... 2/10 ()

hero_bk

Tenhle film byl na jednu stranu úplně příšerný, ale ne tím, jaký byl, ale už vůbec tou zápletkou, na druhou stranu úžasně provedený, skvěle natočený, perfektní kamera, střihy, hypnotická hudba a perfektní lokace. Potřeboval bych se na to podívat ještě jednou, abych některý věci dopochopil, ale asi už na to nebudu mít žaludek. Na české poměry snímek opravdu nevídaný, ale rozhodně ne pro slabší povahy. Asi i já, až půjdu do nemocnice, se budu dívat, kdo se ochomýtá kolem mě... ()

Crazynka

Tak tohle bylo špatné. České filmy nejsou mojí parketou, jedním slovem zklamání. Námět heparinového vraha ok, ale celkové zpracování nuda nuda šeď šeď. Podprůměr. ()

TommyDiamond

Slabý odvarek. Příběh byl nudný,deprimující a atmosféra ponurá. A navíc o heparinovém vrahovi. Tak za prvé: Heparinový vrah nebyl zřízenec ,ale zdravotní sestra(bratr). Za druhé: Kdo viděl dokument o heparinovém vrahovi, musí ho tohle velkodílo zklamat. A za třetí: v lahvičce,ze kterého bral vrah údajně heparin,tak bylo něco úplně jiného (heparin má jinou lahvičku. Za čtvrté: Jediný plus je,že se filmu objevily staré herečké legendy Zita Kabátové a Stanislas Zindulka. Celkově 30% ()

Ivoman

Možná jsou 4 hvězdičky přehnaný, ale na český film, kde v posledních letech "vylejzá" na povrch tolik rádoby uměleckých děl, je tento fakt vydařený. Velmi skvělá hnusná nálada nemocnice ze 70tých let konspirující s moderními počítači, mobily apod. Tvůrci měli možná strach se na vraha Zelenky upnout přímo a otevřeně a proto zvolili velmi otevřenou dobu, kde jezdí i stará auta ze 60 tých let a v kanceláři jsou počítače z let devadesátých. Plejáda postarších herců je taky velmi skvěle vybraná a štěk nejvyššího čecha je taky dobře vybrán (ale dle mého tam jeho výška mohla být zabrána více). ()

Romeroo

Až na ten konec a to přihlouplé přibarvení a rádoby cool scény jsem neměl nějaký výrazný problém…bavil jsem se, herci hráli a na český poměry měl film i přijatelné tempo…lepší 3* ()

transbeskyd

Pokus převést na plátno ne-skutečně hrůzný příběh Petra Zelenky tzv. heparinového vraha z Vysočiny, který otřásl svého času Českem, vyšel naprázdno.Pokud vzniká film od samého počátku jen a pouze jako kalkul - marketingový produkt, který se veze na vlně pomíjivého momentálního zájmu publika hypnotizovaného médii ztvořené lidské bestie, bude ten pach vypočítavosti na sto honů cítit. I kdyby to jeho tvůrci zapírali sebevíc. Možná kdyby barvu narovinu přiznali, nechali si potřebný odstup čas téma dozrát a hlavně nevycházeli ze špatně napsaného blábolu stvořeného psychiatrem, kterého si mimochodem jako lékaře osobně vážím, pak to mohlo dopadnout jinak. Možná to mohlo být skvělé psychologické drama. Možná..Takhle je to ale pro mě bohužel jen plytká rychlokvaška bez přesahu, která ve mě nezanechala nic než pocit marnosti a zbytečnosti. ()

ondey

Jéééj co to je... Námět by přece dokázal posloužit mnohem mnohem lépe. Tohle je laciné, hloupé a trochu pitomé. Jako divák jsem se cítil normálně uražen. ()

macetoma

Má to atmosféru. Kamera taky OK a ty "filtry" mi nevadily, spíše naopak. Václav Jiráček příjemně překvapil. Dávám tři hvězdy. ()

Numerobis

Maminko, slibuji ti, že až jednou budu točit filmy, určitě budou hodně barevný a když už jim hrábne, tak aspoň s hercema, který si to mohou dovolit. Tahle nemocnice totiž byla stráášně prázdná, místo lidí chodily tu stíny tiché a neschopné a děsně emo atmosféra sice fungovala, jenže je to to jediné, co si budu za pár dní z filmu pamatovat. Škoda, "České psycho" bylo vlastně docela blízko. ()

Wecfarien

Vykreslení některých vztahů mezi postavami blbé nebylo (sanitář a jeho matka, sanitář a zdravotní sestry, sanitář a někteří pacienti). Zápletka mi ale banální až blbá přišla. Už jenom předpoklad, že by nějaký sanitář mohl aplikovat injekce, aniž by to někdo okamžitě zjistil. Skutečný heparinový vrah, co je mi tak známo, byl zdravotní bratr - vedoucí směn. ()

Jaroslava Adamová 1925 - 2012

Jaroslava Adamová 1925 - 2012