Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“. Co bylo příčinou a co se odehrává v mysli mladíka, který se rozhodne vykonat a vykonávat ty nejtěžší zločiny a mít přitom často pocit, že vlastně dělá dobrou věc? Co nutí nadějného a inteligentního adepta studia medicíny z podstaty se změnit a páchat na lidech zlo? Je hrozná představa, že vraždí člověk, kterého dobře znáte, které-ho denně vídáte, máte ho vlastně rádi a který je všem nápomocný, ochotný a obětavý, i na úkor vlastního pohodlí a svých věcí.
Sledujeme příběh, který se mohl stát a bohužel kdykoliv stát může. Ano, takhle se to i ve skutečnosti stát mohlo. A první, co nás napadne, když zjistíte, jakou lidskou bestii jste znali, kolik chybělo, aby se obětí stal kdokoli z našich blízkých a známých, nebo dokonce vy samotní. A právě nedávno medializovaný příběh „heparinového vraha“ nás zasáhl na citlivém místě. Ano, tohle se opravdu mohlo stát komukoliv z nás. Tohle už nebylo „někde ve světě“. Tohle bylo opravdu blízko. (oficiální text distributora)

netahlo

Prijemne prekvapeni. Snad poprve mi Jiracek v nejakem filmu nevadil a aspon malinko jsem mu tu roli uveril. Ostatni zucastneni zahrali paradne, zejmena Ivan Franek se mi libil. Dobra tisniva atmosfera, jen ta hudba byla zbytecne pompezni. Ve vysledku peknych 80% ()

NICOX

Těžko popíšu svůj pocit z tohoto snímku, každopádně je to hodně depresivní... Celkem dobře natočeno a zahráno, ta "kostelní" hudba mě přiváděla téměř k šílenství (stejně jako účes hlavní postavy :). Vlastně sem vůbec neměla v úmyslu se na tenhle film dívat, jelikož české filmy moc nemusím... doporučil mi ho kamarád. A já sem i ráda, že sem do toho šla, páč byl pro mě velkým překvapením a ač si to možná až tak úplně nazaslouží, mu dávám 4*. 75 % ()

BlackTom

Oceňujem najmä charakterovú premenu vnímavého a ľudského čudáka na pomstychtivú beštiu, ktorá kvôli malichernosti začne svoju hru na boha. Chladné farby sa mi zapáčili a umocnili depresívny zážitok, takisto aj pekné zábery a sympatické dialógy. Koniec je perfektný, no k nadpriemerným štyrom * mi stále niečo chýba. ()

Wally

Skvěle vychytaná ponurá a depresivní atmosféra, dobrá hudba a V. Jiráček je opravdu psycho... Nevěřím to prostředí...prázdnou nemocnici s kobkami místo pokojů je mimo a příběh lehce pokulhává...konec pro hlavního 'hrdinu' zoufalý... ()

Eraserhead

Hodinu nevíš je v první řadě horor a tak je třeba k němu přistupovat. Paralela se skutečným případem zde hraje až druhé housle. Záběry na nemocnici jako by z oka vypadly jakémukoliv bubufilmu o strašidelném domě. Film má ovšem tu smůlu, že český horor diváky netáhne a tak se tvůrci musí smířit s tím, že byť natočili dobrý film, nelze počítat s vyšším výsledkem, než jakého dosáhla T.M.A. ()

Very_kuul

Dokonale ma rozrušoval Jiráčkov účes. Vďaka nemu som krvopotne zvierala v ruke nožnice a okrem toho vlastne celý film nestál za nič. Fuj Geišbergova čeština, fuj tá komorná hudba, pchaná takmer do každej scény, fuj herci, fuj scenár a fuj celý film. ()

wosho

Souhlasím s Webbem. Jen mě zde silně chyběla větší propracovanost postav, jenž zde vycházejí v celkovém součtu hodně ploše-výjima doktora v podání Ivana Fraňka. Hodinu nevíš je český nevšední film v moderním hávu, jenž byl zbytečně moc uspěchán, aby lidé pojem heparionový vrah ještě trošku znali. ()

Mičl

Pro větší úspěch filmu měli tvůrci se zpracováním příběhu heparinového vraha nějakou dobu počkat a nechat to odeznít a uzrát. ()

quelhar

Filmu musím přiznat jedno - ani jsem se nechtěl na něj moc dívat, pustil jsem si ho jen jako podkres. Dokázal mě však zaujmout, abych se mu v jeho druhé půli věnoval plně a ani toho moc nelituju. Je škoda, že z tohoto tématu filmaři nedokázali dostat více, snímek má po většinu času solidní atmosféru, ale často zase působí dost amatérsky. Potěšila mě podkresová hudba. Řekl bych, že se v soudobé české tvorbě najde mnoho horších filmů, tohle rozhodně nepovažuju za ztrátu času. ()

Disease

Jedna hvězda navrch za hudbu. Ovšem jestli je tohle reprezentativní vzorek české nemocnice, tak už žádná reforma nepomůže... ()

kebom

Priznávam, nerozumiem záplave negatívnych hodnotení. Film je vynikajúco spracovaný, neviem čo by a od neho dalo viacej očakávať, je pravda, že by sa sa skôr hodil viac do TV, ako to kina, ale aj tak je to technicky a dejovo zvládnuté výborne. Držal ma v napätí až do konca a to oceňujem. Realistické prostredie i "dôvody" konania heparínového vraha celkom chápem. V každom prípade veľmi dobré. ()

sona123

Dobré, ne-li nadprůměrné výkony téměř všech herců (kromě doktorů). Jinak to bylo ale natáčené jakýmsi podivným stylem, takže to vypadalo spíš jako tv film než film do kin. Navíc to bylo Zelenkou jen inspirováno, a tak mě poněkud jiný konec nechal na rozpacích. Vidět jsem to chtěla, ale vyplatilo se počkat na televizi. ()

laepus

Je škoda, že tohle téma je zpracováno takhle nízkorozpočtově. I když na druhou stranu, ta kauza (pozůstalí po těch zabitých) jsou stále mezi námi a nebylo by to vůči nim asi košer, dělat z toho masovou záležitost. Nemocnice z plátna přímo smrdí starobou a chlorem a vizuálně je to pohádka (nebo spíš ponurá balada). Už mnohokrát jsem tady psal, že mám problém s novými českými filmy - tenhle se liší, a proto dávám místo zasloužených tří hvězd tu jednu navíc. Za odvahu. ()

glamgirl

Keby sa tam motali policajtka a kriminálny psychológ, tak uverím, že sledujem mojich obľúbených Die cleveren, film má veľmi podobnú atmosféru. Inak dávam také lepšie tri hviezdy. ()

Gore

Popravdě, čekal jsem víc. Snesitelnou stopáž ubíjel monotónní příběh, který ji o dost prodlužoval a monotónně ji prodrkotal až do samého konce, který tvůrci razantně ukončili způsobem jakoby z jiného filmu, čímž si body dost ubrali. Příběh byl dost naivní anebo postavy, neboť způsobem jakým nám byly vraždy a okolnosti kolem servírovány, by po chvilce musela poznat i ta nejhloupější sestřička, že to není náhoda. V tomto selhala dramaturgie na plný čáře. Herecké obsazení se nejvíce zaměřuje na Jiráčka a Fraňka. Jiráčkovi by neměli svěřovat hlavní role, protože na ně prostě nemá. Tady mu sice stačí minimum prostředků k tomu, aby předvedl svého rozumově prostého a lehce zaostalého hrdinu, ale tím si vystačí po celý děj. Ničím ho neosvěží, jede si monotónně furt dál. Na půlku filmu mu to vystačí, ale na celý film určitě ne. Ještě v žádném filmu mě nepřesvědčil, že na hlavní role má. Franěk mě na rozdíl od Jiráčka překvapil, neboť po jeho výkoně ve filmu T.M.A. jsem si nechtěl přiznat, že vůbec umí hrát, ale zde to jakžtakž zvládl. Sice to nebyl žádnej extra výkon, ale na rozdíl od T.M.Y. a od Jiráčka, alespoň něco předvedl. K zeleným filtrům se moc vyjadřovat nebudu. Nevadili mi, ale mohli tvůrci použít trochu fantazie a víc si s filtry pohrát. Alespoň by posílili efekt, když už příběh se jim pod rukama hroutil. ()

Jaroslava Adamová 1925 - 2012

Jaroslava Adamová 1925 - 2012