Ne tak docela fiktivní příběh člověka, který ve skutečnosti dostal označení „heparinový vrah“. Co bylo příčinou a co se odehrává v mysli mladíka, který se rozhodne vykonat a vykonávat ty nejtěžší zločiny a mít přitom často pocit, že vlastně dělá dobrou věc? Co nutí nadějného a inteligentního adepta studia medicíny z podstaty se změnit a páchat na lidech zlo? Je hrozná představa, že vraždí člověk, kterého dobře znáte, které-ho denně vídáte, máte ho vlastně rádi a který je všem nápomocný, ochotný a obětavý, i na úkor vlastního pohodlí a svých věcí.
Sledujeme příběh, který se mohl stát a bohužel kdykoliv stát může. Ano, takhle se to i ve skutečnosti stát mohlo. A první, co nás napadne, když zjistíte, jakou lidskou bestii jste znali, kolik chybělo, aby se obětí stal kdokoli z našich blízkých a známých, nebo dokonce vy samotní. A právě nedávno medializovaný příběh „heparinového vraha“ nás zasáhl na citlivém místě. Ano, tohle se opravdu mohlo stát komukoliv z nás. Tohle už nebylo „někde ve světě“. Tohle bylo opravdu blízko. (oficiální text distributora)

Veronixxx

Jednu * za to, že se část filmu natáčela v naší místní nemocnici a za inspiraci i když jen drobnou inspiraci, skutečným příběhem. Jinak jsem se nudila nejen hodinu, ale celý film. ()

R.E.M.

Ponurá atmosféra filmu, nepříjemná vizuální stránka s přemírou filtrů (moje oči trpěly) a navíc ošklivé prostředí nemocnice hned naservírovaly tušení nevyhnutelně přicházejícího zločinu. Václav Jiráček je jak vyšitý pro role psychopatů, ale na udržení zájmu o film to nestačilo. Se sebezapřením jsem se dodívala dokonce, čekající nějaký zajimavý zvrat. Zvrat se nekonal, zklamání nevyužitého námětu zůstalo. Tenhle film je na jedno podívání ažaž. Podruhé? Už snad jen za trest. ()

Mates Hradecky

Myslím, že hodnocení filmu ublížilo, že se oháněl příběhem heparinového Zelenky. Divák čekal jeho životní příběh a dočkal se poctivého psychologického thrilleru s pořádně hustou nemocniční atmosférou a výborným (ostatně jako vždy) Jiráčkem, který se skutečnou událostí pouze inspiroval. Navíc autoři scénáře patrně váhali,kterak zakončit nebohý osud sanitářův a učinili tak myslím celkem nešťastným způsobem alá Made in USA. Příběh měl skončit oním závěrečným telefonátem. ()

jauahaoas

Ještě trochu více peněz a ne krach a soudy okolo tohoto filmu a byl to bestseller. I tak 51 % aktuálně bych řekl, že je podhodnoceno. Viděl jsem i dokument z vyšetřování kriminálky a celkem nářez. Autentický důvod byl problémové mládí, sklon k homosexualitě, nevyrovnanost, nezralost jedince a nakonec příležitost hrát si na boha, spasitele, rozhodce, soudce. ()

miska.nzg

Nesplnilo vše, na co lákal trailer, přesto dobře koukatelné. Slušně natočený film s relativně dobře vybudovanou depresivní atmosférou. Občas nudná místa, pár logických děr, ale na druhou stranu několik světlých míst, které se mi líbily. Celkový dojem 65%. ()

alyk.fake

budu tu asi za černou ovci, ale za poslední dobu je to pro mě jeden z nejlepších českých filmů. Skvělá kamera, pochmurné prostředí nemocnice vystylizované do 60.-70. tých let, ale s počítači a mobily, naprosto famózní Jiráček. Tenhle příběh nemá se Zelenkou a jeho vraždami společné skoro vůbec nic, bohužel zbytečně se to v propagaci na film uvádí a většina návštěvníků jde na film s očekáváním toho, že uvidí jak to asi v HB bylo. Naštěstí se Dan Svátek nenechal stáhnout k této verzi a udělal svoji. Hudba Bauera mi nepřišla nijak výborná, ale zároveň ani odstrašující. A na závěr musím říct, že ten modro-zelený filtr krásně dokreslil psychoatmosféru filmu, luxusní deprese. Dávám 80% (4*), ale vzhledem k tomu, že sem psali různí idioti ještě dávno před premiérou a kritizovali, aniž by viděli film, dávám 5*! ()

JerryPilsen

Čekal jsem víc.Heparinovým vrahem je to jen volně inspirováno.Vrah si počíná nelogicky a zabíjí jak na běžícím pásu.Autenticitu nečekejte.Nemocnice je hrozná a navozuje tíživou atmosféru,stejně jako zabarvení filmu. ()

monti78 odpad!

jedno pozitivum bych na filmu našel... cokoliv si pustíte potom, se vám bude zdát jako velice hodnotný film.. Nejen, že mě ničím nezaujal, ale navíc mě ničila mluva téměř všech herců, kteří se perou s češtinou a to nemluvím o tom, že za celý film jsem nepoznal, v jaké době se má odehrávat. Střídání starých aut (70-léta), historických injekčních stříkaček (z roku uteč) a mobilů (ze současnosti)... no nevím.. prostě ztráta času a poprvé jsem zalitoval, že jsem nedal přednost Ordinaci v Růžové zahradě, o které jsem toho už tolik pěkného slyšel.. :-)) ()

GizmoD

Hodinu nevis ... sterilita a prostredie boli vykreslene naozaj deprimujuco, hlavny hrdina trosku mimoza, asi to ani velmi nehral :D ... inspiracia heparinovym vrahom ? ... no len skoda ze zabijal adrenalinom :D ... ocakavat nieco zavratne sa neda, ale ked som do toho isiel bez ocakavani, dve hviezdicky mozno dat. ()

Liya

"Hodinu nevíš..." není vůbec tak špatný film, jak by se mohlo zdát ze zdejšího hodnocení. Rozhodně nadprůměr v současné české produkci a obzvláštně kladně hodnotím výběr látky, která je v současných českých filmových vodách značně originální. Po všech těch filmech kde se pořád řeší vztahy a které jsou nakonec o ničem nebo "komedie", které jsou víc trapné než vtipné, je "Hodinu nevíš" přesně to, co to být má. Napínavé, dramatické, ponuré, stísňující. Modré filtry jsou fajn, prostředí vybrané geniálně, herecké výkony sice trochu nevyrovnané (přišlo mi, že zpočátku hráli všichni tak nějak toporně, ale v průběhu filmu se to srovnalo), ale ve výsledku ok. Některé momenty byly sice trošku jakoby "přes čáru", ale film jako celek mě rozhodně zaujal. A ten konec mi nepřišel vůbec hloupý ani nepatřičný - (pozor, teď přijde spoiler) - jen nevím, zda to měla být nehoda (v daném Hynkově rozpoložení by taková nepozornost přece nebyla nijak divná), nebo jestli to Hynek udělal schválně... Možná tato divákova nejistota byla dokonce tvůrčím záměrem, takový poslední velký otazník... Poznámka: Někdo tu zmiňoval, že se ve filmu vraždilo Samaelinem a že tento lék či látku nemohl nikde na internetu najít... domnívám se, že jde o jakýsi "vtípek" filmařů, protože Samael je podle mytologie anděl smrti. ()

Bila_pani

Z tak mrazivého témata (které o to víc podporuje to, že jde o ryze pravdivý příběh) se dalo rozhodně vytřískat víc... + za celkem nečekaný a (Hynkovi) zasloužený konec. ()

corax8

No velmi rozpačitý pocit. Obskurní a úchylné prostředí nemocnice nahrávalo až děsivé atmosféře. Jinak jsem moc nepochopil, k čemu ten film byl. Nedozvěděl jsme se ani nic o pocietch vraha ani o ničem jiném. Naprosto plochý film. ()

jarod13

Přijde mi, že ne vždy je ponuré prostředí nemocnic ten správný efekt, podle mě to zkazilo trochu film, ale jinak zajímavý konec i celý děj...nebylo to pšatné podívání. ()

JBpivosaj

Hrozný film, kamera, herci, nemocnice, výkony .. a k tý vší tragedii odporná hudba. No snad už na to náhodně nikdy nepřepnu. ()

bloks

Takéto hodnotenie si tento film určite nezaslúži. Skvelý thriller, výborne zahraný, s prekvapivým koncom. Na české pomery neprekonané. Jiráček hral životnú úlohu. ()

Jaroslava Adamová 1925 - 2012

Jaroslava Adamová 1925 - 2012