S panem Kufaltem se na začátku setkáváme jako s vězněm. Koho by napadlo, že se do pruhované kazajky dostal pro přehnanou poctivost! Býval účetním, a když ohlásil, že v pokladně chybějí peníze, zapomněl, že klíče má kromě něho také šéf. A pan Kufalt je navždy společensky i psychicky poznamenaný. Začít po propuštění zase normálně žít, je pro něho o to těžší, že v Německu 20. let je hospodářský i společenský rozvrat. Od porážky v první světové válce uplynulo teprve pár let a vládne jediný zákon: právo silnějšího. (Česká televize)

senecek

Skvělý herecký koncert p.Munzara,Vinkláře,Hrušínského,Haničince,Racka a dalších. Je radost se na tyhle bardy dívat a poslouchat nádhernou mluvu! ()

Víteček

Část první se mi shoduje s aktuálním hodnocením celku zde, tedy 88%, ale část druhá byla o něco slabší 78%. Nevím, asi se mi ví líbí cesta slizkého manipulátora vzhůru, než jeho pád. Celkem tedy 83% a 4*. ()

Aniki

Velmi krátce po sobě vidím pana Munzara v další z těžkých, složitých psychologických úloh, kde hlavní roli hraje porucha osobnosti ústředního hrdiny. Bude to patrně tím, ze se česká televize rozhodla v rámci nově zavedeného kanálu ČT3, reprízovat jednu archivní pecku za druhou. Dvoudílné televizní drama pro mne bylo skutečnou laskominou. Doufám, že mám ve sledovanosti archivních lahůdek přeci jen ještě nějaké rezervy, neboli mohu se těšit i na pár posledních snímků prozatím mnou neprobádaných. ()

aannemer

Luděk Munzar geniálně ďábelský. Je s podivem, že kdejakou srágoru ČT vydává na DVD a opravdové klenoty zcela opomíjí - ano, bez užitku hnijí někde v archivu a ještě jim za to musíme platit koncesionářský poplatek. ()

LadyRainier

Podle mne jedna z nejlepších filmových rolí pana Munzara ...Byla jsem od něj zvyklá na pecky, ale toto mne dostalo ... Potěšil i Vinklář s Rackem ...Celkově prostě paráda ... ()

busa

Jednim slovem -DOKONALE...Jen pro zajimavost - nekdy v roce 2009 bylo hodnoceni teto inscenace kolem 93 procent,tim jak tu pribyva clenu, tyto TV zalezitosti obecne ztraceji na hodnoceni. Je skoda, kdyz nekdo z mistnich uzivatelu, se zalibou v akcnich filmech, hodnoti komorni TV inscenace- pak nas jeho 2 hvezdicky nemohou prekvapit. Ubohy pan Kufalt... ()

evangelik

Velmi zdařilý dvoudílný TV film. Už je to strašně dávno, co jsem to viděl naposledy, ale do paměti se mi vryla ta intrika opít konkurenta v předvečer zkoušky... ()

coulismoulis

První díl překvapil – rozhodně se zvedl nad průměr čs inscenací, paradoxně i proti klasickému obsazení L. Munzara a zbytku (slušně řečeno) tradiční party. Napětí, které panovalo v dílně mezi Hrušínským a  Munzarem, bylo téměř strhující. Dva bezskrupulózní dacani si šli po krku a byla to vskutku radost sledovat. Výbornou kulisu jim k tomu dělal Racek s Haničincem. Druhý díl ovšem schladil jakékoli další očekávání. Rozbředlá nesmyslnost, která v sobě neměla za mák logiky. Munzarův charakter se obrátil třikrát tam a zase zpátky. „Geniální manipulátor“ začal dělat tak nesmyslné kroky, které by snad ani Haničinec (tj. hamburský prochlastaný příživník) neudělal. Ani toho nejbanálnějšího konce (A/vstupu do strany k náckům B/entrée mezi velkoprůmyslníky zloděje) jsme se nedočkali, tak trapné to bylo. ()

cing-ti

Celý dnešní svět je doslova narvaný lidmi jako je Kufalt, v podání Luďka Munzara však nemá jeho postava chybu. Škoda že už v ČT nic podobně dobře zpracovaného nevzniká a místo toho jsme zásobeni nekonečnými seriály o ničem. ()

jossC

Nádhera...Za tohle odpouštím ČT poplatky...Kdyby takový herecký koncert vysílala alespoň dvakrát týdně,tak bych dobrovolně platil dvakrát tolik...Svělý Munzar a Hrušínský.Tohle prostě musíte vidět. ()

pajkir

tady vytěžil FF z minima maximum, nevypadá to na nějakej závratnej rozpočet, vše se odehrává v nic moc kulisách, ale ty herecký výkony, to je prostě fantazie. Všichni byli skvělí, ale Munzar jako Kufalt byl nejlepší. ()

pavel431

Viděno kdysi před x-lety, teď znovu a stále potlesk. Plejáda výborných herců včele s Munzarem, Hrušínským, Rackem a dalšími rozjela tak úžasnou hru, že to baví i po letech. Tleskám. ()