Ten kluk

A Boy

Chlapec A

Velká Británie, 2007, 100 min

• Dadel

Asi jsem viděl nějaký úplně jiný film, nějakou hloupou, nudnou, klišovitou vyprávěnku o nějakém chudáčkovi kriminálníčkovi, který se vrátí z basy a diví se, proč ho lidi nemají rádi, a se kterým bych snad měl (aspoň jsem měl ten pocit) podle autorů filmu sympatizovat, což je zcela "pod mou rozlišovací schopnost", protože dotyčný, a spolu s ním i většina ostatních postav, je opravdu velice nesympatický, a chová se jako idiot. Jediné, na co se dalo dívat, byly flashbacky do jeho dětství, ale ty zabíraly jen asi pětinu filmu. Takže někdo mi prosím vás, pošlete ten pravý "Boy A", kterého tu tak vychvalujete, dík.(28.9.2008)

No nevím, mě to moc nezaujalo, jelikož sem se místy hodně nudila a než jsem přišla o čem to vlastně je, uběhla tak půlka filmu. Podle mě je zde i špatné herecké obsazení jelikož zde není ani jeden nějak extra zajímavý herec. Jediné co je dobré je doprovodná hudba a zápletka vztahu "Jacka a Michel" a taková ta ponurá napravovací atmosféra. Alespoň je zde výborný konec, který to celé vyhoupne na požadovanou úroveň.(22.4.2012)

Oh fuck. Asi mi bude určitou dobu trvat, než přijmu ten konec. Už od začátku to mělo tak tísnivou atmosféru, netušil jsem co od dalších scén očekávat. Tu scénu s rybou si ale mohli odpustit. A taky vztah s kolegyní mi přišel trošku umělý, nepřirozený, naštěstí se časem upevnil a tak emoce působily autenticky. Andrew Garfield je herecké eso, předvedl mnoho hereckých poloh a má budoucnost, bylo mi ho skutečně líto. Snímek disponuje i atmosférickým, výtečným soundtrackem a moc pěkným vizuálem. Dialogy uvěřitelné, bez hudby a zasekávání, zamotávání se ve vyjadřování hlavní postavy podepírá již pevné základy příběhu o klukovi, poznávající jinou dobu (cizí mu je DVD, má problém navázat i v restauraci kontakt). Sakra a já navině doufal, že to dopadne aspoň nadějně, příznivě pro kluka... ehh, jenže média jsou nenasytné kurvy a pomsta je nebezpečný nástroj, tady je vyobrazena fakt odporně, ačkoliv se dá konání té postavy trošku chápat. Přesto ke konci filmu jsem byl nasraný a na slzy došlo, bylo jich dost. Síla fakt, ten konec musím ještě vstřebat.(27.7.2015)

Silná dráma v komornejšom podaní, presne tak, ako to mám rád. Fincherov film Social network som videl o čosi skôr, preto mi bol hlavný predstaviteľ strašne povedomý. J. Crowley urobil dobrý ťah, pretože to bol hlavne on kto ťahal jeho film. Naozaj sa črtá skvelý herecký talent a tento film je mu šitý doslova na mieru. Ceny za herecký výkon sú naozaj oprávnené a svojím presvedčivým výkonom dodáva filmu vnútornú silu. Celý film divák drží hlavnému predstaviteľovi palce, pretože napriek tomu čo urobil, cíti, že je to dobrý chlapec, ktorý sa iba dal zlákať nepodareným kamarátom. Jeho postupné začleňovanie do spoločnosti aj love story mu dodávajú sebavedomie i silu napredovať. Život je ale sviňa a vždy sa niečo poserie. Možno mohol skúsiť žiť niekde inde, možno to mohol riešiť ináč, no rozhodol sa tak ako sa rozhodol. 80%.(28.9.2011)

Zaujímavý a zvláštny film. Zaujala ma výstavba deja, ako keď archeológ postupne odkrýva jednotlivé vrstvy, aj výkon Andrewa Garfielda (až na niektoré herecké zlozvyky, ktoré ma iritovali). Na druhej strane nemám vo všeobecnosti rád filmy so sympatickými zločincami, ktorým všetci držia palce, zabúdajúc na ich previnenie. A v tomto filme mi okrem toho prekážalo aj niekoľko nevierohodných scén. Na viac, ako na mierny nadpriemer však podľa mňa film nemá, aj keď som jeho údajne úžasný záver nevidel, pretože mi videorekordér posledné štyri minúty nenahral.(24.9.2011)

• - Boty, které Jack/Erik (Andrew Garfield) dostane na začátku filmu od kurátora, jsou Nike Air Max 90 - Escape v barvě natural/black-greenend brown. (FFilipCZ)

• - V jednej z retrospektívnych scén sa mladí Eric a Philip hrajú na Spider-Mana, vystreľujú imaginárne pavučiny a predstierajú let pomedzi mrakodrapy. Herec stvárňujúci dospelého Erica, Andrew Garfield, si neskôr zahral Spider-Mana vo filme The Amazing Spider-Man (2012). (r3plicator)

• - Film je voľne inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1993, kedy dvaja chlapci uniesli a zavraždili trojročného Jamesa Bulgera. (Avathar)