poster

Ten kluk

 • Česko

  Chlapec A

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Boy A

 • Slovensko

  Chlapec A

 • Slovensko

  Ten chalan

 • Nový Zéland

  Boy A

 • USA

  Boy A

 • Austrálie

  Boy A

 • Kanada

  Boy A

Drama

Velká Británie, 2007, 100 min

Režie:

John Crowley

Předloha:

Jonathan Trigell (kniha)

Scénář:

Mark O'Rowe

Kamera:

Rob Hardy

Producenti:

Tally Garner, Nick Marston

Střih:

Lucia Zucchetti

Scénografie:

Jon Henson

Kostýmy:

Julian Day
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Minulosť nie je dôležitá, podstatná je súčasnosť. Takto by to mohlo fungovať vo svete, kde žijú empatickí, inteligentní ľudia, ktorí si dokážu zachovať nadhľad nad situáciou. Lenže v takom svete bohužiaľ nežijeme. Výborný scenár a réžia britskej snímky, ktorá dokáže emocionálne aj svojim tempom zasiahnuť diváka. Problémom je to, že jej premisa je trochu nereálna. Od odsúdenia 9 ročných detí za vraždu, po vypísanie finančnej odmeny na chlapca, ktorý bol po 14 rokoch prepustený z väzenia. Ako z westernu. Riešila by takúto záležitosť verejnosť po toľkých rokoch? Musel by zostať takýto človek inkognito? Ale nechajme úvah, film je to silný.(17.9.2012)

 • Slarque
  ****

  Tenhle film výborně pracuje s tajemstvím. Dlouho před námi skrývá hrdinovu minulost a nutí nás se ptát, co je to vlastně zač? A kým byl? A může před tím utéci? A podobně. Režisér John Crowley jednak našel velmi dobrý klíč k uchopení látky, ale hlavně všechno vsadil na neznámého začínajícího Andrewa Garfielda, jehož herecký výkon je natolik přesvědčivý, že už jen kvůli němu stojí za to film vidět.(24.11.2011)

 • dO_od
  ****

  // "Evil becomes of age." Není mnoho, co bych mohl dodat, Garfield podává skvělý výkon, rozhodně nejlepší film, který jsem s ním zatím viděl a o to víc mi je líto, že zrovna on měl tu smůlu, aby stvárnil nového Spidermana. Nu což, Boy A je velice civilní britské drama, jako takové tedy oplývá vším, co by jste čekali.. a proto nečekejte nic víc. PS. Měl Peter Mullan vždycky tak cool hlas? Je to boží, možná ještě lepší, jak Freemanův.(27.12.2013)

 • Gilmour93
  ***

  Flashbacky pozvolna odkrývající co a proč (jen hlas, láhev a dým z cigarety brilantně vykreslily absenci otce jako vzoru) se prolínají ze současností, která poukazuje na obtížnost začlenění a vzhledem k povaze společnosti i nulovou možnost rehabilitace dětského zločince. Crowley mě docela otrávil vedením kocoura Garfielda, který mluvou, obličejovou mimikou a řečí těla měl za každou cenu vzbudit soucit a lítost. Bez téhle tendenčnosti by mi A Boy přišel mnohem zajímavější..(12.10.2017)

 • dobytek
  ***

  Snad jenom moje určitá slabost pro britský filmy a jedna dobrá písnička zachránily pro tohle obyčejný drama aspoň průměrný 3-hvězdičkový hodnocení. Dlouho to vypadá jenom jako takovej obyčejnej, nepříliš zajímavej film o životě jednoho skladníka, kterej působí tak trochu retardovaně. Občasný vzrušení přinese jenom pár flashbacků z dětství hlavní postavy. Úplně na konci pak konečně dojde k nějakýmu zvratu a začíná to vypadat celkem zajímavě, jenže to už je moc pozdě. Když jsem tady viděl hodnocení 84%, čekal jsem hodně. A dostal jsem docela málo. Jinak největší masakr z filmu je scéna, kdy fízlové vyšetřujou dopravní nehodu a nejvíc je na tom zajímá, jak je možný, že někdo přeříznul bezpečnostní pás nožem, když v Kingdom of condom je nelegální u sebe nosit nůž :-) 55%(27.7.2012)

 • - V jednej z retrospektívnych scén sa mladí Eric a Philip hrajú na Spider-Mana, vystreľujú imaginárne pavučiny a predstierajú let pomedzi mrakodrapy. Herec stvárňujúci dospelého Erica, Andrew Garfield, si neskôr zahral Spider-Mana vo filme The Amazing Spider-Man (2012). (r3plicator)

 • - Boty, které Jack/Erik (Andrew Garfield) dostane na začátku filmu od kurátora, jsou Nike Air Max 90 - Escape v barvě natural/black-greenend brown. (FFilipCZ)

 • - Eric (Alfie Owen) o svém novém šéfovi říká, že je jako David Brent. To je hlavní postava kultovního britského seriálu Kancl (od r. 2001). (DJDVD)