Ten kluk

Chlapec A

• Japonsko

BOY A

Velká Británie, 2007, 100 min

Vynikající drama o chlapci, který se snaží zapojit do normálního života. Skvěle napsané a zahrané postavy (Andrew Garfield v hlavní roli je neskutečný) vás udržují v permanentním napětí, co se stane a co se stalo. Velmi smutný film u něhož se mi ulevilo, když jsem zjistil, že je podle knihy a ne podle skutečné události, což klidně mohl být.(11.7.2008)

Sarkastický výsměch všem těm upištěným peticiím občanů a "osvíceným" starostům obcí, do nichž se má vrátit člověk, který si odpykal svou vinu. Pohled "z druhé" strany, ze strany člověka, vůči kterému jeho okolí odmítá ctít daná pravidla, že odpykaná vina už není vina, právě proto, že je odpykaná. Všem kolem něj je úplně jedno, že není-li tohle respektováno, pak takový čloěvk nemá kam jít, že mu upírají na tomto světě jekékoliv místo - že tím páchají zločin. Citlivý a přesvědčivý film.(12.9.2011)

• hellstruck

Plně souhlasím s Dadelem. To, co se na první pohled jeví jako zajímavé drama je ve skutečnosti rozvleklá nuda, kde se neustále jen tlachá u piva. Eric vyjde z vězení pro mladistvé a snaží se začít znovu s čistým štítem. Začlenit se do společnosti vypadá na první pohled jednoduše, ale když veřejnost odhalí, kým ve skutečnost byl, všichni se k němu otočí zády...Šíleně nevyužitý potenciál. Zajímavé byly vesměs jen flashbacky do minulosti, které postupně odhalily, že se v dětství Erick zúčastnil vraždy. Nic víc. Jinak je to vesměs o tom, jak Andrew Garfield popotahuje, bojí se napít anebo stydí oslovit dívku. I jeho hrdinský čin byl vyobrazen neskutečně unyle. Tenhle snímek mi prostě nedal absolutně nic.(24.8.2012)

Drama o mladíkovi, který se vrací z vězení aby začal nový život. Najde si práci, přítelkyni, stane se z něj hrdina ale temná minulost, kterou před všemi skrýval si ho nakonec dostihne. Slušné herecké výkony a postupně se odhalující tajemství dokáží diváka udržet v pozornosti až do konce ale po celou dobu film nedokáže strhnout nebo donutit abychom s hlavním hrdinou ke konci soucítili.(6.8.2009)

Vůbec se nedivim, že je to hodně oceňovanej snímek, jelikož se jedná opravdu o špičkový drama, kterýmu dodává na realističnosti ještě takový to britský prostředí a britskej přízvuk většiny postav nebo aspoň mě to tak přišlo a hlavní herec Andrew Garfield je prostě úžasnej. Jinak film si vůbec nehraje na nějaký vyděračský scény a ani nepůsobí jako nějaký silný drama, ovšem v jednoduchosti je síla a tohle to jenom dokazuje, kdy jsem během filmu nezažíval nějakej výbuch emocí, ale přesto to na mě zapůsobilo natolik, že musim dát plný hodnocení(2.11.2008)

• - Film je voľne inšpirovaný skutočnou udalosťou z roku 1993, kedy dvaja chlapci uniesli a zavraždili trojročného Jamesa Bulgera. (Avathar)

• - Eric (Alfie Owen) o svém novém šéfovi říká, že je jako David Brent. To je hlavní postava kultovního britského seriálu Kancl (od r. 2001). (DJDVD)

• - Boty, které Jack/Erik (Andrew Garfield) dostane na začátku filmu od kurátora, jsou Nike Air Max 90 - Escape v barvě natural/black-greenend brown. (FFilipCZ)