Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

MikeZ

Ačkoli je Richie docela krocen studiem, film má mdlého záporáka, chvilkami je natahovaný a čekal jsem více hlášek mezi Holmesem a Watsonem, pár věcí se mu upřít nedá. První, co mě ohromilo je ta stylovost, celkový feeling a velmi zajímavé kejkle s kamerou. Dále hodně dobří Downey a Law, jejichž neustálé handrkování hnalo celý snímek kupředu. A v neposlední řadě Zimmerova naprosto úžasná hudba, která absolutně válí. A skalního fanouška (jimž nejsem) určitě potěší přítomnost známých holmesovských motivů, jako je (možný SPOILER!!!!) třeba profesor Moriarty . 7/10 ()

Slider

Ritchie ma opäť nesklamal, veľmi slušná dvojhodinková zábava so super-cool Downeym a.k.a. Sherlockom akého nepoznáte. A scéna s explodujúcou fabrikou je fakt nadupaná! ()

Timak

Překvapivě dokonalé. Chytré, svižné, zábavné, mysteriózní, poutavé. Jedna perla vedle druhý. Vytříbený herecký vkus a k tomu ještě perfektní režie, která zdobí Guye už pěknou řádku let. Není moc filmů, u kterých bych se neobával pokračování a naopak bych se těšil na další příval moderní zábavy a emocí - Sherlock Holmes mezi ně však patří každou vteřinou záběru. Let's show your cards proffesor Moriarty ()

JohnSmith

Po vydařené Rockenrolle je tu další dobrý film Guye Ritchieho. Holmes je vtipný, dynamický, zajímavý a moc pěkně výpravný. Downey s Lawem jsou skvělí a Mark Strong si zase střihnul roli tajemného mocnáře, sice už je to u něj trošku stereotyp,ale když ho to baví. Nesmím zapomenout na příjemnou hudbu Hanse Zimmera, která je zase trošku něco jiného, než skládal doposud. Takže prima filmový zážitek a už se těším na pokračování. ()

Trustme

Přiznám se, že osobně mi sedí více tá starobritská verze Holmese jako zralého muže s čepicí a dýmkou než táhle Ritchieovská americká kombinace Andělů & Démonů (symbolové mystično) a bondovky (ovládnutí světa padouchem). Dvojice Holmes-Watson zde patří k nejnesympatičtějších postavám poslední doby. A styl vyprávění je takový , že jsem měl pocit, že sleduji již asi druhý díl... Dobré jsou tak jen scény s Holmesovými dedukcemi eliminace protivníka a pár puzzlíků odhalujích jak se co stalo. Zadělání na pokračování je zřejmé (profesor Moriarty je přece aspoň protivník!). Zajímavé jsou závěrečné titulky ve stylu dobové kinematografie - tak nějak kdyby byl film pojat , originálně by mu to slušelo. Poslední věc: Tento film má nejlepší hudbu za posledních 5 let. Hans Zimmer opět nezklamal! ()

Natabar

Že pojali Holmese netradičně, by mi až tak nevadilo (tedy až na tu představu rváče v ringu - to je už fakt nad horizont mé fantazie), ale když už měl být Sherlock takový budižničema, mohli mu připsat do scénáře trochu víc vtipných hlášek. 3-4* ()

Antek

V prvních pěti vteřinách filmu jsem si řekl, že je to celé nějaké statické s nádechem televizního looku (zkrátka, že to není ten tradiční export z Ostrovů, jenž kdysi točil energické gangsterky). Jenomže pak se kamera rozjela zběsilým tempem dopředu a Guy Ritchie mě nakopl mezi nohy (dobře mi tak, když jsem jej podcenil). A tempo nepolevuje až do závěrečných titulků. Holmesova hektická mysl těká jako časovaná bomba (skvělé scény typu "jak to udělat" a jejich expresní provedení v praxi), když nestačí mozek nastoupí svaly a do toho skvělá chemie hlavních dvou představitelů. Hlavním hrdinou není Sherlock, ale Sherlock a Watson -- který se konečně vymaňuje ze stína svého geniálního přítele a rozdává rány jako na běžícím páse (a má cool vzhled Judea Lawa). Ritchie vzal subžánr "buddy movie" a přenesl jej do viktoriánského Londýna, který čelí temné hrozbě .. a tím se dostáváme k jednoznačnému plusu tohoto snímku. Atmosféře. Pro onu alternativní verzi Anglie s nádechem fantastična jsem měl vždycky slabost (ať už ve filmech či v knížkách), takže tím u mě každý film získává automaticky vždy body navíc -- jenomže i přesto se to někdy nepovede (viz Liga vyjímečných, ta filmová, ne ta Mooreova). Naštěstí Ritchie ukázal, že není pouze režisérem adrenalinovým, ale i s citem pro oko kamery. Své kroky londýnskými uličkami (pravda, občas pěkně zašmodrchanými) vede se sebevědomím sobě vlastním. A za neochvějné asistence dvou předních herců své generace tak stvořil téměř dokonalý (to téměř se ale jistě změní s nástupem Moriartyho) dobrodružný film, který nám, jimž se stýská po Indianu Jonesovi (protože před nedávnem se PROSTĚ nevrátil), dělá moc dobře. ()

tere.z

Skvělí herci, výborná hudba, jiskřící dialogy, originální pojetí postavy nejslavnějšího detektiva… všechny dílčí složky fungují až na to nejdůležitější - a tím je příběh, který zabředl hluboko v průměru (a to ještě průměru svého žánru). Máme tu čest s vesměs nijak nenápaditým scénařem, který filmu bohužel vůbec neumožňuje, aby svého diváka plně chytnul, vtáhnul, naplnil nebo aspoň pořádně pobavil. Tři a půl hvězdičky, a to hlavně za úžasného Roberta Downeyho jr. ()

Tomatáš

Osobně nechápu, proč je tento film hodnocen tak vysoko...Neohrožených hrdinů alá 007 je dnes už příliš mnoho a vůbec mi to u Sherlocka v moderním hávu nesedí. Oceňuji skvělou Zimmerovu hudbu a herecký výkon Jude Lawa. ()

Jolinar

Konečně něco neotřelého a osvěžujícího. Robert Downey jako Sherlock "Dr. House" Holmes je prostě dokonalej!!! ()

Všivák

Skvěle padnoucí hudba. Skvělý výkon hlavního představitele. Od teď, až si budu číst nějakou knížku o Sherlockovi, budu si ho představovat takhle. Záporák je hrozně podobný Sherlockovi ze seriálu. Ve filmu neni sprosté slovo, krev, žádný sex. Atmosféra je stylizovaná v mezích únosnosti pro děti tak nad 10 let. Ach jo.. Co taky můžem čekat od filmu s takovým rozpočtem v době krize. V první řadě si na sebe musí vydělat. ()

hroubek

Guyovi se konečně povedlo udělat hit, kterému pomůže dělat jiné filmy něž gangsterky.Downey Jr. si roli užívá jen hlavním tahounem filmu s Lawem.Tyhle dva jsou důvod proč na film koukat, i když je vám úplně jedno, jak film dopadne hlavně, když tyhle dva budou do sebe pořad rejpat.Mark Strong jako by přišel o své charisma, protože v Rocknrolle válel a tady nic.Gyu má tedy šanci natočit druhý a doufám,že se bude dařit. ()

Aven

Můj jediný předchozí kontakt se Sherlockem se udál skrze příběhy ve Čtyřlístku, tudíž jsem k filmu přistupoval bez jakýchkoliv předsudků. Ritchieho pojetí mě sedlo - má to drajf, akci, nádhernou vizuální stránku i slušnou chemii mezi hlavními představiteli. Snad jen ta Rachel tam být nemusela, páč je imho úplně zbytečná. Už se těším na pokračování. ()

Danny F.

Až moc akční Holmes. Chvílemi mi připadal velice přechytralý ale jako celek je film zajímavý. Podle mě tu ještě něco chybělo. Akce, humoru i zajímavého rozuzlení dostatek. 75% ()

Brain-D

Čekal jsem nudu, ale tohle byla svižná jízda. Guy Ritchie spolu s pomocí Hollywoodu ji zaručil. Robert Downey Jr. se snad pro tuhle roli narodil, naprosto mu to sedlo. A vůbec jeho hlášky, ukecanost, genialita- která byla sice chvílemi přehnaná, ale taky bavil. Hl. mě potěšilo, že se tu Holmes dokonce i slušně mlátí !!! ()

Mihail123

Celkom slušná porcia zábavy pre nenáročných. Rober Downey ako šikovný a chytrý detektív nevyniká, ale podobá sa skôr pojašenému multimilionárovi z Iron Mana. Príbeh s miernou predvídateľnosťou a občasnými klišoidnými momentami, nevyniká hádam v ničom (finále na Tower Bridge, wtf). Obrovským plusom je obsadenie vždy osvedčeného a tzv "naistotu" Marka Stronga, ktorý hádam nič nepokazí. Ak bude hrať v pokračovaní záporáka uvažovaný Brad Pitt pôjdem do toho...Ale inak dám ruky preč. ()

Tereza666

Nkdy mě filmy o Sherlocku nezajímali a hlavně nebavily . A bylo to asi tím, že je nikdo nedokázal tak bravůrně natočit. Nikdy mě asi návštěva kina tak nepotěšila jak v tomto případě. A jako fanynka úžasného Roberta Downey Jr. ..... Co si budeme povídat, jak by vypadal Sherlock v jiném podání než od Downeyho? :-) ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)