Zajímavá výročí týdne uvádí Saskia Burešová. (Česká televize)

packa

Není moc pořadů, po jejichž shlédnutí si člověk řekne, že ty koncesionářský poplatky nebyly zbytečně vyhozený prachy. Stejně mám ale pocit, že pořady typu Kalendárium, nebo Chcete mě? nemají na CSFD co dělat... :-/ ()

SOLOM.

Svého času jsem se na tento pořad České televize díval celkem pravidelně, ale poslední dobou už jen opravdu sporadicky. Líbil se mi na něm ten „průlet“ historií i zajímavosti ze světa známých osobností. Navíc to mnohdy bylo i dost poučné a Saskia Burešová si za svou práci zaslouží uznání a ne posměch… ()

Tommassi3

Jen stěží mohli tvůrci téhle televizní stálice vsadit na lepší či vhodnější průvodkyni v listování kalendářem, protože právě doslova nestárnoucí Saskia Burešová coby symbolická konstanta při všech těch výletech do minulosti dodává velmi sympatickému pořadu zvláštní kouzlo.. ()

m.krudenc

Siskie, Saskie, jak ty to jen děláš, že už více než 15 let uvádíš skvělí TV pořad s takovou grácií. Kalendárium je TV pořad který je velmi poučný. Vždy se na něj rád podívám. ()

PKD

Nejlepší jest, když tam mám nějakého toho oblíbence, ať literáta či režiséra. Ne, autory comicsů tam rozhodně nečekám, haha. ()

blackrain

Velmi kultivovaný pořad přinášející vyročí známých osobností kultury. Nedovedu si představit, že by pořad uváděl někdo jiný než noblesní Saskia Burešová. ()

gogos

Tak jako patří Přemek Podlaha do receptáře, patří Saskia sem. Příjemné vystupování této dámy nás seznámí s různými výročími a důležitými daty jednotlivých týdnů. Nic světoborného, ale rozhodně se jedná o celkem zajímavý pořad. ()

Hennes

Množství poučných informací. Celkově je ale pořad jako syrové naservírování informací. Uznávám, že je to ale svým způsobem přínosné. ()

Nach

Pořad s hlubokou tradicí, který nás okrajově seznamuje s aktuálními výročími, našimi i zahraničními osobnostmi a vůbec historií, která by měla v základech zajímat každého. Čtvrtou hvězdu uděluji speciálně paní Burešové jejíž hlas je i po letech stále výborný jako kvalitní. 75% ()

pakobylka

Doširoka rozhozené pestré střípky, z nichž každý představuje jednu zajímavost. Pospolu fungují jako nezávazná připomínka známých i méně známých osobností, popřípadě objevů či událostí, jejichž výročí spojuje jeden týden v kalendáři. Nutno dodat, že "Kalendárium" stojí i padá s noblesní Saskií Burešovou, která se dámou snad už narodila. Zároveň musím (ač nerada) připustit, že některé jeho informace mohou být povrchní a při bližším zkoumání dokonce maličko zavádějící. ()

messiah

Koukam tady na ČSFD se dá fakt ohodnotit vše. No ke Kalendáriu - zajímavý pořad, bohužel natolik nudně podaný že se to prakticky nedalo sledovat pravidelně. Takhle díky informativní hodnotě dávám tži hvězdy, coby lehký nadprůměr, nějakých 55%. Ale dokážu si představit takovýto pořad podaný například Karlem Čáslavským stylem, jakým je podáváno Hledání ztraceného času...pak by to nejspíš dalo nad 80%. ()

RonaMidu

tedy to je taková čistočistá nostalgie,že na to občas koukám dodneška...ale já mám nostalgii ráda a ještě ke všemu se někdy dozvím i něco,co jsem nevěděla ()

Sfinkter

Jedna z největších stálic obrazovek již od mého dětství - Saskia je ikonou, která patří k nedělnímu dopoledni podobně jako Objektiv. ()