Cesta na Měsíc 3D

Cesta na Mesiac 3D

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / USA, 2008, 84 min

• janistr

Můj první zážitek s 3D animací a brýlemi, ze kterých po chvíli pekelně pálí oči (takže je moje hodnocení možná ovlivněno tímto nepříjemným faktem). Na začátku se film tváří jako klasický animák pro děti, postupně se ale zvrhává v nudnou americkou propagandu na hranici trapnosti (naprosto bez vtipu, nadhledu...). Jednu hvězdičku dávám jen díky několika opravdu vydařeným 3D momentům. Pro mě obrovské zklamání.(18.1.2009)

Přestože je film určený hlavně pro děti, v kině se sešla věková skupina 15-20 let. Uznávám, že film má poměrně jednoduchý příběh, který ale plně vyvažuje 3D projekce. Za nic bych nevyměnila okamžiky, kdy se mi raketoplán málem zapíchl do hlavy, kdy se mi Igor pokusil vypálit oči a kdy jsme si s krásnou vážkou koukali do očí. Co bych naopak zapomenout chtěla je scéna, kdy se mi půl metru před obličejem vznáší obrovský trojrozměrný(!) pavouk.. No nic, dávám 5*.(28.1.2009)

3D je zde bohužel předností, i kamenem úrazu. Mnoho ze scén, které se ve filmu vyskytují, jsou zde jen proto, aby demonstrovali "krásu" oné 3D projekce. Já však viděl film v klasickém 2D podání na televizní obrazovce a jako takový je to názorná ukáza průměrnosti. Průměrná animace, průměrný příběh, průměrně vtipné, průměrná zábava. 3D projekce by možná hvězdičku přidala, ale silně o tom pochybuji.(5.10.2010)

Hodnotit film jako takový, či 3D zážitek? Film o výletu do vesmíru, ve kterém hrají hlavní roli poletující mouchy, je velice šťastným nápadem, jak maximálně využít 3D efekt. Bez něj by film bohužel neobstál. Alepoň ne u mě, milovníka pixarovské preciznosti (a to jak animace, tak příběhu, narážek, vtipu). Takže 3D za ****, 2D za **. Výledek = ***.(14.3.2009)

• Fr

Je to malý krůček pro člověka, ale velký pro mouchu….. Tak na tohle jsem měl jít do IMAXu a ne do obyčejného kina s papíráky. Myslím brýle – samozřejmě. Mladýho bolely oči, já byl rozladěn barvami i celkovou 3D atmosférou, která byla oproti IMAXu hrůzná. Ale k filmu: čím menší dítě, tím větší zábava. A dospělý ať jdou třeba na pivo. Co uvidíme (možná) příště? Dobývání vesmíru pokračuje: Columbia – mise STS 107. Sedm astronautů a 5 mušáků. Čím větší dítě, tím větší zábava!(26.6.2009)

• - Natáčení probíhalo ve studiích v Los Angeles. (Terva)

• - Kromě celovečerní verze filmu byly natočeny další dvě verze snímku o délce 49 minut určené pro promítání v zábavných parcích po celém světě. (Terva)