Cesta na Měsíc 3D

Cesta na Mesiac 3D

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / USA, 2008, 84 min

• Han22

Chystá se první cesta na Měsíc a kromě trojice astronautů se na cestu vydává i trojice much (to by mě zajímalo, kdy tvůrcům animáků dojdou všechna možná i nemožná zvířátka). Nápad to špatný není, ale kromě povedeného přistání na Měsíci nenabízí naprosto nic, co by potěšilo nebo pobavilo i dospělého. Jen klukovské dobrodružství, což je pro mě málo, ale dětem to stačit může. A ten konec WTF? To tam opravdu musí vystoupit skutečný astronaut a vysvětlit amíkům, že ve skutečnosti na Měsíc žádné mouchy neletěly? :-DD(4.3.2010)

Již dlouho jsem nebyl na filmu v kině, kde by byli takové děti v takových letech. Na tento film bych nešel, avšak dávali ho ve 3D a to poprvé v kině v Třebíči. Takovou kulturní příležitost jsem nemohl vynechat. A tak jsem se tam vydal. Sedl jsem si, otevřel jsem si jídlo a začal jíst. První co jsem zjistil bylo, že kvalita obrazu a prosvětlení nejde vyrovnat tomu v Praze. Začal jsem přemýšlet jaké by to bylo koupit si 3D brýle na počítač za 6 tisíc, když se teďka vyrábějí. Film je vskutku násherný. Pro děti jak dělaný. I když mi přišlo, že používá zcela jasné chytáky a vtipy, děti se celou dobu bavili. Dokonce jsem i slyšel komentáře. Peťo, viděl jsi tamten film? Jako bych tam seděl já. Kolem byli jakž takž znudění rodiče, hlavně že si to užívali děti. Říkal jsem si, proč jsme s rodičemi nechodili víc do kina. Vždycky to byl takový nezapomenutelný zážitek. U svých to musím změnit. Film probíhal a já se nestačil divit kráse. Zaujal mě hlavně ředitel mise Armstrong, který zakázal zabít či usmat šmouchy, protože jsou přece členy posádky. Tohle prostě děti muselo dojmout. Na závěr přišel Aldrin a slíbil, že v lodi ve skutečnosti nebyli žádní mouši, ani znečištění. Byl jsem rád, že to hnedka uvedl na pravou míru. Ale hned za tím byl snímek mouch za okýnkem, jakoby si z něj dělali srandu. Děti museli být hrdý, co jsme jako lidstvo zatím dokázali. A takhle jsme jim to nádherně přiblížili. Vzhledem k tomu pro koho to je dělané, tak je to špičkové. Zařadil bych to však dějem za Toy Story a Toy story 2. Čtyři hvězdy jsou optimální.(23.2.2009)

• Jardys88

Byl jsem na to v Golden Apple Cinema ve Zlíně a musím říct, že jsem byl na 3D poprvé a hooodně mě to zklamalo...musím to zkusit někdy v opravdovém 3D kině....bohužel na film se nedalo dívat ani s brýlemi ani bez nich....mojí malé sestřičce by se to určitě líbilo ale mě nenadchl příběh, animace a dokonce ani ruské mouchy a závěrečný boj s Igorem....pouze pro děti...(18.1.2009)

• Koochy

Pěkná pohádka pro děti. Příběh slabý, dialogy někdy až příliš jednoduché a dětské (ne-li mušské :-D ). Chyběl mi inteligentní humor (nebo jakýkoliv humor). Velice kladně na mě působily pasáže z pohledu mouchy, kdy jsme mohli prolítat různými krajinami jak na horské dráze. Bez sledování filmu v 3D by to byla prostě nuda. Takhle ode mě film obdržel alespoň 2* :)(16.3.2009)

• StarsFan

Většina animáků od Pixaru je dělána pro malé i velké publikum, tenhle ale v případě, že je vám víc jak 10, asi patřičně nedoceníte. Hrozně mi to připomíná všechny ty seriály, kvůli kterým jsem v šesti letech stávala o víkendu v sedm ráno. Hvězdička navíc za 3D zpracování, ze kterého mě tedy po deseti minutách šíleně bolely oči, a za krásně Sinatrovskou úvodní skladbu Fly Me to the Moon.(4.6.2009)

• - Natáčení probíhalo ve studiích v Los Angeles. (Terva)

• - Kromě celovečerní verze filmu byly natočeny další dvě verze snímku o délce 49 minut určené pro promítání v zábavných parcích po celém světě. (Terva)