Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Strzengon

Velmi pěkné a nevšední zpracování upírského tématu. Johny Depp a Michelle Pfeiffer v rolích ušitých přímo na tělo nenechají diváka vydechnout od počátečních titulků až dokonce. Pro pěkné a hravé zpracování bez zbytečných okras a klíšé mohu tento film ohodnotit *****. Vřele doporučuji ()

madline24

Nevyužitý potenciál. Výprava luxusní, téma slibné, herecké obsazení výtečné, ale dohromady to tak nějak nefunguje. Zasmála jsem se asi jen jednou, zato jsem se xkrát přistihla, že myslím úplně na něco jiného než na film. Škoda, čekala bych, že z toho Burton připraví daleko chutnější záležitost. ()

Mithal

Tento film trpěl jednou hlavní vadou. A to je ta, že je zcela očividná inspirace seriálem a jakési epizodní rozdělení příběhu. Příběh měnil tempo v řádu minut, což bych mu zase až tak nevyčítal. Spíš mě zaráželo chování postav, které se měnilo snad stejně často. Možná to byl nějaký další geniální Burtonovský trik, ovšem tentokrát jsem ho nepochopil. V jednu chvilku mezi postavami panuje nepřekonatelná nenávist, za 5 minut si spolu užívají a demolují kancelář (s jakýmsi podivným vysvětlením), nečež se za minutu opět nesnáší. A tímto je prošpikovaný celý film. Toto se hodí do seriálu, kde se mezi díly čeká minimálně 24 hodin, ale ne do filmu v rámci několika minut. Ze zmatečného příběhu vznikla jedna taková z nouze cnost. Člověk do poslední chvilky neví, jak film skončí, protože vlastně netuší, o co které postavě jde. Avšak prostředí bylo opravdu úžasné, na prostředí domu se opravdu vyhráli. Stejně tak líčení, i výkony herců. Depp je stále skvělý, Bella Heathcote hraje svoji postavu opravdu krásně staromódně a Jackie Earle Haley v roli nevrlého domovníka pobaví. Jen škoda zmršeného příběhu, film měl mnohem na víc. ()

JANAHOL

Novodobý film ala střihoruký Edward, nejen kvůli hlavnímu herci, ale i dějově mi to tento film připomenul. Burton se shlíží v kreaturách, a proto bylo skoro více než jasné, že v době boomu upírů a vlkodlaků se brzy objeví i on se svojí verzí. Jelikož mám poměrně velkou znalost příběhů s touto tématikou, tak to pro mě byla parodie, u které jsem se dobře bavila. Určitě však nebyl využit a rozvinut potenciál tohoto příběhu, jak již někdo zmínil, konfrontace s moderní dobou nevyužita. Kostýmová výprava dobrá, přijde mi trochu jako „za levno, hodně muziky“. Nevyužité vedlejší postavy, které neměly moc prostoru, i když herecky na to jistě měly. Proto průměr, což je u Burtona škoda. ()

L_Into

Tim Burton zdařile pokračuje v trendu nastaveném už v Alence a paroduje sám sebe. Atmosféra Temných stínů je sice vychytaná do nejmenších detailů (kostýmy, masky, lokace, atd), zato postavy filmu jsou však karikatury, ke kterým nelze ani přilnout, ani je nesnášet. Temné stíny nejsou úplně nudné, ale nebála bych se označení lehce hloupé až trapné. Johnny je sice šarmantní jako vždy (u něj prostě není ani krev na bradě a mastná černá patka na překážku), bohužel naprosto selhává jakákoli chemie mezi ním a jeho hlavním ženským protějškem (Eva Green). Pár vtipných scén a hlášek padne, čím to Burton naopak naprosto zazdil je snaha dostat do filmu nějaký sex - všechny scény s erotickým laděním jsou z nějakého důvodu k uzoufání trapné. Pro mě největší filmové zklamání poslední doby. ()

xJevgenijx

Film, který nebavil tak, jak měl. Z mého pohledu se jedná lehce o frašku. Není to ani oddychovka, u které nechcete přemýšlet, jelikož mě některé věci trošku dráždili.... Například přeskakování z dějové sekvence na jiné a naznačování jiných působilo dojmem zmatku. Chvílema jsem vůbec netušil kam by to mohlo ústit (většinou to zkrátka cítíte) a kdybych nechtěl vědět jak to celé dopadne, tak už někde v půlce spím. Z konfrontace upíra trávivšího posledních 200 let zamčeného v zemi v rakvi a světa let sedmdesátých by se dalo vytěžit mnohem více, ale to už to bylo řečeno. Vizuální stránka navozující groteskní / fantasy atmosféru je super, taktéž mohu dát palec nahoru za Johnnyho Deppa a jeho dar dodat postavě eleganci a komičnost zároveň PS: Vždy mě potěší, když autor titulků nad textem přemýšlí - good job ()

Bubugirl

Sic jsou Temné stíny až moc barevné ( ve srovnání s jinou tvorbou T.B. ) přesto skvělé a mají od všeho dost - velmi vtipný Johny Depp ( klasika, netřeba komentovat ) kterého by myslím žádný herec v Burtonovských počinech nenahradil, sexy Eva Green a ten Alice Cooper, sakra já jsem na něm byla v Brně ted ho vidím na plátně s Deppem! Úvod se mi zamlouval - tzn. děj pochopí snad i blbec. Moderní, vtipné,nezklamalo! :) ()

Cronan

Musím přiznat, že Dark Shadows pro mne byly velkým zklamáním. Možná za to zčásti mohlo velké očekávání, ale přesto... A pozor, možný spoiler. Herecky je sice film skvěle obsazen, výkony Johnnyho Deppa a Evy Green jsou parádní, vše je krásně natočené, ale příběh vázne. A to dost. Přišlo mi, že první 2/3 filmu se prakticky nic nedělo, objevilo se pár opravdu vtipných a pár rádoby vtipných momentů, ale děj stagnoval. A poslední třetinka filmu byla zase takovým způsobem přeplácaná, že se člověk nestačil divit. Vypadalo to tak, že při natáčení každé ráno někdo přiběhl, a se slovy "Dáme tam ještě todle!" se pokusil udělat film zajímavější... Když se pak na scéně objevil i vlkodlak, už jsem se chytal za čelo a mít po ruce kapsli s kyanidem, tak jí spolknu... I tak si ale film zaslouží těch 50% za herecké výkony a krásnou práci s kamerou, efekty a prostředím. ()

RISOvonVODKA

To som sa o tomto filme napočúval kecov, že som hádam očakával sračku storočia. Ľudí bez vkusu Burton možno skalamal, no mňa nie. Famózny výkon Jonyho Deppa, ktorý mi rázom pripomenul Holiča z Fleet Street,si sám osobe zaslúžil 70 %. Film bol epický, tipický Burtonovský, temný a pochmúrny. Teraz mi už je nad slnko jasné, že jeho tvorba sa zaradila medzi moju srdcovku. Je úplne aký žáner tento majster umenia natočí, vždy sa jedná o absolútny skvost. Takáto temná a romantická story ala Mŕtva nevesta, rovnako vtipná a rovnako zábavná jednoducho nemôže byť zlá. Negatívne komentáre beriem s nadhľadom, nakoľko nie každý z nás bol obdarený rozumom a vnímavosťou. ()

Hantom odpad!

Nudný Depka na jedno brdo, hraje to jako Sparowa s hráběmi v prdeli.... víc hereckých výrazů už dávno nemá. film plevel největší, víc nemám chuť se rozepisovat ()

vnimat_Krasu

Rozjuchané, hloupé a spoléhající na to, že se zábava kdesi vyjeví mimoděk. Burtonovi se povedlo při obstojné výpravě zabít i jediný, na pohled spolehlivý prvek filmu, a to konfrontaci starého upíra Deppa s moderním prostředím. Smutné, když režisér slavný tvorbou unikátní atmosféry jen bezcílně bloumá po strašidelném zámku a využívá k tomu mejkapu na Deppově tváři, který se okoukal už před pěti lety. ()

TessieS

3* jen proto, že miluju Deppa a ten by ode mě dostal skorem pokaždé 5*, ale teď mu to zkazil film. Burtona mám ráda, Ďábelský holič je jedním z mých nejoblíbenějších, ale tohle natočil jen proto, aby to natočil. Nicméně neubral z typické Burtonovské barevnosti, resp černobílosti a herci podali standartně dobrý výkon. Proto za 3*, ale v jeho případě, mi je to fakt líto. ()

ciapok

krásne namiešaný koktejl komédie a drámy. Tradičná Burtonovská zostava, neodolateľná Eva Green, príjemne nová Helena, ale sakra babrácky zlikvidovaná kojtálna scéna na úrovni štvrtého prototypu reklamy na Budweiser. No ale, táto scéna vs. srdiečko na dlani I´ll give you my heart .... my heart is still happy ()

Strapuch90

Nemám pocit, že by Burton ztratil něco ze svého kouzla, jak mnozí tvrdí. Spíš jako by si tenhle film natočil tak nějak sám pro sebe. Sesbíral dohromady, všechno, co má rád a co je pro něj typické (mělo to Johnnyho, Helenu, Elfmana i typický groteskně retro nádech) - a prostě jen zapomněl, že to taky jednou půjde do kin, kde se průměrný divák nespokojí jen s vtipnými narážkami na Alice Cooper, ale bude nejspíš požadovat i nějaký ten silnejší spojovací prvek/příběh. Prostě nějak takhle - Burton se bavil, skalní příznivci taky, jen pro ty ostatní to asi moc není. (70%) ()

misiacik

Tima Burtona mám veľmi rád už od svojich Batmanovských čias, kedy som si šporil na originálky BATMAN a BATMAN RETURNS. Jeho temný pohľad na svet cez kamerové očko proste milujem a musím priznať, že všetko čo tento pán vytvoril zjedol som a zapil kvalitným českým pivečkom priamo z pípy na Václavskom námestí počas osláv znovuzrodenia. Príjemná oddychovka ktorá poteší zrak, pohladí bizarné duše a ukojí predstavy o nesmrtelnosti. Upírie príbehy sú proste nevyčerpateľným zdrojom energie a mne nezostáva len súhlasiť s Deppom a prikývnuť na Evičku. Ako bloncka sice nie je to pravé žrádlo, ale som jej veľkým fanúšikom, jej veľkých kozičiek a pokrivených riet. Riet? ()

final2

Od tohoto filmu jsem čekla více. Kvalitu průměrného filmu nezachraňují ani herci zvučných jmen. Co bych vyzdvihl jsou make-up, atmosféra starého rodinného sídla a atmosféra 70-80 let. Johny Depp postavu ztvárnil docela dobře,ale i tam by se dalo přidat. Děj byl vcelku nezáživný a komických prvků bylo taktéž pramálo. Proto jen průměrné hodnocení 3/5 ()

samuellko

Tim Burton je pre mňa režisér ktorému skladám obrovský obdiv. Dark Shadows je však jeden z jeho počinov ktorému niečo chýba... no len po obsahovej stránke. Tá forma, je neskutočná!!! Pri záverečných titulkách som myslel len na jednu vec, a to sa aspoň na 5 minút pozrieť na tento svet očami Tima Burtona. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra