Sice jeden ze slabsich kousku Tima, ale rozhodne ne takova sracka, jak to podle hodnoceni vypada a jak jsem se bal. Jsou tu dva problemy, jednak pribeh by moh bejt alespon trochu komplikovanejsi a v nekterejch momentech promyslenejsi a hlavne Tim poradne nevedel, co chce vlastne natocit za zanr. Stridaj se tu tak sceny, ktery by obstali v lecjakym upirskym hororu se scenama s hipikama, uchylnou hudbou a prebarvenou stylizaci, misty to je uchylny, misty vtipny a misty proste nijaky. A tak trochu se to rozpada prave na tyhle jednotlivy sceny. Depp sice nesleze ze sceny a snazi se jak o zivot, ale jeho upir je hlavne divnej se svejma 200 let neaktualnima hlaskama a prekvapenym vyrazem na cokoliv modernejsiho. Nicmene semtam mu scenar do huby nejakou tu vychytanou hlasku strci. Ostatni herci jsou samozrejme proti borci Deppovi nevyrazny, ale uchylnej sluha Haley nebo super sexy Green jsou fajn. No ale jinak je Burton stale ve forme, takze perfektni stylizace, super triky i hudba a kdyby se trochu vypiloval scenar, byla by to pecka, ale i tak jsem spokojenej, par nudnejch mist se precka a zbytek je pohodova hororova komedie s par skvelejma momentama.(5.9.2012)

Dokud Burton pouze exhibuje se svými klasickými trademarky (Johnny, Helena, bizarní vizuál i humor), tak se ještě dá mluvit o slušném průměru. Ovšem jakmile rozjede směšné akční finále, které je navíc absolutně ochuzené o nějaké emoce, tak se definitivně potvrzuje fakt, že jeho návrat do první ligy se znovu odkládá. Od ještě většího průseru ho zachraňuje především ďábelská Eva Green, která je i jako blondýna neskutečně sexy. Tento ojedinělý přírodní úkaz jsem si dovolil označit jako Paradox Evy Green.(15.11.2014)

,,KDYŽ TĚ NEMŮŽU MÍT...ZNIČÍM TEBE A CELOU TVOU RODINU“...... /// Jmenuje se Barnabáš Collins a byl odsouzen k temnotě. Navěky. Teď je zpátky, aby vybojoval bitvu za rodinnej podnik, za lásku.... a Tim Burton recykluje, recykluje a recykluje a vono – podle vočekávání – nic. Snad ani ta temná není tak temná. Chápu, že to má bejt jakási pocta (jakýmu si) seriálu. Příběh se hezky rozběhne, jeden čeká, jak vyběhne nad průměr, čeká, čeká – a zase nic. Ani ten humor není co bejval. Snad jen ,,TA“ Alice. (Nebo ty spoďáry...). Takže co? Poplatnost době mě nebere, seriál neznám, spoustu fórů jsem nepobral (jako že mi nepřišly ftipný...), výborný obsazení nemá co hrát.... naštěstí Eva Green má solidně našlápnuto stát se (doufám) stabilním přírůstkem v Burtonově panoptiku a třeba si Alice Cooper zvedne prodejnost svých nočních můr. Rutinní robota. Fanda ani fanda nemaj důvod k oslavě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože mám nakoukáno. 2.) Chcu (konečně) vidět pořádnej sex. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(15.5.2012)

Ta Burtonova stylizace mi začíná vadit. Režírovat umí, ale všechno vypadá tak odtažitě. Depp hraje výborně, Eva Green démonicky krásná a zbytek rodiny drží standard. Atmosféra je hodně slušná, ale TEMNÉ STÍNY nevyužívají svůj potenciál, tam kde mají šlápnout na plyn se pro dobro velké rodiné legrace krotíme. Hudba let 70-tých skvělá, ale na Elfmana, který byl zase jednou ve formě nemá. "Milovat znamená se nikdy neomlouvat..." Nicméně, vězte, že je mi upřímně líto, že vás teď musím všechny zabít.(15.9.2012)

Je hrozná smůla, že ve chvíli, kdy většině diváků došla s Timem trpělivost, přišly právě Dark Shadows. Mistra podivína mám totiž rád a příběh Barnabase Collinse mi přijde lepší než rychle vyprchávající Alenka i burtonovštější než hodně vydařený Sweeney Todd. Na Collinwoodu se totiž děje spousta vylomenin, u kterých žasnu nad režisérovou fantazií nebo se jen těžko bráním smíchu. Johnny Depp funguje jako netypický hlavní hrdina bez mrknutí oka a zbytek filmu si pro sebe i na menším prostoru krade pubertální princezna Chloe Moretz. Na vlnách Elfmanova soundtracku jsem tak doplul až na 90% s menší rezervou pro odstup a další projekci. Ale takovou pecku jsem ani přes vysokou míru natěšení nečekal.(30.5.2012)

• - Kostýmy a celý šatník Johnnyho Deppa bol uložený vo výstavnej miestnosti v Santa Monice, kde sú uložene všetky kostýmy z každého filmu, v ktorom hral. Je to podmienka, ktorú má v každej zmluve. (LordCell)

• - Když se Barnabas (Johnny Depp) vrátí do svého domu a představuje se Elizabeth (Michelle Pfeiffer), řekne, že nikdy nezemřel. Avšak v rozhovoru s Angelique (Eva Green) říká: „Zdá se, že i po smrti mám slabost pro živé maso.“ (Timy68)

• - Temné stíny jsou Burtonovou osmou spoluprací s Johnnym Deppem, sedmou s Helen Bonhan Carter, pátou s Christopherem Lee a druhou s Michelle Pfeiffer. To ale není nic s porovnáním se skladatelem Dannym Elfmanem, který složil hudbu pro 14 režisérových snímků. Spolupracovali na všech jeho celovečerních projektech, s výjimkou filmu Sweeney Todd: Ďábelký holič z Fleet Street (2007), který měl pochopitelně jako adaptace slavného muzikálu své noty již napsané. Současně se jedná o třetí spolupráci pro Tima Burtona, Johnnyho Deppa a Helenu Bonham Carter. (DivX)