Johnny si prostě make-up neodpustí, Helena se od manžílka netrhne, Chloë se do dětských rolí nechce a Tim Burton je prostě sám sebou .. vždy Hammerově béčkový, temný a neuchopitelný. Tady si přece jen vzal dost velké sousto, protože v předloze seriálu o více jak šesti set dílech je přece jen o dost víc prostoru představit všechny ty rozmanité postavičky než v jeho dvouhodinovém filmu. Ale popral se s tím se ctí .. neurazil, pobavil. Jen už by to chtělo nějakou změnu, přece jen toho Deppova pitvoření začíná být příliš.(6.10.2012)

Addamsova rodina meets True Blood. Skvělá, odlehčená, light verze Burtonova pojetí gotického hororu. Gotická mýdlová opera, přesně ve stopách někdejšího kultovního seriálu... Staromilská okázalost odkazující k úsvitu televizní zábavy. Zjevně nedoceněný film...(21.9.2012)

• Hild

Jeden z nejhorších filmů Tima Burtona, jaký jsem viděla. Na to, že je film natočen podle sitcomu, zde humor prakticky žádný není a vážná rovina taky příliš nefunguje, celý film je strašně jednoduchý a nezáživný, což je hrozná škoda, protože tam byl velký potenciál. Dialogy úplně o ničem a skvělé herecké obsazení to nezachránilo. První půlhodina byla ale docela v pohodě (pořád je to Burton, na jehož vizuál se hezky dívá), jenže s přibývajícími minutami se film stával méně a méně snesitelnějším a o závěrečné čtvrthodině raději ani nemluvím.(1.9.2012)

Hleďte! Nechť tématickou kompozicí počnou řádky pergamenu tohoto! Stíny halí temný vrch a za měsíčního svitu ze země povstal pilotní film k novému seriálu, Collinsovic rodina. Rodina hrdá a pradávná. Temná ve svých tajemstvích a prokletá od kořenů (a pohříchu místy vyčpělá). Rozpustilé sedmdesátkové pecky zle kalí náladu již tak kolísavě konzistentní. Už při druhém střetu pohlaví poměrně jasné bylo, že on je na sex s boky plodnými a ona na pouta. Nebylo (vskutku ne!) potřeba to v různých (překrásných!) lokacích převyprávět. Ale to by byl film o dobrou půli šedesáti minut kratší. Mistr Danny Elfman se úkolu svého s umem zhostil, kvituji snahu jeho! No, dost bylo Mr. Jody, na příští díl / seriál nám Burton postavy představil, teď jen aby zase nešlo hlavně o ty plodný boky. EDIT: Cha, tak csfd říká, že je to podle seriálu, ale sequel halt nebude.(14.9.2012)

Kostýmy, mejkap a obrazová pestrofarebnosť neodolateľné, atmosféra kvetinových sedemdesiatok roztomilá (skvelé úvodné titulky). Zopár roztomilých odkazov či narážok. Od Deppovej interakcie (čoby starého upíra) s moderným prostredím by ste ale čakali viacej. Dark Shadows sú uletené a chcú vzdať holt kadečomu čo má Burton rád, ale sú prekvapivo málo vtipné a ich postavy sú iba ikonickými figúrkami príbehu, ktorý vás nechytí. Štýlová fraška, na ktorú sa dobre pozerá, ale ktorá nemá srdce ani emócie. Tim nám nejako vyprahýňa, škoda. A pripomínalo mi to toto.(7.5.2012)

• - Podle slov Tima Burtna byli on, Johnny Depp a Michelle Pfeiffer jediní z celého tvůrčího týmu, kteří znali původní seriál Temné stíny (od r. 1966). (Timy68)

• - Eva Green popisuje roli Angelique, jako kdyby se spojily charaktery herečky Bette Davis a rockové zpěvačky Janis Joplin. (R´Hell)

• - Hůl Barnabase Collinse (Johnny Depp) je „pozůstatkem“ z původního seriálu. Má stejný design a je jen trochu pozměněná. (Timy68)