Co se Vám na tom zase páni odborníci nelíbí, co? Pokaždé, když jdu na jeho film, tak je mi jasné, že to bude neortodoxní příběh...a ono tomu opět tak je. Někdy točí film, aby si nějakou škváru vydělal, jako třeba Planeta opic. No a někdy si prostě a jednoduše splní jeden z řady snů, které se mu v portfóliu stále sčítají. A co, že film stál 150 milionů dolarů, když to zamáznul pan produkční Johnny Depp, který ještě má tak potřebu řešit peníze. Mně se Temné stíny moc líbili. Bylo v nich přesně to, co jsem si přál...a co, že to všecko bylo hrozně vokaté. Postavy neměly chybu, herci je zahráli naprosto fantasticky, hudba mě také neuvěřitelně bavila, atmosféra byla opět parádně kouzelná a příběh byl přesně takový, jaký bych od Tima očekával. Ani, co se týče vizualizace, nemám výhrady. Já fakt nevidím jediný závažnější problém. U Tima se mi ještě líbí i to, že do filmu zve buď známé, ale jedinečné tváře nebo neokoukané a originální herce. A ani tady nezklamal. Všecko na tom filmu mi nádherně sedlo. A i když nebyl nijak zvlášť originální a některé scény bych klidně i vynechal, já jsem se u něj bavil. A když už nic jiného, tak Eva Green každýmu chlapovi musela udělat obrovskou radost.(16.5.2012)

Já bych to neviděl zase tak černě, vlastně modře :-). Ospalá díra či Karlík a továrna na čokoládu hrají sice s vyššími kartami, ale jinak jsou Temné stíny Burtnovkou se vším (no, možná trochu ředěným) všudy. Strašidelná atmosféra (prolog z minulosti nemá chybu), černý humor (scéna s hippiekama) i bizarní postavičky tu jsou. Johnny Depp hraje svůj (vysoký) standart, Michelle Pfeiffer to jde stejně skvěle jako za starých (mladých) časů a Eva Green je prostě Eva Green. Její obvyklé obsazování do záporných postav je příčinou toho, že se pak hůře fandí těm kladným, zvláště když je na druhém břehu poměrně unylá Bella Heathcote. 85%.(4.3.2018)

Tenhle film mě překvapil, jak krásně balancuje mezi komedií a v některých pasážích poměrně temnou fantasy podívanou. Jistě, pokud si při filmu vzpomenete na tohle video, tak se jen tak nepřestanete smát, ale možná vás dokonalá Eva Green přivede na zcela jiné myšlenky…. Dark Shadows rozhodně není "Best of Burton" a ani se k tomu neblíží, ale rozhodně to neurazí, sem tam i slušně pobaví (McDonald, sex mezi Johnnym a Evou) a rozhodně zabaví na celé dvě hodiny. A to není zas tak málo… Jo, a abych nezapomněl, Michelle Pfeiffer nám ukazuje, jak se stárne s grácií. 80 %.(28.5.2012)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $79,727,149Tržby Celosvetovo $238,727,149Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,929,861 //počet predaných kusov 357,391Tržby za predaj DVD v USA $12,280,645 //počet predaných kusov 859,704║ Už samotná ukážka naznačovala že to nebude žiadna veľká sláva, nuž Burton padol do nehorázne prázdnej rutiny, bez štipky lepšieho nápadu, nehorázna nuda a hlavne prevarený Johnny Deep, ktorý už fakt nemá čo ponúknuť, jeden z najhorších filmov roka, kde nie je čo chváliť. /35%/(15.9.2012)

Do Temných stínů jsem šla trochu s nejistotou a obavou, protože rok jsem žila v domnění, že se bude jednat o horor. Temný Burtonovský horor. To vše mi ale vyvrátil trailer a tak jsem se trošku bála co z toho vznikne. Když jsem se vrátila z kina, nevěděla jsem pořádně co si o tom mám myslet a pořád mi to vrtalo hlavou. Když mi nějaký film zůstane v hlavě tak vím, že na mě zapůsobil a udělal dojem, což právě Burton udělal. Měl volnou ruku a bylo to vidět. Doslova si to užíval a vyřádil se. No a s tím já mám trošku problém, protože místy to přeháněl a plno věcí zkombinoval. Něco tomu chybělo a něco přebývalo, ale.. já mu to odpouštím. Jsem '' Burtoňák '' a hold je to má srdcovka a pořád mě baví. Když na to jdete do kina, tak od něj přece musíte očekávat nějaké podivnosti. Burton ví jak diváky zaujmout ať už to jsou kostýmy, kulisy, make-up, herecké obsazení, hudba nebo atmosféra. Tahle bláznivá hororová komedie se mu povedla a nemá nižší hodnocení kvůli tomu, že by to byl tak špatný film. Ale kvůli tomu, že všichni od Burtona čekali temný horor. A jak už někdo psal v diskuzi : To je jako vyčítat Forestu Gumpovi že to není akční film.(10.5.2012)

• - Johnny Depp se podílel na produkci snímku prostřednictvím své společnosti Infinitum Nihil. (DivX)

• - O roli Angelique se ucházely také Anne Hathaway, Lindsay Lohan a Jennifer Lawrence. (Ajka1)

• - Barnabas Collins je podle slov režiséra Tima Burtona postava, kterou chtěl hrát Johnny Depp od malička. (Timy68)