Reklama

Reklama

Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (1 353)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Těch 105 mega z rozpočtu je patrných v každém záběru. Stylizace, dechberoucí atmosféra, kulisy, efekty, kostýmy... úchvatné. Je to, jako by se člověk koukal na animák - tolik barviček a piplátek se dá vidět snad opravdu jen v PIXARovských veledílech. A ve filmografii Tima Burtona. Pak už je jedno, že celý děj je v podstatě o ničem, protože celé ty dvě hodiny jsou nabité na první pohled patrnou elektrizující životností, která prýští z plátna každou vteřinu. Tak pozor, abyste náhodou nemrkli. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Máte li doma ospalou díru, potažmo mrtvou nevěstu či snad příliš velkou rybu, musíte prostě mít k Timovým filmům hezký vztah. I mně se docela líbí. A tento nebyl výjimkou. Čaroskvostná výprava, galerie všemožných pochybných existencí a introvertních psychotiků, fantaskní kreaturivita a jako obvykle hluboká Deppka a Hele Banán, hrající jako o život! Hvězdu navíc si určitě zaslouží balzamovači Pfeiferky, kteří by svou dokonalou prací jednoho téměř zmátli tak, že by na ni v jejich čtyřiapadesáti klidně i vlezl. A na závěr jedna poznámka k žižkovským slintáčkům a skvělým maďarským spisovatelům: Evka Zelená je jako bloncka odporná jako prdel Víta Bárty a nezachrání to ani ty její katalogové, luxusní oje! Mějte trochu sebeúcty! ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Páteční večer se dá strávit různě. Já ten dnešní strávil v kině s nejnovějším filmem dvojice Burton a Depp a rozhodně jsem nelitoval. A jelikož jsem plný čerstvých dojmů, protože od mého návratu z kina ještě neuplynuly ani dvě hodiny, tak nevím, jestli můj komentář bude vůbec souvislý, ale pokusím se o to. Takže Temné stíny v tuto chvíli považuji za super odvaz a vůbec jsem nečekal, že se budu v kině tak často a tak hlasitě smát. Tahle fantasy komedie byla rozhodně okouzlující a má něco do sebe. Johnny Depp hraje svou postavu perfektně a má i pár skvělých hlášek a pár brilantních scének, jako například žhavý sex s Evou Green nebo zděšení, když vidí logo McDonalda a považuje ho za znamení ďábla. Filmu navíc pomáhají i vedlejší postavy, ať už to je přestárlá a velmi pomalá uklízečka, ochlasta v podání Jackieho Earla Haleyho nebo stále kocovinou trpící psychiatrička, kterou si s chutí zahrála Helena Bonham Carter. Celkově zkrátka film vnímám jako velice povedený a rozhodně ho chci minimálně ještě jednou vidět, ale to už si asi počkám až na jeho uvedení na HBO. Jediná má výtka tak směřuje k možná až příliš zdlouhavému ději, chvílemi mi to opravdu už připomínalo skoro nějakou telenovelu, a z toho důvodu také strhávám jednu hvězdu dolů, ale jinak pohoda a super zážitek. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Addamsova rodina meets True Blood. Skvělá, odlehčená, light verze Burtonova pojetí gotického hororu. Gotická mýdlová opera, přesně ve stopách někdejšího kultovního seriálu... Staromilská okázalost odkazující k úsvitu televizní zábavy. Zjevně nedoceněný film... ()

choze 

všechny recenze uživatele

Burton se při natáčení téhle parodie na gotické horory zřejmě dobře bavil, já při jejím sledování moc ne. Scénář se rozpadá (postavy na dlouho mizí) a chybí mu drajv, vizuál je umělý a deppovské šaškování mě nebere. Eva Green samozřejmě sexy, ale víc mě zaujala Michelle Pfeiffer, která bohužel neměla co hrát. Zlatá Ospalá díra. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (48)

  • Červený kabriolet Angelique Bouchard (Eva Green) je Plymouth Barracuda z roku 1970. (Saur.us)

Související novinky

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Nejrychlejší superhrdina světa si momentálně užívá hodně seriálové slávy. Flash s tváří Granta Gustina je podobně populární jako Arrow (tihle dva se i pravidelně potkávají), už brzy nás ale čeká… (více)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

Francouzská herečka Eva Green letos dráždí diváky hned v pěti projektech: V mysteriózním seriálu Penny Dreadful, v akčňáku 300: Vzestup říše, ve westernu Salvation, v dramatu White Bird in a Blizzard… (více)

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

Pýcha, předsudek, zombíci a Sněhurka

05.05.2013

Spisovatel Seth Grahame-Smith se loni pokusil dobýt Hollywood. Nedařilo se ale ani adaptaci jeho Abrahama Lincolna: Lovce upírů, ani Temným stínům, ke kterým napsal scénář. Přesto se chystá další… (více)

Reklama

Reklama