Hravější Tim Burton, jenž tentokrát rezignuje na temnotu a převážně se baví. Slepí fanoušci mu to budou vyčítat, místo aby ocenili jeho tradiční lásku ke kreaturám, které mají v jeho filmech vždy větší právo na štěstí, než obyčejní lidé. Ano, poslední třetina díky přehršli efektů a vizuálních atrakcí moc nefunguje. Osudová láska je nezajímavá holka, jíž by NIKDO nedal přednost před sexy dračicí Evou Green. Ale Depp je vynikající, atmosféra sedmdesátek výborná a fórů dostatek, aby vůbec nevadilo, že jich několik vyzní do ztracena. A kdyby mi někdo tvrdil, že tohle není Burton, pak se ptám: Co na to Beetlejuice?(7.5.2012)

Addamsova rodina meets True Blood. Skvělá, odlehčená, light verze Burtonova pojetí gotického hororu. Gotická mýdlová opera, přesně ve stopách někdejšího kultovního seriálu... Staromilská okázalost odkazující k úsvitu televizní zábavy. Zjevně nedoceněný film...(21.9.2012)

Prakticky nehodnotitelný film. Bod zvratu, na který se Burton tímto filmem již definitivně dostal, mě zahrnuje pocity nevědomosti, co je opravdu ironie, satira, parodie a co je myšleno zcela vážně. Tady se smývají rozdíly mezi stylem a nevkusem... Proto na mě působí Temné stíny jako extrémně nevyrovnaná všehochuť, kterou si Burton namíchal ze všeho (prvky, styly, humor, herci), co miluje do podoby, která se stala jemu natolik typickou, až vám každý moment filmu přijde jako "už někdy viděný". Tím nemyslím nápadně podobné rány z brokovnice směrem na Evu Green, které ve mě evokovaly pohled na Sarah Connor v druhém Terminátorovi, ale... Vrchol nebo dno, možná obojí, ale rozhodně zvrácená zábava, která s mým vynikajícím doprovodem pozvedla nedělní odpoledne mezi vrchol týdne:). Btw: rozpočet 150 milionů? To si nechali ten hrad rodu Collinsů fakt postavit? PS: kde vzala Eva Green najednou prsa?:)(13.5.2012)

,,KDYŽ TĚ NEMŮŽU MÍT...ZNIČÍM TEBE A CELOU TVOU RODINU“...... /// Jmenuje se Barnabáš Collins a byl odsouzen k temnotě. Navěky. Teď je zpátky, aby vybojoval bitvu za rodinnej podnik, za lásku.... a Tim Burton recykluje, recykluje a recykluje a vono – podle vočekávání – nic. Snad ani ta temná není tak temná. Chápu, že to má bejt jakási pocta (jakýmu si) seriálu. Příběh se hezky rozběhne, jeden čeká, jak vyběhne nad průměr, čeká, čeká – a zase nic. Ani ten humor není co bejval. Snad jen ,,TA“ Alice. (Nebo ty spoďáry...). Takže co? Poplatnost době mě nebere, seriál neznám, spoustu fórů jsem nepobral (jako že mi nepřišly ftipný...), výborný obsazení nemá co hrát.... naštěstí Eva Green má solidně našlápnuto stát se (doufám) stabilním přírůstkem v Burtonově panoptiku a třeba si Alice Cooper zvedne prodejnost svých nočních můr. Rutinní robota. Fanda ani fanda nemaj důvod k oslavě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože mám nakoukáno. 2.) Chcu (konečně) vidět pořádnej sex. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(15.5.2012)

Pamatuju doby, kdy mě Tim Burton dokázal chytit za srdce a očarovat filmem, který měl jen zlomek rozpočtu Temných stínů. Něco je zkrátka špatně, jakkoliv americké studio poskytlo známému režisérovi exkluzivní podmínky a na plátně se vyskytuje množství špičkových hvězd včetně Burtonových oblíbenců Johnnyho Deppa a expartnerky Heleny Bonham Carter. Potenciál by tu byl, ale s výjimkou sex-appealem nabité Evy Green nic nefunguje tak, jak bych si představoval. Mimochodem, řadím se k těm mužům, kteří by na pozici hlavního hrdiny dali bez váhání přednost démonické čarodějce před nanicovatou Bellou. Celkový dojem: 55 %.(17.2.2018)

• - Eva Green popisuje roli Angelique, jako kdyby se spojily charaktery herečky Bette Davis a rockové zpěvačky Janis Joplin. (R´Hell)

• - Hůl Barnabase Collinse (Johnny Depp) je „pozůstatkem“ z původního seriálu. Má stejný design a je jen trochu pozměněná. (Timy68)

• - Během pikantní scény mezi Angelique Bouchard (Eva Green) a Barnabasem Collinsem (Johnny Depp) museli herci spolupracovat s kaskadéry, protože lítali přivázaní na provazech. Eva Green k tomu špatně snáší výšky. (R´Hell)