Ať vejde ten pravý

• Švédsko Låt den rätte komma in (více)
Ukázka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiální text distributora)

Estrecha

Ať vejde ten pravý - aneb všechno, co jste kdy chtěli vědět o upírech, ale báli jste se zeptat. Skvělej film se skvělou celkovou myšlenkou. DOPORUČUJI všemi deseti! (mimochodem v remaku hraje hlavní hrdinka z Kick-ass!:)) ()

Kamkon

Viděno na zlínském festivalu 2017 - hlavní představitelka je fakt úžasná (taky tam pěkně vymrzla...:-) protože zima sálá z filmu po celou dobu. Bloňďatý klučík za ní dost pokulhává, ale jako nízkorozpočtový horor stylem natáčení, "lekavými" scénami, atmosférou a celkovým dojmem strčí do kapsy většinu americké produkce. Konec podivně rozplizlý, po vysvětlení mi to přišlo divný, ale proč ne... ()

Sfinkter

Průměr s odřenýma ušima, děj plyne bez vysvětlení základních souvislostí, atmosféra nijaká, hudba nevyužitá. Remake byl tentokrát lepší. ()

neoBlast

Tomas Alfredson vytvořil perfektní deprimující atmosféru ve svém minimalistickém filmu (nechci vůbec používat slovo horor). Levná, ale efektivní stylizace je asi nejsilnější stránkou jeho vizuálu. Škoda, že občas se vůbec nic v ději nestane, postavy se chovají naprosto "divně" a najednou se zbytečně Let the Right One In cpe mezi těžké art filmy. 70 % ()

Raven0

Upřímně, jsem nadšen. Z nenápadného filmu, působivý biják. Tak trochu zvláštní vztah 12ti letého otloukánka se "stejně starou" upíří holčičkou, kteří jeden v druhém hledají přátelství a útěchu... Jenže nic není tak jednoduché, oba dva se míjejí, neschopni normální mezilidské komunikace a tak o svůj vztah musejí bojovat... A samozřejmě nechybí i řádně krvavé, avšak nikoli samoúčelné, nebo vyloženě přehnané, krvavé vsuvky, které posouvají pomalu plynoucí děj o mílové kroky kupředu... ()

marvan

Některé detaily naznačují, že film měl být zřejmě něčím víc, než pouhou upírskou romancí, bohužel zůstávají neobjasněny. Naprostá většina zdejších uživatelů například nepochopila, že ta roztomilá upíří holčička je vlastně vykastrovaný chlapec (z nejasného záběru to nelze jednoznačně poznat, ale podle informací o knižní předloze je to tak), čímž se vysvětluje její dotaz, zdali by ji Oskar měl rád, i kdyby nebyla dívkou. Upíří "dívka" ve vší nevinnosti a bez výčitek zabíjí lidi pro potravu a ponouká Oskara, aby zrealizoval své představy o odplatě (a ta je v závěru notně krvavá). Takže ty nadšené výkřiky o romantice mi přijdou vážně trochu mimo, já bych to nazval spíš patologií. Pokud tu několikrát zaznělo přirovnání ke Stmívání, já bych tu viděl příbuznost spíš s Takovými normálními zabijáky. ()

ywo666

Dobrý film dobrý. Let the right one in je krásne, otrasné, milé, brutálne, príjemné nepríjemné, predvídateľné, nepredvídateľné. Režisér film pojal správne a celým dejom preniká hustá atmosféra. Film mi nepríde ani romantický, ani moc hororový. Jedná skôr o temnú drámu s upírskymi prvkami. Rozhodne by som ho neprirovnával k twilight s ktorým má spoločný iba vzťah upíra a človeka. Tým ale veškeré podobnosti končia. Čo mi nesedelo bola až sovietska atmosféra ktorá na mňa z filmu vyžarovala, pričom Švédsko je niekde úplne inde, ale to je len taká výtka bokom, lebo bez toho "sovietskeho" by film nebol ono. A úplne ma zabil koniec. Ani nie tým aký bol, ale že nastal. 5* je možno moc, ale v rámci žánrovej konkurencie je to číslo jedna, v porovnaní s tým čo som videl. ()

Javad

< Film ktorý je dobrým príkladom rozdielov medzi dnešnou európskou a americkou kinematografiou > Zvláštny, veľmi zvláštny film – spôsobom akým je natočený. Nejde o klasický horor (lakačku), ale o príbeh „zo života“ s pridaním krvavých upírskych scén. Z hercov treba vyzdvihnúť výkon mladej Liny Leandersson, decko ktoré sa nehrá na dospelého (ako je tomu v hollywoodskych filmoch), ale hrá prirodzene a pekelne presvedčivo. P.S. LAT DEN RATTE KOMMA IN má veľmi pomalé tempo, no v tomto prípade to ani trochu nevadí. ()

uiu

Netypický příběh jednoho přátelství, který má hororové prvky až v posledních minutách. Filmová lahůdka. ()

rudeboy

Za výborne zvolenú ústrednú dvojicu, za skvelé finále, za dobrú kameru a za príjemnú melancholickosť. Menšie výhrady by som adresoval k pár bodom scenára a miestami prehnanej štylizácii. Každopádne pozitíva prevažujú. ()

venison

Téma o upírech zpracované trošku jinak než je známe.. Jako horor jsem to brát nemohla, protože jsem se nebála jako chviličku, ale jako mysteriózní drama to bylo moc fajn :-) ()

noriaki

Úžasně citlivá, krásná a přitom ponurá a depresivní romance. Tomas Alfredson natočil výjimečně sugestivní film o šikanovaném malém chlapci, který se zamiluje do jediné spřízněné duše kterou na celém světě našel. Jejich pouto je zpočátku nejisté a slabé, ale postupně zesiluje, v čistých dětských očích se nepřekonatelné rozdíly stávají bezvýznamnými, a jediné na čem záleží je, že se oba našli. Oba mladí herci předvedli excelentní výkon, jako ostatně všichni kdo se na plátně mihli. Lina Leandersson zvládla složité nuance své postavy na jedničku. Umí být silná, křehká, velice dětská, i neuvěřitelně stará a unavená. Film je sice svým zaměřením horor, ale hrůza přichází tak nějak mimochodem, jako nezbytný, ale vedlejší produkt Eliny přítomnosti. Tomu pomáhá i kamera která rafinovaně nechává většinu krvavých scén prchavých a mimo záběr. To však neplatí pro násilí páchané lidmi. To je naopak vystaveno na odiv a servírováno ve vší jeho odpornosti. Rozsudek kdo je větší monstrum musí divák vyřknout sám. Skvělý film, který budu z hlavy dostávat ještě dlouho. Top 10 za rok 2008. ()

Jazzzz

Opravdu je příliš zbrklé považovat tento film pouze za horor. I přes děti v hlavních rolých je ve filmu tolik emocí, že stovky rádoby srdce rvoucích romanťáků se můžou jít zahrabat. Dívka v hlavní roli je naprosto skvělá. Film je natočen podle knihy? Sem s ní tohle si chci přečíst!!! A určitě v brzké době ještě několikrát shlédnout! Shlédnuto již několikrát - názor neměním. PS: Knihu už mám v knihovně, čeká na přečtení - už i přečtena - celkem zarážející kontrast, film je oproti knize ještě velice čistý a jasný. Kniha poměrně detailně popisuje temné a odporné prostředí v kterém se děj odehrává. ()

Yoshimitsu

Nebudu tady porovnávat americkej remake z roku 2010 a tenhle švédský originál. Tohle mělo všechno, co amíci ořezali a děti zvládly mnohem lépe. Excelentní finále "vydržíte pod vodou 3 minuty"? Doporučuji a dávám 100% ()

Antek

Neskutečně hustá atmosféra zasněšeného sídliště dýchá na diváka příslibem čehosi vyjimečného, což taky nakonec přichází. Nápaditá krvavá romance mezi jedním obyčejným klukem a ne zcela obyčejnou holkou, která přechází v čistý horror a pak zase v love story tak čistě, že to ladí oku a filmové duši. Filmařsky brilantní scény jsou předkládány jako samozřejmost bez toho, aniž by působily jako režisérova masturbace nad tím: "jak jsem skvělý." Jednoduše filmové dílo, které uspokojí každého -- ať už uctívače horroru či znalce filmového řemesla. TOP FIVE 2008. ()

MikeZ

Velmi mrazivý, znepokojivý a hlavně originální upírský horor, který by mohl fungovat i bez hororových prvků. Originální zpracování, výborní dětští herci. Finále je vskutku velmi působivé a po celý film jsem měl opravdu nepříjemný pocit. 8/10 ()

sochy.zirafka

Typicky šedá, utahaná atmosféra severského filmu, dvě osamělé děti na sídlišti pod bílou sněhovou pokrývkou a rudá krev. Už to by stačilo pro solidní upírský film. Když se k tomu ovšem přidá téma osudového setkání dvou společenských outsiderů, kteří k sobě pomalu najdou cestu, a to i přes "mírnou" odlišnost, dostaneme velice intenzivní a atypický snímek. Úžasný výkon hlavních představitelů už jen podtrhuje celkový dojem. ()

Brandon

To se takhle na švédském sídlišti zabouchne upírská bestie v těle dvanáctiletého skrčka do stejně starého Olafa, teda Oskara. Zní to sice slibně, ale výsledek je o poznání chladnější. 2,5* ()

VasaX

Rozhodně nadprůměrný, mrazivě severský snímek o trochu netradičním přátelství dvou samotářských duší. Napínavé, ledové, strašidelné, temné i místy cynicky veselé. možná i lehce depresivní, však se šťastným i když neméně mrazivým koncem. Eli i Oskar jako dva skvělé charaktery s trefnými herci, kterým sekundují další nadmíru povedeně ztvárněné role, namátkou mužská varianta kočičí dámy, šikanátoři, i tragická osoba Eliina "pečovatele". Je to prostě velice dobré hororové drama, nejlépe na dlouhé studené noci. Pomalu by si zasloužilo hodnocení nejvyšší, ale to by mě muselo ještě o kapánek víc chytnout a ohromit. Ale to tyhle studené severské snímky bohužel nedokáží. Ale nakonec jsem tomu rád, protože mi to vynahrazují celkovou kvalitou. ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (více)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

01.05.2014

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (více)