Děj hororu se odehrává v ospalém městečku Riverton ve státě Massachusetts, kde koluje legenda o sériovém vrahovi s rozpolcenou osobností - rivertonském rozparovači. V den, kdy zemřel, přísahal, že se vrátí, aby zavraždil sedm dětí, které se v noci téhož dne narodily (říká se jim Rivertonská sedma). Patnáct let to byla jen povídačka pro děti - až do šestnáctých narozenin dětí z Rivertonské sedmy, kdy je neznámý útočník začne jednoho po druhém vyvražďovat. Zrodil se rozparovač znovu v těle jednoho z nich, nebo snad tehdy vůbec nezemřel? Přežil snad pád do řeky v hořícím voze ambulance? Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno, policie tedy věřila v logické vysvětlení, že leží na dně řeky - ale je to tak opravdu? Vše závisí na jednom šestnáctiletém chlapci: musí záhadu rozluštit dříve, než bude on i zbytek Rivertonské sedmy mrtev. (oficiální text distributora)

Harapes

Tak tento film mě zajímal kvůli režisérovi,ani jsem se nezajímal o čem film bude,ale jméno režiséra a bylo jasné,že to bude horor.Začátek filmu mne fascinoval,tak adrenalinovej začátek mě uchvátil.Ale nastal střih,nejednou o šestnáct let později a má radost ze začátku rychle ustoupila.Pak už jsem jen koukal na nudné klišé zabijáka v masce,potrhlejch studentů a jsem rád,že jsem film dokoukal.Škoda...mohlo to býti o dost lepší. ()

El_Rabbit odpad!

Naprostej nesmysl od první do poslední minuty s urážlivě přehanou stopáží navrch. Přemýšlím, jestli v tom byla alespoň špetka nějaké logiky. Snesu hodně nesmyslů pokud jde o horory, kouknu na kdejakou kravinu, ale za čas ztracenej tímhle filmem by si Craven zasloužil pořádně krvavou odplatu v převleku prasete! ()

mosnak odpad!

Ty vole... ty krávo... to byla,ale kokotina! Já ani nemůžu najít ty pravé slova! Prostě ODPAD! Přiznám se,že jsem vydržel pouze do 1:07:43!!! 0% :-((( .... "pokračování komentáře .... dne 13.9.2011 jsem film dokoukal do konce a? Trvám na svém! ODPAD! :-))) ()

Eldoth

Vetšina se nudila, Já se naopak bavil, nečekal jsem od Cravena nějakou pecku typu Noční můry či Hory mají oči, přecejenom konkurence je v dnešní době více než obrovská ...ale, příběh ušel, neokoukané tváře rozjíždějí docela solidní podívanou, okořeněnou solidní porcí mordů všeho druhu a humor je také dost pestrý ...pod 3* nelze jít. ()

Dlee odpad!

Se divím že to má 38 % protože tohle byla ta největší píčovina roku 2010. Podle mého největší omyl Wese Crawena a hlavně s hororem to némá moc společného. ()

SidneyP

Tohle že točil Craven? Cože? Strašné, nezáživné, nudné, dialogy jak ze show Oprah Winfreyové a ještě horší. Jde vidět, že se Craven hodně inspiroval jeho dalším dílem Scream (hlas rozparovače, volání přes telefon, dokonce i ten konec byl trochu podobnej!). Ještě, že nepíše scénář ke čtvrtému dílu, to by byl předem film odepsanej. Doufám, že bude už jen režírovat, protože jestli ne, tak se na svět dostanou další podobné blbosti s céčkovými herci a tupým scénářem. Pfuj! 35%. ()

Hapretor

V rámci Cravenománie (prověrka všech "jeho" filmů) - cituji: "Pan Craven se prostě "Vyvřískal" a teď už jen lapá po dechu!" - Ale místama je to až tak stupidní, až je to vtipný. proto ty dvě *. ()

DHDV

Jeden z nejlepších hororů poslední doby! Tohle mizerné hodnocení opravdu nechápu… Určitě nebudete litovat ()

Rockerman odpad!

Ten Craven se z toho neustálého točení hororů musel zbláznit! Co tohle byla za blbost? Ztráta času u filmu, který je natočen tak křečovitě, bez špetky nápadu. Vlastně něco tam bylo. Rivertonská sedma (sedm dětí narozených v den, kdy umírá schizofrenický masový vrah), je možná nějaký nápad na slušný horor, ale tvůrce kultovního Freddyho Cruegera a Vřískotu, tento nápad totálně zazdil. Takto zkušený režisér se zde dopouští té, podle mého názoru, největší chyby. V hororech se má mluvit co nejméně. A tady se kecá, tlachá o věcech zcela banálních. Místo toho aby se konalo. Velké zklamání pro milovníky hororů. ()

mourinho

No jo, no. Tak se to holt nepovedlo. Je to hloupé, plné blbých žvástů od ještě blbších děcek, spousta klišé, žádné kozy, žádné gore, invence vraždění začíná i končí u jednoho píchnutí nožem, přesto tak nějak cítím, že to pan Craven myslel dobře. Tak mu to tedy odpusťme, vždyť už nám ve své kariéře připravil tolik mrazivých zážitků..... ()

MickeyStuma

Sériových vrahů teenagerů ani v době své obnovené popularity stále nebylo dost a tak vznikal jeden snímek za druhým, byť se stále stejnou dějovou šablonou. Nemalý podíl na to měl hlavně matador hororových snímku Wes Craven, který toho sám natočil bezpočet. Vždy stačila jen menší parta teenagerů, jeden masový vrah v nějaké masce, který by měl svým způsobem být už dávno po smrti a jednoduchý děj. Nejinak se to týká i toto snímku, který z řady nijak nevybočuje. Není ničím výjimečný, ničím originální, ničím alespoň trošku překvapující. A tak nemá šanci nadchnout a v podstatě to vypadá, že Ves Craven už jen vykrádal sám sebe. Jedná se o průměrný snímek, se svými klady i zápory, který bohužel do diváckého povědomí nevstoupí. ()

foundation odpad!

Na to aby som vedel ze to bude riedke jak sracka stacil pozret ten trailer, takze film som zapol vyslovene koli tomu ze som sa chcel jednoducho pobavit. Kvalita zvuku nebola bohvieaka to priznavam, ale celkovy dojem z filmu to ovplyvnilo minimalne, ak vobec nejako, pretoze dialogy by bolo lepsie radsej ani nepocut. V prvom rade by som chcel povedal ze Craven si poctivo a velmi dosledne vykradol Vreskot :D. Dovolim si povedat ze ak by toto natocil pred 15 stimi rokmi zrejme by sme tu dneska mali namiesto troch Vreskotov velmi podobne filmy My Soul to Take 1,2,3. Bohuzial Wes tak nejak zaspal dobu a jaksi nechape ze dneska s podobnymi filmami jednoducho neuspeje. Doba je predsa len trochu ina doba a 80 percentam ludom uz nestaci to co bolo tak strasne popularne v 80-tych a 90-tych rokoch. Resp. ak by som to mal povedat inak zrejme to nestaci tym ludom ktory z toho uz vyrastli. Podobne filmy som zral ked som mal 15 rokov, a mat 15 dodnes zrejme by som bol uneseny aj z tohto tu. Dneska mam ale 25 a na to aby som film povazoval za aspon ,,dobry,, to chce trochu viac ako scenar ktory je ako 1000 krat prevareny sacok caju, pubertalnych ,,hrdinov,, vytlacenych ako cez kopirak zo stovky podobnych filmov a jedneho trageda v maske ktory sa objavi vseho vsudy 5 krat za film len tak mimochodom niekoho odpravi a zasa zmizne. Koniec radsej ani nekomentovat tu srandu treba vazne vidiet :D. Pisal som to nedavno pri Predatoroch a pisem to znova. Jednoducho zlyhanie rezisera a scenaristu, v tomto pripade v jednej osobe, sa neda ospravedlnovat ako nejaka ,,pocta zanru,, to ja vazne neberiem. My Soul to Take pubertalny film ,ktory nema ani len na to aby z toho bola aspon aka taka bezducha vyvrazdovacka,natoceny pre pubertalne osadenstvo. Nic viac nic menej. Pre mna strateny cas ale tym z Vas ktori chrochtali blahom nad novou Elm Street, Piatkom 13 steho alebo podobne bude zrejme po chuti aj toto tu. ()

helraiser

Rozhodně se jedná o nejhorší Cravenuv film a to uplně ve všech ohledech. Prvních pět minut bylo skvělých, ale to je bohužel vše co je na tomto filmu dobrého. Zbitek už je vážně o ničem, hlavní postavy otřesné, vraždy nezáživné, vrah příšerný a o atmosféře se snad ani nedá mluvit. Dá se říci, že se jedná o kopii vřískotů, ale s tak otřesnou kvalitou, že vřískot 3 působí jako veledílo. ()

n3uro

Dal bych tomu dvě hvězdy ale ten úplně blbej konec mě dorazil. Tolik nesmyslností, to se jen tak nevidí. ()

tranquill

Zajímavé. Psychologický horor - vyvražďovačka. Netypicky se děj většinou odehrává za bílého dne, netypické schéma zabíjení obětí, nečekaný vývoj kdo bude zabiják... sice bez šokujících okamžiků, ale jdu spát spokojený... snad mne nevzbudí nějaký schizofrenní sen! ()

geek.ondra

Je mi moc smutno když vidím že člověk který natočil nejlepší horor historie dokáže natočit tohle. Pokus o klasickou moderní vyvražďovačku pro puberťáky. 2/10 ()

Alexandre

Přestože dávám tak nízké hodnocení, byl jsem překvapen. Po prvních ohlasech zdejších uživatelů jsem čekal opravdu ten největší propad, ten se ale nekonal a dostalo se mi minimálně průměrné zábavy. Ano, nenudilo mě to, nemělo to špatný příběh a jako u většiny slasherů jsem postavy neřešil, nevadily mi ani náhodou. Na druhou stranu by nebylo na škodu tempo trochu urychlit, na svou minutáž je tam minimální množství vražedných scén, což by mi samozřejmě nevadilo, ale když už na ně dojde, tak jsou nesmírně suché, což už vadí. Většinou si ze slasheru odnesu nějakou vydařenou vražednou scénu, z tohohle jsem si neodnesl žádnou, maskovaného zabijáka radši nekomentuju. Jinak - atmosféra se dá vydržet, pokud se do toho zakoukáte, tak děj opravdu nenudí, ale Wes Craven má každopádně na víc. Doufám, že Vřískot 4 bude mnohem vydařenější. 2,5* ()

cinemaboy7

Po celkem dobře rozjetém úvodu, následuje už jen 100 minut rozvleklých keců o ničem a občasné rozparovačovo píchnutí kudly do jednoho ze sedmičky "vyvolených". Nemá to spád, nápad ani originální vraždy. Obrovská nuda a já jen doufám, že duše vraha nepřestoupí zase do někoho dalšího a na svět nepříjde My Soul to Take 2! Jestli bude v podobném ladění i Scream 4, tak to se mám na co těšit! ()

TomStrom

Tak tohle určitě není Cravenův důstojný návrat. Ve filmu je spousta klasických horrorových motivů a postupů, což se dalo očekávat, jako celek ale My Soul to Take zcela selhává. Pochválit můžu pouze prostředí, scéna vraždy na mostě je pěkně naaranžovaná, jiné klady bych však hledal marně. Postavy jsou nesympatické (především Penelope), hlavní záporák je naprosto nevýrazný a ani ho moc často ve filmu neuvidíme. Vraždy bez nápadu a nudně jednoduché. Celkově na filmu je nejlepší prolog, vlastní děj už všechna očekávání zklame. Děj je neucelený, některé dějové linie a scény zcela zbytečné, logika pokulhává. Vrcholem všeho je pak překombinovanost a rádoby nečekaný konec. Místo jednoduchého slasheru jsem se dočkal jen nudného a zmateného slepence viditelně inspirovaného jinými horrory, nejvíce zjevně napodobujícího Halloween a Vřískot. ()