Polská emigrantka Lena je uklízečkou na letišti Heathrow. Po jedné směně jí ujede autobus, ale kamarádka Birdie jí naštěstí velice ochotně nabídne přespání v rodinném domě nedaleko letiště. To ještě Lena netuší, že se dostane do rukou psychopatické mamky a taťky, kteří si přímo pod ranvejemi vytvořili vlastní svět, kde vládnou jejich pravidla a zákony. Snímek, který začíná jako sociální drama Mika Leigha, se velmi rychle zvrtne v krvavou a zvrhlou hru o přežití, v níž zpočátku nejistá Lena dokáže uhrát jisté body a získat pozornost a snad i důvěru mamky. Snímek se nebrání velmi černému humoru a svérázně paroduje životní styl a každodenní rituály britské rodiny. Režisér k filmu dodává: „Vyrostl jsem ve stínu letiště Heathrow a zvuky, které slyšíte v tomto filmu, jsou zvuky mého dětství.“ Snímek Mamka a taťka byl uveden ve Velké Británii v televizi o Vánocích a vzbudil velice kontroverzní reakce. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Forsberg11

Slušne úchylná a podarená rodinka si láka do svojho domu pri londýnskom letisku Heathrow nič netušiacich chlapcov a dievčatá, hlavne tých cezpoľných, aby sa s nimi mohla hrať všelijaké zaujímavé hry a aby ich naučila slušnému správaniu. Tak tomuto sa hovorí britská konzervatívna výchova v tom najzvrhlejšom štýle. Veru celkom slušný horor, ktorý určite má niečo do seba a aj keď sa svojou mierou brutality a násilia nepribližuje ostatným kolegom v žánri, vytvára na diváka silný, hlavne psychický tlak. Otec rodiny je skutočne hnusná, aj keď miestami až vtipná kreatúra, pričom maminka ako tu už býva, je veľmi láskavá a chce pre svojich "anjelikov" len to najlepšie. Musia však poslúchať. Celý film ubehne veľmi rýchlo. Nič extra vám nedá, no ani to nie je zbytočne zabitý čas ako pri iných omnoho odfláknutejších výtvoroch. V pamäti mi utkvela hlavne nádherná hlavná hrdinka a trošku smiešny záver. A to je asi tak všetko... ()

NICOX

Je jedno slovo, který tento snímek vystihne naprosto přesně - Perverze (a to ještě mininálně na druhou). U jedný scény se mi udělalo fakt strašně zle a musela sem jít na vzduch. A to se mi nestalo... ani nepamatuju... Počkat, to se mi nestalo NIKDY!! 45 % ()

bruceman7

V podstatě se tam moc drastických záležitostí neděje, žádný core scény se - alespoň jak je vnímám já - nekonají. Jedná se o takový náhled do konání bestiální rodinky. Filmu svědčí jeho délka. 4,5/10 ()

Silwer

Může to být klidně i váš soused...docela sio umim představit že takhle zvrhlé rodiny ve světě bohužel existují..tyhle horrory mě baví..člověk vždycky čeká jak si to nebophá oběť s těma zrůdama na konci vyřeší :-) ()

HonzysKISS

Má to pěkný rozjezd. Začne to strašně ukecanou holkou a pak to z ničeho nic vypukne. Moc se s tím nemazlili, pěkně to odsejpalo. Dobře se na to koukalo. Čekal jsem, že to bude nuda, ale furt se něco dělo. Je to trochu jiný film než ostatní úchylárny. Řekl bych, že taťka zvládl svojí roli dobře, hlavně výborný výběr herce. Není to tolik brutální a sadistické, jak to na první pohled vypadá. Holka má sice rány a jizvy po celém těle, ale jak k nim přímo přišla, už bohužel moc vidět není. Což je mínus. Ale je to tak pěkně svižné, že si to možná ani neuvědomíte. Možná mi tam ještě trochu chyběla nějaká ozvěna zvenčí, ale zase na druhou stranu by to asi nemělo takovou parádní atmosféru. ()

iampatrik

75% Mamka a taťka ničím prakticky nevyniká (a to je asi síla snímku), žádné přehnané jatka, přehršel brutality, šílenosti, ani dějová linka není výjimečná a to je možná to, co film dělá dobrým. Je tam ode všeho trochu v dobré míře, děj pěkně ubíhá, je napínavý, deptající, soucítíte s Lenou, ale i té krve (někdy i více než to) se dočkáme snad u všech postav, které zde všechny mají své místo a plní svou funkci v "idylické rodince". Určitě to lepší z hororových luhů a hájů. P.S. A jak píše Copacabana: "Ľudia, keď sa vám páčil eden, neváhajte, Angličania naozaj vedia. P.S. Vianočná výzdoba oh my god" ()

vorry

Kvalitní exploitation. Jediné co mi vadilo, byl konec. Filmy, kde se vzbouří nejslabší holka a zpacifikuje všechny silné záporáky, opravdu nemusím. ()

sona123

Kristepane, to bylo strašnýýý!!! Uf! Sadismus, kam se podíváš, pravda, nejhorší je to asi v první třetině, tam se tvůrci vyřádili nejvíc, pak už se trochu zklidnili a díky bohu! Připadala jsem si dost jako pervert, na toto se dívat...Jinak je ale pravda, že to bylo místy v něčem originální, netradiční. Ale za skvělý horor poslední doby bych to neoznačovala - to mě zmátlo a vědět, že je to tak nechutný, tak na to nekoukám...už je pravda méně omluvitelné, že jsem se dodívala do konce, šlo to vypnout, to je jasné. Myslím, že zde jsem narazila na své hranice v žánru exploitation. Dál již nejdu, pakliže vůbec. ()

krusty2

Strasne psychologicke tyranie divaka. Konecne je hlavnou postavou niekdo z vychodnej casti europy a konecne ty zly su domaci a zo zapadu. Musim dat 5*,lebo tento kusok vo mne zachoval urcite pocity.Hlavne nie tie pozitivne. Velka skoda ze tento rok som zkuknul Martyrs,inac z brutalnych a nervy drasajucich filmoch je toto spicka. ()

bolan

Takové kousky se musí hodnotit v rámci sub-žánru, protože jako plnohodnotný film to je s prominutim hovadina, ale jako brutal to docela funguje. Dementní úchylná rodinka, fotřík echt-pig výbornej a pak už jenom mučeníčko, mláceníčko, ponižování atd. Nic jiného nečekejte, ale v rámci explo je to v poho. Viděl jsem už spoustu mnohem větších hovadin. ()

KOZEL84

Tak tenhle film určitě nedisponuje psychickou brutalitou (psychická brutalita je např. hudba kapely NO NAME.Čím to je,že ten čo nevie spievat spieva?!),ale jedná se o další bezkrevnou-krvavou,maximálně tak úsměvnou nudu.Takže jako komedie dobrý,hele.Porce mučeníčka kdy si tat'ka s mamkou nechají přivézt od svých podobně úchyláckých,adoptivních ratolestí (předtím taky obětí mučení) nějaké maso na hraní.Snaží se jen aby zapadli do rodiny a že na to jdou zostra.Doslova.Synáček si u toho občas vymlaskne klacek,ale tat'ka to je v oboru odšt'avn'ování teprve fajnšmekr.Pro tyto účely používá tradiční pomůcku netradičním způsobem,za to však prakticky zjednodušenou.To se mu musí nechat.Pak si taky udělají hezké vánoce (synáček dostane nějaké ty pornáče :DD).Emoce nehrozí a herec tady opět není nikdo,což ostře kontrastuje s tím co se podobné filmy snaží říct (jiný smysl v nich nevidím).A to sice,že režisérem může být každý.Začínám uvažovat,že dám zítra v práci výpověd' a rozjedu kariéru,protože takovou pičovinu natočím klidně taky.Už se úplně vidím kráčející po červeném koberci pro Oscara (na to mi stačí nějaké přiblblé poselství o nezdolnosti člověka a nutnosti nikdy se nevzdat).Na ČSFD oslavné komentáře a možná bych to mohl vytáhnout i nad 71% (stačí akorát dost umělé krvev a řezat a řezat a řezat..příběh je zbytečný).Normálně bych tomu střelil odpad jen by to hvízdlo,ale vzhledem k tomu,že sem věděl do čeho jdu (já bych jen chtěl vidět film,který mi prozradí,proč je tenhle žánr dnes tak oblíben a větrné mlýny mi zatím dávají těžkou čočku;) dám jednu hvězdu.Třeba za to že si ''režisér'' sehnal kameru.No co říct?Je to prostě šikula;). ()

Dlaha

Po chvíli film roztočí tak úžasný kolotoč zvěrstva a perverze, že pokud do něj člověk naskočí, nelituje. Člověka pořád něco překvapuje a už jen kvůli scéně rodinné idylické snídaně spojené s promítáním porna to stojí za to. Navíc hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická svým inteligentním přístupem k celé té šlamastice, do které se dostala. Žádná blonďatá trubka, která se vydá do každého strašidelného koutu bez toho, aby si třeba jen rozsvítila světlo. Vánoce na konci a celý závěr tomu nasazují pěknou korunu. ()

mala_kea

Nikdy jsem nečekal, že bych mohl hororu dát plný počet, protože všechny stojí za jedno brdo. U tohoto snímku jsem se však zmýlil, tento stál za plný počet bodů, protože vás skutečně vtáhne do děje a do každé rány, které "andílek" obdrží a Perry Benson to zahrál přímo bravůrně..CONGRATULATION ()

Rockerman

Je to takový "fujtajbl" film. Většinu brutálních scén není přímo vidět, ale stačí si domyslet. Je tu dost nelogičností. Vzhledem k dalším událostem mi nedává smysl to, že se Birdie a Elbie nepokusí utéct, když můžou? No, ale nebudu do toho moc šťourat. Všechno probíhá tak, jak člověk očekává i závěrečné "zúčtování" se dalo čekat. Prostě bez překvapení. Mé vysoké hodnocení vychází hlavně z toho, že jsem měl zneklidňující pocit. Měl jsem prostě vztek na ty zvrhlíky a té Polce jsem nepokrytě fandil. Nízkorozpočťák, který může leckoho zaujmout. ()

Rathalos

Dalsia zalezitost do skupiny hororov,kde sa ponizuje,muci,psychicky a fyzicky devastuje,tentokrat su zaporakmi odporny,tucny,perverzny a nechutny tatka a skareda,chladna,sadisticka mamka,ktorym este dopomaha jedna cupka a curak,ma to dusnu atmosferu,ktoru umocnuje este aj samotny dom,nie je to nejako extra nasilne a brutalne,ale v cloveku to vyvolava pocity,ked to sleduje a urcite nie prijemne...:-) ()

foundation

Psychologicka vojna vyhlasena divakovi je fajn vtedy ked sa s nou v tomto druhu zanru vie pracovat. Na mna toto bohuzial nezaposobilo vobec. Snad jedna scena ktora je tam podarena a to je na takyto resp. hociaky druh filmu velmi zalostne. Mum and Dad sa snazi kombinovat oba druhy nasilia ako psychologicke tak aj fyzicke s prevahou toho prveho avsak robi to velmi nemotorne. Opat raz zbabrany velmi velky potencial. Z podobneho nametu sa daju vyrobit neprijemne veci keby sa clovek trochu zamyslel. Reziser ani scenarista to zialbohu neurobili. ()

ZackSawyer

Mazec, ani ne tak horor jako spíš pohled na zvrácenost některých lidí, kteří ale ovšem bohužel žijí mezi námi. Co vše se může stát obyčejným lidem - to je strašné. Film pro silné nátury. Nejhorší je na tom všem je ale vědomí a pocit, že se to zřejmě děje a to je to nejhorší. ()

maZSlicko

Nedokážu tenhle snímek ohodnotit tak jak bych chtěl..Kurva co to jako bylo ?Takovou mamku a tatku bychom si asi přáli všichni ne ? :) ()