Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Flego

Bill Nighy je úžasne zábavný, bezpochyby sa jedná o jednu z najlepšie stvárnených postáv nájomného vraha. Treba doplniť, že sa jedná o akčnú komédiu, takže stvárnenie postavy Victora Maynarda bolo o to náročnejšie. Našťastie Nighy pochopil svoju postavu dokonale, nezosmiešňoval ju, ani neparodoval. K úspechu sa nemalou mierou zaslúžili i ostatní protagonisti, takže vzniklo svieže dielko, pri ktorom sa dobre baví. ()

Flakotaso

Nic zvláštního, jenom lehce nadprůměrná komedie, jejíž vyznění značně vylepšuje Bill Nighy a Rupert Grint. Emily Blunt nemám rád. Bohužel film obsahuje tolik klišé, až to není hezké. Škoda, dalo se toho vyvarovat. ()

honajz

Naprosto dokonalá černohumorná komedie s vynikajícími hereckými výkony a úžasným vypointováním scén, u které jsem se bavil od začátku do konce. ()

poz3n

Na 75% jsem si představoval větší zábavu. Film to špatný není a Bill Nighy opravdu hraje o život, Emily Blunt je opravdu opět děsně sexy a Rupert Grint hraje opět toho naivního chlapce, avšak chybí mi tu smích. Můj smích. 6/10 ()

rikitiki

I když nemám ráda komedie o nájemných vrazích, tak v tomto případě na svou zásadu zapomínám. Příběh je podaný s takovou nadsázkou, že smývá veškeré morální pochybnosti a divák chtě nechtě tomu upnutému profíkovi tolik posedlému čistotou a pořádkem fandí a tu ztřeštěnou šílenou holku mu přeje, protože ona mu do života přináší tolik potřebnou barvu. Film je lehoučký jak citronová pěna do koupele, takže se v něm nějaká ta nelogičnost v ději hravě skryje.____ Vcelku už stařičký Bill Nighy je tady pomilováníhodný a to zcela upřímně. /12. 4. 13./ ()

Pítrs85

Velké překvapení, film ze staré školy inspirovaný všemi těmi francouzskými komediemi (už chyběl jen Belmondo). Bill Nighy má charisma na rozdávání, Emily Blunt každým dalším filmem ukazuje, že o téhle kočce ještě hodně uslyšíme, Martin Freeman skvěle úlisný a Rupert Grint v "době po Harrym" prokazuje kus komediálního talentu. Pro mě osobně jedna z nejlepších komedií, co jsem v poslední době viděl, o to větší překvapení, že jsem o tomto filmu neměl skoro žádné info. "Jak se daří tvému bodyguardovi?" "Nejraději bych ho odpojil od přístrojů." "Výborný nápad, tak to udělej." "Ne, má zaplaceno až do konce měsíce."... "Mučili tě, viď?" "Ne, hned jsem jim řekla tvojí adresu." "Hodná holka." :-) :-) ()

Janek

Bill Nighy úžasný (knír), Freeman skvělý (zubní protéza), rozjezd vtipný, ale jinak dost průměrná komedie, jejíž děj je po svižném začátku hrooozně moc nezajímavý. 50% ()

Thomick

"Don't make me shoot first and ask questions later." --- Francie a Velká Británie. Jak výstřední kombinace! A jak skvostný dílo! Francouzskou i britskou tvorbu obdivuju v mnoha jistých ohledech a zvlášť - Wild Target ovšem většinu těhlech ohledů umně spájí dohromady a dává vzniknout opravdovýmu unikátu. Francouzská akce a francouzská střeštěnost + britskej konverzační humor a tak trochu britskej přístup k řešení vážně vypadajících otázek (sexualita předevšim). Mimoto dokonalí Bill s Emily, Freemanovy strašidelný zubiska a některý scény (leštění zbraně za zvuků soulože, Rembrandt) s razantnim náběhem na kult. Prostě paráda. --- "Is that cow?! Much bigger than person ..." ()

Ilicka

Nečekaně vtipná černohumorná komedie s geniálním ústředním triem. Samozřejmě relativně předvídatelná, ale to bylo to nejmenší. Rupert Grint vedle Nightyho a Blunt obstál se ctí, i když jeho role je výrazně prolezlá Ronem. ()

ReneeS

Nemůžu se rozhodnout jestli dát 3* nebo 5*. Zápletka ani dialogy nepřekypují originalitou, občas jsou dokonce i hloupé. Ale když ten film neberete vážně, je jen kousek k tomu, abyste se pohodlně uvelebili v křesle a nahodili velmi pobavený úšklebek. Mohlo by se říct, že s jinými herci by to pravděpodobně stálo za prd. Ale oni tam jiní herci nejsou, je tam Bil Nighy, Martin Freeman. Eileen Atkins a já si nemůžu pomoct, jejich scény mi přivodily víc než pobavený úšklebek. Toho chladnokrevného zabijáka Billu Nighymu asi neuvěřím, ale jestli takhle masíruje nohy, tak stojím první ve frontě! ()

Necrotongue

Své původní hodnocení jsem sice musel s odstupem času lehce korigovat, ale to neznamená, že bych se na druhý pokus nebavil. Opět se u mě projevila slabost pro podivné herectví Billa Nighyho i pro britskou komedii jako takovou, to hezké pro oko ztělesňovala Emily Blunt (a ztělesňovala proklatě interesantním způsobem), zasmál jsem se i s oběma Ruperty a Martin Freeman všechno prozářil svým slizce vyšinutým úsměvem, takže jsem byl znovu spokojen. ()

mm13

Veľmi dobre vyvážený mix britského (suchý a čierny) a francúzskeho (sexy a hravý) humoru, ktorý pôsobí sviežo a rovnomerne baví po celý čas, netrpí súčasným neduhom, že vlastne nudí a iba chvíľami, zato poriadne hurónsky, zabáva. Predstavitelia hlavných rolí Bill Nighy a Emily Blunt sa v sebe tiež našli, na príjemne strávenú hodinku a pol (napríklad keď sa práve nič nechce) je teda táto voľba bez rizika. ()

MonaSax

Skvělá britská komedie, která mně bavila od začátku do konce. Bill Nighy skvělý jako vždy. Taky bych chtěla růžovou kočku. ()

Morholt

"Kdo to namaloval?" "No Rembrandt." "Dej mi jeho adresu! Dělej!" Typická britská suchařina s báječně nesourodou dvojicí Billy Nighy-Emily Blunt a překvapivě dobrým Rupertem Grintem. Škoda, že podobných ostrovních záležitostí není víc. 80% ()

Chickenka

Tahle britská komedie mě opravdu pobavila. Brivé stále dokazují, že jejich humor není jen "suchý", ale dokáže pobavit kohokoliv. Film je nabitý akcí od začátku až do konec, nechybí ani romatika a šťastný konec. Rupert Grint sice nepatří mezi mé oblíbené herce (!), ale tahle role mu padla jako ulitá. Emily Blunt stále dokazuje, jak je talentovaná a to nemluvím o další řadě herců, kteří se do filmu zkrátka hodili. ()

ScarPoul

Tak toto sa neskutočne dlho vlieklo ku koncu, ktorý nebol ani nápaditý, ani prekvapivý a vlieklo sa to spôsobom, ktorý bol skôr na zaplakanie, než na pobavenie. Jonathan Lynn jednoducho nedokázal počas celého filmu vypointovať vtip a už vôbec nie vytvoriť pamätné postavy. Ako to už poslednú dobu býva, na tomto filme sa zišla elita hercov, ktorý nemajú poriadne čo ukázať, lebo nevedia čo vlastne robia a tých pár osvedčených pohľadov, ktoré im zvyčajne zaberajú na mňa bohužiaľ v tomto prípade neplatí. Žiadna nápaditosť, žiadna invencia, len ďalší zbytočný film, ktorý je o to horší, že sa berie vážnejšie než je treba, čo ale chovanie hercov na plátne vôbec nenaznačuje. Veľmi veľké sklamanie. ()

Genero

Každý chlapec, který kdy leštil hlaveň za poslechu mnohonásobného orgasmu své platonické lásky v náruči hispánského gigola, si musí tenhle film oblíbit. Vítám, že Billy opět nasadil jednu z mých oblíbených kožených poloh svého neotřelého herectví založenou na vyhrnutém obočí, ale co víc, maskéři dokázali z odpudivé kobyly Míly Bluntové zhotovit poměrně přijatelnou roštěnku. Dojemný příběh těch nejméně pravděpodobných milenců a jejich pihatého zavazadla se zrzavou řepou skýtá pěknou zábavu a notnou dávku humoru. Ale pozor, ten je velmi suchý. ()

maseer2

příjemně bláznivá akční komediální oddychovka plná suchého britského humoru o jednom vyměknuvším nájemném vrahovi, kterého kouzelně ztvárnil Bill Nighy :)) "Incredible, I have only known you for three hours and already it would take me three days to list everything that I hate about you." ()

BoPo

Od prvých okamžikov som si obľúbil všetky postavy. Zabiják čo má neustále všetko pod kontrolou, vrátene seba samého. Bláznivá žena, čo pôsobí ako nespútaný živel. A tretím do party je zrzek, ktorý berie všetko čo mu život ponúkne. Spolu dokázali vytvoriť atmosféru, v ktorej som sa cítil naozaj príjemne. Skvelý príklad toho, kde výborný casting z jednoduchej zápletky a na papieri obyč scén urobí jeden z najlepších zážitkov roka. A zároveň film, po ktorom sa Emily Blunt definitívne zaradila medzi moje najobľúbenejšie herečky. ()