Několik osadníků na Divokém západě zmizelo záhadně ze svých domovů. Skupinka odvážlivců se je vydává hledat, přestože očekávají problémy s místními obyvateli. Brzy se ale ukáže, že nebezpečí číhá jinde... a všem jde o život! (oficiální text distributora)

Morholt

Půlka osamělého ranče je vyvražděna a druhá půlka zmizí. Logicky jsou obviněni Indiáni a proto se za nimi vydává vojenský oddíl a pár civiliních pistolníků. Nicméně brzy se ukazuje, že s Indiány to nebude tak horké a že pod zemí asi něco je. Průměrná podívaná, která by stála za víc, kdyby se zkrouhla na polovinu a stala se z ní epizoda v nějákém hororovém seriálu. Takhle to bylo příliš zdlouhavé a nudné, ačkoliv náznaky solidní atmosféry a pár slušných krvavých scén tu bylo. Příšery samy o sobě za mnoho nestály a když se daly do pohybu, tak to dalo vzpomenout na pravěk filmových triků. 30% ()

mm13

Nástrel charakterov a sympatické obsadenie tomu síce pridalo na príťažlivosti, inak to ale pôsobí ako nepremyslený polotovar, ako niečo, čo vzniklo na základe prvotného nápadu. Dramaturgia žiadna o nejakých spodných prúdoch sa ani nebavme... A že by tu bol potenciál! No, aspoň že tentokrát som zo stretnutia neodišiel naštvaný. Skrátka béčko (tak nech). ()

PROROK14

Tretia hviezda za odvahu spraviť horor/western. Niečo podobné som vážne ešte nevidel. Prvá polovica bola fakt dobrá ako sa to rozbiehalo. Tie príšerky na konci ma už ale tak veľmi nepotešili. ()

corpsy

Našlo sa tu niečo, čo tento snímok drží nad priemerom. Mierne, ale presne. Je to hlavne napínavý príbeh, ktorý až tak nevsádza na akciu a triky ( to všetko až v závere ), ale na pomalé rozuzlovanie jednej záhady Divokého Západu. Vyzerá to trochu lacnejším dojmom, ale ak to zaujme táto stránka môže ísť kľudne bokom. A poteší skvelé a nečakané vyústenie. ()

Ten Druhy

Hororovo dusná atmosféra tu hrozí od začiatku a postupne sa zaťahuje ako búrkové mraky nad prériou. Nájdu sa i westernové scény: prestrelky, ale mne to prišlo ako road movie na koňoch, miestami sa to aj tak vlieklo. Skupina kovbojov sa síce vydala hľadať snúbenicu jedného z nich, ktorú údajne uniesli Siuxovia, no cieľ bol na ceste, lebo čoskoro došlo na slová mladej indiánky "ov-ne-ju-hov-on-te-pite" - They will kill us all! S humanoidmi v pätách to ani ináč nešlo. Trochu viac dynamiky a Burrowers mohol byť ešte lepší. Takisto si myslím, že toto je jeden z mála filmov, ktorému by prospel happyend. ()

Astaroth12

Spojenie horror a western ma vždy fascinovalo, ale je veľmi malo takýchto spojení, ktoré sú aspoň priemerné. A tento je myslím si čistý priemer. Lebo na monštrách sa pohrali a asi aj zhltli najväčší balík financií. Preto sa muselo šetriť inde a to napríklad na hercoch, tí teda boli hlboko podpriemerní. Len tých chybičiek v tomto filme je veľa. Spomeniem, ale len niekoľko, nechce sa mi to až tak rozpisovať. Najväčším negatívom bol scenár, keby sa viac sústredil na logickejšie uvažovanie postav a aj na to, aby tu bolo monštra a aj ich boj s človekom viacej vidieť. Bolo tu toho veľa, ale skoro všetko sa dialo mimo zaber. Potom atmosféra, tej som tu čakal oveľa viac, aspoň prostredie bolo na to stvorené, ale ani to film nevyužil. Škoda toho, lebo keby sa s tým viac pohrali a monštra by bolo viacej vidieť od začiatku, tak by stal určite za viac. Takto len slabe 3* ()

Freemind

Joj, takové směsky mám rád. Čtvrtou hvězdu dosazuji, abych trochu srovnal nespravedlivě nízké hodnocení. Shrneme si to : svěží a originální námět (cituji - "první a jediný představitel nového žánru - horror-western"), překvapivě velmi slušní herci, oku lahodící kamera a tepavá hudba, výborné kostýmy a scénografie, přirozené dialogy se spoustou jemného černého humoru ("They eat soft parts." "Soft parts?? I like my soft parts ... Shit."). Plus opravdu hodně zneklidňující, dusivá atmosféra strachu a beznaděje. Souhlasím s tím, že CGI se nepovedlo a vypadá dost levně, ale masky obstály na výbornou. Sečteno, podtrženo - velmi příjemné překvapení a jeden z nejoriginálnějších horrůrků, které jsem v poslední době viděl. ()

raimi

Další z mnou přehlížených postmileniálních vykopávek, do kterých jsem nevkládal žádný naděje, a přitom se jedná o vynikající film. Jen vůči němu musí být člověk empatický, jedná se totiž o pěkně pomalej slow-burn. Já se chytl hned u prvního záběru, kterej mně svou filmovostí a nelaciností nahlodal, že tady se fakt nepojede levný neumětelský céčko. Režisér umí budovat atmosféru, nebojí se být nekompromisně drsnej a krutej, příběh má pevně v rukou, herci jsou charismatičtí, kamera a hudba výborná, westernová výprava a kostýmy uvěřitelný, monstra nádherný a ani jednou mě nenapadlo, že je to jen jako, že je to jen film. Jen to CGI měli tvůrci vynechat. Miluju tyhle nečekaný příjemný překvapení. ()

AlistairMir

Lehce nadhodnotím, jelikož mě tento horor, z doby divokého západu, bavil a zasloužil by si lepší hodnocení. Místy celkem drsné, syrové, špinavé. Občas z toho je cítit ta beznaděj hlavních hrdinů. První půlhodina se pro někoho lehce vleče, mně osobně nenudila. Body navíc musím dát i za, pro mě lehce překvapivej, konec. ()

Dubro

Snímok síce žiadna veľká pecka nie je, no mňa rozhodne potešil, zvlášť keď som pred ním precivel nejaký nepodarok, tuším Zabudnutý ostrov sa to volalo, či tak akosi, zabudol som, nič sa nedeje. Dej graduje príjemne pomaly, herecké obsadenie na dobrej úrovni, dialógy neprekročili hranice stupidity a hlavne sa tam s nikým nesrali, sympaťák nesympaťák, ideš do hliny. Scénky prestreliek natočené a nastrihané pomerne zručne, dej ťažšie čitateľný (to mi vždy pomastí brucho) a až na tie potvory je finiš výborný. Čo viac chcieť? Dobre, viem, prvú v lote, kto by nechcel, ale aj tak v tomto prípade budem čúrať proti vetru a buchnem 4. ()

gumli

Pravda je,že film sa dosť ťahá,má hodne pomalé tempo.A preto môže niekoho nudiť.No ja som bol z ním spokojný.Bytosti sú dosť odpudzujúce,ale lepšie ich ukážu až na konci filmu,čo je škoda.Film je tiež hodne tmavý,čo je tiež na škodu.Komu sa páčili filmy napr.séria Tremors,tak tomu by sa mal páčiť aj tento film.Rozľahlá préria môže byť dosť desivé miesto,ako ukazuje tento film.Horrorových westernov nie je mnoho,a ešte k tomu s takýmito tvormi.A film má aj rasový podtext,kruté zaobchádzanie s indiánmi.Rozhodne stojí za pozretie. ()

honajz2

Překvapivě celkem dobré to je. Posouvá se to poměrně pomalu, ale na rozdíl od jiných westernových hororů, co jsem nedávno viděl (The Wind, Kosti a skalp), tady ta atmosféra celkem funguje. Má to i zajímavý nápad (i s trochu originálními příšerami), dobře se na to dívá, příběh mě dokázal zaujmout a sice tam jsou zbytečné scény, ale jinak to funguje překvapivě dobře. Akorát se to celé dalo daleko líp promyslet, protože takhle to stojí jen na postupného odkrývání toho, o co jde a to je odhaleno až po hodině filmu... Taky ten konec mi přišel strašně uspěchaný. Ale jinak celkem dobrá práce, ani bych to nezařadil do kategorie "neurazí, nenadchne", navzdory mému hodnocení, ale on si ten film podle mě víc prostě nezaslouží. 3* ()

Vyhy

Usnul jsem u toho..a to né únavou. A to bych řekl, že mluví za vše. Nic moc herecké výkony bych ještě bral. I příběhově by to ušlo. Ale zpracování, příšery, "strašidelnost", to vše bylo to mizerné a hrozné, že jsem to skoro ani nedokoukal. Takže sečtěno podtrženo 18% ()

Figu

Stopy zmizelých? Né! Mé stopy k tomuto bijáku měly zmizet... Tak vlastně byla to taková veliká pohádka, která má jednoznačně béčkové parametry. Béčková režie, béčkoví herci, béčkové monstra, prostě jedno velký B! Jestli někdo chce tento film srovnávat s filmem "Kosti a skalp", tak ať jde do prdele! I přes to vše špatné co píšu, oceňuji snahu. Proto za 55% ()

cariada

Nemám rád tyhle variace na western či občanskou válku, který jsou střižený hororem. Celé je to takové nemastné neslané. A až ten konec se slušně rozjede. A potvory vylezou ven. Pro mě nezáživný horor, který už si nepustím, a bez posouvání v obraze asi bych to nedal. ()

Khumbac odpad!

Značně nudný scify/western. Parta kovbojů se vydá hledat unesené přátele, které neunesli indiáni, jak se domnívali, nýbrž nějací zdegenerováni bizoni, vydávajíc zvuky jako predátor zkřížený s prasetem. Herecké výkony stojí za starou belu a o nějakém logickém chování postav není řeč. Např. když je v lese napadnou indoši tak se schovají za mrtvého koně, kde leží až do setmění. Pak najednou vstanou a zapalí nějaký jedovatý strom. A těch nelogických nesmyslů je tam celá řada... Divím se, že jsem se takhle rozepsal u takovéto sračky. ()

DJ Rocco iNc

Celkom dobre vymyslené. Až na pár detailov. Tie príšerky mohli trošku lepšie vyzerať a mohlo to byť viacej hororové a dramatické. Inak sa mi ten film páčil. Podobný film som videl z 90iatych rokov ale na názov si už nespomeniem. A Karl Geary na mňa pôsobí trošku inak ako vo filme Mimic 3. ()

Danny F.

Po celou dobu filmu, s vyjímkou samotného konce, se skoro nic divočejšího nedělo. Občas někoho napadli ty povedené a skutečně odporné zrůdy. Ale dobře jsem se při sledováni zabavil. 65% ()