Hřmění divadla Sklep

(divadelní záznam)

Jedná se o část záznamu legendárního představení kultovního souboru Divadla Sklep. Autoři se rozhodli udělat parodii na televizní pořad „Katovna", ve které se věnují kritické analýze Bible. V představení nebudou chybět ale ani písničky, skeče a především typický humor. (Česká televize)

Krosmen

Vždycky, když mě přepadne trudomyslnost, tohle je z ní cesta ven. I když to znám už skoro zpaměti, stejně se furt musím smát. Naprosto perfektní. Koho a kdy napadlo recenzovat Bibli? Odpověď - přece Sklepáky, a že tomu dávaj na půlky pardon na hřbet ()

mcleod

Dlouho jsem znal jen jedinečnou intelektuální diskuzi nad Biblí... "Tahle kniha je pro mě teda literárně nevyvážená. Ona je ze dvou zcela neadekvátních částí... jedna je tlustá a stará a druhá je tenká a nová. A my během tý starý čekáme na hrdinu, on nepřichází... a ta nová je jenom vo něm! A to je ta aviváž. ...která je jednou z mých nejoblíbenějších komediálních scének. Teprve nyní jsem se však dostal k celému záznamu a musím říct, že přes jeho velkou podivnost, se mi vlastně i v celku hodně líbil. Hlavně výborný rozhovor mezi řidiči náklaďáku a autobusu. "No, čoveče, barák teda zrovna moc né, víš." A i zbytek je hodně divně vtipný. ()

herr_carter

Závěrečný rozbor Bible je podle mě jedna z nejgeniálnějších scének vůbec. Jinak pro mě ale bohužel zůstává humor Divadla Sklep v těžkém průměru............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

bari68

Humor divadla Sklep je veľmi svojrázny.Kto mu, ale príde na chuť bude nadšený.Nedá sa povedať, že aj ja som v tejto skupine, no niektoré scény(Biblia) ma celkom pobavili. ()

Zagros

Sklepáci nikdy k mým favoritům nepatřili. Pravda, na živo jsem je nikdy neviděl a znám je spíš z jejich televizní a filmové tvorby. Na Hřmění jsem se ale podíval s chutí a velkým očekáváním (díky zdejšímu hodnocení), které ovšem zůstalo z velké části nenaplněno. Jen jsem se utvrdil, že jejich humor mě po většinu času míjí. Ano, kritika Bible je skvělá, ale ten zbytek je o poznání slabší a některé výstupy jsou z mého pohledu spíše trapné než vtipné. Zčásti sice dokáži pochopit jejich přijímání jako klasiky, přesto ode mě Hřmění více než tři hvězdy nedostane. ()

B4TM4N

Tak tohle je klasika, škoda že Sklepáci nejsou plodnější. Kritický rozbor knihy knih by se dal označit přinejmenším za pythonovsky geniální. ()

bila.tecka

Bravurně vyvedená parodie nejsvatějšího ze svatých - Bible. Kdo vedle Monty Pythonů si může dovolit a zároveň dokáže se navést do zapovězených a řekl bych nedotknutelných vod? Někdo vtipný a zároveň inteligentní, který na sebe neupozorňuje (tj. není trapný). Ano, divadlo Sklep. Hoši moji zlatí, skouleli jste to náramně. A to nejsem nijak dotčen shozením Katovny, kterou jsem měl ve své době docela rád. Mohlo by vzniknout více "dílů" téhle talkshow, klidně o dost delších, milí fanoušci basketbalu by jistě tu újmu přečkali ve zdraví :) ()

kwoky

Vávrův taneček a kritika Bible jsou dvě brutálně dobré scénky. Zbytek je trochu slabší, ale dát míň než pět by byl hřích. ()

Emzet

Naprosto geniální a dokonalá show, jejímž vrcholem je bez nejmenších pochyb "katovna". Takhle jsem se už dlouho nenasmál... ()

Andresito

"No jestli můžu, ještě než mi skočíte do řeči ... vy říkáte stará, nová, tlustá, tenká, já říkám dlouhá. Ta kniha je především dlouhá. A to tak dlouhá, že kdyby byla snad o polovinu kratší, tak by furt byla dost dlouhá." Mýlím se, a nebo porovnávat Bibli s Ferdou Mravencem dokážeme jenom my? 90% ()

waits

Téhle Katovně, našlapané bonmoty až po střechu, se snad museli zasmát i Rejžek s Justem. Vávra, Hanák, Burda i Macháček jsou naprosto bezchybní. Zlatý fond Sklepáků i českého divadelního humoru vůbec. ()

Brylin

Dokonalé, tak trošku Monty Python po česku. Závěrečný rozbor Bible korunuje originalitu a genialitu představení. Za pět! ()

Brejlil

Nemůžu dát pět hvězdiček, neb než se dostaneme ke Hřmění, je nám nutno přežíti některé nezáživné scénky. Macháčka například a jeho nevtipnou píseň. Abych počátek jen nehaněl, taneční vložka Davida Vávry a spolutanečnic (jejich jména bohužel neznám, ale neměla by být zapomenuta) je opravdu brilantní. A pak, pak přijde Hřmění. Nemohu zde napsat nic nového, protože vše již uvedli mí spoluuživatelé v mnoha případech dávno přede mnou. Je to geniální parodie všech těch nevtipných, rádoby kritických intelektuálních blábolilů, která ovšem v mnoha směrech opravdu udeřila hřebíkem na hlavičku. "Vybli Bibli," toť slogan roku 2000. ()

RomanHyde

Kritický rozbor Bible je jedno z nejlepších zábavných dílek, které vyprodukovali čeští kumštýři:) Todle nemá chybu a já obdivuji herce, že dokáží tohle ustát a nepropuknout ve smích.. ()

Raimok

Bohužel je to tak krátky, že i kdyby to bylo snad o polovinu delší, tak by to furt bylo dost krátky... 91 % ()

Lukin413

Pásmo scének a písní, které vévodí nezapomenutelné recenzovaní Bible. "Až já jednou něco napíšu, a to se může stát,...". ()