Černé moře

• Velká Británie Black Sea (více)

Jednoho dne dostane kapitán Robinson (Jude Law) nečekanou nabídku. Má sehnat ponorku a posádku a plavit se na Černé moře vyzvednout z potopené nacistické ponorky zlaté cihly. Avšak pod hladinou moře ve stísněném prostředí ponorky začíná mezi posádkou obcházet nedůvěra, pochyby a smrt. Dostane se kapitán Robinson k vytouženému pokladu, nebo bude muset obětovat úplně vše? (Bontonfilm)

ER

Filmová jednohubka,ve které se "utopil" i Jude Law. Největší slabinou v dramatickém ději jsou očekávané nehody (budiž) a pár věcí,které nejsou v rovině psychologicko-logické dobře podané. Jinak filmy,kde to skřípe,vrže a hučí mám rád . ()

Likan7

Rutina. Jude Law by si zasloužil podobný film, jenže by ho nemohl točit Kevin Macdonald. Něco tak průměrnýho, nezajímavýho a bez nápadů aby člověk pohledal. A přitom to téma je zajímavý a má rozhodně potenciál. Posádka je sice naprosto pitomá a všechno si to vlastně udělala sama, ale jako béčkový tempo thriller, u kterého se nebudete nudit to funguje. Jen to celý mělo být lepší. ()

DavidWebb

Jude Law sa po vyhadzove v práci naserie a zamieri si to na dno čierneho mora aby si z nemeckej ponorky (WW2) vyzdvihol zlaté tehličky. Jednoduchá premisa/nápad, ktorý funguje a nie je to natočené tak zle, ako som sa obával. Vyzerá to síce lacno, ale takmer všetko tam funguje. Možno to má trochu rýchlejšie tempo a tým pádom sa divák nedostane dostatočne "blízko"k jednotlivým postavám, na druhej strane vzhľadom na svoju dĺžku to už naťahovať nešlo, musel by z toho vzniknúť dvoj-troj dielny film. Na začiatku tretej tretiny sa v deji objavuje podfuck, ktorý príbehu dáva dodatočnú kinetickú energiu a z váhavých štyroch hviezd som prešiel k štyrom definitívnym. Režisér Kevin Macdonald je už skúsený harcovník takže by ma zaujímala výška badžetu a predchádzajúca práca scénaristu, pretože mám stále pocit, že sa z toho dalo vymáčknuť ešte viac, možno až na slušný cinebuster. Enyvej... kto nemá rád zlato, huh? PS: "I am not going home poor". PS2: Koniec som čakal iný ale aj tak sa dá... ()

RAFT

Tak, na tento film sem se teda dost těšil .Akorát sem z tohoto filmu dostal,to co sem potřeboval,sice u filmu sem se nenudil ,ale škoda ,že to nebylo o trochu lepší ,takový čistý průměr .Jude Law a jeho hlavní role ve filmu, no tu a tam vcelku ušel .Docela zajímavý thriller, ale víc už film to vytáhnout ,prostě nemohl .Za mě 60% nic víc, nic mín. ()

celticek

Upřímně jsem čekal větší blbost. Dalo se na to podívat. Jude Law zahrál dobře, ale takovému Das Boot nebo K-19 Widowmaker to nesahá ani po kotníky. Závěrečný patos filmu spíše ubral. ()

TommyDiamond

Charismatický kapitán ponorky Jude Law plavící se za dávno zapomenutým nacistickým pokladem ukrytém na dnu Černého moře nakonec zjistí, že největším problémem nebude cesta za zlatými cihlami, ale jeho posádka plná vrahů, psychopatů a pověrčivejch zbabělců... Od filmu jsem čekal mnohem víc, jenže ve stísněném prostoru ponorky, s ohraným příběhem a nesympatickými postavami se větší zázrak udělat nedal...... ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Slušné "komorní drama" v rozpadlé ponorce s bandou "inteligentních" anglánů a tupých rusáků, kteří nepochopitelně všechno poserou a tak se mohli mít dobře. ()

Scraffy

Vcelku zaujímavý film, avšak neprináša nič nové. Po technickej stránke je to super film, ale príbeh je taký čudný a jednoducho by na svoju minutáž mohol byť troška iný. Priemeru sa nevyhne. ()

Guran

Zlatá horečka ze strany britsko-ruských námořníků. Děj o ponorce vykradl spoustu zvratů z jiných filmech o ponorkách. Jediné, co je zde novinkou je příběh, který sice není nic originálního, ale je zajímavý. Co se týče filmového zpracování, tak to nedopdlo ani z daleko nejlíp. Filmové triky to chtělo ještě doladit. Na to, že jsme v roce 2015, tak to vypadalo, že je to točený před 30ti lety. Hudební doprovod je mizerný, charakery postav nezajímavé, nezáživné, celé posádce nebudete fandit a už vůbec ne Jude Lawovi. Film se sice snaží sblížit své postavy s diváky, ale nepodaří se. Snímek je zkrátka béčkový. Tohleto se vůbec nepovedlo. Navzdory této kritice se i tak snímek dá dokoukat. Nabízí scény, kde jen zvědavě čekáte, co se bude dít, ale pak přijde nezajímavý zvrat, který celý potenciál scény zničí a děj zase nabere ten svůj béčkový spád. ()

intro

Jo tak tohle si nechám líbit, tenhle typ filmů mám rád. Napětí, vynikající obsazení, stísněná atmosféra ponorky. Dávám 75 % ()

zubrik66

Hlavným problémom ponorky je to, že nemáte kam uniknúť. No a samozrejme zostavte si bandu ako z čias studenej vojny a ešte to zlato...a máte o zábavu postarané. ()

Pitryx

No, ušlo to. Od druhé poloviny to bylo i trochu napínavé dokonce i s jedním překvapeníčkem. Jako odpočinkový snímek velmi dobré. ()

DonBraso

Tohle byla těžkotonážní nuda v ponorce vskutku bravůrní.Naprosto tak dementní ponorkový film jsem snad neviděl.Napětí naprosto vykonstruované a posádka na odstřel.Všechno bylo tak blbý,že jsem si myslel,že tohle režisér nemyslí vážně,ale on se do toho sakra opřel.Takže zápletka jak z hentai,Jude Law se mohl přetrhnout hrát drsného,že nakonec to vyznělo jak červená knihovna ke konci.Jedna jediná scéna s vodou v ponorce trochu zvedla moje obočí,ale uměle vyvolávané napětí v moři,to jsem se už smál,protože v tom filmu se nic neděje.Hlavně si vzít na palubu kluky ruský,všichni se známe a pak vemu ty nejdebilnější lidi,který musí vzápětí jet podle mantinelů.Zastřelím jednoho z posádky no a co,nic se neděje.Podruhé udělám to samé a jsem ještě frajer.Bože co je tohle za pitomost. ()

harycek

Technik by z tohoto filmu dostal psychický šok!!!Samotný děj mě moc neuchvátil, nevím co chtěl básník říct, z toho atraktivního prostředí ponorky a moře se dalo vytěžit mnohem víc!!!! ()

tsatsiki

Kdyby to nebylo tak dlouhé dám tomu 4*, ale musím dát 3. Je to zujaímavé, napínavé, do jímavé s překvapivým koncem, kdy se Jide Lowe obětuje za ostatní, ale 30 minut kratší film by byl zajímavější a nebyl by místy tak roztahaný. Ale určitě jako oddechový film dobré, když chcete koukat na film, jíst u toho chipsy a pít pivo nebo colu. ()

meatball

Opravdu dobrý dobrodružný film, skvělý Law a hlavně fakt nepředvídatelný Ben Mendelsohn. Kdo má rád filmy typu Souboj o poklad Yankee Zephyru, určitě bude spokojený. ()