Černé moře

• Velká Británie Black Sea (více)

Jednoho dne dostane kapitán Robinson (Jude Law) nečekanou nabídku. Má sehnat ponorku a posádku a plavit se na Černé moře vyzvednout z potopené nacistické ponorky zlaté cihly. Avšak pod hladinou moře ve stísněném prostředí ponorky začíná mezi posádkou obcházet nedůvěra, pochyby a smrt. Dostane se kapitán Robinson k vytouženému pokladu, nebo bude muset obětovat úplně vše? (Bontonfilm)

alchac

A já tedy nevím, co tu zas kdekdo brblá. Jistě, posádka byla sestavená z typů, za které by dramaturgové VyVolených a Velkých Bratrů platili zlatem, ale to měli do té rezavé rakve naskládat partu špičkových profíků, kteří by jen dvě hodiny jessérovali v ukázkovém pozoru? To bych asi hnípal už po půl hodině. Naproti tomu tato britsko-ruská ponorka v ponorce mě dvě hodiny výborně bavila, což aspoň mně ke spokojenosti stačí. ()

dr.fish

Já osobně nevidím důvod film nějak hodnocením sestřelovat. Je dobrodružný, místy velmi akční a atmoška je opravdu dost stísněná- jako v ponorce. Že se nakonec film vyvíjí úplně jiným směrem, je spíš plus než mínus. Je to vlastně sociální drama nezaměstnaného námořníka, který se cele obětoval své práci a ztratil tím rodinu i budoucnost. Místo aby se opilý ploužil přístavy a hledal příležitostnou práci, rozhodl se vzít osud do vlastních rukou. Jadna pořádná "rána", vydělat a užívat po zbytek života. Jen trochu zariskovat....75% ()

Cedr

Scénář přesně dle Screenwriting 101 těžko naláká davy fanoušků. "Poctivý thriller" však sedne málo filmům takhle přesně. Black Sea si na nic nehraje, ví o tom a umí z toho těžit. Jasný příběh, jasné charaktery a skvělý Jude Law pod zkušenou režií. Přesně dávkované dobrodružství a napětí. Black Sea se za své šablony nestydí a díky tomu, že se z nich nesnaží za každou cenu odpoutat nikdy nepůsobí jako klišé a v závěru je až překvapivě působivým. Dozajista existují působivější ponorková dramata, ale Black Sea sází na funkční jistotu. 70+% ()

Doudis19

Slušně obsazená posádka, která však svůj potenciál příliš nevyužila. Chovaní většiny z nich je navíc, mírně řečeno nedůvěryhodné. Těžko uvěřit, že by měli zasebou armádní službu. A tak by se dal shrnout i celý film. Je těžké koukat se zájmem na něco, čemu nejde věřit. ()

Johnny.ARN

Keby sa zozbieralo všetko zlato, ktoré údajne má patriť nacistom, svetový dlh by razom zmizol. Na niečom to ale postaviť museli. Britsko-ruská posádka ide hľadať do Čierneho mora nemeckú vojnovú ponorku, ktorá má na palube zlato. Ako by sme tento film mohli brať? Ako štúdiu ľudskej hamižnosti? Ako príklad toho, že miešať posádky nieje najlepší nápad? Ako vzor obetavosti? Neviem. Rozhodne to má kúsok zo všetkého, je to pozeratelné a nie veľmi dlhé. 3 z 5 ()

neoBlast

Solidní direct-2-dvd žánrovka, která nikoho nemůže urazit. Na to bych vsadil svůj námořnický klobouk. Ambice film zanechal v přístavu a i od úplného počátku se úmyslně potápí do béčkových vod. Jude Law a jeho přízvuk je vtipný, tempo slušné, takže pokud vás synopse zaujme, tak není vůbec co ztratit. 65 % ()

VanTom

Když jde o nacistické zlato z potopeného U-boatu, budiž (byť rozpočet limituje). Ale ono to hlavně, vlastně hned od vyplutí, "psychologicky" dře a vře mezi britskou a ruskou polovinou posádky tvořené rozličnou sebrankou, ehm, ze dna společnosti; v závěru už se ti bohatstvím (méně už přežitím) zaslepení m(M)rchožrouti úplně trhají z vodítka svých dosavadních charakterů. Divně na suchu se(bou) pak plácá sociální "kritika" nenažraných korporací, které si dovolí po letech propustit zaměstnance, no kde to jsme? ()

MichelSmith

Pomerne zručne natočené no s absenciou scénickej ostrosti a dostatočne nevyužitý potenciál kamery a efektová inkubácia,navyše príliš tmavé a ťažko hmatatelný obsah pre skoro slepých,avšak pútavé so znamenitou konštrukciou dejového ťahu a spádovej trojzmernej okopitosti... ()

ghatos

Na Krymu se v posledním roce dějí věci. Hlavně teda na souši, i když v moři by teď neproklouzla k pobřeží ani mořská (NATO) myš. To však není pro Black Sea podstatné. Docela mi imponuje snaha do dnešního světa zařadit klasický ponorkový napínák. Atomové mocnosti vystřídali chamtivé soukromé společnosti, takže se musí i v té vodní plechovce tvrdě makat. Není to žádný převratný ultrapsychologický kousek, avšak plní si to, co má. Kdo má rád ponorky, nebude zklamán. 60%. ()

JohnSmith

Náhodou to byl moc fajn thriller s trochou psycha. K tomu pěkně natočený. Závěr byl pak trochu moc hollywoodský, osobně bych čekal, že tam pojde celá posádka. ()

ZkuKol

Už rysy zápletky znějí problematicky, ale Kevin s Judem prostě chtěli film o ponorkách, tak vzali první, co jim přišlo pod ruku. Jsem pod/mořský laik, přesto každých deset minut se dělo něco, nad čím visel víc než jeden otazník. Na druhou stranu se mi to nikdo nesnažil deset minut vysvětlovat, prostě se stalo a jedeme dál. Přesto film hodnotím pozitivně. 1) Jude je borec; 2) Kevin vypráví v super tempu a bez zdržování/vykecávání 3) atmosféra funguje 4) postavy jsou dobře poskládané figurky 5) spolehlivé herecké výkony. Film mě bavil, držel jsem hrdinům palce a zajímalo mě jak to dopadne, přesto, že jsem si byl vědom slabých míst a oslích můstků - u mě dobrý... 75% ()

kenkaku

Všichni co nemají pro ponorky slabost si ihned odeberte jednu hvězdičku. Možná i dvě :). Vzato s nadhledem jde totiž o poměrně komorní záležitost kde se to zas tak moc neděje. Děj se spíš vleče a působí béčkově. I když obrazově/trikově je to paráda. Černé moře je tedy film který musíte mít už od začátku rádi (protože je o ponorce) a odpustit mu občasné koniny (stylu "12kg navíc by už oblek neunesl"...:D). Opravdu je třeba být tolerantní a občas jen konzumovat ;) ()

psychoJoa

Přesně tenhle typ filmů můžu! Skvělá houstnoucí atmosféra, strhující příběh a zajímavé, konzistentní postavy - vše podtržené stísňující ponorkou, obřím pokladem a následným bojem o holý život. K pěti hvězdám mi chyběla větší akce, zajímavější příběhové zvraty a zápletky. ()

DavidS.

Nemáte práci? Nevadí...Stačí koupit v Sevastopolu rezavou rakev, obléci Lawa do pleteného svetru a hurá za pokladem...Pokud ovšem vaši posádku netvoří banda debilů (dle mezinárodního práva spravedlivě půl na půl)...Tak nevraživá squadra tu nebyla od Promethea... ()

divak84

kdo má rád armageddon tak si jistě dopřeje armageddon pod vodou ve spoelčnosti dementních postav, které se ženou za bohatstvím tak slepě, že najednou se raději povraždí navzajem, aby kapitán donutili si vynořit na vzduch. ultimátní twist snad jen dokresluje ultimatnější 18letý dement s liverpoolským nařečím a parchantem na cestě. celkem zklamání. neříkám, viděl jsem i horší, tohle má aspon mizernou (ano , tohle je kompliment) atmosféru, ale jinak nic co by si zasloužilo víc než 2 hvězdy... nechápu co takový dexter099 na tomhle filmu tolik miluje... jediná scena která stojí za to je odtah voziku se zlatem okolo propadliště.. jinak ten film vaří z vody ()

Hanys_

Rusko-britská posádka je jako sud dynamitu a je jen otázka, kdy na cestě za nacistickým pokladem vypukne ponorková nemoc. Dobrodružná jednohubka s přesným obsazením. Ale boužel nic víc. ()

Litvicek

Ty vole ale tohle se vůbec nezdá. Člověk by řekl, že se bude pachtit s úplně amaterskou sračkou, která nezaslouží ani hvězdu za dobrou hlavní roli. Nicméně musím říct, že jsem mile překvapen. Čím níže posádka putuje, tím víc jsou ve sračkách. Atmosféra graduje, bordel se hromadí a kuchařova šlichta vypadá jak týden staré kozí lejno. Já říkal, že brát panice na palubu, nosí smůlu. Co bych měl dál pitvat. Ono není zase moc co. Trailer ukáže, že půjde o atmosférickou a stísněnou podívanou, u které si člověk nebude moct být jistý, co se vlastně bude dít. Tohle nám ukáže trailer a film ani na vteřinu nevybočí. Not bad podívaná a proto dávám tři hvězdy. ()

HArna

Myslím, že to není žádný průšvih, ale čekal jsem víc. Zápletka není nijak originální a někdy se postavy chovají dementně, ale dá se na to koukat. Není to určitě žádný zázrak, ale podobných filmů, ze kterého se pak vyklubal průser bylo přeci jen víc - 60% ()