Užívej si, co to jde

• USA Whatever Works (více)

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídit jakýmikoli konvencemi a jeho životním krédem je: užívej si, co to jde. A tak, když se shodou náhod potká s mladou dívkou Melody (Evan Rachel Wood), obrátí znovu celý svůj život naruby. A nejen sobě… Stárnoucí Boris, naivní Melody, její sexy matka a upjatý otec procházejí postupně očistnou katarzí, v nichž se zbavují všech předsudků o „šťastném životě“. (oficiální text distributora)

sona123

Tak trochu jiný Allen. Ale o moc barevnější (ne vážně, všechno je v jasných barvách, až zrak přechází), s úžasnou lehkostí vtipný (některé vtípky hraničí s Kameňákem, ale většinou je to sofistikované a navíc se mnohé bohužel ztrácí v překladu, ale tohle bych bez titulků určitě nedala!). A ta "blbka" blondýnka, to je úžasná postava, jak tu se povedlo vytvořit! No konec nám pravda trochu pokulhává, ale to my géniové trochu přivřeme oko, no :-) ()

katchi

Postupem času začínám Woody Allenovi přicházet na chuť..jeho filmy působí na jednu stranu tak tuctově, že ve výsledku vůbec tuctové nejsou. Ať už se jedná o You Will Meet a Tall Dark Stranger nebo o Whatever Works. Obě tyto romanticko-dramatické komedie mě pobavily jako už dlouho nic. Jsou natočeny s neskutečnou lehkostí a mají svůj specifický humor. Navíc herci hlavních hrdinů nemohli být vybráni lépe. ()

aLPaC

Larry David je naprosto úžasnej! Skvělá náhrada za stárnoucího Allena, který už se od roku 2003 objevil jen ve dvou svých filmech. Příběh mě bavil a ačkoliv byl v řadě ohledů naprosto předvídatelný, ta kanonáda humoru to prostě vše přebila. ()

Gore

Woody jak ho známe a máme rádi, ale co mu chybí k dokonalosti, je to že v hlavní roli není sám génius, ale Larry David, který sice jako náhražka je víc jak obstojná, ale pořád je to náhražka. Při některých scénách jsem si představil v roli mistra, a opravdu tam chybí. Bez něho musím jednu hvězdičku snížit. ()

Kruczynski

Ač si Allen jakožto jeden z nejlepších režisérů všech dob stále zaslouží velký respekt, je potřeba přiznat, že jeho nový film je více zklamáním než milým překvapením. Woody opět pracuje s konceptem upovídané bláznivé komedie z New Yorku, s postavami si hraje jako s figurkami a hlavnímu hrdinovi vkládá do úst další typicky allenovské hlášky. Tím se věrným divákům zajisté zavděčí, ale zároveň tak jen vykrádá sám sebe a do velké míry se opakuje. Z kladných stránek filmu je třeba vyzdvihnout skvělý výkon Larryho Davida, na kterém ostatně film stojí a padá. ()

panmroz

woody allen dělá filmy, co by klidně mohli bejt divadelní hry, ale asi se mu to nechce každej večer hrát, tak se to prostě natočí a každej si to může pustit. si na to skočit. do kina. třeba. nu, a již nějakou dobu se kvalita jeho filmů pohybuje víc v poho ( Kasandřin sen, Celebrity), po míň v poho ( Vicky..., Melinda...). A tohlencto bych řekl tak jako spíš to míň v poho... ()

Nekgro

Starej chlapík, kterej svým cynickým, sarkastickým, ironickým pohledem na svět změní většinu lidí k lepšímu. Každá jeho jednotlivá poznámka je přesně a vtipně cílená. Navíc využití Heisenbergova principu neurčitosti v oblasti sexu jsem slyšel poprvé :D ()

Kratoc

Co si budeme namlouvat, tenhle druh filmu Woody Allen umí. I když je pravda, že Larry David nepůsobí v roli asi tak dobře jako kdyby ji zahrál sám Woody, ale i tak jsou repliky skvělé a celý film je velmi úsměvný (pokud znáte Allena a jeho druh humoru a neumřete na něj z kulturního šoku :)). Sice to tady v minulosti již bylo, ale to neznamená, že se člověk nepobaví. Pobaví a to velmi dobře! ()

krvavamera

Měla jsem strach, že budu z nového filmu Woodyho Allena zklamaná, a tak jsem s jeho zhlédnutím dlouho otálela. Nejsem, je skvělý. Škoda, že jsem tak dlouho otálela! ()

bolan

To že Woody Allen za posledních 20 let už jen vykrádá sám sebe víme, ale pokud to bylo dobré vykrádání, vůbec mi to nevadilo. Tady šlo bohužel už jen o bezcenné plkání. Pár noých slovíček, pár vtípků řečených jinak ale stejně, pár (rozuměj dva) vyměněných herců a tím to začíná i končí. A to mám Woodyho tak rád a nedám na něj dopustit. Problém jeho filmů ve kterých nehraje sám sebe je ten, že vtipné intelektuální kydy o hovnech jsou jeho parketa a když je přednáší někdo jiný, vždycky tam vidím Allena a od herce který hraje místo něj, to zní vždycky jinak - bohužel mnohem hůř ! ()

toi-toi

Každý niečo po sebe potlačuje, kým neprídu do New Yorku a nestarnú Woodyho alebo jeho iné alterego a všetci budú šťastný a menej múdry a menej burani. Utopia alá Woody.. ale neskutočne vtipná. ()

papyrosaurus

Přišlo mi to ke konci trochu více potrhlé, než bych asi původně čekal, ale nakonec se mi film přece jen líbil. Ovšem třeba taková Vicky-Christina byla určitě lepší. Neurotický a skeptický Boris mi skutečně připomněl samotného Allena a byl to sympaťák. Jeho pohled na svět a zpochybňování čehokoliv mi bylo blízké. Trošku mi vadil takový ten pohádkovský průběh -všechno dobře dopadlo atd...... najde se tam i dost klišé - ha! sám Boris na ně upozorňuje, když je někdo vysloví a v tom případě měly být nedílnou součástí příběhu. ()

Emzet

Allen v probádaných vodách - o neuróze, romanci, New Yorku, kontaktu s divákem… ale tentokrát i o stáří, nadhledu a určitém vyrovnání. Skvělá oddechovka a film, který mi je zkrátka neuvěřitelně příjemný. Larry David je s Woodym zcela zaměnitelný. :-) Evan Rachel Wood by pro mě byla snad poslední volbou do takovéto role, ale překvapivě to funguje. Srdcovky jsou srdcovky… ()

Brylin

Lehká intelektuální konverzačka, Allenova klasika. Tentokrát o roli náhody ve vztazích a jednom městu, které umožňuje lidem býti takovými, jací chtějí. A to bez jakéhokoli tlaku společenských konvencí. Ačkoli jsou charaktery jednotlivých postav někdy příliš kararikovány - Boris je až příliš misantropický a Melody někdy až příliš naivní, jsme svědky velmi solidních hereckých výkonů. 90 minut uteče jako voda a na konci máte lehký a povznesený pocit. Mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami se zaokrouhlením nahoru. ()