Ghost Rider 2

• Česko Ghost Rider 2: Duch pomsty (více)

Ve východní Evropě varuje kněz Moreau mnichy ze skalního kláštera, že se blíží takzvaná hodina proroctví. Tehdy se ďábel Roarke pokusí převtělit do těla třináctiletého Dannyho, a získá tím ještě větší sílu. Je nutné Dannyho a jeho matku ochránit. To se jim však nepovede, protože klášter napadli muži pod vedením Raye Carrigana, kterého si najmul právě Roarke, a Dannyho i s matkou unesli. Moreau kontaktuje Johnyho Blaze, který jako jediný může pomoci. Johnny před lety uzavřel smlouvu s Roarkem a jediný se může ďáblovi postavit. Johnny zpočátku nemá zájem, ale když mu Moreau slíbí, že za záchranu chlapce ho zbaví kletby, souhlasí. Najde je ve chvíli, kdy Carrigan hodlá zabít Nadyu, protože už ji k ničemu nepotřebuje. Johnny, proměněný v Ghost Ridera, se s Carriganem a jeho muži pustí do boje. Mnoho jich zabije, ale Carriganovi se přesto podaří i s Dannym upláchnout. Následujícího dne se Johnny probere v nemocnici, odkud uteče. Spatří i Nadyu a žádá ji, aby přijala jeho pomoc v hledání Dannyho. Zároveň ji varuje, aby mu v případě, kdy se zase promění na Ghost Ridera, nevěřila. V tu chvíli to není Johnny, ale démon, který má hlad a může jí ublížit. V mezičase se však Roarke dokázal telefonicky spojit s Carriganem a přes telefon s Dannym spustil ochranu, takže Johnny teď Dannyho nemůže vycítit, nicméně Carrigana ano, a žádá ho, aby hocha „dodal“ na místo určení včas. Nadya se Johnnymu přizná, že ona sama také uzavřela smlouvu s ďáblem Roarkem v okamžiku, kdy ležela polomrtvá, dusící se vlastní krví. Za záchranu svého života s ním otěhotněla, a její syn Danny je tedy něco jako poloviční ďábel a má se stát nástrojem Roarkovy neomezené moci. Danny se pokusí Carriganovi utéct, ale zlomí si nohu v kotníku, a je znovu zajat. Johnnymu a Nadye se je podaří vystopovat a zatímco Johnny bojuje s přesilou, Nadya s Dannym odjíždí. Johnny smrtelně zraní Carrigana, ale Roarke se nehodlá vzdát, a tak Carrigana znovu oživí a změní ho v démona se schopností nechat zkamenět vše, čeho se dotkne. Johnny se vydá za Nadyou a Dannym a připojí se k nim ještě Moreau, který je dovede až do skalního kláštera. Kde hodlá Johnnyho osvobodit od kletby. Zde mu vypráví, že Ghost Rider je vlastně změněný anděl spravedlnosti Zarathos, kterého mučili v pekle, a on zešílel. Nyní musí Johnny podstoupit nebezpečný proces vymýtání ďábla a není jisté, že to přežije. Johnny to chce podstoupit, a znovu se stává člověkem. Toto štěstí však netrvá dlouho. Hlavní mnich Methodius hodlá Dannyho usmrtit, protože je to podle něj jediná možnost, jak zabránit Roarkovu plánu. Johnny však Dannymu slíbil, že mu pomůže, a hodlá to dodržet. Objevuje se Carrigan, který nechá všechny mnichy zkamenět a znovu unáší Dannyho. Johnny velmi lituje, že podstoupil proces vymýtání ďábla, teď bude mít mnohem těžší pozici v boji s Carriganem, kterému se již podařilo přivézt Dannyho k Roarkovi. Proces převtělování může začít... (TV Prima)

Barrymore

Skvělá kamera a úžasné efekty. Ve 3D by to jistě vypadalo velmi dobře (alespoň po grafické stránce). Ale jinak? Nebýt těchto dvou pozitiv (za které jednu hvězdu přidávám), jeden z nejhorších filmů, co jsem v posledních letech viděla. ()

Vocoun

Tak tohle nezachrání ani mé sympatie ke Cagovi a Elbovi. Koho tohle proboha napadlo? Stupidní příběh, efekty, a taky režie a kamera není zrovna na oscara. Nesmyslů je zde spousta nemá to žádný spád ani děj. Není komu fandit, spíš si člověk přeje, aby Cage konečně neuspěl a umřel :) Opravdu velmi velmi špatný film, v jehož světle musím přehodnotit své hodnocení k prvnímu dílu. Jedna hvězda je snad jen za to, že to je prostě Ghost Rider. 20% ()

darthvader77 odpad!

Tohle nemá s nadupanou jedničkou nic společného a to doslova. Režiséři jiní, scenáristé jiní, hudba jiná, prostředí jiné a herecké obsazení kromě Cage, taky jiné. Jediné pozitivum filmu je právě Cage, který je ale jako osamocený voják v poli obklopen nehorázným s*račkama. ()

hynn3k

Úplně zbytečný pokračování, hlavně proto, že ignoruje první díl. Od režisérské dvojky jsem čekal akci, která sice vypadá hezky, stejně jako ohňové efekty, ale je jí hoooodně málo. Je jen dobře, že Ghost Rider bude teď u Marvelu odpočívat. ()

xxlch

Čekala jsem cosi lepčejšího.Nebýt Nikolase,byl by to pouze nezajímavý počin s obstojnými efekty.Takhle skouknout a dost. ()

Murysek

Co to sakra bylo? Nejlepší herecký výkon podávali komparzisté a kdyby některého z nich posadili do režisérského křesla, druhému dali papír a tužku a třetímu ukázali, kde je na kameře tlačítko REC, tak to mohl být mnohem lepší film. Jedna hvězdička, že jsem vydržel do koce a druhá za ohnivé stroje se kterými si dali tvůrci větší práci než se vším ostatním. ()

helrohir odpad!

Otrasný film, pri ktorom neviem, či mám nostalgicky smútiť za časmi, keď bol Nicolas Cage skutočnou hviezdou alebo sa nahlas a ironicky smiať nad tým, v čom všetkom sa dá pokaziť jeden film. Toto už nemôžem považovať ani len za "béčko", toto je poriadna treťotriedna žumpa s otrasným scenárom, hereckými výkonmi a režisérmi, ktorý sa snáď predbiehali v tom, kto domrví viac scén. Na vizuále a efektoch je poznať aj skrátený rozpočet, takže ten "céčkový" pocit je ešte väčší. Potešujúca je akurát možnosť vidieť Ch. Lamberta v nejakom kinofilme, hoci priestoru dostal len minimum. Ale aj tak je to odpad ako vyšitý! ()

mrclTV odpad!

Je smutné, kam až Nicolas Cage klesol a rovnaká vec sa dá povedať aj autoroch tohto filmu. Podarilo sa im prekonať prvý diel, vo všetkých ohľadoch, vo všetkých zlých ohľadoch. Tak zlé, že je to až vážne smutné. ()

Pitryx odpad!

O trochu lepší blbost než první film. Jestli byla hlavní herečka cikánka, tak já jsem Japonec. Nedávám už ani tu dvacku za efekty, protože byly skoro stejné jako u prvního filmu, tedy ohleděné. Škoda času na to čumět. ()

subic

Já jsem pořád ještě neviděl tu jedničku, ale ta dvojka je tak blbá, až je vlastně dobrá. Jasně že tohle je film, na který nepůjdeš do kina s holkou, to je prostě to béčko, na které se doma budeš dívat sám s nějakým tím lahváčem. A navíc tohle je asi nejlepší role pro Nicolase od roku 2005. ()

Luciee113 odpad!

Po 30ti - 40ti minutách jsem to vypla...nevěřila jsem vlastním očím... VŠECHNO ŠPATNĚ, VŠECHNO ŠPATNĚ... Až je mi líto chudáka Nicolase, že si zahrál v takové břečce 😢 ()

johnsnow

5ažko sa mi po skvelej B-čkovej jedničke komentuje táto úplne jebnutá dvojka. Akože pozítíva sú vo vzhľade Ridera a v skvelej scéne s tým dolným bagrom. Inak je to ale riadne ustrelené, často sa snaží byť funny pritom je to cringe jak sviňa. 2* dávam za Cage, za akciu a za síce jebnutého ale dobrého Elbu. ()

bosquete

Neočekávala jsem od pokračování příliš, dvojky obvykle nikdy jedničky nedosáhnou, ale tohle jsem opravdu nečekala. Ošklivej ďábel, démonickej kluk, všeho schopná ženská, zombie, komiksové prostřihy a do toho zachraňující Cage. Kdybych to bývala věděla, tak jsem doma raději koukla na jedničku a nekazila si dojem! ()

Wulz

Pravda je taková že Ghost rider byl pošpiněn špatnýma režisérama a ne skušenýma, to dělá z Ghost ridera odpadovku. Chudák neboť ho Cage hraje dobře ()

iwusha17

toto už ani neni ghost rider však sa to celý čas točilo skôr okolo toho malého chlapca a nie okolo hlavneho hrdinu! bolo take suche... a ta motorka ako celu prvu časť som sa kochala aka je ta motorka užasna a čo oni neurobia? zoberu mu ju však to bolo akoby to bol iny chlap pretože k tomu jazdcovi po premene patrila aj pekne premenena motorka nečakala som od toho moc ale bolo to horšie ako som čakala toto je niečo uplne ine a nie ghost rider ()

route60 odpad!

Říkam to furt Mark Neveldine a Brian Taylor jsou filmový břídilové a Ghost Rider je toho příkladem, Nicolas Cage a jeho kariera jde ke dnu jak Titanic a dobře mu tak. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

Zastav... nebo přežiješ i potřetí

15.12.2011

První recenze Ghost Rider: Spirit of Vengeance sice tvrdí, že je to ještě horší než jednička, ale scénáristicko-režisérská dvojice Mark Neveldine a Brian Taylor není z těch, které by zastavila… (více)

Ghost Rider vs. Dracula

Ghost Rider vs. Dracula

28.08.2010

Z natáčení v Bulharsku už je dávno vyhlášená noční můra hollywoodských herců i filmařů (napůl žertem si na něj stěžovali třeba Jean-Claude Van Damme či Bruce Campbell). Co je ale horší než natáčení v… (více)

Nicolas a Nicole jako akční manželé

Nicolas a Nicole jako akční manželé

17.06.2010

Kde jsou ty časy, kdy by tahle kombinace jmen zněla jako záruka prvotřídního filmu? V hlavních rolích Nicolas Cage a Nicole Kidman, režie Joel Schumacher. Všichni tři ale mají za sebou sérii větších… (více)