Reklama

Reklama

Děj filmu se odehrává v roce 2016. Komisař Damien se podílí na likvidaci překupníků s drogami v centru Paříže. Poté je neprávem obviněn z přechovávání drog a zatčen. Podaří se mu zavolat Leitovi z okrsku 13, aby ho přišel vysvobodit. Leito se mezitím setká s mladíkem, který tajně natočil na kameru, jak agenti DISS (Department of Internal State Security) střílí na policejní jednotku a předá mu záznam z kamery. Policejní vůz byl v noci převezen do okrsku 13 a vražda policistů připsána zdejším obyvatelům, čímž byly vyvolány nepokoje. Ředitel DISS Walter Gassman tlačí na francouzského prezidenta, aby dal pokyn k vyklizení okrsku a následné demolici jeho centra raketami. Gassman je tajně spolčen s developerskou společností, která chce na místě postavit mrakodrap. Leito pronikne na policejní komisařství a podaří se mu osvobodit Damiena a navíc ukrást harddisk z Gassmanovy kanceláře. Poté se vrátí do okrsku, kde vyzvou vůdce místních klanů, aby jim pomohli proti Gassmanovi a jeho lidem. Prezident nechá evakuovat okrsek, ale zdráhá se dát pokyn k odpálení raket... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (325)

Fr 

všechny recenze uživatele

Uběhly 3 roky. Změnila se vláda. Nic jiného. Tam za zdí panuje relativní klid. Nic netrvá věčně….. Kamera, akce, hudba, občas exploze, honičky (pouliční..), nabušení černoši (bicepsy..)- prostě film jako videoklip. Nemůže vadit, že se policajt ze zvláštní jednotky při honičce zamotá do šňůry s prádlem. Smířím se i s tím, že z přestřelek vždy Damien a Leito vyváznou bez škrábnutí. Prostě akce nade vše. To jsem čekal. Bohužel to začne trochu nudit. PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Pribehom megablbe, ovsem akciou (bojovky a parkour) slusne, momentami az vynikajuce, hoc chlapci miestami "len" recykluju samych seba. Strih v tychto dynamickych pasazach dost prehladny, co zaroven potesilo ako i vyvolalo smutny povzdych nad tym, ze keby bol takto nejak zostrihany Transporter 3 s Jasonom.....mohlo to byt par tyzdnov dozadu ovela zabavnejsie poezeranicko. Vlastne, uplne najlepsie by bolo keby Jason a tim od Banlieue maly prsty v rovnakom projekte... [Berlinale 2009]. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Absolutně bezproblémová akční jízda, ve které řešit fantasmagorický děj bude leda tak ten, kdo neustále doufá, že se Luc Besson po neznámé mozkové příhodě ještě dá někdy dohromady. Kontaktní souboje přehledné, nápadité a vtipné, parkourových kousků nespočetně. Kdyby režisér uměl stříhat (konkrétně lépe pracovat s gradací a chytřejším střídáním lokací), neváhal bych poskočit ještě o balkón výš. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Přestože je dvojice Belle-Raffaelli o něco méně využita, akční scény jsou tentokrát ještě lepší a ještě zábavnější. Okrsek 13 v podstatě beru jako film, točený pro fanoušky parkuru a akce. Příběh není tak hloupý, jak jsem čekal, ale spíše finále je trochu prazvláštní a nejsem si jistý, jestli autoři vědí, co příště chtějí ukázat a kam směřovat. Ale mě stačí, když zase dvojice Belle-Raffaelli předvede pořádnou akci, utíkání přes střehy několika domů a malou akci v čínské restauraci (to bylo něco ...). Bello přesto tentokrát zůstává trochu pozadu a je spíše tím, co běhá a skáče než tím kdo bojuje. Škoda, ale příště to jistě autoři napraví a té vaty okolo bude ještě méně (=ještě více akce!). Nadhodnocené 4*, které berte spíše jako dobré 3:). ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Docela jsem se na pokračování těšil, protože Okrsek 13 byla výborná akční jízda s opravdu nečekanou a dost chytlavou akcí, která nenudila. Jenže pokračování už takovej zápřah není. Průser je hlavně v tom, že akce už je krapet jiná, není tak levná a liduprostá, jako v jedničce, a taky trošku přehání a to se mi nelíbí. Čekal jsem, že hlavní hrdinové, kteří se od jedničky udrželi zase ukážou Parkour jako cyp, a já se u toho pěkně pobavím, jenže ono to tak už ve skutečnosti není. Ani ten příběh už taková jízda není. Prostě už to celkově není ono, ale Francouzi tohle posrat prostě pokaždé umí, co si takhle vzpomenu tak například Purpurové řeky nebo Kurýr. Když už akce, tak v pokračování většinou ještě větší, aby si divák řek, tykrávo, to je hustý, jenže ono to už tak hustý není. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (7)

  • Vojáci střežící brány do okrsku 13 byli vyzbrojeni útočnými puškami typu Heckler & Koch XM 8. (JohnSmith)
  • Natáčelo se 14 týdnů. (KucC)
  • Ve scéně, kdy Damien (Cyril Raffaelli) bojuje v sídle drogových magnátů a urputně se snaží uchránit cenný umělecký obraz, padá během palby nepřátel obraz přední stranou na zem. Když jej však v dalším záběru Damien (Cyril Raffaelli) odkopne do místnosti s kokainem, je na zemi stranou zadní. (DivX)

Reklama

Reklama