poster

The Lost Spider Pit Sequence

Krátkometrážní / Horor / Sci-Fi / Thriller

Nový Zéland, 2005, 6 min

Režie:

Peter Jackson

Střih:

Jabez Olssen
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (30)

 • Matty
  ****

  Přesně jak Jackson říká v dokumentu o natáčení prvního King Konga (v němž rovněž zazní teorie, kde mohl původní materiál, byl-li kdy natočen, skončit): "Čistě pro radost"...(20.8.2011)

 • Djkoma
  ***

  Peter Jackson si se svým vysněným projektem pohrál opravdu do nejmenších detailů. Tohle je důkaz, protože CGI a několik herců ze současnosti dokáži připomenout klenot z roku 1933, který nemohl kvůli cenzuře být uveden. Jeho dnešní převedení je moc hezké, dobové do detailů a vše působí jako fanouškovský drobek od Jacksona pro všechny milovníky originálu. Bohužel ve výsledku jsem byl více nadšen například z tohoto trochu delšího pokusu připomínající 30. léta s mnohem lepší atmosférou...(6.8.2009)

 • H34D
  ****

  Velmi intenzivní a vzrušující scénka, která by ze starého King Konga mohla udělat kontroverznější, ale díky tomu ještě důležitější snímek filmové historie. Nejprve sledujeme útěk a v prvních vteřinách i zdánlivě úspěšnou obranu lidí proti nestvůrám, diváku se dostává naděje, ale ta je v zápětí rozmetána, kdy scéna dostává realistických a naturalistických rozměrů a silnější predátoři vítězí. I s absencí rudé krve je to velmi brutální a působivé. 8/10(1.12.2011)

 • kitano
  *****

  Nemohol celý Jacksonov King Kong vyzerať takto ?. Ech, ja viem. Nemohol. No minimálne ja by som bol spokojnejší omnoho viac :). (10/10)(18.12.2008)

 • D.Moore
  *****

  Pocta mistrům filmařského řemesla natočená jejich plnohodnotným následovníkem. Nevědět, že tahle scéna vznikla v roce 2005, neuhodl bych to.(18.10.2009)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Ani by mě nepřekvapilo, kdyby v budoucnu vzniklo filmařské odvětví, zabývající se dotáčením ztracených či zničených scén, popřípadě celých filmů. Jde to, kouká se na to fajn a z historického i technologického hlediska by taková věc tvořila zajímavou výzvu/zkušenost/zážitek. Komerční návratnost nejistá, ale to Jacksona zřejmě trápit nemuselo. Retro jednohubka pro fajnšmekry.(5.2.2015)

 • Shakers
  ****

  https://www.youtube.com/watch?v=SOMKnhN7ABs 80% - 4*(31.5.2011)

 • *CARNIFEX*
  **

  Napriek tomu, že nie som fanúšik starých "brakov", musím uznať, že táto scéna niečo má do seba. V období 30 rokov predchádzajúceho letopočtu by pôsobila naozaj hrozivo. Dnes je to samozrejme zívačka, ale snaha režisérovy sa uprieť nedá.(26.12.2013)

 • AllShallFall
  *****

  Jezdoznačně perfektní scéna plná havětí. Peter Jackson čerpal tak dokonale z originálu, že se jeho snímek stal sám originálem.(14.12.2012)

 • swamp
  ***

  Jackson je hračičkář a potvrdil to i touto dotočenou scénou k původnímu King Kongovi. Zajímalo by mě, nakolik je v dnešní době složité natočit něco tak, aby to vypadalo jako před sedmdesáti lety.(31.3.2014)

 • iamek
  ****

  Pocta starým filmům.(21.2.2009)

 • Spinosaurus
  *****

  Skvělá scéna natočená pro původního King Konga. Tady to prostě nemá cenu rozepisovat. Kdo neuviděl, nepochopí Jacksonovu lásku k původnímu filmu. Jen jedna věc mi vadí, že tato scéna není vložena do fimu, protože tam padne jak ulitá.(6.9.2008)

 • curunir
  *****

  Peter Jackson nakrútil stratenú a vo filme z roku 1933 chýbajúcu scénu v ,,Pavúčej jame" pri ktorej využil stop-motion animáciu a prostriedky, ktoré sa používali v dobe nakrúcania prvého King Konga. Námet a inšpiráciu bral z pôvodných zachovaných kresieb a náčrtov a použil pôvodnú hudbu Maxa Steinera, ktorá sa do filmu nezmestila. Pozrieť sa dá na rozšírenej dvojdiskovej verzii King Konga.(2.11.2008)

 • SOLOM.
  ****

  Peter Jackson mě touto scénou dle vlastních představ velice mile překvapil a samozřejmě i potěšil. Starého King Konga mám rád a tohle je opravdová pastva pro oči. Je samozřejmě jasné, že milovníci dnešních digitálních triků, nad tím ohrnou nos, ale já se bavil. Zvláště když si člověk uvědomí, že hodně starých filmů mělo sice slabší triky, ale za to poctivé masky, zajímavé a originální příběhy a hlavně parádní atmosféru – ne jak většina těch dnešních.(23.12.2016)

 • zlabus
  ****

  Velice realistická patina let třicátých.(28.9.2010)

 • Paxxx.cz
  ****

  Tak u tohodle jsem se smál od začátku až do konce. Moc pěkná vzpomínka na filmy 30 let- 75%.(2.6.2011)

 • corpsy
  *****

  Samozrejme, že musím maximálne chváliť. Výkon, pri ktorom si človek povie, že vyrobiť ho v modernej dobe musí byť hračka, lenže nie spôsobom starým 90 rokov. Ide síce len o pár minút, ale škoda, že sa sekvencia neobjavila aj v origináli.(17.4.2017)

 • Nach
  ****

  Na to, že jde o reebotovanou verzi v roce 2005 jde skutečně o výkon, na kterém bych uvěřil že vznikl roku 1933. Rozhodně tvůrce chválím, že se pokusili zpět přenést jednu z chloub staré éry filmu. Z mého pohledu alespoň takto tedy smekám klobouk a klaním se jak tvůrcům původním, tak současným, že si dali tu práci a přinesli nám minimálně představu toho o jak kvalitní scénu diváci v roce 1933 přišli. 75%(15.10.2014)

 • Rocky88
  ****

  Velice působivé a důvěryhodné.(3.9.2017)

 • ProfesorLotr
  ****

  Jo, docela pěkný. Teď to nějak násilné není, ale v tu dobu to bylo asi dost. 68% http://www.youtube.com/watch?v=SOMKnhN7ABs(19.11.2013)

<< předchozí 1 2